Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 65055 пъти)

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8765
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1140 -: юли 10, 2018, 02:19:28 pm »
"Много хора идват и гледат, гледат. Други идват и... виждат"
Ернст Мулдашев
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

• Hero Member
  • Публикации: 3276
« Отговор #1141 -: юли 10, 2018, 08:41:36 pm »
"- Имах една жена, Демире... Красива жена, силна. Много достойна. Когато я изоставих, вървя дълго след мен. Като Мария-Магдалена след Христос. Продължаваше да вярва в мен. Вярваше дори в нещо, което аз отдавна бях забравил, че нося. Беше надскочила гордостта.
Тогава я мразех, тежеше ми тази нейна любов. Много по-късно разбрах защо. Защото не можех да обичам като нея. Не бях се научил. Бях свикнал да ме обича. Мислех, че ще ме обича каквото и да се случи. Когато един ден осъмнах без сянката ѝ зад гърба си, усетих самота, каквато не бях изпитвал. А разбрах какво е истинска пустота, когато я видях, прегърнала друг.
- Потърси ли я?
- Не. След като се страхуваш да обичаш, не ти се дава и смелост нито за битка, нито за извинение ..."

Mария Лалева - "Живот в скалите"
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #1142 -: юли 11, 2018, 06:30:27 pm »
И запомни от мен, детенце... Един мъж го гледай само в очите. Гледай като каже - "така е!", дали е така. Такъв, от водата - желязо ще ти стори, но думата му на две няма да стане.

Не съди като слугиня, а като царица! Царицата все е последна, но е най-силният ход на всяка игра. И не с царя го гледай, а на чирака дали път ще направи. Дали ще даде ръка за поздрав - на тоя, дето му работи, ако пожелава "добър ден", сърце има.

Да те кара да го гледаш в ръцете... нищо не струва, да знаеш! Един мъж, тръгне ли да ти дава в ръцете, прибирай се у дома си! Хвали ли се сам, сам го остави! Не гледай дали пази чисти обувките си, а съвестта си. В кал може всеки да нагази, но калта по обувките се лепи, и лесно се чисти. Кал от душа не се корени. Лъжецът е зает да си лустроса думите, за обувките му и за теб не му пука.

Мъж, дето е постигнал нещо, може свят да ти покаже - ще те вземе и ще те води, но няма да търгува с теб. С ръце може къща да ти вдигне, но дом не може да ти стори. Дрехи да имаш, колко на цял град жените - по-красива няма да станеш. Ще станеш на златаря паричката в джоба, и утре в магазина, ще те смени за дневната си стока. Един мъж струва, колкото струва думата му, не колкото има в джоба си, не колкото му е палатът.

Думата му. На нея държи ли, и теб ще държи здраво. Закон да е за теб.

Автор: Ева Колева

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #1143 -: юли 12, 2018, 06:08:36 am »

"Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш..."
Из "Индийска легенда за жената"

"Прекарвахме дълги часове в разговор.. Ония приятни и безполезни разговори, в които душите се докосват..."
Димитър Димов, " Виновният "

Koгато правиш добро бъди тих.

"Колкото по не ви пука, толкова по-прекрасен ще ви се струва животът."
Джак Никълсън

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8765
« Отговор #1144 -: юли 12, 2018, 10:39:12 am »
"В реалния живот никой не действа според принципи, всички се приспособяват. Да бъдеш личност е ужасно сложно."

Маргарет Атууд
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #1145 -: юли 15, 2018, 12:00:34 am »

a.l.e.n.a

• Hero Member
« Отговор #1146 -: юли 17, 2018, 07:36:21 pm »
Капанът е капан, когато не знаеш, че го има. Когато знаеш, че го има е предизвикателство.
Чайна Миевил