Автор Тема: Депресия  (Прочетена 2407 пъти)

Mirabella

• Hero Member
  • Публикации: 1880
Re: Депресия
« Отговор #20 -: декември 31, 2017, 10:19:49 am »
Веско, заради тао-квадратурите, които транзитен Сатурн на върха на 12-тия ти дом ще образува с наталните ти напрегнати аспекти на Луната, присъщата ти тревожност може да се изостри. Ако си знаеш начини, които помагат на ума ти да релаксира, задействай ги.

Знам много добре какво е по натал да ти е заложено да се тревожиш за много неща и да се страхуваш от най-лошото заради неблагоприятно положение на наталната Луна (било то знак, аспекти и т.н.). Не само моята Луна е способна на параноични мисли, но и покрай мен все такива хора се завъртат. Всеки има своите страхове, за да се бори с тях. Завиждам на хората, които имат някое тригонче на Юпитер към натални Луна или Венера, вместо квадратура от Сатурн.
« Последна редакция: декември 31, 2017, 10:21:37 am от Mirabella »

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8964
« Отговор #21 -: декември 31, 2017, 11:37:41 am »
Депресията е симптом на 20 ви края на 19 в, в следствие  урбанизацията, техниката и интеграцията. Всяко време/цивилизация си носи своите заболявания. И не "откриването" на Плутон е факторът "преса", а движението на вътрешните планети Меркурий, Венера, Марс, с акцент върху първия . Депресията е състояние, което отразява философията на западния свят, който пък е под патронажа на Меркурий и всеки път, когато Меркурий е достатъчно близо до Земята в комбинация с  лунация/ затъмнение се усилва симптомите на депресията. Ние живеем във "времето на Меркурий". Венера не е така активно близо до Земята, както пр. н.е. , когато освен разрушения е носела смирна, красота, благодат, тогава никой не е бил депресиран, поне до 10 в. Тежките планети, когато са близо, уж, до Земята маркират общото състояние на дадената цивилизация, като я обновяват според това как с  свързват със социалните планети, а отделния индивид може да отрази в съвремието общата депресия, както това се е е случило в началото на 20 в, когато има натални предпоставки за това: акцент Въздух, Подвижност, Сатурн към Светилата/АСЦ с твърди аспекти, нощна карта със Светилата там, без мъжка планета над хоризонта, акцент върху една стихия или стелиум, липса на Земя, силен Сатурн. Когато натива е  зает, няма как да го лови депресия повече от 3 дни. Същото е и с аутизма, сега всеки втори родител, здравна институция се оправдават с тази , уж ,масова диагноза, пак поради засиленото влияние на Меркурий-техниката, в Африка,колко  души имат депресия и аутизъм ? Това са "болести" на /за интелектуалци и мързеливци.
Аз съм родена депресивна-Луна/Сатурн, нощна карта, Слънце в Риби, Подвижност, Светила под хоризонта, липса на Земя, Сатурн е хайз ( благодаря Стреличка, за което), малко бонус и въпреки, че нямам апатия, не ми липсва мотивация и всички изброени симптоми, след 30 г си имам своите периодични депресивни състояния и си имам, и своите 'розови хапчета"- приех тази си страна, без да ме вълнува как хората ще реагират на това. Ако ме приемат с това-ОК, ако не ме приемат- пак ОК. Да си вечно усмихнат, можещ, знаещ, развълнуван, въодушевен, също е депресивно ?!? :)
Астрологията прави опит да обясни първоначалното възникване на конфликтите, а различните психологически терапия целят разбирането  на човека в актуална житейска ситуация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

• Sr. Member
  • Публикации: 394
Депресия
« Отговор #22 -: януари 06, 2018, 11:27:09 pm »
Лекувала съм се от депресия не един път чрез намаляване на месото. Дори тази година го спрях тотално за месеци, с изключение на риба и морски деликатеси, чувствах се повече от прекрасно. Много е важно как се храни човек и да намери за себе си правилния режим. За мен е това, за друг ще е друго, но се иска действие в тази насока. Храненето е основна част от нашето ежедневие и основна грижа за самите нас.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:27:23 am от wind »

