Автор Тема: Цикъл Слънце - Сатурн  (Прочетена 819 пъти)

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 301
Цикъл Слънце - Сатурн
« -: ноември 05, 2013, 10:05:09 am »
 :)
« Последна редакция: август 13, 2017, 06:16:59 am от starinthenightsky »

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
Re: Цикъл Слънце - Сатурн в Скорпион
« Отговор #1 -: ноември 06, 2013, 12:59:54 pm »
Че интересно. Благодаря.  :88: Направих карта, надявам се нямаш против да я сложа, за да се коментира.
Направих я с координати за София.

На мен ми е в съвпад с наталния Юпитер, у11,съпр 10, орбис 0,30*.

В построената карта Слънце и Сатурн са осмодомни. Плутон е в квадрат с Уран, който пък е управител на Асцендента. Марс е в 7 дом, секстилва Слънце и Сатурн.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8973
Re: Цикъл Слънце - Сатурн в Скорпион
« Отговор #2 -: декември 08, 2013, 02:05:17 pm »
Забелязала съм ,че  Starinthe...наблюдава и изследва циклите на взаимодействие между планетите  и реших в тази тема да вметна за ингреса на Марс във Везни.
За втори път тр.Марс затваря тао-то Уран/Плутон и с участието на Юпитер  се получава голям кръст -много силна конфигурация.Марс е диспозитор на тр.Уран и на трон в знака му ,екзалтира в знака на тр.Плутон ,в падение на тр.Юпитер ,а Венера е знак на екзалтация на Марс.Нодалната ос се включва почти ,когато Марс тръгва ретро по време на Новолуние в Риби 2014 г.,.Венера /Марс в квадрат.

Преди 3 г ,конфигурацията се е "ограничила" само до тао-квадратура,може би защото Сатурн е командвал тогава ,Венера в Дева и в последствие се среща с Марс за нов цикъл.Нодалната ос е в компанията на Плутон ,но упр СЛВ е САтурн .

Ще се "разпадне" ли от само себе си кардиналната конфигурация в следствие "прегаряне" ,в периода от следващите три месеца ?
След 3 г Венера ще е в Скорпион...

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

• Hero Member
  • Публикации: 3375
Re: Цикъл Слънце - Сатурн
« Отговор #3 -: май 26, 2016, 12:56:47 am »
Цикълът е започнал там, където Марс стана ретрограден, нали? Там ще започне и новият ц-л Марс-Сатурн през август 2 дни след като Марс излезе от ретро сянката си :) ...

А тази кулминация при мен се случва върху натален Нептун, в 9 дом - с активна лична нептунова квадратура. Нещо много се активира напоследък този дом и оста К3/К9, нали там ще бъде и новия ц-л на Венера и Слънцето. При кулминацията сега - АС ляга върху нат.Сатурн, с орбис 5 минути. Всичко спи, като по часовник при моите истории  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

• Hero Member
  • Публикации: 3375
« Отговор #4 -: май 27, 2016, 10:20:35 am »
Сега го загледах пак - мунданно голям квадрат ще се заформи. Не само опозиция Слънце/Венера-Сатурн, но и Юпитер/СЛВ-Нептун.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1404
« Отговор #5 -: юни 27, 2018, 07:25:55 pm »
Цикъл Слънце-Сатурн на 21.12.2017г.в 0*-1* козирог.Днес опозиция 5-6*рак-козирог.