Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 75752 пъти)

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 3108
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1100 -: август 01, 2019, 10:03:24 pm »
Боже за СД Юпитер на МЦ ,бих очаквала нещо по-помпозно- според клишетата  :012: 300 лв е чудесна сума да си купиш нещо за кеф, но като венец на Дупитер на мецето е направо трохи в очите .Пожелавам ти още, някак по-голямо признание, световна награда, национално от по-голям мащаб ! Но за скромния или никакъв общински бюджет, отделен за поощрение на културата и духовният подем си е направо голяма изненада, честито !

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 3108
« Отговор #1101 -: август 01, 2019, 10:05:51 pm »
Да и аз това мислех-искам стихотворението  :engel016:

Satin

• Hero Member
  • Публикации: 3192
« Отговор #1102 -: август 01, 2019, 10:07:05 pm »
СД Юпитер на МС - прояви се!
днес получих първата си парична награда от конкурс за поезия, лично кмета на Общината, където се провежда, ми я връчи на тържествена церемония по награждаването. 300лв  :cheer:

Браво Акруск  :)
Имаш време докато се разпадне за още награди
Дай да прочетеме

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7474
« Отговор #1103 -: август 01, 2019, 11:26:44 pm »
СД Юпитер на МС - прояви се!
днес получих първата си парична награда от конкурс за поезия, лично кмета на Общината, където се провежда, ми я връчи на тържествена церемония по награждаването. 300лв  :cheer:

Браво, да си ги похарчиш за удоволствия и забавления, че да идва по-често музата :)

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10409
« Отговор #1104 -: август 02, 2019, 07:41:59 am »
Браво, да си ги похарчиш за удоволствия и забавления, че да идва по-често музата :)
Хах, точно този стих съм писала миналата пролет призори, ама нямам спомен дали съм прекалила с шоколада преди да легна  :012:
А парите ще отидат за третата ми стихосбирка, когато ѝ дойде времето, сега излизам във ваканция  :035:
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

strelicka

• Hero Member
  • Публикации: 2629
« Отговор #1105 -: август 02, 2019, 07:52:33 am »

akruks,честито признание,със здраве да им се насладиш  :38:

akruks

• Hero Member
« Отговор #1106 -: август 02, 2019, 07:54:18 am »
Боже за СД Юпитер на МЦ ,бих очаквала нещо по-помпозно- според клишетата  :012: 300 лв е чудесна сума да си купиш нещо за кеф, но като венец на Дупитер на мецето е направо трохи в очите .Пожелавам ти още, някак по-голямо признание, световна награда, национално от по-голям мащаб ! Но за скромния или никакъв общински бюджет, отделен за поощрение на културата и духовният подем си е направо голяма изненада, честито !
По-помпозно, ако е подкрепено с други помпозни аспекти, а такива няма, дори напротив- на фона на наквадратените ми светила от юлското сл. затъмнение, което ми източи енергията, срина егото и надежите, че мога да получа каквото ми се полага от бащиния дом, това събитие беше светъл лъч, макар и като бенгалски огън (близнаци), но си е хубаво да се отбележи. Тези 300лв за някои може да не са нещо голямо, но на събитието една бивша учителка-пенсионерка, просълзена ми стисна ръката да ме поздрави и сподели, че с нейните 200лв пенсия така ще си умре с мечтите да си издаде стиховете на книга. Повече пари се отделят за "Славейкова награда" в Трявна, конкурсът там е ежегоден и под егидата на Президента, преди беше 1500лв, а сега е 2500лв, но да бъдем реалисти- не се дава на случайни хора, дори да са гениални творци (като мен)  :043:
Гьоте

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 436
« Отговор #1107 -: август 02, 2019, 08:19:51 am »
Не се дава на случайни хора, а на който му е дадено, някаква дейност, да му е по-водеща и изявена в живота, да печели от нея, казано по народному. Ако ли не - пускат по някоя троха, потупване по рамото пред строя, тиквени медали. Талантът в някаква област, не е задължително да бъдат измерен с награди, признание, материално възнаграждение, ако не е заложен в някакъв основен житейски сюжет.

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 436
« Отговор #1108 -: август 02, 2019, 08:58:39 am »
Акрукс, транзитен Уран аспектира ли ти картата ?

akruks

• Hero Member
« Отговор #1109 -: август 02, 2019, 01:36:05 pm »
Акрукс, транзитен Уран аспектира ли ти картата ?
в самия край на 8д е тр Уран, на половин градус от К9 , спуска тригон към натален Уран
Гьоте

akruks

• Hero Member
« Отговор #1110 -: август 02, 2019, 01:38:37 pm »
Не се дава на случайни хора, а на който му е дадено, някаква дейност, да му е по-водеща и изявена в живота, да печели от нея, казано по народному.
Има достатъчно награди за деятелите в областта на културата, а конкурсните награди е редно да са оценка за произведението, с което се участва, а не да се дава според името и служебното положение на автора му
Гьоте

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9380
« Отговор #1111 -: август 06, 2019, 12:16:40 pm »
Честито, Акрукс !  :clap:

Имаш ли планети в кардиналните знаци по дъгата 20*-14*  ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 2207
« Отговор #1112 -: септември 21, 2019, 12:26:29 pm »
- Може някакво негово увлечение да му донесе (крупни) загуби
- Придобиване или загуба на недвижимост
-Промени, "заминаване " на родител
- Големи рискови  ситуации около пътуване, преместване, спекулации
- Получава желаното чрез рисковани действия, но може и да му бъдат отнети
- Желание за голяма покупка или влагане на крупна сума пари за нещо, което силно го влече, занимание, като оборудване
- Да получи травма в следствие засилена активност
- Дете напомня за себе си, но няма да е по деликатен начин

За любов 5+7, Венера, Луна; Марс в женска карта. :)
Рени,писах в темата за лунации.Няколко от гореспоменатите неща са вече факт.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1113 -: септември 21, 2019, 12:34:18 pm »
Интересно,че вместо мм и неговото семейство,аз най-тежко преживявам положението .......или вероятно такова ми е усещането.Дали затъмнението от 2018г.съвпад с моето водолейско слънце е указание за това?!Слънцето ми е у4 и е в 10 дом.Бащата на мм е лъв.Дирекция Слънце съвпад нат.Марс в 11 дом.,който е 8д от 4 д.инцидента.Притеснява ме ,че и про.Луна скоро ще е в точен съвпад с Марс.Луната е уп.на моя 3 дом.Брат ми е помагал за изваждането на бащата на мм от реката.Аз съм тотално психясала,на външен план не ми личи.Вероятно вдигнах кръвно на 14.09.главата ми пулсираше отзад,все едно ще ми гръмне.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1114 -: октомври 12, 2019, 05:46:12 am »
Моля, нали ще има обратна връзка ?! ;)
Рени,ОВ ,ще пиша на лични.