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7329
« Отговор #23 -: януари 06, 2018, 11:51:19 pm »
Ами, маймунка, прочети за серотонина по-издълбоко, накратко казано-белтъците са важни. А това значи месо. За да ти помага такава диета, вероятно е налице смущение в усвояването на веществата, храносмилателни ензими и ред неща, които понякога и най-добрите гастроентеролози не хващат. С една дума-не обработваш месото и заради това то те трови, но пък като го спреш, заместваш белтъците с други (които и без това преди не си получавала), и подобрението е налице.
Аз не съм лекар, просто изказвам предположение, а ми се е налагало да ровя именно заради неглижиращи или незнаещи лекари.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:27:44 am от wind »

The_One

• Hero Member
  • Публикации: 1658
« Отговор #24 -: януари 07, 2018, 12:02:38 am »
Спирането на месото и увеличаването на тестото доведе до болестта на XXI век - ракът. Защото раковите клетки се хранят със захари, което е доказано с лабораторни изследвания преди повече от 100 години, като е доказано и как да НЕ си причините рак. Т. нар. съвременна "американска диета", утвърдена от СЗО обаче залага точно на тях като надвишават 50% от макросите в менюто. Но това е дълга тема и много се ядосвам, защото хората сами се разболяват. Но те не са виновни, просто много мощно ги облъчват с глупости и псевдонаука.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:28:09 am от wind »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

• Hero Member
« Отговор #25 -: януари 07, 2018, 12:09:34 am »
Лекувала съм се от депресия не един път чрез намаляване на месото.

Маймунка, извинявам се и не целя да се заяждам, но как се лекуваш от нещо не един път? Тоест, не си се излекувала, но продължаваш да правиш едно и също без траен ефект, което да потиска симптомите?
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:28:30 am от wind »

maimunka365

• Sr. Member
« Отговор #26 -: януари 07, 2018, 12:14:43 am »
На подрастващо дете е тъпотия да спреш месото, но при вече възрастен човек е различно. Има храни, които не са месо и са достатъчно богати на протеини, желязо и много повече минерали и витаамини от месото. Не е важно само с какво се храниш, а и как се храниш. Всичко е много комплексно. Затова си мисля, че малко осъзнат режим като спорт и правилно хранене, ще увеличат виталността. Акъли не обичам да раздавам, споделям и аз като Све. Това е друг поглед, незнам има ли общо с остта 6-12, която при него е в началните градуси на знака.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:28:53 am от wind »

maimunka365

• Sr. Member
« Отговор #27 -: януари 07, 2018, 12:19:52 am »
Маймунка, извинявам се и не целя да се заяждам, но как се лекуваш от нещо не един път? Тоест, не си се излекувала, но продължаваш да правиш едно и също без траен ефект, което да потиска симптомите?

Веднага отговарям.  :012: Всичко се натрупва в организма, когато е прекалено. Балансът, още работя за него, не съм казала че съм успяла да го задържа. След правилен режим, обикновено успявам да наваксам с всичко вредно 3-но след това за много по- дълъг период. Това си е мой проблем, че обичам да си угаждам.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:29:16 am от wind »

Papy

• Hero Member
« Отговор #28 -: януари 07, 2018, 12:20:22 am »
За подрастващото дете-единствената разлика е при млякото-малките го обработват, големите-не. Другата голяма заблуда-за фибрите, които прочиствали червата. Дълга е темата
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:29:41 am от wind »

The_One

• Hero Member
« Отговор #29 -: януари 07, 2018, 12:23:13 am »
В месото има незаменими аминокиселини. Животинските продукти - жълтъкът на яйцето и животинските вътрешни органи, са храните най-богати на минерали и витамини. Поне на нашата планета. Това сочи биохимията. Можеш да направиш справка в която си избереш база данни за веществата в храните. Заповядай сайт, ако не ти се търси www.fda.gov.
Сега...кой от коя страна го грее слънцето и как ги усеща нещата е друга тема. Аз докато съм в телесното си обиталище на Земята не бих пренебрегнала законите на физиката и биологията с лека ръка.

Папи, за фибрите - само ще допълня, че те всъщност извеждат доста от минералите в организма. Роля за редовната и нормална дефекация имат мазнините, не фибрите.

Малко пооспамих, но спирам до тук.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:30:02 am от wind »

maimunka365

• Sr. Member
« Отговор #30 -: януари 07, 2018, 12:28:47 am »
Яйца също не изключвам от режима си и без тях немога. От месото не се чувствам добре, затова и рядко ям, освен риба.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:30:19 am от wind »

Papy

• Hero Member
« Отговор #31 -: януари 07, 2018, 12:39:56 am »
Папи, за фибрите - само ще допълня, че те всъщност извеждат доста от минералите в организма. Роля за редовната и нормална дефекация имат мазнините, не фибрите.

Малко пооспамих, но спирам до тук.

И водата
Само че хората са облъчени
Но това с глутена също е съмнеж
Виж италианците къде са
А не са само рибоядни
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:30:38 am от wind »

maimunka365

• Sr. Member
« Отговор #32 -: януари 07, 2018, 12:56:10 am »
Трудно е даа се води спокоен и градивен диалог, когато непрекъснато ти изкривяват, изопачават думите, изкарани от контекста. Къде съм се изказала крайно, да не се яде изобщо месо? Зависи от качеството и обработката на едно месо. :-X :-X :-X :-X :-X
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:30:58 am от wind »

Papy

• Hero Member
« Отговор #33 -: януари 07, 2018, 01:04:19 am »
Трудно е даа се води спокоен и градивен диалог, когато непрекъснато ти изкривяват, изопачават думите, изкарани от контекста. Къде съм се изказала крайно, да не се яде изобщо месо?  :-X :-X :-X :-X :-X

Без такива
1) Ние говорим в полза на всички, а не на въпреки на теб
2) спирането на месо за лечение на депресията беше началото-и аз съм против това като масова практика. Независимо кой го твърди
3) за да водим диалог-трябват доводи, освен “това помогна на мен”, така че за момента просто бърборим. Но в защита на моята теория си има инфо, само трябва да потърси човек правилните неща
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:31:24 am от wind »

maimunka365

• Sr. Member
« Отговор #34 -: януари 07, 2018, 01:12:25 am »
И пак не съм казала, че някой е въпреки моите изказзвания, а че не са изтълкувани правилно. Споделям моя опит, който никой не е длъжен да приема за негов, по горе съм написала това. Всичко е въпрос на организъм и нищо не е добре да бъде изключвано трайно, добре е да се живее балансирано, който го може. Понякога е добре да се ограничим, за да възбудим части от сетивата си, които сме поизгубили малко.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:31:41 am от wind »

Lora

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #35 -: февруари 13, 2018, 08:10:43 am »
Депресията е резултат (по мое мнение) от спад на жизнената енергия. Другото ми предположение е недостиг на допамин. Някои хора са родени с недостиг на допамин и още като деца се познават по това, че имат ниска жизненост и странят от социалните контакти. Обичат да похапват сладко.
За пръв път изпаднах в депресия на 13. С времето открих, че ме лекуват малките красти. Така да се пристрастявам към разни неща за известно време и когато развия толеранс към емоцията, която са ми давали, да се прехвърля към нещо друго. За мен е жизнено  важно да съм зависима от нещо, но не какво да е-а такова, което ме зарежда с положителни емоции.

Lora

• Jr. Member
  • **
« Отговор #36 -: февруари 13, 2018, 08:21:48 am »
Третата причина за депресия е Синдромът Boreout, който се наблюдава при хора, които имат твърде много свободно време.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
« Отговор #37 -: февруари 13, 2018, 12:07:35 pm »
А, имало е и Boreout вече, не само Burnout.
Ако цял живот не правиш нищо и си безполезен и за себе си, и за другите, нормално е да ти се разклати психиката. Безделието също е бреме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lora

• Jr. Member
  • **
« Отговор #38 -: февруари 13, 2018, 12:11:52 pm »
Да, аз страдам от безделие. Затова реших да си довърша образованието.  :08: