Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 3859 пъти)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2058
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #160 -: декември 17, 2018, 04:23:13 pm »
Сафо, имам неяснота. Първи аспект на Луната пишеш е Плутон. Аз си мислех, че е с Меркурий. Аргументирай се, ако обичаш ( сигурно не се брои по поредност съвпад, секстили, тригон...а сигурно орбиса, точността на аспекта...или нещо друго...) Поздрави на всички
Има съвпад Луна /Меркурий,обаче е разходящ,освен това Меркурий е ретрограден.
А ти ще благоволиш ли да отговориш на въпросите,които ти зададох?За партньорства.
« Последна редакция: декември 17, 2018, 04:24:54 pm от Сафо »

Сафо

• Hero Member
« Отговор #161 -: декември 17, 2018, 04:28:15 pm »
Като стана въпрос за Плутон, майка ми е Асц. Скорпион. В дома където съм репрезентиран аз, властва Лъв - моя Асц. е Лъв.  :clap:
Да кажа ли какви планети има там с аспектите им, за да видим там какво се вещае за мен?   ::)
Знаеш ли какво е вещер,вещица?Качи ако искаш карта в съответната тема,натални карти.Ако някой има желание ,ще се включи,че тук стана мазало някакво.Аз вероятно ще хвърля око,щото нямам друга работа,спрях всякаква слугинска дейност засега. :012:

tagetes

• Sr. Member
  • Публикации: 340
« Отговор #162 -: декември 17, 2018, 04:37:40 pm »
Моят 1- дом, 10- на майка ми - и на двете места Лъв, като при нея Слънцето е в 9- дом.

7- дом мой , 10- и на бащата - в 7- дом имам Меркурий, 10- и на баща ми е в Дева( Меркурий).

3- дом мой, 6- бащин - при мен Везни(Венера) при него Телец(Венера).

5- дом мой( с Нептун вътре), 8- негов - там му е Венера, а във Везни( Венера) е Нептун.
Happy is he who can trace effects to their causes - Virgil

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #163 -: декември 17, 2018, 04:53:25 pm »
Това последното е неангажиращо. Само за корелациите между домовете на роднини.  :ecomcity:
Казваш да търся ' натални карти ' Дай жокер, ако обичаш, точно къде да се 'паркирам'.   ;)
Нямам намерение да ставам енергиен вампир. Темата добре е разработена, на моменти ми се струва предостатъчно е всичко, на други - да се види по- широка картина, научността на астрологията да се прояви и ' колкото повече толкова по- добре'  :)

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #164 -: декември 17, 2018, 04:57:46 pm »
Прочетох за разходящия съвпад - разбрах, явно Луната бърза спрямо Р. Меркурий и връзката е динамична, докато с Плутон по- дълго се запазва орбиса....

Сафо

• Hero Member
« Отговор #165 -: декември 17, 2018, 07:12:20 pm »
Това последното е неангажиращо. Само за корелациите между домовете на роднини.  :ecomcity:
Казваш да търся ' натални карти ' Дай жокер, ако обичаш, точно къде да се 'паркирам'.   ;)
Нямам намерение да ставам енергиен вампир. Темата добре е разработена, на моменти ми се струва предостатъчно е всичко, на други - да се види по- широка картина, научността на астрологията да се прояви и ' колкото повече толкова по- добре'  :)
Има теми.....разни

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 405
« Отговор #166 -: декември 17, 2018, 11:54:36 pm »
Има няколко начина да получиш цялостна интерпретация на рождена карта. Когато се занимаваш, изучаваш астрология, вторият е близък приятел да ти я направи или да ти предложи странично мнение, третия е някой от форума да се упражнява, което задължително върви с обратна връзка, не само ти питаш, а другите да отговарят, а четвъртия е консултация при астролог.

Ти очевидно се занимаваш с астрология, а астрологичните форуми са дискусионен формат, не място за обстойни консултации. Темата беше за рецепции. Съфорумците бяха достатъчно отзивчиви да ти дадат насоки, оттам нататък можеш да развиваш аналитичното си мислене, ако не ти е опция да ходиш на астрологична консултация.
Мълчанието по темата и малкото отговарящи в нея, би трябвало да ти дават красноречив отговор. Всеки който иска, има да каже нещо по темата, вероятно ще го направи. Излишно е да настояваш, ръчкаш за още и още.

