Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 11918 пъти)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #40 -: август 12, 2017, 09:09:53 am »
Накъде и как да го подбутват? При различните хора не е еднакъв подходът. Което означава, че първо трябва да знаят типа на човека. Което води до етикет, краен брой вариации. И няма нищо лошо в това, стига човекът да подлежи на класификация.
Често серийните убийци се изследват с години, за да се установи как-аджеба, им работи мозъкът. И това не е защото психолозите и психиатрите са слаби, просто има хора извън набора от етикети.

art7ess

• Sr. Member
  • Публикации: 368
« Отговор #41 -: август 12, 2017, 10:32:51 am »

Papy

• Hero Member
« Отговор #42 -: август 12, 2017, 10:38:50 am »
Графологичният анализ също е един от начините за психопрофил. Като спомена за криминална психология.

Да, има различни техники
В по-началните времена лечението на неврози е включвало пускане на ток, обливане с душове студена вода (това май и сега го използват), регресии, и др. По време на войни, пък и в казармите масово са им давали бром, и др.
Просто профисионалният психолог учи да разпознава различните типове психика, разни научно доказани подходи, които са полезни при отделни проблеми, но всичко това се основава на идеята, че всички хора могат да бъдат типизирани до краен брой варианти.
Но все пак се случва някой психопат да нападне лекуващия го психолог. Та и затова може да се говори само по принцип, хората се страхуват от психиатрите, но понякога се обърква химията, което се отразява на психиката, а не обратно. Разбира се, това също може да се установи сравнително лесно.
На теория добрите учители трябва да са и много добри психолози, аз имам преки наблюдения, и мога да кажа, че понякога ако някой е добър за 100, това не гарантира, че е добър и за 101-я. Същото при лекарите-помогнал на много, но точно при теб не успява да намери причината, и за теб не е добър.

Ali_Lun

• Hero Member
  • Публикации: 981
« Отговор #43 -: август 12, 2017, 08:38:50 pm »
Да, има различни техники
В по-началните времена лечението на неврози е включвало пускане на ток, обливане с душове студена вода (това май и сега го използват), регресии, и др. По време на войни, пък и в казармите масово са им давали бром, и др.
Просто профисионалният психолог учи да разпознава различните типове психика, разни научно доказани подходи, които са полезни при отделни проблеми, но всичко това се основава на идеята, че всички хора могат да бъдат типизирани до краен брой варианти.
Но все пак се случва някой психопат да нападне лекуващия го психолог. Та и затова може да се говори само по принцип, хората се страхуват от психиатрите, но понякога се обърква химията, което се отразява на психиката, а не обратно. Разбира се, това също може да се установи сравнително лесно.
На теория добрите учители трябва да са и много добри психолози, аз имам преки наблюдения, и мога да кажа, че понякога ако някой е добър за 100, това не гарантира, че е добър и за 101-я. Същото при лекарите-помогнал на много, но точно при теб не успява да намери причината, и за теб не е добър.

''но понякога се обърква химията, което се отразява на психиката, а не обратно''

Тук,с това, не съм съгласен - и обратното е напълно възможно,ДНК например се променя от обстоятелствата и битието. Силен страх,стрес,тревога,травма(влияние над психиката) - могат да променят химията,вътре в човека.

« Последна редакция: август 12, 2017, 08:40:49 pm от Ali_Lun »

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 736
« Отговор #44 -: август 14, 2017, 09:57:07 pm »
Не е еднакъв подходът, защото школите в психологията са различни. В повечето случаи психологът специализира в 1, 2.

Бромът се е давал масово на всички в казармата и на всички, които са преминавали военно обучение - няма значение от възраст, пол. А водолечение се е използвало още от времето на Хипократ, когато са лекували нервно болни, слушайки и съзерцавайки шума на фонтани и т.н.

А стане ли въпрос за класификация се отива в съвсем друго направление - клинична психология, психиатрия и т.н.

Това за различните типове психика е така и не е така, защото човекът е динамична с-ма и не принадлежи фиксирано само в една типология, колкото и да има водеща конституция, така че се изисква цялостен подход.

Има огромна разлика при лечение на неврози и психози. И в повечето случаи психолозите работят с първите, а обект на вторите са клиничните психолози.

Това, че някой помага на един, а не помага на друг зависи от много неща, а най-общо можем да кажем, че просто енергийно не си пасват. И щото сме астро форум, ако Сатурн на специалиста попада в наш 6-ти дом - на дали ще ни помогне  :)
"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа."

Papy

• Hero Member
« Отговор #45 -: август 14, 2017, 10:55:25 pm »
Човек в същината си не се изменя, ако е интроверт, никога няма да стане екстроверт, разбира се-без болестни изменения. И макар че не разбрах поста ти в каква посока е (критика, пояснение, спор), да вметна, че има хора, на които никой друг не може да им помогне, освен те самите-било защото знаят най-добре, било защото винаги (ще) попадат на грешния лекар, или просто са твърдоглави и не слушат съвети. Така че...какво значи добър психолог-за кого, кога, колко?
Като една косвена позната-от години ходели семейството при конкретен психолог, били много доволни.

CancerSun

• Newbie
  • *
  • Публикации: 33
« Отговор #46 -: август 14, 2017, 11:31:42 pm »
Добрият психолог е този, който отговаря на твоите потребности. Не е задължително да притежава диплома по психология. Изобщо не е задължително дори да ходиш при психолог, защото твоят най-добър психолог може да се явява твой баща, брат, другар, случаен човек. Идеята е да отговаря напълно на потребностите ти, да те респектира с присъствието си, и да ти покаже как с твоя собствен ключ да запалиш отново 'мотора' си, защото си забравил как става. Е , винаги има кой да ти припомни как.

romantica

• Hero Member
« Отговор #47 -: август 15, 2017, 12:24:29 am »
макар че не разбрах поста ти в каква посока е (критика, пояснение, спор), да вметна, че има хора, на които никой друг не може да им помогне, освен те самите-било защото знаят най-добре, било защото винаги (ще) попадат на грешния лекар, или просто са твърдоглави и не слушат съвети. Така че...какво значи добър психолог-за кого, кога, колко?

Аз също не разбрах каква е твоята посока на изказванията ти? А за моята - въпрос на опит и лично мнение :)

Може би въпросните хора, за които пишеш са достатъчно силни, за да се справят сами, а не да разчитат на платени авторитети. И вероятно поне са разбрали косвено едно, че всеки сам управлява живота си :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #48 -: август 15, 2017, 09:08:14 am »
Аз също не разбрах каква е твоята посока на изказванията ти?

Ами защо не каза веднага? Мисълта ми беше, че няма такова нещо като "добър психолог", а и нали не разбра какво имам предвид с "етикетите", та обяснявах вариации на тема

romantica

• Hero Member
« Отговор #49 -: август 15, 2017, 10:52:36 pm »
Ами то човек вече да го е страх да сподели спокойно и свободно мнение във форума, че видиш ли все на някой може да му настъпиш невидимата аура ;D

Papy

• Hero Member
« Отговор #50 -: август 16, 2017, 09:34:39 am »
Ами то човек вече да го е страх да сподели спокойно и свободно мнение във форума, че видиш ли все на някой може да му настъпиш невидимата аура ;D

Хахах-ами страхувайте се тогава, като ви е толкова плашливо страхчето :)

Veselin

• Hero Member
  • Публикации: 4393
« Отговор #51 -: август 16, 2017, 12:15:44 pm »
Забелязал съм, че тук в нашия форум ви е страх някак да отваряте дума за политически теми, както и да изписвате името на Бойко Борисов цялото, а само с инициали, все едно ще вземе да ви направи нещо.

Terry

• Hero Member
  • Публикации: 2313
« Отговор #52 -: август 16, 2017, 12:24:12 pm »
Може да имат предвид Биг Брадър, не бацето. :012: Ти специално не се ли дразнеше от политическите теми на Марая?

Аз между другото си мислех да пусна една синастрийка със силен политико-корупционен уклон, ще видим кога ще намеря време.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

• Hero Member
« Отговор #53 -: август 16, 2017, 12:39:17 pm »
Може да имат предвид Биг Брадър, не бацето. :012: Ти специално не се ли дразнеше от политическите теми на Марая?

Аз между другото си мислех да пусна една синастрийка със силен политико-корупционен уклон, ще видим кога ще намеря време.
Дразнех се, но въпреки това има някои теми, които не могат да бъдат отминати.
Точно него се имаше предвид, а не Биг Брадър.

art7ess

• Sr. Member
« Отговор #54 -: август 16, 2017, 01:00:02 pm »
не се говори за политика, защото преобладаващата част на форума е съставена от жени, които имат вродена емоционална дипломатичност (въвеждам понятие:Д), а разговорът за политика не започва от някакво висше начало, нито може да се разглежда самостоятелно, в балон, някак отстрани, а е трайно обвързан с бита, житейския път и комфорт. Повярвай, не искаш да отваряш тема за политика с хора, с които водите коренно различни животи, безсмислено е, точно колкото да ти описват вкуса на екзотичен плод.
« Последна редакция: август 16, 2017, 03:44:38 pm от art7ess »

Veselin

• Hero Member
« Отговор #55 -: август 16, 2017, 09:38:52 pm »
Не съм казал, че искам да отварям такива теми.
Колкото до емоционалната дипломатичност, мисля, че аз на моменти съм къде по-дипломатичен.  :012:

art7ess

• Sr. Member
« Отговор #56 -: август 17, 2017, 08:35:24 am »
така е, носиш доста женски черти :72:

Veselin

• Hero Member
« Отговор #57 -: август 17, 2017, 08:58:52 am »
така е, носиш доста женски черти :72:
Bullshit!

anabel

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
« Отговор #58 -: август 17, 2017, 09:07:57 am »
Къде изчезна предната тема Лаладжийница?
Малко конспирации:
https://www.vesti.bg/lyubopitno/konspiraciia-s-tova-slynchevo-zatymnenie-idva-kraiat-6072675

Veselin

• Hero Member
« Отговор #59 -: август 17, 2017, 10:17:27 am »
Къде изчезна предната тема Лаладжийница?
Малко конспирации:
https://www.vesti.bg/lyubopitno/konspiraciia-s-tova-slynchevo-zatymnenie-idva-kraiat-6072675
Нека да идва!  :012: