Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 35940 пъти)

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9216
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #560 -: ноември 21, 2018, 10:40:04 am »
Да, небесната звездна обстановка повтаря натална такава като принципа на : " Каквото горе, такова долу".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

• Hero Member
  • Публикации: 5446
« Отговор #561 -: ноември 21, 2018, 11:59:46 am »
Да, небесната звездна обстановка повтаря натална такава като принципа на : " Каквото горе, такова долу".
А какво показва, ако в натала човек има аспект между Марс и Нептун и ако са в хармонични знаци, но все пак твърд аспект?

Синухе

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
« Отговор #562 -: ноември 21, 2018, 12:50:17 pm »
Марс и Нептун в аспект често дават някаква творческа енергия,която трябва да се изрази.Показват и човек с чувствителна енергетика-склонен е да се влияе от заобикалящите го енергии,за това трябва да внимава с какво се "захранва".На сексуално ниво може да има някакъв елемент на жертване или неясно идентифициране,човек може да отразява чужди импулси и да ги приема за свои.Хармоничните знаци показват,че човек няма да бяга от тази енергия-на съзнанието ще му е по-лесно да оперира с нея, а ако аспекта е квадрат-това показва много енергия и че личността има някаква работа по този аспект,считай го като земна задача за изпълнение,която разбира се ще изисква някаква воля и усилия,защото при квадратите особено трябва да действаме и да не чакаме нещата да станат от само себе си.

Ти май сподели,че се занимаваш с музика,което е отдушник на този аспект на някакво равнище.

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10110
« Отговор #563 -: ноември 21, 2018, 02:20:04 pm »
Дали този съвпад ще се изрази по-силно при хора,които имат по натал точен аспект(квадрат,опозиция,съвпад,тригон и т.н.)м/у двете планети?
Логично е да има по-изразен ефект. Марс и Нептун при мен са в точен съвпад (орбис 2') , транзитния им съвпад на 7 декември ще е в тригон с наталния (орбис 20') , по това време ще съм при малката дъщеря, която е по 7д., управляван от Нептун, при нея този съвпад в Риби попада на IC   
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

Veselin

• Hero Member
  • Публикации: 5446
« Отговор #564 -: ноември 21, 2018, 02:23:30 pm »
Брей, слава на ретро Меркурия, че те довя тук, пък дори и да е за малко! Много точен анализ си направил!
Да, занимавам се и с музика.  :)

strelicka

• Hero Member
  • Публикации: 2586
« Отговор #565 -: ноември 21, 2018, 04:02:30 pm »
Марс и Нептун в аспект често дават някаква творческа енергия,която трябва да се изрази.Показват и човек с чувствителна енергетика-склонен е да се влияе от заобикалящите го енергии,за това трябва да внимава с какво се "захранва".На сексуално ниво може да има някакъв елемент на жертване или неясно идентифициране,човек може да отразява чужди импулси и да ги приема за свои.Хармоничните знаци показват,че човек няма да бяга от тази енергия-на съзнанието ще му е по-лесно да оперира с нея, а ако аспекта е квадрат-това показва много енергия и че личността има някаква работа по този аспект,считай го като земна задача за изпълнение,която разбира се ще изисква някаква воля и усилия,защото при квадратите особено трябва да действаме и да не чакаме нещата да станат от само себе си.

Ти май сподели,че се занимаваш с музика,което е отдушник на този аспект на някакво равнище.

Я ретро Мерка каква приятна изненада ни донесе  :08:
Нухе,радвам се,че си тук

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1899
« Отговор #566 -: ноември 21, 2018, 08:28:15 pm »
А как всъщност трябва да се изрази? При мен двете са в квадрат, но в знаци, които са в секстил.
Според мен нямаш квадрат Марс/Нептун.

Terry

• Hero Member
  • Публикации: 2543
« Отговор #567 -: ноември 24, 2018, 03:03:02 pm »
Тука има доста риби първа и втора декада - с какви събития свързвате съвпада на тр нептун със слънцето ви?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #568 -: ноември 25, 2018, 07:09:21 am »
Тери,брат ми има Слънце в 13*риби,3-ти дом,ако е верен часа.Слънцето е у9.Луната е в 15*стрелец(упр.на 8 дом),новолунието ще е там.Свързвам го с моите си работи засега.K3 e във водолей,Сатурн в рак на к8 тригон Слънце.
« Последна редакция: ноември 25, 2018, 07:37:06 am от Сафо »

Terry

• Hero Member
« Отговор #569 -: ноември 25, 2018, 09:18:51 am »
Тери,брат ми има Слънце в 13*риби,3-ти дом,ако е верен часа.Слънцето е у9.Луната е в 15*стрелец(упр.на 8 дом),новолунието ще е там.Свързвам го с моите си работи засега.K3 e във водолей,Сатурн в рак на к8 тригон Слънце.

Хм той като моята квадратура на светилата има, само че във втора декада. Отнесен да ти изглежда повече от нормалното? :)

Сафо

• Hero Member
« Отговор #570 -: ноември 25, 2018, 09:22:53 am »
Хм той като моята квадратура на светилата има, само че във втора декада. Отнесен да ти изглежда повече от нормалното? :)
Даже ненормално отнесен.Обаче си е намерил жена с много земя :012: той няма.
Сетих се,че от известно време се интересува много от алкохол,вари ракия,чете,бере ябълки и други ,въпреки ,че не е пияница,не се напива,някакъв небивал интерес го е обзел по производственият процес,дори етикети си напечата да ги лепи по шишетата с годината на реколта. :)
« Последна редакция: ноември 25, 2018, 09:28:06 am от Сафо »

Terry

• Hero Member
« Отговор #571 -: ноември 25, 2018, 09:27:09 am »
Юпитер и нептун в кои знаци са?

Сафо

• Hero Member
« Отговор #572 -: ноември 25, 2018, 09:30:26 am »
Юпитер в 26*риби на к4,Нептун в 1-ви,11*стрелец.

Terry

• Hero Member
« Отговор #573 -: ноември 25, 2018, 09:35:38 am »
Юпитер в 26*риби на к4,Нептун в 1-ви,11*стрелец.

Много интересно, значи и той има и нептунова квадратура в момента.

Рени

• Hero Member
« Отговор #574 -: ноември 25, 2018, 10:39:06 am »
Тери,брат ми има Слънце в 13*риби,новолунието ще е там.

Нептун сега ще е стационарен върху Слънце, което е важно, а Новолунието може да покаже защо трябва да му е важно да се ангажира с Нептунови работи или да стане малко нептунов в дома, където има Лъв на куспидата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

• Hero Member
« Отговор #575 -: декември 12, 2018, 12:14:34 pm »
Нептун сега ще е стационарен върху Слънце, което е важно, а Новолунието може да покаже защо трябва да му е важно да се ангажира с Нептунови работи или да стане малко нептунов в дома, където има Лъв на куспидата.
Рени,К9 му е в лъв и се ангажира с Нептунови работи около първото си дете,или 5дом на първото дете.
к4 в риби,това е 12 дом на детето му.Положението е критично.

Рени

• Hero Member
« Отговор #576 -: декември 12, 2018, 05:40:25 pm »
Рени,К9 му е в лъв и се ангажира с Нептунови работи около първото си дете,или 5дом на първото дете.
к4 в риби,това е 12 дом на детето му.Положението е критично.

Сафо, би трябвало като влезе Нептун в 14* "положението" вече да не е така критично.