Автор Тема: Венера  (Прочетена 34836 пъти)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
Re: Венера
« Отговор #40 -: юни 19, 2013, 11:47:51 pm »
е - в сравнителен план

представям си ги като едни съвременни монахини :)
чистоплътни и въздържани, не поглеждат мъж, освен ако не е високо морален и начетен, и то само ако той направи 1-вата крачка и им подари букет хризантеми на 1-вата вечеря (не рози, не божури)

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8754
« Отговор #41 -: юни 19, 2013, 11:54:28 pm »
А какво се крие под монашеските им одежди ?!? -Меркурий 

Я ,попитай някой мъж ,какви мисли нахлуват в ...главата му (която и да е от двете) при мисълта за жена облечена като монахиня и в пряк ,и в преносен смисъл  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13429
« Отговор #42 -: юни 19, 2013, 11:58:51 pm »
Познавам една ретроградна изгорена Венера в Дева в т-квадрат с Марс и Нептун - доста е далеч от представата ми за монашески живот.  ;D (по-скоро в посока разюзданост се изявява)

Друга девишка Венера - в съвпад със Слънце (изгорена), Сатурн и Раху - упражнява древен занаят.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

• Hero Member
« Отговор #43 -: юни 20, 2013, 12:09:35 am »
ама че сте...неверници - това са изолирани случаи, всички останали са монахини до мозъка на костите и одеждите си  ;D

Рени

• Hero Member
« Отговор #44 -: юни 20, 2013, 12:16:42 am »
Е,нали Дева-та е винаги в услуга на другите и в комбинация с Венера /талант ,се получава ... ;)
Тук не трябва да се забравя ,че винаги носи качества и от противоположния знак Риби и разбира се Меркурий как е поставен.
От трите позиции на Венера в Овен,Скорпион и Дева ,последната се чувства най-нехаресвана ,защото е маниачка на тема детайлност ,а тук принципа е друг .Затова много често хора с Венера в Дева ,ги бъркат с тези ,които са притежатели на Венера във Везни ,заради безупречният си външен вид ,облекло,прическа,сякаш са като изваяни,толкова усилия полагат да изглеждат перфектно ...красиви ,защото всъщност те никога не могат да повярват ,че са красиви.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

• Hero Member
« Отговор #45 -: юни 20, 2013, 12:19:11 am »
ама че сте...неверници - това са изолирани случаи, всички останали са монахини до мозъка на костите и одеждите си  ;D

На мен като ми е голямо деколтето,какъв е етикета за жена ? :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #46 -: юни 20, 2013, 12:23:21 am »

тц, тц - ей я овнешката работа - как пък обърна разговора за твойто деколте

венера във везни много ме дразнят- за съжителство говоря - то едно избиране на дрехи, едно оглеждане, едно напасване - брей- нямам нерви направо

а впечатления за венера в рак - даа сравним малко?

Рени

• Hero Member
« Отговор #47 -: юни 20, 2013, 12:35:42 am »

тц, тц - ей я овнешката работа - как пък обърна разговора за твойто деколте

венера във везни много ме дразнят- за съжителство говоря - то едно избиране на дрехи, едно оглеждане, едно напасване - брей- нямам нерви направо

а впечатления за венера в рак - даа сравним малко?

Не е от Венера в Овен -само  ;)

Какво е това любопитство за Венера в Рак ? :)
Приятна е в женска карта ,особено ако с Луната се "разбират" -силно чувство за естетика,умеят да впечатляват и то  много манипулиращо ,но толкова деликатно ,че не се усещаш,финансово настроени.
В мъжка карта- много често ,ако Луната е стресирана ,това са мъже ,които "използват" жените ,или виждат в тях по-скоро майката ,а не жената ,тип жиголо,но пък умеят много добре да глезят.

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
« Отговор #48 -: юни 20, 2013, 12:55:35 am »
Моите Венери за наблюдения са все яко плутонясали. Сега им обърнах внимание. Имам много приятелки с Венера в Овен, опозета към Плутон.  ;D Излишно е да коментирам.

Имам и една Венера в Дева, но е в съвпад с Плутон и Уран. Тази Венера наистина има много приятен стил на обличане. Но аз й усещам Плутона повече, нещо не ми е много девица.  ;D Макар да е много обрана, стилна, но може би на мен ми е трудно да усетя Девата, не е от нея, а от мен.

