Автор Тема: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!  (Прочетена 11223 пъти)

Mirabella

• Hero Member
  • Публикации: 1880
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #20 -: декември 06, 2013, 08:03:45 pm »
Приветствам поредната ти тема, Гаури, защото и на мен ми е любима. Традиционна ведическа техника, която рядко се използва от съвременните астролози, защото те са по-западно ориентирани. По думи на Рафал Гендаж.
Материали от него:

http://rohinaa.com/om/index.php/categoryblog/143-finding-correct-upapada,

http://rohinaa.com/om/attachments/063_Arudha.pdf.

Kaya

• Full Member
  • Публикации: 170
« Отговор #21 -: декември 06, 2013, 11:00:39 pm »
точно по тази тема има доста противоречиви "изказвания"
стандарнотот разбиране за 12 дом е провокирано в системата за  отдаването и любовта
т.е.
арудха към  упапада, ако една към друга формират  12 дом  ( т.е. с епредхождат)  има 2  теории : 1) за  стандартното отношение към 12 дом , който го има при този автор   и 2) 12 е тоталното отдаване, екзалтирането на венера и  безусловността на любовта  по  мокша тертипа:)
много е важно да се схване как мисли азиатската глава:) защото е неприложима астрологията  без "релокация"

бтв.   това, което  гаури е обяснила е стандартното смятане на арудхите, по този начин можете д аси сметнете всяка арудха на дом : за деца, за  брак, за  пари  и т.н.

abroad

• Hero Member
  • Публикации: 654
« Отговор #22 -: декември 06, 2013, 11:35:36 pm »
то, като гледам има изначални противоречия, които аз и до сега не разбирам
според джаганатха упапада лагна трябва да е където е арудха лагна, което не съвпада с изписаното от гаури
същото се отнася и за атмакарата дето не можело да е Раху, нито пък съвпада с най-голям градус...
явно писанията за ведическата идват по разнопосочни от класическата астрология, за последната поне се знае, че е оскъдно писано, ама чак взаимно да се отричат една с друга теория...

Mirabella

• Hero Member
« Отговор #23 -: декември 07, 2013, 07:42:40 pm »
Аброуд, разликата между твоите изчисления и тези на Джаганатха Хора може да е в управителите на знака на 12-ти дом. Ако 12-тият ти дом попада в Скорпион или Водолей, ти може да взимаш "класическите" управители на тези знаци - Марс и Сатурн, докато Дж. Хора по подразбиране е настроена да използва 3-те правила на Джаймини за избор между Марс или Кету за управител на Скорпион, и Сатурн или Раху за управител на Водолей. Това е само мое предположение.

1) Ако една от двете планети е в знака (Марс или Кету в Скорпион; Сатурн или Раху във Водолей), а другата не е, за управител на дома/знака се взима другата планета (която не е в Скорпион в Марс vs. Кету и която не е във Водолей за Сатурн vs. Раху).
2) Ако в знака, където се намира Марс, има повече планети в сравнение със знака, където се намира Кету, за управител се взима Марс (и обратно). Аналогично за Сатурн vs. Раху.
3) Ако Марс и Кету са сами в различни знаци, се взима планетата, която е по-напред в знака. Аналогично за Сатурн vs. Раху.

Някои автори като Висти Ларсен намират двете Арудхи спрямо двата управителя и ги разглеждат и двете или оценяват коя от тях е по-силна.

Рао изключва Раху като чара карака в трудовете си по Джаймини астрология. Но и аз се пробвам да го използвам, както е по подразбиране в настройките на Дж. Хора.

Не е по темата, но прикачвам едно полезно файлче за Джаймини Чара Даша.
« Последна редакция: декември 07, 2013, 07:53:24 pm от Mirabella »

Mirabella

• Hero Member
« Отговор #24 -: декември 07, 2013, 07:58:11 pm »
Аз имам въпрос. UL отговаря за първия брак, а за втория се гледа 8-ми от UL? Третият брак е по 9-ти от UL или...?

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9245
« Отговор #25 -: декември 07, 2013, 08:00:14 pm »
Gauri,мога  ли да помоля за мнение по въпроса за възлите ,при мен във ведическата СЛВ е в знак на Слънце и Луна в Риби в 5-ти дом ,а ЮЛВ в знак на Юпитер Дева в 11-ти дом,упр.на СЛВ е Юпитер в Дева ,а на ЮЛВ -Меркурий във Водолей ,знам че със западна астрология не се занимаваш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

• Hero Member
« Отговор #26 -: декември 07, 2013, 08:40:49 pm »
Благодаря ти, Гаури!

