Автор Тема: Старата Астрология / Ураническата Астрология  (Прочетена 3479 пъти)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2069
Re: Старата Астрология
« Отговор #20 -: март 01, 2019, 12:55:01 pm »
Заглавието не е "Ураническа Астрология" поради три причини:

• Астрологията е само една и няма смисъл да я цапаме с допълнителни имена.
  • Така наречената "Ураническа Астрология" използва мандала метод, който не работи. (прикачих пример по-долу)
  • Наталната поляризация, която открих е коренно различна и не е прилагана никъде до сега.
[/color]

Цифрите, които дадох за планетите не са взети от "Ураническата Астрология", а от беседите на Беинса Дуно.
Това звучи гениалноноваторско-натална поляризация.Ще се радвам да успеете,да откриете нещо ново,да го патентовате,да издадете книга,да се прославите........Желая ви/ти успех! :38:

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 409
« Отговор #21 -: март 01, 2019, 01:48:58 pm »
Това, което е написано по-горе са формули от ураническата астрология с участието на транснептунови обекти. Придружени със съответстваща им интерпретация. Защо ги давате като средство, въз основа на което правите интерпретация, щом не използвате ураническа астрология ?!
Миш машът ураническа астрология, който правите с Дънов, не ми е ясен.
Кой, какво използва няма как да знаете. За да изказвате подобно заключение, че 99 процента от хората ядат доматите с колците. Тънкостите най-вероятно трудно може да ги намерите в книга, дори специализирана, а не шир потреба или някъде публикувани.

wiserneuron

• Full Member
  • Публикации: 147
« Отговор #22 -: март 01, 2019, 02:02:28 pm »
Това звучи гениалноноваторско-натална поляризация.Ще се радвам да успеете,да откриете нещо ново,да го патентовате,да издадете книга,да се прославите........Желая ви/ти успех! :38:
Ще споделя всичко тук. Открай време хората надграждат и ние сме само една малка част от цялото. Основното нещо, което разбрах е, че една планета или енергийна точка дори 0.0001 единици по-заредена от друга прихваща целия заряд. След което можем да направим визуална карта на "пътищата" с най-ниско съпротивление където минава заряда.. и това е живота на човек, който има две направления - хоризонтално (това, което е) и вертикално (това, което проявява) Досега не съм срещал еднакво хоризонтално и вертикално проявление, винаги има дисбаланс. Ето пример с твоята:

Има два най-преки "пътя" от Венера до Марс, първия минава през Асцендент+Кронос, тоест имаш близки приятели на високи позиции. Вторият път е Венера > Сатурн > Ариас(Земя) > Марс което ще рече, че по пътя на изразяването на любовта ти имаш спънки или ограничения от земен тип. Това е относно същността ти, можеш да си проследиш и Слънцето с Уран от къде "минава"

Знанието е сила, отговорност и задължение.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #23 -: март 01, 2019, 02:08:56 pm »
Аз приветствам всичко ново,нестандартно,не доказано..........Дори Айнщайн с неговата теория на относителността е бил усмиван от велики учени умове.

wiserneuron

• Full Member
Re: Старата Астрология / Ураническата Астрология
« Отговор #24 -: март 01, 2019, 02:09:26 pm »
Това, което е написано по-горе са формули от ураническата астрология с участието на транснептунови обекти. Придружени със съответстваща им интерпретация. Защо ги давате като средство, въз основа на което правите интерпретация, щом не използвате ураническа астрология ?!
Миш машът ураническа астрология, който правите с Дънов, не ми е ясен.
Кой, какво използва няма как да знаете. За да изказвате подобно заключение, че 99 процента от хората ядат доматите с колците. Тънкостите най-вероятно трудно може да ги намерите в книга, дори специализирана, а не шир потреба или някъде публикувани.
Обектите в ураническата астрология ги ползвам, защото лично съм ги тествал и "работят". Промених заглавието на темата - и сега? Защо не се фокусираме върху корена на нещата, а трябва да си намираме кусури.

Относно формулите, това са формули на така наречените мидпойнти или полусуми, арабски части, уранически формули...

https://en.wikipedia.org/wiki/Guido_Bonatti - Знае се, че пръв ги е открил този човек, може да ги наричаме и "бонатни формули", защото пръв Гуйдо Бонати ги е открил, но той пък е чел книгите от александрийската библиотека... значи може и "албрунски формули" да ги наричаме, защото Ал Бруни също е имал подобни познания....

И в крайна сметка... ако се фокусираме върху заглавията нищо ново няма да придобием.
« Последна редакция: март 01, 2019, 02:11:29 pm от wiserneuron »

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 409
« Отговор #25 -: март 01, 2019, 02:29:23 pm »
Всъщност не е ясно върху какво да се фокусираме. Микс от интерпретация от ураническа астрология и някакви мъгляви изводи за поляризация, които чисто научно не ги знаем отдека произхождат. Каква е научната концепция, на какви аргументи се основава тази поляризация по отношение на астрологията ? Иначе влизаме в категорията трето око, кармични връзки, в които в предишен живот си я кралица, я актриса. За да защитиш дадена теза като функционална, трябват и необходимите за целта аргументи. Иначе ряпата корен я вее на бяла трева. :012:

« Последна редакция: март 01, 2019, 02:36:48 pm от starinthenightsky »

Сафо

• Hero Member
« Отговор #26 -: март 01, 2019, 02:40:58 pm »
wiserneuron,да разбирам ли,че планетите се гледат като сигнификатори само,а не като управители на домове?Но,да,имам приятели на високи позиции. :)

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #27 -: март 01, 2019, 02:47:51 pm »
Всъщност не е ясно върху какво да се фокусираме. Микс от интерпретация от ураническа астрология и някакви мъгляви изводи за поляризация, които чисто научно не ги знаем отдека произхождат. Каква е научната концепция, на какви аргументи се основава тази поляризация по отношение на астрологията ? Иначе влизаме в категорията трето око, кармични връзки, в които в предишен живот си я кралица, я актриса. За да защитиш дадена теза като функционална, трябват и необходимите за целта аргументи. Иначе ряпата корен я вее на бяла трева. :012:

Научно от мен произхождат и няма къде да се прочетат. В тази тема няма никаква научна концепция, категорията на тази тема е "трето око", и никаква теза се защитава. Желанието ми е да споделя информация с хора, които са готови да я възприемат :19:

Това е противоречива тема с неясен произход на информацията.
« Последна редакция: март 01, 2019, 02:51:41 pm от wiserneuron »

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #28 -: март 01, 2019, 03:10:39 pm »
wiserneuron,да разбирам ли,че планетите се гледат като сигнификатори само,а не като управители на домове?Но,да,имам приятели на високи позиции. :)
Бях вдъхновен от пералнята.. и магнитните полета. Основната идея е следната.

Имаме ключови точки
Определяме коя от коя "взима" и коя от коя "дава" енергия
Пресмятаме всичко сумарно и ги подреждаме според техния "заряд"

Не е нищо сложно, а съвсем лесни сметки на събиране и изваждане.

Постепенно ще обясня всичко. Ако всяка точка започва с неутралитет - 0
Когато насочваме стрелката към нея и записваме комбинациите които прави, тя поляризира полусумите за сметката на нейната лична поляризация.

« Последна редакция: март 01, 2019, 03:14:03 pm от wiserneuron »

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 856
« Отговор #29 -: март 01, 2019, 05:45:38 pm »
Интересна тема!

wiserneuron, може ли да помоля и за мен да погледнете?

Благодаря!
"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа."

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #30 -: март 01, 2019, 07:01:59 pm »
Интересна тема!

wiserneuron, може ли да помоля и за мен да погледнете?

Благодаря!

Да, разбира се, нека да тестваме до колко изчисленията отговарят на реалността. В следващите постове ще опиша цялата процедура, която в основата си е елементарна. Не знам конкретно поради каква причнина, но работи и досега сметките не са грешали.
« Последна редакция: март 01, 2019, 07:06:31 pm от wiserneuron »

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #31 -: март 01, 2019, 08:15:05 pm »
Здравей, не знам какво точно са сигнификаторите. Стихиите и домовете се гледат на края, те придават цвят, доизпипват и конкретизират нещата.

Процедурата е следната:

1. Добавяме следните точки

UR - Уран
MO - Луна (астрално или етерно тяло)
JU - Юпитер
AD - Адметос (ще обясня защо тези уранически точки работят и каква е логиката за тях)
AP - Аполон
HA - Хадес
AS - Асцендент (това е най-вътрешното "хоризонтално" тяло)
KR - Кронос
PO - Посейдон
VU - Вулканус
CU - Купидо
SA - Сатурн
ME - Меркурий
ZE - Зевс
SN - Южен лунен възел (лична точка)
NN - Северен лунен възел (лична точка)
NE - Нептун
PL - Плутон
MA - Марс
VE - Венера
MC - Меридиан (това е Духа ни, астрално или етерно тяло)
AR - Земята (средата в която живеем)
SU - Слънце (физическото ни тяло)

2. Зареждаме наталната карта и избираме "dial"

3. Минаваме през всяка точка, като "хоризонталната поляризация" е следната:

На връхната точка даваме заряд +2, а на другите странични две точки взимаме по -1 за да е всичко в баланс. Дори и да обърнем знака не е проблем, защото резултата е същия.

Всички точки в началото на пресмятането имат "заряд" 0, след като минем през всяка една от тях получаваме сумарно положителна, открицателна и рядко стойност 0. Ето пример за калкулацията на първата точка:

И така минаваме всяка една от тях с опциите за промяна на стрелката. Накрая ги сумираме по заряд и където имаме съвпади изчисляваме средно аритметично стойността на двете или повече точки в съвпад. Логиката е, че съвпадите си уеднаквяват поляритета. Съвпад се води и опозицията, като например лунните възли на луната са в постоянен съвпад (опозиция)

Това е "вертикалната поляризация", след като тествах със себе си и мой приятели, открих, че има общо със самата личност на човека и същността му като цяло. Когато пресметнем цялостната поляризация на точките и ги подредим според тяхните стойности, взимаме най-отрицателната и най-положителната - това е основният импулс в живота на човека. Там, където пада гръмотевицата различията в потенциалите са най-големи. Ако искаме детайли, намаляваме хармониката на 180, 90, 45, 22.5 граудуса...

Ако извадим 2 такива калкулации, първата от наталната карта и 2рата от сегашния момент, когато наложим техните цифри получаваме 3-та комбинация.
« Последна редакция: март 02, 2019, 01:35:36 am от wiserneuron »

maimunka365

• Hero Member
  • Публикации: 625
« Отговор #32 -: март 01, 2019, 08:59:45 pm »
wiserneuron, очаквам вашия анализ по картите, които постнах тази сутрин. По едната е много неясно и разпиляно. Може ли по нея повече за психичното здраве, любов. По другата карта също ми е много важен по-конкретен анализ спрямо възрастта. Благодаря!

maimunka365

• Hero Member
« Отговор #33 -: март 01, 2019, 09:06:19 pm »
Karlovo:

VERTICAL POLARIZATION:
-------------------------
MC = UR  - Експлозивен характер, рязко вземане на решения. Нетърпеливост към правила, закони и ограничения.
SA = KR - Раздяла с бащата, загуби или ограничения свързани с власт имащите. Тази комбинация има много широк спектър.
SA = HA - Меланхолия, тъжно настроение, бедност и трудно намиране на работа, сериозни ограничения.
SA = UR / HA - Лични и внезапни трудности "да те сложат на тъмно", "загасяне на лампата и губене на посоката"
HA = AS / SA - Да си заедно с тъжни, нещастни и ограничени хора
MC = KR / UR - Зареден с енергия, диктаторски маниери, обект на контрол спрямо властта
UR = SN / MC - Внезапни връзки, действия и емоции
SA = JU / KR - Да изгубиш лидерство, падение
KR = VE / SA - Нарушена хармония свързана с властта, предаване на правата на някой друг. Ограничение наложено от закона.

HORIZONTAL POLARIZATION:
SN = MC
AS = MA
JU = MA
AS = ZE / MA
MA = VE / AS
JU = AR / MA
MA = VE / JU
SN = ZE / MC
MC = NN / SN

Нежни, обичливи приятели, жени. Ще допълня тълкуванията по-късно...

Само в подчертаното има нещо вярно. Всичко друго ми е странно, непълно. Не съм аз, приятелка.

maimunka365

• Hero Member
« Отговор #34 -: март 01, 2019, 09:31:42 pm »
Аз приветствам всичко ново,нестандартно,не доказано..........Дори Айнщайн с неговата теория на относителността е бил усмиван от велики учени умове.

Всичко разбирм, но когато не съм изучила до основи това, което има досега, за мен няма реален път напред. Вярвам и че има хора, които търсят единствено слава. Когато искаш да помагаш го правиш както трябва. С много труд и усилия изучаваш първите стъпки, а не на парчета. Така на парчета има много по-точно описание в египетските терми.
« Последна редакция: март 01, 2019, 09:42:30 pm от maimunka365 »

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #35 -: март 01, 2019, 09:52:32 pm »
Всичко разбирм, но когато не съм изучила до основи това, което има досега, за мен няма реален път напред. Вярвам и че има хора, които търсят единствено слава. Когато искаш да помагаш го правиш както трябва. С много труд и усилия изучаваш първите стъпки, а не на парчета.

