Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 16913 пъти)

strelicka

• Hero Member
  • Публикации: 2629
Re: Елекции - практикум
« Отговор #280 -: февруари 18, 2017, 08:50:27 am »
Стреличка, гледай и Венера, долната челюст е по нея.
знам ,благодаря,но ще вадят горни и долни първи от едната,после отдругата
горна челюст -овен-марс
долна челюст -телец-венера
на 20/02 е записан след направена панорамна и консултация с ЛЧХ
тр.венера У1 пациента-марс У7 8лицево-челюстен хирург/ тригон луна-сатурн
уран щее чисто нов,без РЕТИНИРАНИ /непробили растящи хоризонтално/ и притискащи останалите зъби,предните леко взеха да хлътват навътре

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/1954-зъбите/

Ретинираните "мъдреци" на долната челюст е най-често при "инатливите", които не искат да освободят ментално простраснство за да разширят съзнанието си, да приемат нови идеи, ии им липсва толеранс спрямо идеи, които не са "техни", или "убеждения", ценностна система и т.н., които не им допадат...Но, ретинирането на горните мъдреци се свързва със съвсем други причини, една от тях е например "сценичната треска"- страхът от себеизява, липсата на вяра и сигурност в собствените сили и ивъзможности, в "борбеността"....но, май се отнесох доста в темата

Зъбите на горната челюст се "развалят" поради излишък от енергия, която има характер на автоагресия.- Когато чакрите, намиращи се по предната стена на максиларните синуси не функционират хармонично, енергията не се излъчва правилно, а се насочва надолу, и уврежда зъбите. Почти всички органи, които се свързват с горните зъби са ян-органи, като започнем от горните фронтални зъби, които имат отношение към пикочо-половата система, кучешките и предкътниците (4 и 4 горни зъби от двете страни) имат отношение към синусите, 6,7- стомах, дванадесетопръстник, 8- сърце и психическо състояние.- Излишъка от енергия, която не се изразходва рационално и съзидателно, разрушава зъбите. Пародонтозата обаче се свързва с друг процес, най-често е свързан с негативни емоционални и ментални модеби, отправени към семейството, и по-точно- към бащата, родителя. Като цяло горната челюст и зъбите преставляват много точен ориенттир за това, каква енергийна активност, и в каква насока е човек я използва.
Зъбите на долната челюст се свързват с ин-органи и системи- 21/12- имат отношение към панкреаса, черния дроб и бъбреците, 3/3- към черния дроб и жл. мехур, 54/45- слезка, панкреас, сляпо черво; 6/6- дебело черво 8,7/7,8-бял дроб, психика.
Като цяло, долната челюст отразява способността на човека да устоява- процеси като търпение, волеви процеси, способност да издържа различни натоварвания.Ако не се лъжа, от астрологична гл. точка, горната челюст се управлява от овен като зодиакален знак, а доблната- от телец, което отговаря напълно на съответните процеси. Когато зъбите на двете челюсти са допрени един до друг, при затворена уста, без да има напрежение и стискане- така се обменя правилно енергията им, като тук слюнката има особено важно значение. Всеки от зъбите е електрод, а слюнката е нужната "течност", която да усилва проводимостта- особено това се отнася до процеса на хранене, на нивото на устната кухина- а там най-отговорните моменти са дъвчене и преглъщане.
Зъбите се развалят още ипри недостатъчно количество на слюнката, или "некачествена" слюнка.
Човек има много слюнчени жлези- три чифта големи слюнчени жлези, и множество малки слюнчени жлези, пръснати навсякъде по устната кухина, по небцето, устните и бузите...
Слюнката макар и да е изучена, не е достатъчно дочбре проучена....Слюнката се свързва с финия механизъм на равновесие между симпатиковата и парасимпатиковата вегетативна нервна система, както и директна връзка с ендокринната система. В слюнчените жлези се отделя и хормон, наречен птиалин, с все още неуточнено действие по отношение на организма. Имам наблюдения, че слюнката се свързва с радостта както цяло...

Днес (петък) бях на зъбар, всичко беше добре

на скорпи луна,щом не е оперативна инвазия бива

« Последна редакция: февруари 18, 2017, 08:52:43 am от strelicka »

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10409
« Отговор #281 -: февруари 18, 2017, 02:42:20 pm »
Стреличке, на мен ми извадиха 20 зъба през 2015г лятото, случи се на два пъти да вадят кътници и мъдрец на Луна в козирог и водолей, чиито диспозитор е Сатурн, не съм имала проблеми нито по време на упойка, вадене, нито след това. Дори когато беше в козирог имаше Пълнолуние, купувах си след всяко вадене кутия сладолед и на втория час я опразвах, та от цялото зъбно приключение ми отесняха дънките, но Юпитер е виновен, че по това време беше около ац-то  :)
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

strelicka

• Hero Member
« Отговор #282 -: февруари 21, 2017, 09:39:34 am »
вчера  20.02-всичко мина добре, левостранно отстраниха два ретинирани горен и долен мъдреци

предизвикахме усмивката на лицево-челюстният хирург отварайки папката с панорамна снимка на зъбите и вътре лист с три дати ;)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7474
« Отговор #283 -: февруари 21, 2017, 01:34:04 pm »
вчера  20.02-всичко мина добре, левостранно отстраниха два ретинирани горен и долен мъдреци

предизвикахме усмивката на лицево-челюстният хирург отварайки папката с панорамна снимка на зъбите и вътре лист с три дати ;)

Третият ден принципно е кофти, не се шашкайте, ако се случи

strelicka

• Hero Member
« Отговор #284 -: февруари 21, 2017, 01:53:44 pm »
Третият ден принципно е кофти, не се шашкайте, ако се случи
затова е на контролен утре

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 912
« Отговор #285 -: септември 13, 2019, 04:34:15 pm »
Тъй като от няколко места ми отказаха даже и срещу заплащане някой би ли искал да ми помогне?