Аз си ги женя, развеждам. Както ми дойде. :57:

----------------------------------------
Търся из Google по темата и споделям намереното:

http://shrifreedom.org/vedic-astrology/upapada-lagna/

http://vedicastrology.freeforums.org/marriage-and-relationships-t171.html

http://srath.com/jyoti%E1%B9%A3a/scholar/darapada-and-upapada/

« Последна редакция: декември 07, 2013, 08:44:45 pm от Mirabella »

Kaya

• Full Member
  • Публикации: 170
« Отговор #27 -: декември 07, 2013, 10:43:43 pm »
пупупу да е жив и здрав човека

:88:

меркурий е  най- много по тънката част в индийските филми:) води се, че марс в меркуриев знак е опасна работа  :d030: ( моят е така  и не ми се види вярно :012:)

теории за дара пада и упапада много, но  засега съм в порцес на проучване кое сработва, че обичам не само да знам, но и да ползвам :ecomcity:;

аброуд  като махнем раху- джаганатха смята доста точно, аз на ръка изчислявам и се получва  същото( има разни правила, кои домове  се прескачат и не стават );

Diyana

• Hero Member
  • Публикации: 1702
« Отговор #28 -: декември 09, 2013, 09:05:03 am »
И аз съм си решила, че има достатъчно доказателства за отявлени Рахувци около мен, така че не ми се струва грешно да си го броя за пълновластен карака на каквото се падне.
De omnibus dubitandum est

Рени

• Hero Member
« Отговор #29 -: декември 09, 2013, 12:17:51 pm »
За мен възлите действат като външни планети, нямам наблюдения да се "държат" досущ като Марс и Сатурн, с които ги свързват. В съвпад с планета могат да направят изявата й по-фокусирана и подчертана или я модифицират по някакъв начин, правят я специфична и по-трудна за интерпретация.

А ,когато това са Слънце и Луна ,какво остава да се интерпретира   ::)
Във ведическата Слънце/Луна съвпад Раху,Юпитер съвпад Кету;
в западната Слънце съвпад СЛВ,Юпитер/Уран съвпад ЮЛВ  евентуално и Плутон.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

• Hero Member
« Отговор #30 -: декември 09, 2013, 01:19:45 pm »
В смисъл ,от една страна ,натива ползва свободната си воля /избира кой/и  път/ища да хване ,а от друга- същата го ограничава с петлентова магистрала в двете посоки ,без право да намери "пътя". ;)

abroad

• Hero Member
  • Публикации: 654
« Отговор #31 -: декември 14, 2013, 09:32:49 pm »
Аброуд, разликата между твоите изчисления и тези на Джаганатха Хора може да е в управителите на знака на 12-ти дом. Ако 12-тият ти дом попада в Скорпион или Водолей, ти може да взимаш "класическите" управители на тези знаци - Марс и Сатурн, докато Дж. Хора по подразбиране е настроена да използва 3-те правила на Джаймини за избор между Марс или Кету за управител на Скорпион, и Сатурн или Раху за управител на Водолей. Това е само мое предположение.

ето карта - според горните правила (а и това, което съм чела - има разминаване)
освен това, ако решим да махнем Раху кой е следващият

п.п. по джаганатха и аз съм с Юпитер/Венера в знака на АР и УЛ - харизма първоначално може би има, но само по отношение на професионална ангажираност и в този контекст, но и там е докато не стигнеш до Сатурн :012:

Mirabella

• Hero Member
« Отговор #32 -: декември 14, 2013, 10:03:19 pm »
Значи ДХ взима Кету за управител на 1-вия ти дом, защото Кету е заедно с още една планета в един знак, докато Марс е сам в знака.

Ако Марс е У1, от Лагна до дома на Марс има 6 знака. Шест от този дом праща АЛ в 11-тия ти дом, в който няма планети. Планетите в 7-ми от АЛ и в по-малка стенеп в 10-ти от АЛ също влияели върху имиджа. В 7-ми от АЛ няма планети, в 10-ти са Сатурн и Кету. Възможно ли е да те приемат като скромен, духовен човек, който не търси изява, слава. Кету плюс Сатурн може да е духовник, голям аскет, който подава ръка на всеки нуждаещ се. Нещо като Лейди Ди.

А ако погледнеш положението на У11 Меркурий в Стрелец във 2-ри заедно със Слънце (У10) и Раху? Начетен, образован, мъдър човек, боравещ добре със словото. Комбинацията Слънце/Раху при господаря на АЛ може да те прави да изглеждаш бунтарка в очите на околните. Меркурий (У11) и Слънце (У10) във 2-ри, мисля, е добро съчетание за успех (Дхана йога?). Та, в очите на околните може да изглеждаш преуспяла.