Ъпдейтнах поста с отговора за първата натална карта. Ето и втората:

Личност:
PL = NE - Личност, която се променя и това не се забелязва отвън.
MO = AR - Жена в чужбина, или на висока позиция в държавата.
NE = MC / PL - Мистериозен, променящ се човек
MO = KR / AR - Независима, авторитетна позиция, административно лице, брей  :clap:
AR = UR / MO - Впечатлява, възхищава се доста често, нестандартна деликатна личност  :72:

Проявление:
MC = VU - Мощен дух, влияние върху другите и сила на личността.
MO = AR - И отново проявлението е "нация", "хора", "публика", "държава"
MC = AD / VU - Огромна издръжливост на духа, запазва стабилност без да се пречупи в тежки ситуации.
VU = NN / MC - Много контакти, "интернет", комуникация
MO = KR / AR - Мениджър, административно лице, авторитет на висока позиция.
AR = UR / MO - Напрежение, вълнения и събития.
« Последна редакция: март 01, 2019, 10:04:30 pm от wiserneuron »

maimunka365

• Hero Member
« Отговор #36 -: март 01, 2019, 09:57:50 pm »
Ъпдейтнах поста с отговора за първата натална карта. Ето и втората:

Личност:
PL = NE - Личност, която се променя и това не се забелязва отвън.
MO = AR - Жена в чужбина, или на висока позиция в държавата.
NE = MC / PL - Мистериозен, променящ се човек
MO = KR / AR - Независима, авторитетна позиция, административно лице, брей  :clap:
AR = UR / MO - Впечатлява, възхищава се доста често, нестандартна деликатна личност  :72:

Проявление:
MC = VU - Доописвам...
MO = AR
MC = AD / VU
VU = NN / MC
MO = KR / AR
AR = UR / MO

Това е картата за 1.10.1960г, така ли? Даа, определено има ужасно много попадения. Това е майка ми. Само да допълня, че изобщо не е деликатна личност, точно обратното. Не е административно лице, но има опит.
« Последна редакция: март 02, 2019, 12:51:55 am от maimunka365 »

maimunka365

• Hero Member
« Отговор #37 -: март 01, 2019, 10:02:47 pm »
Karlovo:

Личност, това което не се вижда с просто око:
Свободолюбив характер, който не може да търпи дълго време и иска всичко "тук и сега". Импулсивен е и претърпява загуби заради правителството/властта/авторитета, които не си спазват обещанията, внезапно го ограничават - това може да са глоби или съдебни дела. Ограничава си познанствата на сила, което го прави тъжен, депресиран, има диктаторски и заповеднически маниери. Успеха му в обществото като лидер е ограничен, спъван, неуспешен като авторитет. Този е много принципен човек, който дори си ограничава чувствата и емоциите за да успее на обществено ниво.

Взаимоотношение и влечение, проявление:
Търси сродни души, борец е и не отстъпва, гони успехи в работата и парите. Срещу другите понякога е войнствен, използва огън, като военен. Физически желан при който успеха му е свързан с работа със земята, вероятно и обработка на земята, ниви, полета, от там му идват парите и щастието. Но държавник трудно ще стане, води щастлив интимен живот и има приятели, отборен играч е и иска да се обедини с другите по дух. Има доста приятели жени в обкръжението си.

Не, тук не отговаря за Взаимоотношение и влечение, проявление. И без това часът е ректифициран от мен. Но за майка ми също аз съм го ректифицирала с помощта на пренатална сезигия и отговаря, както и за един друг мой приятел. Възможно ли е още една карта, за да затвърдя вярата си?
« Последна редакция: март 01, 2019, 10:17:53 pm от maimunka365 »

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #38 -: март 01, 2019, 10:05:01 pm »
Не, тук не отговаря за Взаимоотношение и влечение, проявление. И без това часът е ректифициран от мен. Но за майка ми също аз съм го ректифицирала с помоща на пренатална сезигия и отговаря, както и за един друг мой приятел. Възможно ли е още една карта, за да затвърдя вярата си?

Да, нека да тестваме. :)

@ряпатакоренявеенабялатрева
« Последна редакция: март 01, 2019, 10:10:38 pm от wiserneuron »

maimunka365

• Hero Member
« Отговор #39 -: март 01, 2019, 10:10:23 pm »
Да, нека да тестваме. :)

Страх ме е за моята, ще дам друга.