Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 29743 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Изгорен и казими
« -: Май 01, 2014, 11:06:09 pm »
Имаме си тема за меркурий, обаче съвпадът със слънце заслужава допълнително внимание
Я кажете честно-разпознавате ли кой има съвпад, при кой меркурий е изгорен и наистина ли тези с казими са по-умни?
Разни мисли ми се въртят покрай новата книжка-благодаря за което на Happy :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #1 -: Май 01, 2014, 11:30:46 pm »
Я кажете честно-разпознавате ли кой има съвпад, при кой меркурий е изгорен и наистина ли тези с казими са по-умни?

Не съм забелязвала да са по-умни.  :)

Понякога Меркурий, разположен в един знак със Слънцето, дава по-бърза мисъл, но зависи и от други фактори, а те не са малко. По-бърза не означава по-продуктивна и по-аналитична.

При някои автори съм чела, ча колкото е по-близо Меркурий до Слънцето, толкова е по-ниска обективността, тогава защо казими трябва да е някакво достойнство, щом е "заслепен" от Слънцето? Същото важи и за изгорен Меркурий.

Предвид това, че Меркурий не се отдалечава много от Слънцето, в много карти той може да бъде или в лъчите му, или изгорен, не всички ще са с брилянтни умове, а и дори интелигентност над средната.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Изгорен и казими
« Отговор #2 -: Май 02, 2014, 12:30:29 am »
Познавам такъв човек, с подобна констелация, минаваща по сидерал в Близнаци и във втори дом - бърза мисъл, бързо схваща и усвоява знания и информация, успява да омайва хората, има дар слово, но понякога се вижда едно разпиляване на мислите и разсеяност.

Баща ми има също такъв съвпад, като Меркурия остава и сидерално на трон, но е ретро - тук се претендира за бърза мисъл, но има лоша преценка, Мерка прелива от пусто в празно, много приказки, фактически без почти никакво съдържание.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изгорен и казими
« Отговор #3 -: Май 02, 2014, 01:19:33 am »
Санти, кое от двете-изгорен или казими?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Изгорен и казими
« Отговор #4 -: Май 02, 2014, 01:34:02 am »
Сестра ми има Меркурий казими в Близнаци, в 9-ти дом. Характеристиките и изявата му силно се препокриват с написаното от Санти-чаровница, омайница, много приятно чувство за хумор, бърза мисъл и добър изказ, на  моменти обаче е много разсеяна.

Като цяло съм чела за Меркурий в съвпад със Слънце (до 3 градуса орбис), че би могъл да донесе затруднения в говора, недобре обосновани идеи/аргументи, което пък съответно  води до неразбиране от останалите, голяма субективност и убеденост в собствена линия на мислене, дори тя да е погрешна, проблем с концентрацията и т.н.

Съвпадът над 3 градуса се смята да има особена сила и достойнства.

Нали също се гледаше дали е източен или западен Меркурий, и дали изгарянето е в ретроградно или директно движение?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Изгорен и казими
« Отговор #5 -: Май 02, 2014, 02:05:00 am »
Санти, кое от двете-изгорен или казими?

Пропуснал съм да спомена - №1 - изгорен, №2 - казими .

Happy58

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #6 -: Май 02, 2014, 11:16:21 am »
И аз познавам една дама със съвпад (1гр) на Слънце и Меркурий на Асцендента - слънчева, омайна с прикази - почти няма човек, когото не може да убеди в нещо, стига да поиска. Но някакви умствени дадености в повече от другите - няма. Май дори висше няма (ако това е показател)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #7 -: Май 02, 2014, 11:25:38 am »
Дотук какво се получава - дар слово, умеят да впечатляват с думи, но не задължително висок интелект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Изгорен и казими
« Отговор #8 -: Май 02, 2014, 11:27:37 am »
Познавам един такъв човек с Меркурий в Казими, определено е далеч от умен. Той, като му говориш, дори и като ти отговаря, не ти отговаря на същата тема. Съвпада му е в Близнаци.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #9 -: Май 02, 2014, 11:35:02 am »
За Венера в съвпад със Слънцето съм чела, че "страда" най-много, когато е изгорена. На практика при такива хора не забелязвам силно изразени "липси", дори много често у тях е заложен вътрешен стремеж към хармония, често са приятни и харизматични, независимо от външния вид. Тоя съвпад не винаги дава външна красота, но по-силно изразено харизматично въздействие. Същото се отнася и за Венера в лъчите на Слънцето, когато са разположени в един знак, макар че класиците отчитат тази позиция като слабост на планетата. Напротив, по мои наблюдения е по-силно изявена в такъв случай. Срещала съм и други мнения при астролозите, а именно, че в такъв случай за сметка на видимото, външното страдат вътрешните характеристики, свързани с тази планета (венериански теми). Но дали наистина ще има някакви вътрешни липси зависи от статуса и аспектите на планетата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изгорен и казими
« Отговор #10 -: Май 02, 2014, 09:48:01 pm »
"Аз съм моите мисли"-най-силно за казими, но и при другите
Не го разбирам съвсем, освен в смисъл "няма по-важно от това, което аз мисля по въпроса".
Защо ли древните са го описали като изключителен плюс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #11 -: Май 02, 2014, 10:27:45 pm »
Майка ми е със Слънце 19 * ,Меркурий 17 * и Венера 20 *52 ' във Водолей,това  което сподели Papy - "няма по-важно от това, което аз мисля по въпроса" e вярно за нея,както й че притежава магнетичен чар и привлича към себе си хората;нестандартна е била за времето си и в облекло ,и в прическа ,и в поведение и сега също е,за годините си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #12 -: Май 02, 2014, 10:41:23 pm »
Мъж със Слънце /Меркурий/Венера в Стрелец -чаровник,който много добре си служи с думите,по-скоро добре информиран,отколкото умен.
Мъж със Слънце и Меркурий в Риби-находчив ,предприемач, с протекции,имитатор на ум
Мъж със Слънце 23*55 ' и Венера 21* в Лъв-" От нищо нещо" ,осанка/роля  на царедворец .... :)

Според мен по-скоро е нужна преценка при такива констелации,как комуникират с останалите участници в натала.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изгорен и казими
« Отговор #13 -: Май 02, 2014, 10:49:35 pm »
Тоест казими нищо не обещава само по себе си? Както и изгорен все още не значи прецакан меркурий?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Изгорен и казими
« Отговор #14 -: Май 02, 2014, 10:55:57 pm »
Имаме си тема за меркурий, обаче съвпадът със слънце заслужава допълнително внимание
Я кажете честно-разпознавате ли кой има съвпад, при кой меркурий е изгорен и наистина ли тези с казими са по-умни?
Разни мисли ми се въртят покрай новата книжка-благодаря за което на Happy :)
Коя е новата книжка?
Аз споделих преди време за девойка с изгорен меркурий ретро в рак и -новолунна рачка, наистина е като изостанала умствено.
Моя близка има венера съвпад слънце, орбис 1 градус, в овен. Все не й достига любов, макар че й засвидетелстват. Проблемът е нейни вътрешен. За мен ретроградните планети са свързани с избрани от миналото модели. Вътрешни интимни проблеми в любовта към себе си и другите например-при венера.
« Последна редакция: Май 03, 2014, 12:24:49 am от enigma »