Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 49204 пъти)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7471
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1220 -: август 18, 2019, 10:47:44 pm »
Интересна карта, тагетес, изглежда най-голямата му способност е била да убеждава, но явно и като финансист се е справял добре, не разбрах как от нищо е станал нещо
Думи, пари, политика :)

tagetes

• Sr. Member
  • Публикации: 404
« Отговор #1221 -: август 19, 2019, 09:35:52 am »
Влиза в "Ротшийлд" Париж през 1955 г. без професионална подготовка и 1959 г вече е генерален директор.
Когато Шарл Дьо Гол решава да замени Мишел Дебре с Жорж Помпиду до него момент последния е неизвестен на публиката/масите/народа.
Happy is he who can trace effects to their causes - Virgil

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10390
« Отговор #1222 -: август 19, 2019, 02:06:50 pm »
"Гошко хубавеца" е на книга, лично мен дори ме плаши външния му вид. Все едно не Венера е в 1-ви дом, ами Сатурн, Плутон или дори да ми изглежда така  - евентуално Нибиру   :)
Доколкото знам няма допир с изкуство, литература, да е писател.
Както Papy писа -  с влияние е(но не е лечител). На високо ниво в йерархията е, с власт.
ОК
Венера се свързва и с финансите, не само с външността, имал е красив портфейл  :)
Та не разбрах от отговора ти професията му, както и твоята астрологична обосновка в тази връзка. Иначе е лесно да се поместват карти от астро.ком и да се гледа отстрани кой какви предположения прави, било налучкване или според прочетено/заучено
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1223 -: август 19, 2019, 02:52:07 pm »
akruks(тъкмо се чудех къде се губиш и като Рак ме щипна) - избрах го заради Сатурн на Мц основно. У10 дом е в 1 дом, Лъв, его, власт, тщеславие, самия той е залог за зенита си. У2 Меркурий съвпад Слънце и Нептун - на фона на Рак. Тоест личните му способности се изявяват в неформални връзки, организации, приятелски съюзи, договори. Няма и как да е иначе при положение, че е протеже на видя се кого или някои други зад другия. Отвяскъде силен 11 дом - там е и Плутон. Слънце-Меркурий-Нептун ми нашепва за някакъв артистизъм в него, в съзвездието Рак - също олицетворява Родината. У6 в 10, Марс му е силен в 9-ти, защо да не е самия той някакъв идеолог?   
ПП. Роден 7.30 часа - айде заяди се, че е изсмукано от пръстите. Ако знаех рождените дати+часовете им на раждане(за да не влизам в astro.com) щях да съм втория Нострадамус.  :)
« Последна редакция: август 19, 2019, 06:32:26 pm от tagetes »

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1224 -: август 21, 2019, 01:39:10 pm »
Нова карта за желаещи да я коментират относно темата:

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1225 -: август 21, 2019, 10:21:29 pm »
Спортист е(бивш). Какъв?
« Последна редакция: август 21, 2019, 10:24:58 pm от tagetes »

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 910
« Отговор #1226 -: август 21, 2019, 11:56:42 pm »
Мисля, че не е отборен играч - Сатурн в 11 дом.

Затова бих заложила на борба, гимнастика или голф, заради Марс в Телец и нуждата от досег със земята :017:

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1227 -: август 22, 2019, 12:25:31 am »
Правилно посочи - не е отборен играч. Има още един до него, но той е със спомагателни функции. Определно има досег със земята.

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1228 -: август 22, 2019, 11:54:34 am »
Себастиан Льоб. Рали пилот. Някой може ли да види в картата това негово проявление? Може би Плутон в 3-ти дом, МЦ е  в Овен - "боен" знак, конкурентен. Марс е в 10-дом, Телец -  евентуално това е "земното", което видя romantica Попаднах на инфо, че Уран управлява колите. Ако е така при него е на IC  тригон Сатурн(бизнеса) и Меркурий. Първата управлява 6-тия му дом, втората - 3-дом(транспорт, комуникации).
ПП. Избрах го, защото е определян за дори най-добрия състезател на всички времена - от 2004 има 9 последователни титли. Имам слабост към френското. Също неговата карта е Асц. Лъв(като моя и на Джъстин Тимбърлейк, който постнах зимата). Общото между трите карти е 5-дом в Стрелец и Нептун там. Има и много разминавания обаче. Например при мен на МЦ е Телец и т.н   :)
« Последна редакция: август 22, 2019, 12:31:17 pm от tagetes »

romantica

• Hero Member
« Отговор #1229 -: август 22, 2019, 09:34:07 pm »
Първоначално започва да спортува гимнастика, но след няколко години започва да се занимава с автомобилизъм, като с рали се занимава активно от 1995 г.

Аз съм с такъв Марс и може би затова нацелих.

akruks

• Hero Member
« Отговор #1230 -: август 23, 2019, 11:12:42 am »
У1 в 8д и У8 в 5д , обича риска и спортът му е рисков
Марс У10, съУ4 в 10д съвпада с Плеяди, професията или дома, по-конкретно майката, са белязани с трагедия
Гьоте

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1231 -: август 23, 2019, 05:07:06 pm »
akruks, благодаря за отговора.
Сложих го в ZET 9. Там ми дава да има ужасно слаб Меркурий(в 8-дом), който е във взаимна рецепция по знак с Юпитер в 7-ми дом и Сатурн в 11-ти дом. Отделно пак по знак има взаимна рецепция Венера-Уран. 6-ти и 4-ти дом. Най-силни планети са Нептун и Венера. Нептун е в 5-ти дом - спорт.
« Последна редакция: август 23, 2019, 07:12:41 pm от tagetes »

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1232 -: август 24, 2019, 10:00:39 am »
Исках да сложа някой от сферата на медицината(известен лекар, хирург, фармацевт, изобретател, учен) - да видим 6-ти, 8-ми, 12-дом как стоят и други показаци, но нещо трудно намирам такива в астробанката. Пълно е със спортисти, музиканти, политици, актьори и т.н.  :29:
Този индивид е умрял. Освен по темата може и да изказвате мнение за смъртта му:

romantica

• Hero Member
« Отговор #1233 -: август 24, 2019, 02:15:27 pm »
Учен, изобритател, абстрактен. Създава нещо с ръцете си. Много труд е полагал в името на някаква идея.

Смъртта не е естествена и е на чуждо място. Причинена е от някой от обкръжението му.

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1234 -: август 24, 2019, 02:48:36 pm »
Второто - за смъртта му нацели много точно.   :clap:
Много често тук се дават примери не толкова по професия, колкото обществено положение, сан, чин, социален статус. Знам най-важното му амплоа и дали е създавал с ръцето си нещо - сигурно, всеки си има хоби, домакинска работа, преди да стане голям е бил малък и е чиракувал, сменял е работа, професия и др.

akruks

• Hero Member
« Отговор #1235 -: август 24, 2019, 04:08:07 pm »
Исках да сложа някой от сферата на медицината(известен лекар, хирург, фармацевт, изобретател, учен) - да видим 6-ти, 8-ми, 12-дом как стоят и други показаци, но нещо трудно намирам такива в астробанката. Пълно е със спортисти, музиканти, политици, актьори и т.н. 
Има и такива, щом там сме гледали на Нобел, Менделеев и Пастьор
Сатурн в 5д се среща при спортисти и актьори, професии където е нужен продължителен труд и издръжливост. Венера У1 в 3д показва работа със слово и движение, в областта на излиствата.
Юпитер У8 е връх на конфигурация Йод, задейства се когато се активира средната точка между Сатурн и Уран, която попада в 4д- дома и семейството, фамилията- трудно се изявявал покрай наследеното рододловие
Гьоте

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1236 -: август 24, 2019, 04:23:41 pm »
Бивш полски президент, загинал април 2010 г. Избрах го заради култовия 10-дом и Козирог там при него:
ПП. Днес разбирам, че по професия е юрист. За това не се ли гледат У6 дом, 7, 9- ти, Юпитер?
« Последна редакция: август 24, 2019, 05:58:47 pm от tagetes »

romantica

• Hero Member
« Отговор #1237 -: август 24, 2019, 08:05:54 pm »
Имам двама познати, които също са юристи по образование и имат Юпитер в 9 дом в съвпад с МС - и двамата са в чужбина, единият практикува по професията си, другият не.

akruks

• Hero Member
« Отговор #1238 -: август 25, 2019, 01:12:09 am »
Бивш полски президент, загинал април 2010 г. Избрах го заради култовия 10-дом и Козирог там при него:
ПП. Днес разбирам, че по професия е юрист. За това не се ли гледат У6 дом, 7, 9- ти, Юпитер?
Юпитер до МС, по която връхна точка в показана професията/кариерата. Все пак е работил със словото, убедително - като лидер на техните профсъюзи. Той не почина ли в авиокатастрофа на руско летище? 
Гьоте

tagetes

• Sr. Member
« Отговор #1239 -: август 25, 2019, 08:10:06 am »
''На 10 април 2010 г. загива заедно със съпругата си Мария Качинска в самолетна катастрофа край Смоленск. Самолетът Ту-154, с който пътува правителствената делегация за церемонията по случай 70-годишнината от Катинските разстрели, се разбива при опит за приземяване на летище в Западна Русия. Оцелели от катастрофата няма.''- Уикипедия