Никой във форум няма интерес да се занимава с цялостна безплатна интерпретация на карти на непознати хора, освен ако не го прави мотивиран от личен интерес - с цел упражнение, практика, реклама, допирни точки. Или от човешка гледна точна - да помогне. И то когато има свободно време за това. Ако някой откликне на въпросите ти в астрологичен форум, вземе отношение, може да си само благодарен. 
« Последна редакция: декември 18, 2018, 12:57:55 am от starinthenightsky »

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #167 -: декември 18, 2018, 10:08:22 am »
Започнах аз темата и ще я завърша пак аз :)
Сафо не съм съгласен, че първи аспект на Луната е с Плутон.
Много мило за отговорите, но това не е ли безплатен форум на доброволно начало за свободна дискусия? Сега май трябва да се чувствам гузен и крадец - отнех ви от скъпоценното време и трябва да ви платя, май....

Като поставих темата, някой( може би модератор) ми прати линк с вече започната такава. Да, но е с два въпроса и един отговор - прекалено оскъдна. Нищо не може да разбереш, научиш.
Смисълът не беше лош да се разшири като количество. Така би се улеснило следващият който дойде тук да види по какъв начин да се ориентира по аналогия с неговата карта.

Поради това, че дядо ми има също взаимна рецепция, Луна в Телец и Венера в Рак, като и двете замесени планети са доминантни в Топ 4 - то една взаимна рецепция при всеки един е важен фактор в наталния чарт и обект за анализ. При мен Сатурн е първа, Венета втора доминираща планета.

Тоест, една взаимна рецепция в повечето случай е един от най- важните показатели за оглед и тълкуване.

lina

• Sr. Member
  • Публикации: 316
« Отговор #168 -: декември 18, 2018, 03:13:59 pm »
Ех, ама не падаш на гърба си, Тагетес ;)

На няколко пъти се изкушавах и аз да пиша как се общува във форум.
Ти даже труда си не направи да вникнеш, че Papi не е той, а тя  ;)

Весели празници!

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10291
« Отговор #169 -: декември 18, 2018, 04:42:19 pm »
Като поставих темата, някой( може би модератор) ми прати линк с вече започната такава. Да, но е с два въпроса и един отговор - прекалено оскъдна. Нищо не може да разбереш, научиш.
Смисълът не беше лош да се разшири като количество. Така би се улеснило следващият който дойде тук да види по какъв начин да се ориентира по аналогия с неговата карта.
Аз посочих линка за тема с взаимна рецепция, където навремето съм оставила там други два линка за същите теми- за рецепция, и не съм модератор, а потребител на форума. Просто имам акцентирана Дева в натала и обичам да има ред и да е подредено, нищо лично!
Не писах досега, едно, че съм твърде заета с работни и семейни ангажименти, друго, че от самото начало не ми допадна подхода, с който стартира дискусията- желаеш да научиш нещо, а нападаш "учителите" и спориш с тях. Човек спори, когато знае и е сигурен в познанията си, но в такъв случай какво пък дири тук, след като си знае питанката??

В твоя натал, освен взаимната рецепция по управление между Венера и Сатурн, е налице взаимна рецепция по падение между Слънце и Плутон. Не съм чела всички коментари, защото ми е тягостна обстановката, така че моля да ме извините, ако  повтарям последното. Най-общо казано, при взаимна рецепция едната планета в даден момент може да изпълнява функцията на другата, според разположението/управлението на домовете в натала.  Например ти имаш заключен знак Везни в 3д, Венера не се изявява свободно по темите на този дом, но е подпомагана от Сатурн, който управлява дома, където се намира Венера, т.е. в работна среда може да се изявяваш венериански, там да срещаш любов и разбиране. Слънцето ти, което управлява натала, също е в дом 6, както отбелязах, във взаимна рецепция по падение с Плутон У4 в дом 3, последното обяснява настойчивото ти и властно комуникиране, което ти пречи да се изявиш пълноценно, като личност, в работната среда и ежедневието. Може би коренът на това е в семейството, където си срещал властно отношение, което ти е повлияло да разкриеш себе си и се чувстваш пълноценна личност в ежедневието.
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #170 -: декември 19, 2018, 06:37:15 am »
Не излизай с кухи популистки фрази от типа правя го за другите. Хората сме егоцентрици. Претенции някой друг да направи нещо за теб, да ангажираш нечие внимание, знания видно имаш. Пускаш тема и фрази в стила "Искам" - "Къде да паркирам", "Не съм поръчвал" или ни подканяш да разгледаме някаква част от твоята карта. При положение, че искаш някой да се върти около твоя център, трябва да си специален за него или да провокираш личния му интерес по някакъв начин.
С останалото исках само да кажа, че ти не поръчваш музиката и затова не можеш да имаш претенции и всеки отклик на твой въпрос, би трябвало да е добре дошъл. Показва отношение, а можеше да не получиш и един отговор.
Количеството най-често не е показател за качество. Човек, който иска да научи нещо за рецепцията, ще намери начин. Има литература по въпроса. Астрология не се учи само с четене, нито форумите са място за обучение тип стъпка по стъпка за астрологията от А до Я. Както и ако искаш да ти поднесат знания, опит наготово, синтезирано лично за теб, не означава задължително че искаш да учиш астрология.
« Последна редакция: декември 19, 2018, 06:49:05 am от starinthenightsky »

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #171 -: декември 19, 2018, 02:18:40 pm »
Зарекох се, каквото и да се публикува след последното ми отбелязване да не се набутвам повече тук, където зимуват астро-раците, но като сте заядливи:
Някой написа: 'Папи била тя, как не съм го проумял...'. Добре, че от Марс съм паднал. Имах предвид мъжки род, профил, потребител, член на форума и др. - всичко това е ЕДИН, м.р, не една Папи. Аз ако не си постнах карта и най- важното - не вметнах, че съм мъжки пол и бях с ник Валя примерно?
Последния коментиращ - ' който искал да научи за взаимна рецепция имало литература...'. Вие какво си мислите, дойдох тук без да проверя в книги, Интернет...ами нищо конкретно не намерих. Освен шаблонното - ' Действат като при съвпад'.
' Причината била властното отношение в дома ми'  - като дома друго няма. Никой не ме е бил в дома ми, за разлика от някои как бият децата си за дреболия от рода на изпуснат сладолед...
Относно Сафо - не съм съгласен за първи аспект Луна- Плутон. По-точен е със Сатурн. Дори да не е той, Нептун е секстил, по- близо от Плутон. Това си ми е мнение. Не съм задоволен, че Меркурий е ретро. и това е причината. Самата обосновка не ми е достатъчна.
За Рени - написа, че имам свързани Марс- Плутон. Слънце, асц. Лъв Упр 1 дом - Марс и Юпитер, Упр Риби 8- дом на Скорпион, Плутон. Е , да де, ама Юпитер не управлява ли Стрелец?! Някъде пише, че на Водолей Е И Сатурн, но това да са около няколко процента влияние...Уран какво прави?!
В спора се ражда истината.    :38:
'Кухите ми популистки фрази....' - ако имаше нещо с разтеглени локуми като това, то нямаше да правя тема.

Взаимната рецепция е важен елемент при нейно откриване в натала. Който иска да разбере какво и е действието, да отчете домове, знаци, аспекти и да я тълкуватака.  Да погледни интуитивно на казуса. Да пита астролог платено или пък просто да си гледа живота... :)

Сафо

• Hero Member
« Отговор #172 -: декември 19, 2018, 02:30:29 pm »
Ми Тагетес,супер!Аз сега забелязах,че наистина Луна/Нептун е по-близък аспект.Трябваше веднага да ме поправиш.
И между другото знаех,че няма да се откажеш така лесно,та ти си водолей,фиксиран. :012: :29:

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #173 -: декември 19, 2018, 02:58:47 pm »
То с четенето на астро литература е така. Къде какво пише, всеки който е писмен, може да го прочете. Обаче ако не можеш да мислиш, анализираш самостоятелно, а чакаш на всяка стъпка напътствия и един тон астро книги да си прочел, анализът ще ти е съшит с бели конци.
Когато обаче човек е начинаещ и му е трудно да се ориентира, все пак започва с четенето.

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10291
« Отговор #174 -: декември 19, 2018, 09:55:32 pm »

' Причината била властното отношение в дома ми'  - като дома друго няма. Никой не ме е бил в дома ми, за разлика от някои как бият децата си за дреболия от рода на изпуснат сладолед...

под властен родител/член на семейството разбираш побойник, който си малтретира децата ли? Човек може да налага волята си умело и с усмивка на лице! В спора единствената истина, която може да се роди е, че да се спори с глупците е загуба на време. Туй то.
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #175 -: декември 20, 2018, 07:05:10 am »
Въпрос на темперамент. При Тагетес знакът Овен е заключен в девети дом, знакът на екзалтация на изгряващия му знак със Слънце, което не е есенциално и акцидентално силно. А Марс и компания са в трети във заключени Везни. Вероятно този е неговия начин да намери своята истина, смисъл, да постигне познание посредством "бутонки", щипка манипулация, и антивенерини способи, налагане на превъзходството на собствения ум, посредством комуникация, обмен  във взаимоотношения, среда. В Овен авторитетите са "детронирани", а "усмивките" са недолюбвани. А във Везни Сатурн е с най-много достойнства.

Всеки се опитва да налага волята си по-различен начин, в зависимост от темперамента на наталната си карта. А усмивките могат да са както от сърце, такива обезоръжават топлите, сърдечни хора, както и лицемерни, с цел манипулация.
Едни и същи способи за налагане на личната воля, не функционират еднакво при всички хора.
« Последна редакция: декември 20, 2018, 01:28:31 pm от starinthenightsky »