Автор Тема: Сизигия  (Прочетена 6024 пъти)

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сизигия
« Отговор #40 -: декември 02, 2014, 05:25:05 pm »
По какъв начин сигизията се използва за ректификация? Изключително любопитно ми е...  :017:

Имаше един метод, наречен Анимодар. Там се използва сизигията - преднаталното новолуние/пълнолуние. Гледат се есенциалните достойнства на планетите, доколкото си спомням, и така се извлича информация за евентуалния градус на АС и МС. Имам съвсем блед спомен за този метод, най-добре е да потърсиш информация в интернет.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #41 -: декември 02, 2014, 06:11:19 pm »
Да, но това е за градуса на АСЦ доколкото разбирам-значи трябва да знаеш АСЦ си все пак. Ами ако изобщо не знаеш в колко часа си роден? Има ли някакъв метод и за това? Иначе благодаря за инфото. Ще потърся информация за този Анимодар и ще го изследвам обстойно.

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #42 -: декември 02, 2014, 06:30:23 pm »
е,акоотидеш на врачка-))) Няма такъв гарантиран метод. Аз използвам везните на Хермес,когато се знае час до +/- 2 часа,само че има проблем,ако Луната е на асц. После карам на прогресии
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

The_One

• Hero Member
  • Публикации: 1666
« Отговор #43 -: декември 02, 2014, 08:26:17 pm »
Изпробвах това с осите. Аз си знам часа на раждане, проверяван е - сигурна съм, че е този. Сизигията при мен е Новолуние в 28-я градус на Водолей. С най-много достойнства там е Сатурн. АЦ от картата на сизигията е в последния градус на Лъв - наоколо дори в съседните знаци няма ни една планета. МЦ е в Телец. Пак няма планета.
Но Сатурн от сизигията е в градуса на нат. асц.
Може ли така да се провери? Асцендента да се сложи в градуса на планетата с най-много достойнства в градуса на сизигията?

При мен е по-скоро частен случай, че тази планета съвпада с асц. Но ако при някой това е Луната - няма да се получи така, а само ще се провери градуса на асц.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #44 -: декември 02, 2014, 11:35:21 pm »
Пренатална сизигия - Това е последното пълнолуние или новолуние ПРЕДИ раждането ви. Подчертавам преди, защото ако дори и няколко часа след като сте се родили следва сизигия, това няма значение, вие трябва да използвате тази преди.

1. Постройте картата на новолунието/пълнолунието. При новолунието ще ви е нужен градуса, на който се намират две светила. При пълнолунието е нужно да гледате градуса на онова светило, което в картата на пълнолунието е НАД хоризонта.
2. Трябва да видите коя планета управлява този градус в тази карта. За целта трябва да калкулирате коя планета ще има най-висок бал като използвате следните признаци:
            - Кой е  управителят на триплецита?
            - Коя планета екзалтира в този знак?
            - Коя планета е на трон в този знак?
            - Управител на фас/терма
            - Участие в различни конфигурации
            - Вземете предвид и дома и как се чувства планетата в него
           - Проверете изгревната фаза на планетите и дали тя ги прави по-силни

Всеки един от тези признаци носи различен брой точки, използвайте таблицата на Птолемей за есенциалните достойнства, за да проследите стойностите. Градусът на планетата с най-голям брой точки е градусът на приблизително сметнатия асцендент. Това прави този метод изключително удобен за хора, които са родени в часове, в които асцендентът сменя знак и не са сигурни дори за изгряващия в наталната им карта знак. Ако планетата, която предяви претенция към управлението на градуса на пренаталната сизигия се намира, например на 5 градуса, логическият извод за някой, роден между два изгряващи знака е, че изгряващият по-късно е неговият. Например, ако има колебание между Водолей и Риби - Риби е изгряващият знак.
Възможно е, обаче две или повече планети да получат равен брой точки. Тогава тази, която има най-близък градус с предполагаемия асцендент бележи градусът на реалният асцендент според този метод. Ако въпросните планети са в много сходен градус, то тогава ще трябва да гледаме връзката им с дневното и нощното семейство или тази с в по-тясна връзка с ключовите сфери, които са засегнати в хороскопа.

Възможно е разликата в градусите между доминиращата планета и предполагаемия асцендент да е по-голяма, отколкото между доминиращата планета и предполагаемия медиум коели. Тогава приемаме градусът на доминиращата планета за градус на медиум цели и спрямо него пресмятаме и градусът на асцендента,*

*Когато пресметнете мястото на доминиращата планета, имайте предвид, че знака, в който се намира тя няма значение. Ако доминиращата планета е на 20 градуса Везни, например, а предполагаемия ви асцендент е на около 17 градуса дева, според този метод асцендента ви ще е на 20 градуса Дева, а не 20 градуса Везни. Вземате предвид само градуса без оглед на знака.

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #45 -: декември 03, 2014, 12:00:39 am »
Имайте предвид, че се гледат единствено и само планетите в картата на Сизигията! След като определим според правилото най-силната планета в Сизигията нейния градус дава градуса на Асцендента. Формулата работи на 100%. Сверих я според рождената ми карта и според рождената карта на мъжа ми.

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #46 -: декември 03, 2014, 07:39:28 am »
и пак не е метод, който да определи асц. без,изобщо да си наясно с приблизителния час на раждане.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Дракониада

• Hero Member
  • Публикации: 2824
« Отговор #47 -: декември 07, 2014, 07:41:22 pm »
Поиграх си да намеря асц по този метод.Без да изчислявам достойнствата на планетите хвърлих бърз поглед по градусите от картата на самата сизигия,вкл асц,МЦ и няма нито един градус,който да съвпада с наталния ми асц,а часът ми на раждане е сигурен.

Сизигията ми е в съвпад с нат.Венера на 2минути разлика.Не знам какво трябва да съм констатирала до сега,но в този дом освен стелиум,МЦ имам неподвижна звезда и астероид в точен съвпад със същата Венера и сизигия  ;) .При транзити към точката рядко съм наблюдавала кой знае каква събитийност,дори в момента е активна от Плутон и Уран.Но щом се води точка-протектор може би точно това прави в момента,за това изглежда,че бездейства.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #48 -: декември 07, 2014, 09:15:28 pm »
Ами изчисли все пак достойнствата и виж какво излиза. Имай предвид, че голяма част от хората са родени по-рано отколкото са казали майките им...  ;) Нормално, то в тая суматоха...  :29:

Дракониада

• Hero Member
  • Публикации: 2824
« Отговор #49 -: декември 07, 2014, 10:10:05 pm »
Ами изчисли все пак достойнствата и виж какво излиза. Имай предвид, че голяма част от хората са родени по-рано отколкото са казали майките им...  ;) Нормално, то в тая суматоха...  :29:
Сатурн и Слънцето са ми най-достойни на 13 и 15*.А точният час на раждане са ми потвърдили 4 човека от семейството. Градусът ми е 23 според този час и нямам нито една точка в него.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

• Гост
« Отговор #50 -: декември 08, 2014, 09:50:27 am »
И аз проверих моята. Не работи метода - двете планети с най-големи достойнства са в много късен градус, който, ако го използвам, се променя знака на МС/ИЦ и положението на Слънцето, което пък въобще се отговаря на истината.

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #51 -: декември 08, 2014, 12:55:39 pm »
Незнам какво изчислявате, ама на мен всичко ми излиза, за който и да съм проверила. Няколко минути дават отклонение от по 1* в Асцендента  :)

Just_a_Dream

• Гост
« Отговор #52 -: декември 08, 2014, 12:58:30 pm »
И аз проверих моята. Не работи метода - двете планети с най-големи достойнства са в много късен градус, който, ако го използвам, се променя знака на МС/ИЦ и положението на Слънцето, което пък въобще се отговаря на истината.
Гледаш картата на Сизигията, нали? А не твоята рождена... Достойнствата на планетите се гледат по картата на Сизигията-само и единствено там.

Happy58

• Гост
« Отговор #53 -: декември 08, 2014, 01:04:10 pm »
Гледаш картата на Сизигията, нали? А не твоята рождена... Достойнствата на планетите се гледат по картата на Сизигията-само и единствено там.

да, точно така

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2086
« Отговор #54 -: май 15, 2019, 08:15:26 am »
Molq, da byda izvinena,che pisha na latinica ,no imam problem s tehnikata zatova.

Vsichki "Da" i "Ne-ta" ,znachimi v jivota mi dosega sa bili kazani pri aktivirane na syshata ot tranziti,progresii ,direkcii ,lunacii-zadvijva se cqlata mi karta ,zashoto e v aspekt sys Slynce,nodalna os,Upiter,upr.ASC,Uran ,Neptun ,ASC ,PLuton ,Hiron(vsichki izbroeni sa yglovi).
Рени,пренатално новолуние при теб е съвпад Слънце и винаги при важно събитие е активирана тази точка(сизигия).Проверих в картите на познати/непознати,които имат съвпади на сизигията с лични планети.Тъй като си с "опит"би ли споделила,събитията по дома ли са,по сигнификацията на планетата,която е в аспект/съвпад,или по дома,който управлява планетата.
При позната,сизигията е съвпад със съвпада Слънце/Венера в 6 дом,водолей.При друга-сизигия съвпад Юпитер в 7дом,овен.Вероятно значение има и знака,не само дома.Друг човек-сизигия съвпад Луна,скорпион,3ти дом.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9312
« Отговор #55 -: май 15, 2019, 10:19:01 am »
Сафо, и по дома, и по планетата съвпад със сизигията, и по дома, който управлява планетата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2086
« Отговор #56 -: май 15, 2019, 11:28:22 am »
Сафо, и по дома, и по планетата съвпад със сизигията, и по дома, който управлява планетата.
Рени,благодаря!