Аз и моята Венера явно сме доволно прецакани.  ;D Знам от предната вечер с какво ще изляза на другия ден, не меря, не се оглеждам хиляда и триста пъти. За сметка на това имам огледалце във всяка дамска чанта.  ;D Бърз и прикрит преглед да няма остатък от храна, разместена фиба, нацапано и т.н.

Моя приятелка с Венера в Скорпион залита адски много по черното. Като стил на обличане предпочита леко готически акценти - странни ръкави на рокля, които приличат на одеждата на Мортиша Адамс - от този тип. Но не си пада по гримилца, красотички. За сметка на това е много сексуална.

Още една Скорпионска Венера познавам, но тя е в стелиум, в точен съвпад със Слънце, под 1 градус. Юпитер и Меркурий ги подкрепят от двете страни. Но тя е по-скоро небрежна, някак Венерата й хич я няма.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

• Hero Member
« Отговор #49 -: юни 20, 2013, 09:28:22 am »
Досега всеки един от нас сподели мнение,наблюдение ,личен опит за Венера в даден знак ,но нека по същия начин споделим и контакта и със Слънце в картата ,за да е пълно тълкуването.
Например ,Венера в Овен могат  да имат Слънце в :
-Водолей
-Риби
-Овен
-Телец
-Близнаци,
И така за Венера във всички знаци . :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #50 -: юни 20, 2013, 10:13:48 am »
Това си е за нова тема, доста дългичка може да стане

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13429
« Отговор #51 -: юни 20, 2013, 01:08:52 pm »
Ако и другите дами ,притежателки на Венера в Овен ,но със Слънце в друг знак , имат желание да споделят за себе си ще е интересно да сравним проявата . :)

И моята е овнешка, но е доста специфична, не отговаря на повечето стандартни описания.
Намира се в един знак със Слънцето - западна (Вечерница), не е изгорена, видима, но ретроградна. Съвпад с Меркурий и ЮЛВ, попада точно в мидпойнта им. Има и тригон с Нептун, полуквадрат с Марс.

Червено рядко нося, макар че ми отива. Най-много да си лакирам ноктите на краката в червено, ярко червени коси не харесвам - предпочитам да е кафяво или шоколад.

Преди десетина години предпочитах тъмни цветове - черно или съчетание на черно и бордо. През последните няколко години се насочих към по-свежи цветове, но принципно не понасям кича и шаренията, предпочитам по-изчистени и едноцветни дрехи. Моят стил е семпла елегантност, без излишни ефекти, без разголване. През лятото мога да си позволя блузи и рокли с презрамки, но според случая и обстановката. Не нося къси поли/рокли, големи цепки и деколтета, бюстиета. Бижута харесвам, но да са стилни и качествени, съчетавам ги с облеклото, не си купувам масова бижутерия. Както вече споделих, захласвам се по стилни обувки, те са ми по-важни и повече от дрехите. Има всякакви, но като цяло предпочитам с ток - висок тънък или платформа.

Забелязвала съм, че има жени, на които ярките цветове и по-екстравагантните модели дрехи и бижута не им стоят толкова крещящо и кичозно, обикновено имат акцентиран Лъв или Везни. Но при мен не е така, затова предпочитам семпла елегантност, но много държа да има индивидуален стил. Не понасям лачено, леопардово, тигрово и комбинация на ярки цветове, а също така черни дрехи или чанти в съчетание с жълти копчета, катарами и капси. Не харесвам и ярък грим, както и червени, оранжеви и цикламени червила - всички цветове, които стоят някак неестествено върху устните.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

• Hero Member
  • Публикации: 1906
« Отговор #52 -: юни 05, 2014, 02:28:55 pm »
Венера в момента транзитира през моя знак телец и усещам как искам да ям и да се глеза от всичко по - много ... Изведнъж много голяма лакомия ме хвана! ;D Гледам, че Тъндъра в темата за Мерка "зверее" за шоколад ... е аз зверея двойно сигурно, вчера си купих един голям шоколад и го изядох целия за период от 2 минути!  :o :012: :012:
Имам и голямо желание сега да си угодя и на наталната Венера в близнаци и станах доста приказлив и общителен тия дни, сигурно съм голяма досада за околните.  :57: Тя тр. Венера тъкмо съвпада с наталното ми Слънце.  :)