Искам да направя ел. карта за мой роднина, който иска да се пробва на изборите като независим кандидат. За тази цел трябва да подаде заявление за участие. Срокът е кратък - утре, неделя и понеделник, и като време 9.00-17.00ч.

PS. Знам, че е много отговорно, но ще съм благодарна, ако някой ми помогне.

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2207
« Отговор #286 -: септември 13, 2019, 08:16:01 pm »
Тъй като от няколко места ми отказаха даже и срещу заплащане някой би ли искал да ми помогне?

Искам да направя ел. карта за мой роднина, който иска да се пробва на изборите като независим кандидат. За тази цел трябва да подаде заявление за участие. Срокът е кратък - утре, неделя и понеделник, и като време 9.00-17.00ч.

PS. Знам, че е много отговорно, но ще съм благодарна, ако някой ми помогне.
Романтика,в понеделник,16.09,когато Луната е в 16 *овен тригон Юпитер,квадрата със Сатурн е разходящ.Вярно,че е намаляваща,обаче утре и в неделя е още по-кофти.

romantica

• Hero Member
« Отговор #287 -: септември 13, 2019, 08:24:21 pm »
Да и аз това гледах. И нумерологично пасва, и лунния ден е ок. Обаче тогава Луната е в овен и му прави опозиция на стелиума във Везни... :(

Час на Юпитер ли да избера, според теб?

Пускам карта, транзитите са за днес.

« Последна редакция: септември 14, 2019, 01:29:24 pm от romantica »

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 3108
« Отговор #288 -: септември 13, 2019, 08:45:54 pm »
Утре има цикъл красив ум върху Марса му -Венера/ Меркурий. Аз бих избрала утре- нарастваща Луна секстил към натална в някакъв широк съвпад с тр Нептун -да омагьосва масите, да ги лъже "достоверно" демек  :012: В критични ситуации Марс-ът му ще действа методично по Дева ,енергизиран и интелектуализиран от красивият ум на Мерк /Венера. На Меркурий ще му цъфнат налъмите в обятията на Венера, на копието му на марса  :012: Утре е чудесен ден соред мен .Слънцето му е в градуса на екзалтация на Сатурн -дъртия го обича не би му навредил квадрат на Сатурн със каквото и да е Квадратите са градивни -тухли Юпитер у-л на фортуната му транзитира в 1ви и прави секстил към нат Меркурий в 10 натален -блясъка на славата го зове какво ще чака овнешка Луна като може да се скрие под хлъзгавата Рибя луна -нали ще лъже и ще маже  ;D иначе нямаше да става политик а филосоп гуру трофилантроп  :012:Утре -ден на Сатурн и час на Юпитер защото той е подуправител на Слънцето му във Везни и на
нат фортуна 
« Последна редакция: септември 13, 2019, 09:00:16 pm от Ребека »

romantica

• Hero Member
« Отговор #289 -: септември 13, 2019, 09:10:42 pm »
Да бе утре, на Луна без курс  ::)

Ребека

• Hero Member
« Отговор #290 -: септември 13, 2019, 09:38:37 pm »
Голяма работа, ще кажеш пък ,че има голям избор от 3 дни.. Понякога, човек загледан в малкия детайл, не забелязва цялата картина. Да -аз не съм експерт, набухан с клишета в твоите очи, но пък не страдам от предразсъдъци. Успех .

romantica

• Hero Member
« Отговор #291 -: септември 13, 2019, 10:18:53 pm »
Бекси, а какво мислиш за понеделник?

Ребека

• Hero Member
« Отговор #292 -: септември 13, 2019, 10:42:49 pm »
Меркурий и Венера вече са във Везни ,тя му става диспозитор-съвсем красив ум  :012: нали политик ще става -не манекен.. мисля , че е добре Меркурий да е водещ в тандема красив ум, все пак Меркурий е сигнификатор на измамниците ,а политиците са производни на измамници  :017: Понеделник е ден на Луната, ако ще се кандидатира от женската партия на доячките кърмачки-добре, но ако се стреми към реална власт, градивна позиция и ще защитава по-национални, консервативни каузи- да търси Сатурн. Сега да водя от сто кладенеца боза -не обичам, но аз видя ли, че понякакъв начин ми е аспектиран Марса- винаги смятам, че е момент да действам и друго не ме интересува .Демек-субективна съм  :012: не обичам да отлагам, защото отлагайки, често човек се отказва .

strelicka

• Hero Member
« Отговор #293 -: септември 15, 2019, 10:08:52 am »
в понеделник до 11,30,след това е без курс
луната -народа

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9380
« Отговор #294 -: септември 15, 2019, 02:17:42 pm »
Романтика, две планети имат сила в периода- Венера и Юпитер, като първата с условие, че още е невидима. В понеделник до 09:53 ч АСЦ е Везни,час на Юпитер,  Венера в 11 -ти дом, на трон, Слънце у10 и то в 11 -ти дом, няма да е много независим. Лунате все още има курс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

• Hero Member
« Отговор #295 -: септември 16, 2019, 03:18:20 am »
Сафо, Беки, Стреличка, Рени, благодаря ви много  :-* :58:

От предстоящата нова седмица кой ден ви се струва най-хармоничен и успешен за активност, и начинания?

Да се изчака ли тръгването на тр. Сатурн директно, т.е. след 18.09?
« Последна редакция: септември 16, 2019, 04:13:35 am от romantica »