Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 51050 пъти)

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #100 -: март 18, 2015, 10:50:59 pm »
Топло при здраво положение. Лятото да си напича кръст.
Ако е възпален нерв, да не слага топло. Да, противовъзпалително, явно и това е проблем.

Какво усеща? Болка, пареща болка, като някой да ти ръчне нещо в нерв на зъб?
Или се е сковала и я боли?

При мен е сковаване, при седмодомие е по-тежко, това парене и щипене. При него е зле с нервите там.

Мажем се с това:
МАСАЖЕН ГЕЛ С ДЯВОЛСКИ НОКЪТ И ЕВКАЛИПТ

Има моментно влияние, охлаждане някакво, успокоение. Но не е лечение. В ранна фаза помага.

Да се оправя бързо!  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7438
« Отговор #101 -: март 18, 2015, 10:56:16 pm »
Мерси, Ема :)

Ще я видим утре какво ще кажат лекарите, дано да попадне на читав, че рядко са вече

Аз набързо изчетох - на някои хора им помага много мануална терапия и павел баня, но не знам дали вие сте подходящи за такова лечение
други пият някакви ензими, и всички - спорт, ама не какъв да е

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
« Отговор #102 -: март 18, 2015, 11:04:36 pm »
 :-*
За нищо, дано бързо се оправи маман!  :38:

Ние си имаме наше лечение. Седмодомието е ходило на какви ли не.

Сега правим следното. 1 месец на морето, на нуди плаж, без никакви бански, които да държат там влажно и студено. Ходим на плажове с черен пясък, защото се нагряват много. При здраво положение се напичаме сериозно по плажовете, печем се директно на пясъка - на черния пясък. Събираме слънце за зимата. Той спортува, играе на лост и си прави упражнения за тези мускули в областта. За да не му се прищипват нервите, да няма къде да ходят там.
Аз се разтягам по неговите методи всяка сутрин, специално за кръст си имаме разтягания. И ако видя зор при дълго ходене, хич не ми дреме дали съм пред хора, разтягам отново, за да не се скова и да не мога да си седна в колата после.
Есен почти няма проблеми, нещо по случайност.
Но пролет назряват, запасите слънце са приключили.
Да идва лятото.
А, освен на плажове, по цяло лято се печем на двора, пак нуди. Имаме си ритуали - по обяд задължително печене на кръст. Не знам дали е внушение, дали помага. Аз вярвам, че слънцето помага. Както хранителен режим и всичко останало.
Не става лесно, особено при налична повреда. Но е поносимо.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #103 -: март 18, 2015, 11:16:09 pm »
Papy,прочети за ишиас в търсачката,при липса на друго препочъчват компрес с топла вода за 2 мин. ,последван от компрес със студенс вода 2 мин. общо 15 мин.,отпускало .Аз лично като съм имал проблем,покой,вътрешно най-силните обезболяващи които имам,алкохол ако няма друго вътрешно и външно .Иначе Б1,мазане с фелоран,имам чисто ментово масло-мазане,почти универсално е .Но има различни причини -на лекар да определи от артрит ли е ,дискова херния ли е ,шипове и тн .

Papy

• Hero Member
« Отговор #104 -: март 18, 2015, 11:25:11 pm »
благодаря ви, ще я инструктирам допълнително утре

Ема, майка имаше рак на кожата, така че печенето отпада...

Опозит, тя има шипове, доказано, на ишиас не прилича, може би не съм обяснила правилно, не е точно в кръста болката, а някъде в гръбначния стълб в долната част - към кръста

Чух я преди малко - каза, че от аналгина е малко по-добре и ще спи :)
« Последна редакция: март 18, 2015, 11:30:19 pm от Papy »

Oposit

• Hero Member
« Отговор #105 -: март 18, 2015, 11:39:05 pm »
Щом от аналгин само отпуска не е ишиас да,все пак лекар,бабин лек за шипове-ябълков оцет 1 суп.лъж. в чаша вода подсладена с мед,но може и захар за вкус 3 на ден около месец,на почивки,на майка ми така се оправи артроза на ставите на ръцете/типично за зодия близнаци заболяване/ .

Papy

• Hero Member
« Отговор #106 -: март 18, 2015, 11:43:22 pm »
Щом от аналгин само отпуска не е ишиас да,все пак лекар,бабин лек за шипове-ябълков оцет 1 суп.лъж. в чаша вода подсладена с мед,но може и захар за вкус 3 на ден около месец,на почивки,на майка ми така се оправи артроза на ставите на ръцете/типично за зодия близнаци заболяване/ .

това се пие, така ли? мерси  :)

Oposit

• Hero Member
« Отговор #107 -: март 18, 2015, 11:48:34 pm »
Моля,ябълковия оцет натурален, пие се да .

Papy

• Hero Member
« Отговор #108 -: март 18, 2015, 11:49:43 pm »
ето и тук такъв съвет

Papy

• Hero Member
« Отговор #109 -: март 19, 2015, 10:36:26 am »
Мерси и на теб, уитч
Днес майка е по-добре, явно е било някакъв нерв прищипан, нещо подобно. Спала на твърдо легло.

Papy

• Hero Member
« Отговор #110 -: март 19, 2015, 10:59:39 am »
Ами ще гледам при първа възможност, аз не живея в същия град и ми е мн трудно да ги изкомандоря по тел, особено като се е подобрила
А вчера не можеше, щото пък й беше много зле
Хем големи хора, хем като деца някой път, поне нурофен и волтарен вече имат

Вещичка

• Hero Member
  • Публикации: 1727
« Отговор #111 -: март 19, 2015, 07:43:34 pm »
Папи,

за такива болки и за проблемни гръбнаци е нужно да се пие много вода и бавнички упражненийца - петимата тибетци, каланетика, йога за начинаещи. Моето прословуто главоболие онзи ден ми правиха снимка и се оказа, че една от причините е деформирани шийни прешлени. Масово било от седящи пози на компютри и други такива работи. Лошото е, че все повече млади хора на по 20-25 години се оплакват от такива неща. Това няма и лечение, но може да се подобри с гимнастика и вода. Б*аси, изписаха ми една аптека болкоуспокояващи и сега съм надрусана до козирката и щастлива до безобразие...  :57: :57: :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

• Hero Member
« Отговор #112 -: март 19, 2015, 07:58:11 pm »
Ти накрай някой 60+ дето не е правил упражнения от 45-50 години да прави тибетци :)

Остеохондроза ли имаш? Някъде четох за фрешове от целина...

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #113 -: март 19, 2015, 08:09:18 pm »
Остеохондроза ли имаш? Някъде четох за фрешове от целина...

Аха  :012:. Така се оказва. Обаче от как разбрах и изкарах тежката артилерия - водата си я пия така или иначе, леки упражнения, медитации за изчистване, медитация за регенарация и още такива.   :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #114 -: март 19, 2015, 08:17:04 pm »
Ето ги рецептите:

Остеохондрозата се характеризира с увреждане на дисковете между прешлените на гръбначния стълб. Тя може да засяга шията, отдела на гръдния кош или опашния пояс, като при всички положения причинява типична болка и скованост. Предлагаме ви две рецепти с целина, които ще ви помогнат срещу проблемите с гръбнака.

* Смачкайте 30-40 грама корен от целина и го залейте с 1 литър хладка вода. Оставете да се накисне за 8 часа и прецедете. Съхранявайте готовата инфузия в хладилник. Взимайте по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден.

* Залейте 1 супена лъжица семена от целина с 2 чаени чаши студена преварена вода и оставете да престои 2 часа. Прецедете и пийте по 1 супена лъжица 3 пъти на ден. Съхранявайте готовия лек в хладилник.

от framar.bg

Papy

• Hero Member
« Отговор #115 -: март 19, 2015, 08:18:21 pm »
За йогата Гаури е в час, ако не ни се сърди вече...

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #116 -: март 19, 2015, 08:22:04 pm »
Гаури ми даде тези леки упражнения от йога за врата:

Цитат
Ето и упражненията:
Първо у-ние:
1. Главта на ляво (бавно и плавно) вдишваш
2. Главата в изходно положение - издишваш.
3. Главата в дясно - вдишваш.
4. Главата  в изходно положение - издишват.
така се пярави по 10 пъти... с времето можеш да увеличаваш.
 Второ у-ние:
1. Главата назад - вдишваш.
2. Главата  надолу, да опре брадичката  гърдите (ако може) издишваш.
пак серия от 10 пъти и с времето увеличаваш
Трето у-ние:
Кръгове с лицето:
а - по часовниковата стрелка
б) - оратно на ч.с.
Когато лицето е обърнато нагоре вдишваш, когато е долу - издишваш..

Сега още ме боли врата и не мога да разбера дали имат ефект, но е факт, че се пораздвижи вече  :012:.

Дракониада

• Hero Member
  • Публикации: 2824
« Отговор #117 -: март 21, 2015, 05:30:39 pm »
Вещенгер,
за болки в прешлени,шипове,стави и др.....
настъргва се хрян,слага се мед 1:1.Мястото се намазва с (безсолна) мазнина каквато и да е мас,олио,зехтин,рициново масло,за да не изгори кожата от хряна.Налага се,слага се найлон и се превързва.Спи се през нощта.за 2-3 вечери болките напълно отшумяват.
П.П: хрянът се приготвя  по-чевръсто,за да не му излети лютивото.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #118 -: март 21, 2015, 05:51:11 pm »
Вещенгер,
за болки в прешлени,шипове,стави и др.....
настъргва се хрян,слага се мед 1:1.Мястото се намазва с (безсолна) мазнина каквато и да е мас,олио,зехтин,рициново масло,за да не изгори кожата от хряна.Налага се,слага се найлон и се превързва.Спи се през нощта.за 2-3 вечери болките напълно отшумяват.
П.П: хрянът се приготвя  по-чевръсто,за да не му излети лютивото.

Драки, благодаря ти, но мен врата ме боли заради деформирани прешлени, а не щото е решил да боли. А бе ще се оправя, но си иска време да се регенерира всичко. Ама аз съм упорита с медитациите...  :012:

Онзи ден ми направиха панорамна снимка на зъбите и се оказа, че съм излекувала възпалената кост, за която ми обясняваха, че няма оправяне, а само вадене на зъба. Дори е започнала да се възстановява стопената кост. И това ще оправя  :012:.
« Последна редакция: март 21, 2015, 05:53:14 pm от Вещичка »

Happy58

• Гост
« Отговор #119 -: март 27, 2015, 01:24:21 pm »
Акрукс, не мога да намеря онзи твой пост, в който пишеш за анасоновите плодчета .... да ги пия както е посочено на опаковката ли?