Автор Тема: Магията  (Прочетена 13681 пъти)

Veselin

• Hero Member
  • Публикации: 4424
Re: Магията
« Отговор #140 -: септември 29, 2016, 01:59:15 pm »
Тя сигурно е искала да ѝ дадеш и сламка.

delphin

• Hero Member
  • Публикации: 1915
« Отговор #141 -: септември 29, 2016, 03:04:10 pm »
Не искам да подклаждам спорове, но магията действа и без да вярваш в нея, действа дори и да мислиш, че няма да те засегне. По причина, че е въздействие върху енергийната система на човек.
Същото е, ако кажете че няма да ви нарани удар с твърд  предмет, защото не вярвате в това. Изобщо няма никакво значение в какво вярвате. 
Друг е въпросът, че ако енергийната система на човек е чиста, той много по-лесно ще усети външното вмешателство и ще реагира адекватно, ако се е научил как.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bobolina

• Hero Member
  • Публикации: 623
« Отговор #142 -: септември 29, 2016, 04:40:37 pm »
Ако човек погледне по форуми, свят ще му се завърти колко народ прибягва до магии, за да си реализира амбициите, напълно безуспешно. Ако ставаше така, редица хора щяха да се похвалят с успех. Но стигнем ли до проблеми, задължително превъртаме варианта дали пък не сме "омагьосани". На мен ми е странно това.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13466
« Отговор #143 -: септември 29, 2016, 04:48:37 pm »
Оставам с впечатлението, че по-силно хващат магиите за зло, а не за успех и забогатяване. За болести, скандали, недоимък, раздели - тук може и да хване дикиш. Има хора с доста гъвкава съвест и за да навредят някому, са готови и душата си да заложат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

• Hero Member
  • Публикации: 623
« Отговор #144 -: септември 29, 2016, 05:14:28 pm »
Е, точно това е. Как пък винаги за лошо работят и никога за добро тези "магии". Ако беше приложима логиката от по-горе за твърдия предмет, тогава щяха да работят двупосочно. Твърд предмет, например нож, дори и да не вярваме, може да ни нарани, но може и да ни помогне да си нарежем салата. ;)

синие

• Full Member
  • Публикации: 167
« Отговор #145 -: октомври 20, 2016, 07:02:43 pm »
Лила , кажи ми как точеше енергия тая жена. До момента работата ми не е сред много хора, но почнах сред голям колектив.
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #146 -: октомври 20, 2016, 07:16:04 pm »
Лила , кажи ми как точеше енергия тая жена. До момента работата ми не е сред много хора, но почнах сред голям колектив.

Типичните лелчински вампирски похвати - въвличане в конфликтна ситуация и вменяване на вина или неоснователна претенция, те това го умеят много добре. И ако проявиш разбиране, съчувствие, като пиявица се всмуква в теб. Важното е някой да се закачи на кукичката, която е подхвърлила. Направо усещах "издърпване" от слънчевия сплит и нещо ми се свиваше на топка там. Но при нея имаше и нещо особено в погледа - малки черни очички, създаваше се усещане за кривогледство, без реално да има такова.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #147 -: октомври 21, 2016, 02:57:41 pm »
Злото е по-силно от доброто, затова може би хваща повече дикиш.   :d030:

Според мен и двете са неутрални категории, но хората с нагласата си правят злото по-осезаемо, по-забележимо. Пък за доброто се мълчи или го подминават като преоценена стока. На фона на цялото добро, което може да си свършил през живота си, ще видят само негативните ти постъпки. И още повече - по негативни изказвания ще правят изводи и за твоите постъпки в живота, сякаш има паралел между двете. Ограничеността на човешкото съзнание.

Reptil

• Hero Member
  • Публикации: 1945
« Отговор #148 -: октомври 23, 2016, 07:49:42 pm »
Ами много по-лесно е да се концентрираш омраза навън, отколкото позитивна енергия — към себе си. Първото се случва почти автоматично, отработено е, а за второто… де да знам и аз какво се иска. Да се приемаш, да речем — като минимум. Та затова, струва ми се.