Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 4530 пъти)

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 9492
Re: Меркурий
« Отговор #20 -: май 28, 2018, 08:11:24 pm »
Ще има една сходяща опозиция с Луната, като за последно в Телец. :) Конфликт на разума и емоциите, липса на обективност и психическа устойчивост и т.н.
и много катастрофи по пътищата днес - един пропуснал знак Стоп преди да излезе на главен път, друг кара през мантинелата и влиза в насрещното- този ТИР го сънувах тази сутрин, точно както го дават с изкривената червена каросерия, говорех с починалата миналата година в катастрофа братовчедка, която ми каза за нейната майка, че е познала за Х. , че ще умре (Х е името на съученичка и приятелка на братовчедка ми). По едно време в съня се появи и малката ми дъщеря, та цял ден бях на тръни, да не се случи нещо с нея, а тя ми се обади по телефона да си полафим, прибираше се от разходка с бебето, ходила да пазарува, та малко се успокоих, но точно след разговора с нея рекох да видя какво става по света и у нас, влизам в новинарски сайт и ужас...  :o Меркурий днес беше съвпад с Алгол -
Променливата звезда има природата на Юпитер и Сатурн.
"Очите на Медуза на Горгона", или Дявола. Тя е свързана със Сатурн, Лилит, Нептун. Дава отклонение от истинския път. По пътя на човека всичко става зловещо. Често дава различни видове лудост, вкл. параноя, мания, съблазняване
« Последна редакция: май 28, 2018, 11:16:05 pm от akruks »
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

Radost

• Sr. Member
  • Публикации: 390
« Отговор #21 -: май 28, 2018, 09:46:50 pm »
и много катастрофи по пътищата днес - един пропуснал знак Стоп перди да излезе на главен път, друг кара през мантинелата и влиза в насрещното- този ТИР го сънувах тази сутрин, точно както го дават с изкривената червена каросерия, говорех с починалата миналата година в катастрфона братовчедка, която ми каза за нейната майка, че е познала за Х. , че ще умре (Х е името на съученичка и приятелка на братовчедка ми). По едно време в съня се опяви и малката ми дъщеря, та цял ден бях на тръни, да не се случи нещо с нея, а тя ми се обади оп телефона да си полафим, прибираше се от разходка с бебето, ходила да пазарува, та малко с еуспокоих, но точно след разговора с нея рекох да видя какво става по света и у нас, влизам в новинарски сайт и ужас...  :o Меркурий днес беше съвпад с Алгол -
Променливата звезда има природата на Юпитер и Сатурн.
"Очите на Медуза на Горгона", или Дявола. Тя е свързана със Сатурн, Лилит, Нептун. Дава отклонение от истинския път. По пътя на човека всичко става зловещо. Често дава различни видове лудост, вкл. параноя, мания, съблазняване
Много неприятна статистика. Един заспал, друг му потънал крака. Наскоро и с Емилия  случката, доведения й син си отива на 19. То с такива новини само страховити сънища му идват на човек, но важното , че всичко е наред с дъщерята и бебо.

lina

• Sr. Member
  • Публикации: 266
« Отговор #22 -: май 28, 2018, 11:37:40 pm »
И аз го чакам да мине в Близнаци и да направи съвпад с наталния ми веднага след това.

В момента цялата комуникация просто влиза и излиза без достигане на резултат (като да ти мине през едното и да ти излезе през другото ухо)
Повтаря се едно и също - като развалена грамофонна плоча.
И уж се говори за много важни неща и накрая не се достига до действия.

На целия този фон, продължаваме да отговаряме на купища мейли, съгласявайки се все по-автоматично с условията, наложени от GDPR. А трябваше да е в защита на потребителя. А те го принудиха - потребителя де, да цъка насляпо, само и само да му се махнат от главата всичките форми и чек-боксове, съгласия и несъгласия.  :ecomcity:

a.l.e.n.a

• Hero Member
  • Публикации: 3304
« Отговор #23 -: юни 12, 2018, 10:11:33 pm »
Днес получих нещо, като "слънчев удар" - от една следобедна разходка ... адска беше. Сега отварям картата - Слънце в съвпад с нат.Марс, а Меркурой - анаретен, в опозиция на нат.Слънце У6  ??? Пиша в тази тема, тъй като се загледах в перспектива за хода на Меркурий в Рак. Първо (от 4 дом) опозиция на тр. Сатурн и тригон с нат. Уран. Тук нещо по работа мога д аочаквам или мъжът ми да ми стане колега :)  А после застава на К5 - и заформя голям огнен тригон с тр.Нептун на АС и тр.Юпитер и нат.Венера. Нещо креативно, може би ще се роди :)  В този момент точно имам и опозиция Слънце-Слънце.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

