Автор Тема: Магията  (Прочетена 13660 пъти)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
Re: Магията
« Отговор #40 -: февруари 24, 2014, 08:55:33 pm »
ами така им викат хората - сега...аз не съм виновна
тая дума служи да ги отличим

а иначе съм съгласна - никой на никой не може и не трябва да е в краката, и всеки на всеки е учител

името ти тръгна вече - край :)

Теодор

• Hero Member
  • Публикации: 1906
« Отговор #41 -: февруари 25, 2014, 02:16:08 pm »
Малее, Вещер!  :-\
Възможно ли е тези енергиини удари към другите да се правят несъзнателно ... Не знам дали си втълпявам, но май наистина мога да вредя на разни хора без да осъзнавам, че го правя, когато те предизвикат негативна емоция или гняв у мен ... ???
Едва ли мога кой знае колко да навредя, но наскоро май вкарах една жена в болнични.  :57:  И не ми е за първи път ...

Вещичка

• Hero Member
  • Публикации: 1727
« Отговор #42 -: февруари 25, 2014, 02:24:59 pm »
Естествено, че е възможно да се правят несъзнателно, когато човек притежава много силна енергия. В момента, в който се осъзнае обаче той трябва да спре иначе според вселенските закони подлежи на строги санкции  ;).

Преди години малииии, не дай си боже някой да ме ядоса и да го "поплюя", аман му беше системата  :57:. Разбирах, че имам "мръсна уста" ама още не бях го осъзнала. Години по-късно щях да докарам на сина ми инсулт, защото така ме беше вбесил, че направо ми паднаха всичките пердета, а това става изключително рядко при мен. Само с дясна ръка му хванах тениската под врата и го притиснах в стената и с поглед насочен директно в очите му се опитвах да му обясня правилата на живота. Виждах как кръвта му се качва по врата и започна да пълзи по бузите му и всичко това аз го предизвиквах с беса си... Брррр, добре че усетих преди да е станало късно. От тогава не съм си позволявала изобщо да си събудя бесовете, защото сигурно и човек мога да убия само с мисъл. Това изобщо не е шега работа! Сега използвам силата си само за защита, защото иначе последствията си ги нося аз.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Теодор

• Hero Member
« Отговор #43 -: февруари 25, 2014, 02:36:03 pm »
Ужас, май по - добре да нямам такива способности.  :012: Астрологично според теб дали ще се вижда дали някой има такива способности?  12 дом?
Много често като се ядосам на някого или ще е имал ужасен ден или ще се е разболял или нещо такова ... С времето все повече се убеждавам, че реално им правя нещо на хората...
Беше се случило веднъж приятел да се събуди по средата на нощта с крясъци и да не знае къде се намира ... просто е било брутално ... така ми го описа. Каза ми "усетих как огромен гняв ме удари много силно ... " Той си мислеше, че е имал предчувствие, но аз точно тогава му мислех много гадни неща, направо с мисълта си исках да го изкормя ... Как се контролира подобна проклетия?  ???
« Последна редакция: февруари 25, 2014, 02:38:47 pm от AzaZaeL »

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #44 -: февруари 25, 2014, 02:55:16 pm »
След като имаш силата, това означава, че имаш и силата да я контролираш. Всичко е въпрос на воля.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #45 -: февруари 25, 2014, 10:53:19 pm »
starinthenightsky, всичко е енергия, а мисълта е най-малката градивна частица във вселената.

Веди

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
« Отговор #46 -: март 23, 2014, 09:37:36 pm »
Интересна тема.
"Мисълта е най-малката градивна единица ..."
- Аха, добре. А, мисълта без съзнание какво е? И, "аз съм, следователно съществувам" къде отиде? ...
А, това нещо "магията" ( що за животно е и с какво се яде?! ), не беше ли нещо от рода на "Аз искам!" или се бъркам?  ???
Credo quia absurdum est...

Papy

• Hero Member
« Отговор #47 -: март 23, 2014, 09:41:49 pm »
"аз съм, следователно съществувам" не е никаква мисъл :)
а дори да е - какво от това  - много котки, щурци, богомолки и всякакви твари - и те са, и те съществуват милинките :)

Веди

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
« Отговор #48 -: март 23, 2014, 09:49:13 pm »
Ами... не мога да се съглася. Що пък скакалците да са "не-мислещи"? Това, че не можем да познаем "рефлексната им дъга", не значи, че им липсва...  ???
Credo quia absurdum est...

