Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 38760 пъти)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
Re: Знаци и поличби
« Отговор #20 -: март 04, 2014, 09:16:41 pm »
хм, и на мен ми се струваха безнадеждни, обаче по-едно време нещо ми стана и започнаха да ми се струват доста забавни
не съм сигурна той осмивал ли е тая действителност или е плакал с героите си - честно

рени - подбалкана си е точно едно подходящо място за соколи :)
но е друг въпрос защо чак сега вдигна глава да ги видиш

enigma

• Hero Member
  • Публикации: 1971
« Отговор #21 -: март 04, 2014, 09:25:38 pm »
хм, и на мен ми се струваха безнадеждни, обаче по-едно време нещо ми стана и започнаха да ми се струват доста забавни
не съм сигурна той осмивал ли е тая действителност или е плакал с героите си - честно

рени - подбалкана си е точно едно подходящо място за соколи :)
но е друг въпрос защо чак сега вдигна глава да ги видиш
Ами-не знам, сатурнов ми е този човек, плутон би бил по-добър в тези разкази. версии от рода-"Такъв е животът" не ми минават, зависи от погледа, характера, волята.
Ама-какво се чудя-в ранните години само такива автори четях, те ме и оформиха тогава-Томас Ман-"Вълшебната планина"-спряло време и сатурн-минимална жизненост и упоритост.Ингмар Бергман-безнадеждност...Силата на характера и живота е в утвърждението, не в-понасянето и издържливостта на чужда воля-била тази на обстоятелствата, или на някой друг. Случването става след дръзване и личната воля и позиция..
 Обаче има и други сезони.... :72:

enigma

• Hero Member
« Отговор #22 -: март 04, 2014, 09:33:21 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8765
« Отговор #23 -: март 04, 2014, 09:36:39 pm »
Papy,аз нямам афинитет към Балканите,просто ми се наложи миналата седмица да отида до едно селце ,намиращо се там .Пътувайки ,оприличих "пейзажа" с Дивия запад и изведнъж пред колата изникна точно такова дърво-храст с нещо кацнало на него и аз възкликнах :"Ето има и гарга ,точно като по филмите !" ,обаче ме поправиха ,че това било сокол. ;)

Значи е знак,ти го каза -"вдигнала " съм си главата  за да "видя" и знаеш ли ,днес "видях" ,а утре ще се разбере какво.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

• Hero Member
« Отговор #24 -: март 04, 2014, 09:44:03 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

Нали ,и аз така го почувствах ,Enigma ?!? :08:

А защо при вас е равнина ,не е ли полупланински релефа  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

• Hero Member
« Отговор #25 -: март 04, 2014, 09:51:11 pm »
Дунавската равнина и Русе-като тепсия, трудно е хълм да намериш. Едно време в географските карти са я писали-"Дунавска хълмиста равнина", ама сигурно тогава не са знаели за Еверест. :012:

Рени

• Hero Member
« Отговор #26 -: март 04, 2014, 09:54:44 pm »
Дунавската равнина и Русе-като тепсия, трудно е хълм да намериш. Едно време в географските карти са я писали-"Дунавска хълмиста равнина", ама сигурно тогава не са знаели за Еверест. :012:

Извинявай ,аз съм останала с впечатление за друг град  ;)

Papy

• Hero Member
« Отговор #27 -: март 04, 2014, 10:00:45 pm »

ама моля те :)
соколът наистина е разпостранена птица, по-трудно е да видиш кълвач
иначе се радвам, че си имала прозрения

Рени

• Hero Member
« Отговор #28 -: март 04, 2014, 10:03:27 pm »
Аз кълвачите ги виждам лесно .

enigma

• Hero Member
« Отговор #29 -: март 04, 2014, 10:06:26 pm »

ама моля те :)
соколът наистина е разпостранена птица, по-трудно е да видиш кълвач
иначе се радвам, че си имала прозрения
Стига бе, изумяваш ме, при нас кълвачът напролет, че и по-рано е като градското врабче. на ниско е и се вижда, че и чува отдалеч. Явно зависи всеки от нас какво е готов да види и чуе....
Кълвачи и катерици имаме от всички страни на жилището, а сме в блок в квартал...

Papy

• Hero Member
« Отговор #30 -: март 04, 2014, 10:10:34 pm »
Стига бе, изумяваш ме, при нас кълвачът напролет, че и по-рано е като градското врабче. на ниско е и се вижда, че и чува отдалеч. Явно зависи всеки от нас какво е готов да види и чуе....

не бе, зависи кой в кой край живее  :85:

Рени

• Hero Member
« Отговор #31 -: март 04, 2014, 10:22:49 pm »

не бе, зависи кой в кой край живее  :85:

А ,сега кажи ти къде се "катериш" редовно ,че ги виждаш тези хвъркатите с остър поглед ?!?  :72:

Papy

• Hero Member
« Отговор #32 -: март 04, 2014, 10:27:08 pm »
хаха - никъде
на магистралата

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #33 -: март 05, 2014, 02:42:07 am »
Тълкуването на поличби прилича на тълкуването на сънища ,само не ми е ясно как така тоя сън е толкова материален  :57:В случая май сокола ,,не е това което е,, :85:,споменава се за ,,синхронизация,, и това не ми е ясно много ,по скоро подравняване на скорости,говорим за знаци-когато човек е в кола ,движеща се с висока скорост по магистрала всичко встрани му е размазано,затова пътните знаци се поставят близо до пътя .Съзнанието действа подобно-вижда ,забелязва знаци близо до пътя си .
« Последна редакция: март 05, 2014, 03:36:26 am от Oposit »

Рени

• Hero Member
« Отговор #34 -: март 05, 2014, 07:40:52 am »
Тълкуването на поличби прилича на тълкуването на сънища ,само не ми е ясно как така тоя сън е толкова материален  :57:В случая май сокола ,,не е това което е,, :85:,споменава се за ,,синхронизация,, и това не ми е ясно много ,по скоро подравняване на скорости,говорим за знаци-когато човек е в кола ,движеща се с висока скорост по магистрала всичко встрани му е размазано,затова пътните знаци се поставят близо до пътя .Съзнанието действа подобно-вижда ,забелязва знаци близо до пътя си .

Oposit,хареса ми .

А ,би ли дал твой личен прочит на "сокола"  ,като знак/поличба ,в случая ?!? ;)

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #35 -: март 06, 2014, 01:57:50 am »
Рени,по аналогията ми със сънищата проверих в такава книга-там сокол да сънуваш е предзнаменование за среща с данъчен инспектор/някаква проверка/,първоначално си го помислила за гарга-ще подцениш тази проверка,не съм спец по сънища защото аз не сънувам,но си спомням има значение в кой ден от месеца е сънувано за това кога ще се сбъдне,струва ми се интересна хипотеза за изследване .Иначе знаци и поличби се тълкшват опростено обикновено-добър/лош знак,тоя специално не мисля е такъв .

Рени

• Hero Member
« Отговор #36 -: март 06, 2014, 09:06:46 am »
Рени,по аналогията ми със сънищата проверих в такава книга-там сокол да сънуваш е предзнаменование за среща с данъчен инспектор/някаква проверка/,първоначално си го помислила за гарга-ще подцениш тази проверка,не съм спец по сънища защото аз не сънувам,но си спомням има значение в кой ден от месеца е сънувано за това кога ще се сбъдне,струва ми се интересна хипотеза за изследване .Иначе знаци и поличби се тълкшват опростено обикновено-добър/лош знак,тоя специално не мисля е такъв .

Благодаря.)))

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
« Отговор #37 -: март 08, 2014, 03:19:06 pm »
Рени, за мен соколите, орлите и подобни птички символизират силата и необятността, свободата.

Виждала ли си соколче в полет? Обикновено съм ги виждала в планински райони, по високите места, където звуците на съвремието липсват, но е там музиката на природата, тишината, която се оказва изпълнена с живот. И в това безвремие виждаш една птица да се рее по високото, а ти си точица на земята. Като господари са на високото.

Ето ти и малък снимков поздрав. Аз съм слаб фотограф, снимата е от лято 2013, някъде в планината. Сокол в полет.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

• Hero Member
« Отговор #38 -: март 09, 2014, 06:08:56 pm »
Emma,много мило-благодаря ти. :-*

Люба

• Full Member
  • Публикации: 180
« Отговор #39 -: май 23, 2014, 11:25:59 am »
Премествам си коментара, след като Папи посочи къде:

Ехооо, здравейте. Виждам за знаци си говорите, искам да споделя, може да ви се струва налудничаво, защото е несъществено. Вече два пъти този месец губя ластик за коса, който ползвам ежедневно и после си го намирам. Но го губя навън, извън дома или офис и след това "се срещаме", на следващ, по-следващ ден, дори май първия път бяха минали няколко. Нито смачкан или настъпван, нищо, седи и си ме чака на "странно" място, някъде на пътя, където минавам нередовно например. Аз не губя често, но когато ми се случи, страдам за вещите си, преживявам си го. Вчера няколко пъти компулсивно си преравях чантата, въпреки че знаех, че не е там и го жалех. Снощи си го намерих, чак ми се стори нереално.