• Hero Member
  • Публикации: 2395
« Отговор #24 -: юни 12, 2018, 10:51:47 pm »
На опозиция тр. слънце към натално се реализира заложеното в солара за годината
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #25 -: юни 12, 2018, 11:33:38 pm »
Благодаря, Terry  :72: Точно това си мислех, като го видях  и разгледах темата на солара. Сатурнов е - нов цикъл Слънце Сатурн - върху Слънцето ми  7 соларен дом и сол.Венера край тях. Две предложения за партньорство по работа лежат пред мен - явно ще взема решение тогава. Предвид големия воден тригон с Непун на АС, Меркурий на К5 и Юпитер с нат.Венера ... може да взема емоционално решение, натоварено с идеалистични очаквания. А съм реалист и не хвърлям сляпо. Но ... скоро е - ще видим :)

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #26 -: юни 19, 2018, 02:18:18 pm »
Кулминация на цикъла на Меркурий, както и на този на Слънцето. Продадохме старата ми кола. Меркурий е У3. Близък приятел отдавна я искаше - аз исках да ни остане резервна о нямам протаках. Днес вече е негова. Мислеше да я стегне и препродаде, но е решил да си я остави. Много ми е мъчно, но се радвам, че отиде при читав човек. Беше споменал, че има 50% от парите, другите по-нататък ... което за мен е горе-долу "никога". Но се оказа, че има пълната сума, което много ме учуди.  Happyend за всички :)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1169
« Отговор #27 -: юли 01, 2018, 07:12:33 pm »
На 16.09 2017г. в 7* дева съвпад Меркурий/Марс,сега предстои кулминация,или опозиция по оста лъв-водолей 8*(05.07.18г.).Намесени са възлите,за диспозиторите знаем.
Съвпадът при мен беше на к5.Имах събитие/я.Напрегнати.
Сега опозицията ще е на ИЦ/МЦ.
Ръшман пише,че 7*дева е градус на разврата.Имате ли наблюдения?

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13650
« Отговор #28 -: юли 01, 2018, 07:46:02 pm »

Ех, размина ми се само с един градус! Пада ми се близо до МС.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

• Hero Member
« Отговор #29 -: юли 01, 2018, 08:23:47 pm »
Ех, размина ми се само с един градус! Пада ми се близо до МС.  :012:
Ха,ха....ама като си помисля,че живот има още да се живее...на к5 ми е,може пък наследникът ми да е р......

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #30 -: юли 01, 2018, 08:44:16 pm »
Кулминацията при мен ще бъде на К6/К12 Меркурий ще бъде на К6. Междувременно Слънцето застава на К5 в опозиция на нат.Меркурий. Нодалната ос квадратира нат.Уран. Получават се две опозиции на две куспидни оси - едната тр.Марс/тр.Меркурий на К12/К6 и втората - тр.Слънце/нат.Меркурий на К5/К11. Уран и той е на К3, в квадрат с нат.Сатурн, абе ... ще има "опъване" на нерви май.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #31 -: юли 02, 2018, 04:29:21 pm »
Мен вече ме опъва кръста,буквално.

akruks

• Hero Member
« Отговор #32 -: юли 02, 2018, 05:01:24 pm »
Ръшман е писала, че мъже с Телец или Козирог в 28-29гр стават милионери, ама моят мъж още кара на една заплата до следваща заплата  :012:
 Имаме с моите съученици Уран 7гр, всички сме семейни с деца и внуци вече, не сме го ударили на разврат.
Гьоте