MayFlower

• Sr. Member
  • Публикации: 457
« Отговор #53 -: юни 05, 2014, 02:49:59 pm »
Венера в момента транзитира през моя знак телец и усещам как искам да ям и да се глеза от всичко по - много ... Изведнъж много голяма лакомия ме хвана! ;D Гледам, че Тъндъра в темата за Мерка "зверее" за шоколад ... е аз зверея двойно сигурно, вчера си купих един голям шоколад и го изядох целия за период от 2 минути!  :o :012: :012:
Имам и голямо желание сега да си угодя и на наталната Венера в близнаци и станах доста приказлив и общителен тия дни, сигурно съм голяма досада за околните.  :57: Тя тр. Венера тъкмо съвпада с наталното ми Слънце.  :)

AzaZaeL, значи и ти имаш Слънце в Телец, вероятно в малко по-ранен градус от моето. И аз тези дни очаквам транзитна Венера да съвпадне с натално Слънце в 7-ми дом. Към края на месеца ще имам и Венерин възврат в 8-ми дом в Близнаци. То и аз с тази близнашка Венера съм много приказлива и общителна, веднага меря и тегля интелигентността на човека срещу мен.

Откакто се помня, приемам огромни количества шоколад ежедневно. Не мога да живея без захар и безалкохолни. Никога не ям торти, сладкиши и всякакви подобия в които има брашно/тесто, но минимум един шоколад на ден изяждам. Не понасям също така и черен шоколад, трябва да е от най-млечния, шоколадови бонбони, коледни/великденски марципани са ми от най-любимите :012:
Явно организма ми е свикнал да преработва захарта, защото никога досега не съм имала здравословни проблеми или такива с килограмите, от приема на толкова много захар, телешкото ми Слънце има способността да бъде устойчиво на голямо лапане :012:

Теодор

• Hero Member
« Отговор #54 -: юни 05, 2014, 03:19:41 pm »
AzaZaeL, значи и ти имаш Слънце в Телец, вероятно в малко по-ранен градус от моето. И аз тези дни очаквам транзитна Венера да съвпадне с натално Слънце в 7-ми дом. Към края на месеца ще имам и Венерин възврат в 8-ми дом в Близнаци. То и аз с тази близнашка Венера съм много приказлива и общителна, веднага меря и тегля интелигентността на човека срещу мен.

Откакто се помня, приемам огромни количества шоколад ежедневно. Не мога да живея без захар и безалкохолни. Никога не ям торти, сладкиши и всякакви подобия в които има брашно/тесто, но минимум един шоколад на ден изяждам. Не понасям също така и черен шоколад, трябва да е от най-млечния, шоколадови бонбони, коледни/великденски марципани са ми от най-любимите :012:
Явно организма ми е свикнал да преработва захарта, защото никога досега не съм имала здравословни проблеми или такива с килограмите, от приема на толкова много захар, телешкото ми Слънце има способността да бъде устойчиво на голямо лапане :012:
Доста добре си похапваш ти!  :clap: :012:

Рени

• Hero Member
« Отговор #55 -: юни 05, 2014, 06:13:17 pm »
Трудно ще стане да построиш къща без основи. Всъщност какво представлява взаимодействието на Венера със Слънцето  - синодичен цикъл Слънце - Венера. За да определиш качеството на Венера е необходимо да видиш в какви условия тя е "расла", за да се превърне в това, което описваш, да играе различни роли.

Да,може би има резон в това .
Стар,ти беше публикувала в темата за синодичните цикли информация ,ще разгледам. :)

Аз имам наблюдения ,как същите поставени в различни или в едни и същи стихии,с достойнства ,без...,в мъжка,женска карта се изразяват и търсех друга гледна точка,споделено.

Babyblue

• Hero Member
  • Публикации: 698
« Отговор #56 -: юни 05, 2014, 09:39:10 pm »
Аз съм с венера в телец,скоро ще имам венерин възврат-на 13 градус. :)

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 2612
« Отговор #57 -: юни 05, 2014, 09:44:31 pm »
Ама туй кой го усеща,нищо работа.Най много да ти стане тежко от ядене. :012: :012:

Теодор

• Hero Member
« Отговор #58 -: юни 05, 2014, 09:46:37 pm »
Мен толкова ми е тежко сега от вечерята ... Даже полегнах за 5 минути, за да ми слегне ... Ако нямах черна дупка в стомаха можеше на дръпна напред с килцата, но уви. ;D

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 9345
« Отговор #59 -: юни 06, 2014, 03:43:12 pm »
Аз съм с венера в телец,скоро ще имам венерин възврат-на 13 градус. :)
Скоро ще се задейства новата ти карта на венерин възврат  :)
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте