Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 26790 пъти)

Ali_Lun

• Hero Member
  • Публикации: 1084
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #720 -: март 22, 2019, 07:32:22 pm »
Мм...
Така,мисля,че думата страст е известна както за мъжете,така и за жените,тоест онова хищническо желание. Та... въпросът(ми) е какво е любовта? Как ще познаем,по какво може да се познае любовта? Има ли разлика с обичта? Човек може да обича брат си,баба си,леля си,приятелите си,кучето си,себе си,професията си,но какво е любовта? Страстта,ако страстта е по Скорпион и е позната както на мъжете,така и на жените,Любовта по Лъв ли е? И,любовта и страстта не са ли взаимно изключващи се? Защото,ако съдя по себе си,аз не изпитвам любов или обич към... дадена особа,ако изпитвам страст към нея... То има логика със Скорпиона и Лъва понеже са в квадрат(ура)... Тогава,ако Лъв е Любовта,която трябва да има признаци,знаци,по които да се разпознава,та Ако  Любовта е по Лъв  и Страстта е По Скорпион,какво остава за останалите два фиксирани знака? Телец какво е? Телец е просто познанство,формалност? Понеже това е земен,твърд знак,знак със граници,а при Любовта и Страстта няма граници. А,Воодлей какво е? Водолей би трябвало да бъде Шеф и подчинен,където Водолеят е шефът или по-висшият.
Та,въпросът ми,за който очaквам помощ от вас,е как да познаем Любовта? И може ли да се каже,че любовта е по знака Лъв,а страстта по знака Скорпион?

Благодаря ви!

Синухе

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
« Отговор #721 -: март 23, 2019, 10:51:43 am »
Страстта и любовта не са специално дадени на никой знак-всеки може да ги прояви,без значение дали имаме акцент в Лъв или Скорпион.

Прав си че има разлика между любов и обич,вече всеки индивидуално си усеща кога кое какво е.

Един жокер-любовта на първо място означава свързаност...

wiserneuron

• Full Member
  • Публикации: 139
« Отговор #722 -: март 23, 2019, 11:51:57 am »
Любов - Да имаш вътрешния стремеж да даваш безрезервно всичко най-добро на всички, искрено да желаеш щастието им. Да поставиш себе си на последно място.

Обич - "Обичам ябълки", това е едно от негативните проявления на любовта, желанието да притежаваме обекта, който обичаме. Любовта дава любов, а обичта приема любов, най-често хората на земята налагат тяхната "обич" изисквайки любов на сила, което е грешно.

Страст - Това е най-нисшото проявление на любовта в гъстата и материя, животинското, което иска да превземе, контролира и притежава. Жените са основно с негативен заряд, тоест искат да получават, а мъжете с позитивен и искат да дават. Затова в романтичните филми жените питат "обичаш ли ме", а мъжете отговарят "да". В нисшето си проявление там се проявява страстта.

Приятелство - Един вид баланс между личните и чуджите нужди, често не е любов, а въпрос на интереси, както гравитационните сили на Луната и Земята са взаимоизгодни за стабилизирането на двете така и приятелите са в подобна позиция.

Привързаност - Както при алкохолизма хората се връщат отново да пийнат по нещо, така и привързаността ни тегли към другия заряд.

Бях чел в една беседа, че при двама човека единия Люби, а другия Обича, тоест (+) и (-) . Двама, които търсят обич няма какво да си дадат, както и двама, които любят... Астрологично със сигурност няма конкретни планети и съзвездия по които да се изчисли това. Трябва да се погледне цялото.
« Последна редакция: март 23, 2019, 11:58:45 am от wiserneuron »
Знанието е сила, отговорност и задължение.

Ali_Lun

• Hero Member
« Отговор #723 -: март 23, 2019, 02:15:53 pm »
Ъгхм...
Да продължа въпроса си... Представете си типичен представител на зодия Лъв... - типичен с всичките му качества - ЛЪВ.
А,Сега си представете по същия начин един Скорпион. Всъщност,много по-добре би било ако познавате реално такива хора. И сега искам да сблъскаме двата знак в стил кой е по по и най. Кой?
Още нещо жената Лъв,привлича Скорпиона(мъж),но всъщност всички мъже намират за привлекателни жените... Обърквам се... Едно и също ли е... Мъжете искат колкото се може повече жени... И за огрoмно съжаление излежда,че и жените искат колкото се може повече мъже...
Но аз исках да попитам друго.. Лъвът(жената) може да привлече Скорпиона,но Скорпионът може ли да привлече Лъва? Като пак да подчертая - говорим за много добър акцент На Лъва и на Скорпиона,тоест типични представители.

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 405
« Отговор #724 -: март 23, 2019, 04:02:50 pm »
Смисълът на нещата в живота е да се занимаваш с това, което обичаш, провокира в теб любов и правиш със страст. :)
« Последна редакция: март 23, 2019, 04:49:49 pm от starinthenightsky »

Ali_Lun

• Hero Member
« Отговор #725 -: март 23, 2019, 05:05:49 pm »
Смисълът на нещата в живота е да се занимаваш с това, което обичаш, провокира в теб любов и правиш със страст. :)

Ъa,в момента въпросът не е точно това.

Om

• Sr. Member
  • Публикации: 464
« Отговор #726 -: март 23, 2019, 07:10:36 pm »

Мъжете искат колкото се може повече жени... И за огрoмно съжаление излежда,че и жените искат колкото се може повече мъже...

:57:

Ali_Lun

• Hero Member
« Отговор #727 -: март 24, 2019, 12:23:57 am »
:57:

Има зададен въпрос,ако може мнение.. Мнение да се даде... Моля..

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #728 -: март 24, 2019, 12:59:26 am »
Но аз исках да попитам друго.. Лъвът(жената) може да привлече Скорпиона,но Скорпионът може ли да привлече Лъва? Като пак да подчертая - говорим за много добър акцент На Лъва и на Скорпиона,тоест типични представители.

До колкото разбрах въпроса ще се опитам да отговоря. Скорпиона мъж вижда негови лични огледални характеристики в жената лъв, което го привлича още повече, свива очи и казва "искам я"... Гените се предават в поколенията и една силна, красива лъвица е привлекателна и поради тази причина. Жената лъв е самоуверена, със самочувствие, свикнала да и свалят звезди, тя винаги се чувства права за всичко и знае всичко, не търси, те я търсят, не гони, те я гонят... тя се чувства и е на пиадестал. Не е свикнала да прави партньора си владетел, какъвто е скорпиона, би се поблазнила от ласки, да води във вързката, да получава лично отношение, тя би искала всичко, да притежава партньора си... но не както скорпиона да го обсебва, но да знае, че тя е. Лъва е огнена зодия и обича действието, тоест скорпиона трябва да е максимално деен, активен, да е пред нея, но да постави нея на пъво място.

Без думи, а с действия да и покаже "Аз съм повече от теб във всяко едно отношение(за да се привлече), но бих дал всичко за теб(за да се поблазни), въпреки това не си моя слабост(за да не изгуби интерес)."
« Последна редакция: март 24, 2019, 01:06:55 am от wiserneuron »

Ali_Lun

• Hero Member
« Отговор #729 -: март 24, 2019, 09:22:04 am »
И излиза,че Лъв не може да бъде впечатлен от Скорпион,така ли? И следователно,Скорпионът е ниско стъпало за Лъва,така ли? И при сблъсък Лъвът ще смачка Скорпиона,така ли?

wiserneuron

• Full Member
« Отговор #730 -: март 24, 2019, 10:42:45 am »
И излиза,че Лъв не може да бъде впечатлен от Скорпион,така ли? И следователно,Скорпионът е ниско стъпало за Лъва,така ли? И при сблъсък Лъвът ще смачка Скорпиона,така ли?
Според мен лъвът може да бъде впечатлен от скорпион. Докато характеристиките на лъва са ежедневна активност, самоувереност, стремеж към успех, то скорпиона е много директен, реши ли нещо трудно се разубеждава, ако си науми може да изкачи планина, дни и седмици наред да катери нагоре без да спре. Лъвът в дългосрочен план не е най-силен, той основно е тук и сега.  В скорпиона може да има спортна злоба, а в лъва лична нужда да действа, да постигне нещо. На единия силата му е тук и сега, а на другия в постояноството и целеустремеността. Извода ми е, че при сблъсък лъва може да победи в началото, а скорпиона в края.

update: В зоната около скорпиона има 13-та зодия наречена змиеносец, астролозите са я познавали в древни времена.

Слава Севрюкова беше споменала за тази изгубена зодия.
« Последна редакция: март 24, 2019, 11:30:34 am от wiserneuron »

Ali_Lun

• Hero Member
« Отговор #731 -: април 04, 2019, 09:23:03 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=Ot-b0aL3qHA

Огънят... Излгежда,че превъзхожда Водата...
И не само...
Водата - елементът Вода,сякаш е последната дупка на кавала. Първо - Огън,после произхождащият от Огъня - Въздух,след което Земя и накрая съдържащата се в и лежащата върху Земята - Вода... :(

Om

• Sr. Member
« Отговор #732 -: април 13, 2019, 08:21:05 pm »

Om

• Sr. Member
« Отговор #733 -: април 13, 2019, 08:22:26 pm »
След всиките ни онлайн чатове съм щастлив най-накрая да те видя лично.
Аз също.

top baby names in 2000

Om

• Sr. Member
« Отговор #734 -: април 13, 2019, 08:23:27 pm »

Om

• Sr. Member
« Отговор #735 -: април 13, 2019, 08:24:16 pm »

Om

• Sr. Member
« Отговор #736 -: април 13, 2019, 08:27:40 pm »
Беше засечен човек, който наблюдава истинския свят.

nine sided dice template

Om

• Sr. Member
« Отговор #737 -: април 13, 2019, 08:34:55 pm »
В днешно време е все по-лесно да се отвличат големи групи хора.

free picture upload

Om

• Sr. Member
« Отговор #738 -: април 14, 2019, 09:13:46 pm »
Вероятно се е случвало и на вас... Когато гледам неща в интернет, ми се иска да гледам още и още и още и все отлагам правенето на нещо, което не е свързано със седенето пред компютър. Когато спра компютъра, тогава сякаш влиянието на компютъра върху мен престава и изведнъж и мисленето ми се променя, започвам да искам да върша и други неща, които по принцип са ми интересни, но не върша, защото компютърът ме привлича. Мисля, че компютърът излъчва някакви сигнали, които пристрастяват хората и ги карат да искат да седят още в интернет. Само спирането на компютъра премахва влиянието. Мисля, че не е само психологически ефект на протакането.
Мислите ли, че компютрите влияят на хората с вълните, които излъчват и им променят психиката?

И точно днес попаднах на статия, която твърди, че при седене в интернет се активират фронталните части на мозъка, които са свързани с пристрастяването, точно както при вземане на хероин или други неща, които възбуждат и водят до пристрастяване.

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 405
« Отговор #739 -: април 15, 2019, 04:32:34 am »
В рождената карта Плутон в аспект с лични планети, в зависимост от символиката им, се изразява чрез преекспониране на техния принцип и води до съответното пристрастяване, до степен на обсебеност.