Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 57338 пъти)

Yaya

• Hero Member
  • Публикации: 1180
Дирекционни планети и аспекти
« -: февруари 16, 2014, 09:07:10 pm »
Нека отворим и такава тема, не видях да има.

Дирекционната ми Луна навлезе в Близнаци... Ако не беше в 8ми дом, може би щях да й се зарадвам... Някой да е усетил някакви промени при подобен ингрес? Аз от седмица съм много добре, нещо не ми е толкова инатливо, както преди, но не ми се вярва да е точно от този аспект... Самочувствието ми определено е различно, без видими причини  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7319
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1 -: февруари 16, 2014, 09:53:50 pm »
Кои дирекции визираш?

Satin

• Hero Member
  • Публикации: 3112
« Отговор #2 -: февруари 16, 2014, 10:00:44 pm »
До колкото знам, знакът в който се намира дир.планета не влияе върху нея

Yaya

• Hero Member
  • Публикации: 1180
« Отговор #3 -: февруари 16, 2014, 10:58:34 pm »
Слънчевите, Папи.

Сатин, влияе, така, както влияе смяната и на дома. Имам много голяма промяна от периода на Венера в Телец и Венера в Близнаци... и не само това.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

• Hero Member
« Отговор #4 -: февруари 16, 2014, 11:55:24 pm »
Дирекциите по-често се използват за предсказване на истински събития, не състояния
Основно има значение при преминаване през куспидата на дом, както и при мажорни аспекти със слънце, луна, осите

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2148
« Отговор #5 -: февруари 20, 2014, 02:01:37 pm »
Как бихте тълкували смяна на знак на дирекционни 2/8домове в картата на малко дете?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

• Hero Member
« Отговор #6 -: февруари 20, 2014, 05:00:41 pm »
Бих погледнала управителите им. 2-ри си е ос на уменията-какви таланти притежава, осми го свързвам и с интуицията и с всички чужди неща

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #7 -: февруари 20, 2014, 05:53:36 pm »
По-скоро гледай съвпади с планети. Много автори споделят, че куспидите са "размити" и се отделя внимание само на главните оси. Иначе ще си е промяна на ценностна система, способности. Да не забравяме, че е 2-8 е и вземам- давам-)))
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Santi

• Hero Member
  • Публикации: 653
« Отговор #8 -: февруари 21, 2014, 04:09:51 pm »
За "розовата дирекция" дир.Венера(у3,8 натално) опозиция нат. Нептун/5-11 дом/ какво мислите - пак филм или здравословен проблем ?
Смяната на знак при СД куспида /в случая на 5 дом/ трябва ли да и обръщам по-специално внимание ?
« Последна редакция: февруари 21, 2014, 04:18:02 pm от Santi »

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
« Отговор #9 -: февруари 21, 2014, 04:14:26 pm »
Тази година имах дир. Нептун в квадрат към нат. Венера и въпреки че в натала са в тригон, не мога да споделя положителни впечатления. Дано в твоя случай не е така, Санти.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

• Hero Member
  • Публикации: 653
« Отговор #10 -: февруари 21, 2014, 05:04:19 pm »
Лили, надявам се и аз на положителни развръзки все пак, макар че при опозицията е възможно абсолютно всичко, но трудното в случая е че СД Слънце ще квадратира нат. Юпитер(У10) и СД АСЦ квадратира нат. Уран в момента (У1) и не се знае къде ще избие с това мунданно каре Уран-Плутон в/у Луната ми.
Например доскоро имах наличието на СД Уран в опозиция с нат. Марс(у2,9) по остта 11-5 дом - оттам се появи и "хобито ми с игра на борси и спекулативна дейност", като имах доста спънки като цяло в самото начинание - веднъж нещата отиваха към крах, в друг момент нагоре, но имах в същото време и дир. Юпитер секстил нат. Марс, който "да спасява положението" и поне за момента съм сух.

MayFlower

• Sr. Member
  • Публикации: 457
« Отговор #11 -: февруари 22, 2014, 12:05:09 pm »
В края на лятото тази година ще имам квадрат на дирекционен Меркурий (У4 в натала) с натална Венера (У3 и У8). Мислите ли, че това предполага смяна на местожителството (по солар имам Марс в 4 соларен дом) или по-скоро е индикатор за нещо друго?
Въобще никой ли не може да каже нищо за този дирекционен аспект? Как би трябвало да се тълкува?

Това е интерпретацията за дир. Меркурий квадрат натална Венера от астро програмата която ползвам, превеждам буквално: " През този период  е много вероятно да мислите за любов и романтика, но времето не е подходящо за изясняване или започване на нови романтични отношения.  Може да ви липсва мотивация и желание за самоизява. Възможно е сега да бъдете и по- лекомислен от обикновено. Неподходящо време за публична изява или създаване на нови социални контакти".

Не знам доколко ще ти помогне, това е в съвсем главна насока, ти вече опитай да интерпретираш според домовете които са засегнати.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8907
« Отговор #12 -: февруари 22, 2014, 12:30:49 pm »
В края на лятото тази година ще имам квадрат на дирекционен Меркурий (У4 в натала) с натална Венера (У3 и У8). Мислите ли, че това предполага смяна на местожителството (по солар имам Марс в 4 соларен дом) или по-скоро е индикатор за нещо друго?
Въобще никой ли не може да каже нищо за този дирекционен аспект? Как би трябвало да се тълкува?

Това е интерпретацията за дир. Меркурий квадрат натална Венера от астро програмата която ползвам, превеждам буквално: " През този период  е много вероятно да мислите за любов и романтика, но времето не е подходящо за изясняване или започване на нови романтични отношения.  Може да ви липсва мотивация и желание за самоизява. Възможно е сега да бъдете и по- лекомислен от обикновено. Неподходящо време за публична изява или създаване на нови социални контакти".

Не знам доколко ще ти помогне, това е в съвсем главна насока, ти вече опитай да интерпретираш според домовете които са засегнати.

Mayflower,а каква е интерпретацията СД Меркурий съвпад Венера ,а СД Венера  квадрат Меркурий ?!?
Благодаря ,предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

• Sr. Member
« Отговор #13 -: февруари 22, 2014, 01:40:52 pm »

Mayflower,а каква е интерпретацията СД Меркурий съвпад Венера ,а СД Венера  квадрат Меркурий ?!?
Благодаря ,предварително.

СД Меркурий съвпад натална Венера: " През този период може да имате силно развито чувство за красота и хармония, както и силно изявени творчески наклонности. Социалните контакти и връзките с обществото са хармонични, възможно е запознанство със силно интелектуална натура, която по някакъв начин да промени начина ви на мислене."

СД Венера квадрат натален Меркурий " През периода често ще мислите за любов и романтика, ако имате някакви творчески таланти, сега те ще се проявят с пълна сила. На моменти ще ви липсва такт и премереност в начина по който се изразявате".

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8907
« Отговор #14 -: февруари 22, 2014, 02:15:41 pm »
Mayflower,благодаря  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

• Sr. Member
« Отговор #15 -: февруари 22, 2014, 05:29:32 pm »
Значи въпреки че Меркурий ми е У4 в натала, дир. Меркурий квадрат нат. Венера няма нищо общо със събития като смяна на дома, на града и т.н.?

Доколкото помня от прочетеното, при символичните дирекции всички планети запазват своите мунданни значения и характеристики, като това се отнася за действие на планетата, за нейната стандартна проява, и за сигнификацията ѝ.  Още, беше споменато че при символичните дирекции върху действието на планетите не влияе знака на зодиака, в който се намира дирекционната планета, т.е. работи самата планета (нейните функции и роли).

Ти конкретно питаш дали СД планета би се проявила според дома, в който е в момента, както и според дома който управлява в натала. Не съм много сигурна, но при СД евентуалните проявления се разглеждаха разделени на няколко слоя,  като дирекционната планета се взема като промисор (също както при примарните дирекции). Значи, при теб промисор се  явява Мекрурий, а приемащата планета (акцептор) е Венера.Когато промисор прави аспект с натална планета, този аспект естествено влияе върху характеристиката на този дом, където се намира наталната планета (акцептора). При теб Венера в кой дом е в натала?

Тъкмо сега изнамерих този материал за СД от книгата на Левин: " Ако има натален аспект между промисора и акцептора при всеки дирекционен аспект между тях се поражда ситуация в живота, едновременно засягаща двата натални дома, в които те се намират. Ако между тях няма натален аспект, то по-силно се проявява този дом, който се управлява от промисора. Тогава възниква ситуация, свързваща дома, където се намира наталната планета, с дома, който тя управлява, и с дома, който управлява промисора. Както е известно, наталната планета със своето действие свързва дома, в който се намира, с дома, който тя управлява. Както вече беше казано в раздела “Как действат планетите”, в действието на планетите може да се отделят три слоя:
1-и слой – функцията на планетата;
2-и слой – качеството на действието на планетата;
3-и слой – форма на проява на планетата."

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2148
« Отговор #16 -: февруари 22, 2014, 09:19:15 pm »
Дир.5дом квадратура Юпитер-У5,разположен в 9дом.Първото,което ми хрумна е,че може би се свързва с езиково обучение за дете.Но той още е малък за такъв вид обучение.После реших,че по-скоро значи стремеж към повече забавления.Много ще се радвам и на вашите коментари.Благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

• Hero Member
  • Публикации: 2509

MayFlower

• Sr. Member
« Отговор #18 -: юни 10, 2014, 06:28:58 pm »
Случвало ли ви се е да сте имали по едно и също време, един и същ аспект между две планети, както при транзит, така и при дирекция? Разбира се, визирам по-бавнодвижещите се планети за транзити.

Например, след около месец и половина, ще имам транзитен Юпитер в съвпад с натален Марс, като точно по същото време, само с ден разлика, дирекционен Юпитер също ще съвпадне с натален Марс. Това е много силно подчертана изява на двете планети, като гледам надали ще имам някога подобни едновременни съвпади, като се има предвид бавното движение на директираните планети.
За още по-голяма сила, прогресивната Луна (вторични прогресии), също ще бъде на няколко градуса от натален Марс и в точен съвпад с МЦ. Соларен АЦ за текущата година е в съвпад с натално МЦ и Марс, получава се силен акцент върху 10-ти дом и натален Марс, не знам само дали в положителна насока ще бъде изявата.

Юпитер е в 9-ти дом и съуправител на 3-ти, а Марс е в 10-ти на МЦ, У на 6-ти и 7-ми домове. 

Ето динамиката на кратата към споменатия момент, с транзити, вторични прогресии и дирекции:

Papy

• Hero Member
« Отговор #19 -: юни 10, 2014, 06:37:15 pm »
А слънцето в натала къде е? Иначе може благоприятен обрат да се очаква-по принцип