Papy

• Hero Member
« Отговор #49 -: март 23, 2014, 09:52:41 pm »
ама аз нали точно това казах - и те са, и те съществуват, що да не мислят

но въпросът остава - какво от това :)

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 2628
« Отговор #50 -: март 24, 2014, 03:49:45 pm »
Обърках темата,май :012:

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #51 -: март 24, 2014, 05:26:40 pm »

- Аха, добре. А, мисълта без съзнание какво е? И, "аз съм, следователно съществувам" къде отиде? ...
А, това нещо "магията" ( що за животно е и с какво се яде?! ), не беше ли нещо от рода на "Аз искам!" или се бъркам?  ???

Тук никой не говори за мисъл без съзнание. Ако има съзнание, то има и мисъл. Де го тва без съзнание  :012:!?!?

Магия е и всичкото, и нищото - зависи от гледната точка  ;)...

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #52 -: март 24, 2014, 06:14:57 pm »
Тъндър,благодаря  за поправката !Ето пример за негативите от съвпада ми на Юпитер/Плутон в дева -претрупан съм от ненужни дреболии,прекалено много книги ,едва намерих речника по латински .Книгата за философите пък въобще не можах да намеря .Това е една от любимите ми латински сентенции,но съм я бил комбинирал с ,,Дум спиро сперо,,явно ,най вероятно след философски спор на чашка  на студентски купон на времето -и така ми е останало ,оттогава многократно съм я използвал но не са ме поправяли ,ще внимавам повече какво говоря за в бъдеще . :57: :clap:
« Последна редакция: март 25, 2014, 12:08:08 am от Oposit »

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #53 -: март 24, 2014, 06:17:28 pm »
Тварите се управляват от общо съзнание, вселенско и за това не мислят. Тук говорим за инстинкт
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

• Hero Member
  • Публикации: 1087
« Отговор #54 -: март 24, 2014, 09:55:55 pm »
Оригиналната мисъл на Декарт е Cogito, ergo sum . Cogito си е точно мисъл на латински. Декарт отрича, доколкото помня, сетивата като благонадежден източник на информация, тъй като те са нещо, на което не може несъмнено да се довериш. Декарт е рационалист, за него всичко може и трябва да бъде открито чрез мисленото като функция на духа, той не вярва, че човек трябва да се доверява на емоциите си или на каквото и да е, каквото е двусмислено. За разлика от съвременните атеисти там и материалисти-смешковци, това си е учение, в което все пак се набляга над това, че зад всяко материално действие, събитие, стои мисъла, нещо по-духовно.  :) Помня, че Декарт поставяше под въпрос не дали съществува, а в каква форма съществува, защото възприемаме тялото си със сетивата си, а на тях не може да се вярва. Абе човека направо си е знаел, че тука всичко е холограма, просто го е казал много сложно.  :57:

Papy

• Hero Member
« Отговор #55 -: март 24, 2014, 11:55:08 pm »
Започва да ми се издига в очите тоз Декарт :)

ThuNdeRGoDDeSS

• Hero Member
  • Публикации: 1087
« Отговор #56 -: март 25, 2014, 12:48:37 am »
и аз харесвам начина му на мислене и ми е интересен, но не съм склонна да съм толкова скептична към сетивата и емоциите, тъй като не вярвам, че докато човек е във физическа форма, той може да бъде напълно обективен. Не напразно сме въоражени с тях и трябва да живеем чрез тях - идеята на живота не е да си обективен, а да си субективен, защото това е, което ти си - ти не си Абсолюта, а ти си себе си, част от Абсолюта, потенциално носещ всичките му характеристики, но реално представящ само някои от тях. Няма нужда да се напъваме от жаби да ставаме слонове.  :012: :012: :012:

Теодор

• Hero Member
« Отговор #57 -: март 31, 2014, 02:52:52 pm »
Цитат
Валпургиева нощ е празник, празнуван в нощта на 30 април срещу 1 май.
Веще, аз съм роден на 30-ти сутринта. Да не сме колеги ние с теб?!  :72: Има нещо щураво в мен.  :lol_hitting:
Или сутринта не се брои ...  :012:

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #58 -: април 01, 2014, 07:54:21 pm »
Руските вещери отделят голямо внимание на валпургиевата нощ. Ще изнамеря ритуала и ще го напиша
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8765
« Отговор #59 -: април 24, 2014, 03:06:13 pm »
Имам едно запитване към магьосничките тук-наблюдавам от известно време ,че при контакт с една определена  жена ,макар и за кратко ,на другия ден ме боли главата и болкоуспокояващите не ми действат-внушавам ли си някакви ала-бала или просто да речем времето или някакви други обстоятелства са причина за главоболието ми?!?  :) 
Питам сериозно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“