Сафо

• Hero Member
« Отговор #33 -: юли 02, 2018, 05:35:23 pm »
Ръшман е писала, че мъже с Телец или Козирог в 28-29гр стават милионери, ама моят мъж още кара на една заплата до следваща заплата  :012:
 Имаме с моите съученици Уран 7гр, всички сме семейни с деца и внуци вече, не сме го ударили на разврат.
Това съм го пропуснала.Какво в теле и козирог, планета или к2?  Уран при теб е у6 дом,в ежедневието ти може да попадаш на такива хора,неочаквано,изненадващо.Котката ти може да е развратница.
« Последна редакция: юли 02, 2018, 05:47:26 pm от Сафо »

Сафо

• Hero Member
« Отговор #34 -: юли 02, 2018, 09:25:14 pm »
Планети в 27, 28, 29 градус във всички знаци, но най-често в земни и водни, на страница 81 е писала Ръшман
И ти написах, че аз и моите съученици имаме Уран на този градус и никой не е развратен, ти си продължаваш с бла бла, котката ми била развратна- нещо друго не можа ли да измислиш? И нямам в обкръжението такива хора, че да ги привличам.
Акрукс,не се сърди и дразни,но искам да знам защо Ръшман е написала това.Все пак в дева Юпитер е в изгнание,а Венера в падение.Според Валенс тази терма ,ако е засегната от малефици води до проституция.

akruks

• Hero Member
« Отговор #35 -: юли 03, 2018, 12:31:50 am »
Акрукс,не се сърди и дразни,но искам да знам защо Ръшман е написала това.Все пак в дева Юпитер е в изгнание,а Венера в падение.Според Валенс тази терма ,ако е засегната от малефици води до проституция.
Според Глоба 7мия градус на Дева давал хомосекуалност, според Вронски - скромност, силно любопитство и любознателност, любов към изкуствата, особено в музика, поезия, литература може да има успех, обаче, ако е поразен, дава лекомислен и аморален живот.
В случая Уран ми е в 8-мия градус, за който Вронски пише-  Самодисциплина, самоконтрол и самообладание.  Ранно развитие на физически сили и ума, практичност. Успех в бизнеса, финансовата деятелност, наука и на­учно-изследователска работа, на военно поприще, в морском де­ле. Способности за литература, поезия, музика. Най-голямо удовле­творение носят плодовете от собствения труд. Според Глоба, Параис, Кефер, също дава литературни способности. http://vervolf.blogspot.com/2011/08/2_22.html
Уран при мен участва в творчески аспект с Венера.
Гьоте

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8819
« Отговор #36 -: юли 05, 2018, 10:29:09 am »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #37 -: юли 05, 2018, 01:33:12 pm »
При мен Меркурий е на К6 в опозиция на Марс на К12. Нодалната ос квадратира нат.Уран. Снощи разгледах ситуацията и очаквах гръм от ясно небе.
Трябва да финализирам един  документ и от 2 месеца го побутвам - не сега, хайде после. По принцип не действам така - реагирам на момента, и не отлагам нищо, но този случай е изключение. Днес точно ме подканиха отново, и с неудоволствие ще го направя.  :012:

art7ess

• Sr. Member
  • Публикации: 372
« Отговор #38 -: юли 05, 2018, 01:43:01 pm »
Тези дни , докато Меркурий е съвпад с възела, срещнахте ли (се) информация, която по някакъв начин ще спомогне в развитието на нещата в сферата, която е активирана; с хора, с които да има какво да си кажете; да пазите целта в главата си; да не изпускате нещата, случващи се точно пред вас.  :)
Аз да, съвпадът ми е на IC, Марс – горе. Пчеличка съм, яко надъхана, хора вдъхновения и обратното – хора, които ме карат да се бунтувам и да си бутам камъка нагоре. Палци. Т'ва е.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #39 -: юли 05, 2018, 03:59:30 pm »
И при мен е близо до ИЦ,откъм 3ти.От вкъщи,от навън,от колата,в непрекъсната комуникация съм с хора и противно на очакванията ми,заради квадрата към нат.юпитер у7 у 8 домове,изпитвам удоволствие от това.
« Последна редакция: юли 05, 2018, 04:05:41 pm от Сафо »