Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 103221 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #75 -: Май 06, 2014, 02:48:40 pm »
Допълвам накратко по индийската.

В индийската карта няма планети в 7-ми дом. Значи гледаме у7, който е екзалтиран Юпитер във 2-ри дом. Това положение дава възможност за брак. Щях да пиша, че заради 2-рия дом партньорът е близък до средата и традициите ти, но Раху е замесен сериозно и затова се отказвам от това предположение. Заедно с Юпитер в същия дом се намира Марс, което заедно с факта, че Марс управлява 6-тия дом и аспектира Луната в 8-ми, създава предпоставки за конфликтност във взаимоотношенията, рязкото им започване и/или прекъсване. Положението на Венера и Раху в 7-мия дом в навамша могат да се тълкуват в същата посока. Тези две планети са свързани и в раши (рождената карта). Не мога да не отбележа факта, че Венера, Марс и възлите се намират в градуса на АС. По този начин Раху получава силно влияние над Венера и 7-мия дом (а Венера пък има влияние над Раху, защото той обитава накшатрата й), а там където Раху и Венера (у12) играят заедно има предпоставки за прояви на силни страсти, пристрастяване към наслажденията, нарушаване на табута и др.

Благодаря за обратната връзка, Хепи!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #76 -: Май 06, 2014, 02:53:43 pm »
Веско, мисля си, че при контакт с натална планета, още повече ако има и транзит към тази планета, събитието ще е по-силно изразено на външен план.

Примерно при мен е в 12-ти дом и съм по-изолирана и депресирана от когато е била в други домове. Конкретни събития по 12-ти дом във външен план бяха само предателства от врагове, но всъщност тези врагове попадат повече по 7-ми дом, тъй като аз си ги знам, че не ми мислят доброто. Най-неприятното преживяване на вътрешен план бяха квадратите на прогр. Луна със Сатурн и Плутон в 8-ми натален дом, които вече отминаха. Покрай тях се чувствах в безизходица, но пък и със желание за кардинална промяна (знаците, които участват са кардинални). Хормонални проблеми бих добавила също, тъй като депресията откъде другаде ще дойде. Луната премина върху натална Венера. Но не съм търсила лекарска помощ за тях, тъй като не бяха сериозни. Сама си поставям диагнози като д-р Хаус. :012:
« Последна редакция: Май 06, 2014, 02:59:30 pm от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #77 -: Май 06, 2014, 03:01:20 pm »
Допълвам накратко по индийската.

В индийската карта няма планети в 7-ми дом. Значи гледаме у7, който е екзалтиран Юпитер във 2-ри дом. Това положение дава възможност за брак. Щях да пиша, че заради 2-рия дом партньорът е близък до средата и традициите ти, но Раху е замесен сериозно и затова се отказвам от това предположение. Заедно с Юпитер в същия дом се намира Марс, което заедно с факта, че Марс управлява 6-тия дом и аспектира Луната в 8-ми, създава предпоставки за конфликтност във взаимоотношенията, рязкото им започване и/или прекъсване. Положението на Венера и Раху в 7-мия дом в навамша могат да се тълкуват в същата посока. Тези две планети са свързани и в раши (рождената карта). Не мога да не отбележа факта, че Венера, Марс и възлите се намират в градуса на АС. По този начин Раху получава силно влияние над Венера и 7-мия дом (а Венера пък има влияние над Раху, защото той обитава накшатрата й), а там където Раху и Венера (у12) играят заедно има предпоставки за прояви на силни страсти, пристрастяване към наслажденията, нарушаване на табута и др.

Благодаря за обратната връзка, Хепи!

Така е - рязко започване и прекъсване, изпълнени със страсти взаимоотношения, всички против стандартите (против табута). При това положение брак едва ли е възможен ... :) Имаше една възможност, но там нямаше никаква страст и отпадна по независеща от мен причина.
В този ред на мисли - какво следва? Примиряване с наличното, или опит за промяна на настройката?

Ооопс, благодаря за отделеното време :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #78 -: Май 06, 2014, 03:19:06 pm »
Хепи, в индийската карта имаш силен управител на 1-ви дом (Лагна) - Меркурий се намира в собствен знак и в ъглов дом (4-ти) заедно с управителя на 3-тия дом Слънцето. Бхадра йога се нарича положението - определено имаш умствен капацитет и способности за бизнес, планиране, добър изказ. Не се отказвай от действие - имаш силата да действаш при положение, че у1 е добре поставен. Управителят на 11-ти Марс е дебилитиран, така е, но това че е ъглов дом от Луната и заедно с Юпитер, би трябвало да неутрализира дебилитацията, т.е. трудно постигаш целите си (11-ти дом), но все пак би трябвало да ги постигаш с помощта на повече вяра в себе си (неутрализаторът Юпитер в аспект с Луната). Проблемът ти е, че Луната е в 8-ми, а това за нея се явява марана карака стхана - образно дом, в който планетата умира. А Луната е сигнификатор на ума. Така че вместо да се оставяш на мъката и депресията, хващай бика за рогата. Още повече, че тече дашата на Юпитер/Венера (дашата на Юпитер ще тече до 2020-та). Това лято едно ново партньорство може да завържеш при транзита на Юпитер през сидерален Рак върху наталния ти Юпитер (възврата) и Сатурн в 5-ти, откъдето аспектира едновременно 7-мия дом и у7. Надявам се поне. Не смея да давам категорични прогнози.

И отново към западната. От публикация на Бен Дайкс, който много ценя. При положение, че у1 не е добре поставен (афликтиран, слаб и т.н.), нативът трудно реализира основната си мотивация. Затова за постигане на щастие астролозите препоръчват действие според други планети, които имат достойнства в знака на АС и са силно поставени в картата. А каква по-добре поставена планета в твоята карта от Юпитер, който е управител по екзалтация на изгряващия знак и е екзалтиран в картата в 1-ви дом. Марс е управител на водния триплицит през нощта и също е добре поставен в картата ти. Прегърни качествата на двете планети. Юпитер в 1-ви може да намеква да се грижиш по-добре за собственото си добруване и здраве, за твоето well-being, така да се каже и да гледаш по-оптимистично на живота, да бъдеш по-сангвинична в изявите си. Марс във 2-ри предполага по-силно да отстояваш интересите си (но това не е традиционна интерпретация на 2-рия дом).

Статия на Дайкс за постигането на щастието http://www.skyscript.co.uk/happiness.html

Не съм погледнала още модерните планети.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 03:30:58 pm от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #79 -: Май 06, 2014, 03:44:01 pm »
Хепи, в индийската карта имаш силен управител на 1-ви дом (Лагна) - Меркурий се намира в собствен знак и в ъглов дом (4-ти) заедно с управителя на 3-тия дом Слънцето. Бхадра йога се нарича положението - определено имаш умствен капацитет и способности за бизнес, планиране, добър изказ. Не се отказвай от действие - имаш силата да действаш при положение, че у1 е добре поставен. Управителят на 11-ти Марс е дебилитиран, така е, но това че е ъглов дом от Луната и заедно с Юпитер, би трябвало да неутрализира дебилитацията, т.е. трудно постигаш целите си (11-ти дом), но все пак би трябвало да ги постигаш с помощта на повече вяра в себе си (неутрализаторът Юпитер в аспект с Луната). Проблемът ти е, че Луната е в 8-ми, а това за нея се явява марана карака стхана - образно дом, в който планетата умира. А Луната е сигнификатор на ума. Така че вместо да се оставяш на мъката и депресията, хващай бика за рогата. Още повече, че тече дашата на Юпитер/Венера (дашата на Юпитер ще тече до 2020-та). Това лято едно ново партньорство може да завържеш при транзита на Юпитер през сидерален Рак върху наталния ти Юпитер (възврата) и Сатурн в 5-ти, откъдето аспектира едновременно 7-мия дом и у7. Надявам се поне. Не смея да давам категорични прогнози.

И отново към западната. От публикация на Бен Дайкс, който много ценя. При положение, че у1 не е добре поставен (афликтиран, слаб и т.н.), нативът трудно реализира основната си мотивация. Затова за постигане на щастие астролозите препоръчват действие според други планети, които имат достойнства в знака на АС и са силно поставени в картата. А каква по-добре поставена планета в твоята карта от Юпитер, който е управител по екзалтация на изгряващия знак и е екзалтиран в картата в 1-ви дом. Марс е управител на водния триплицит през нощта и също е добре поставен в картата ти. Прегърни качествата на двете планети. Юпитер в 1-ви може да намеква да се грижиш по-добре за собственото си добруване и здраве, за твоето well-being, така да се каже и да гледаш по-оптимистично на живота, да бъдеш по-сангвинична в изявите си. Марс във 2-ри предполага по-силно да отстояваш интересите си (но това не е традиционна интерпретация на 2-рия дом).

Статия на Дайкс за постигането на щастието http://www.skyscript.co.uk/happiness.html

Не съм погледнала още модерните планети.

Пак ще кажа - благодаря, дори и да ставам досадна.... но обичам да го казвам ...
Обратната връзка - всичко в живота ми се е случвало, не съм го предизвиквала, в смисъл, нямала съм цели. Преди 13 години пожелах следдипломна квалификация (Юпитер) и я завърших с фурор (така да се каже - на защитата преподавателите ми пляскаха :) ), след това пожелах нещо по Марс (преди 12 г) и то не се получи - в момента съм на кръстопът, дали да го продължа - иска ми се, но някак вече нямам сили като че ли (ще изчакам мнението за нептун/марс, защото действам май по него).

За отработването на "щастието" - благодаря за насоките, имах нужда от тях.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #80 -: Май 06, 2014, 04:18:03 pm »
Моля, за нищо. Следсатурновите планети умишлено не ги гледах (използвах традиционната версия на програмата Моринус, където ги няма), за да пробвам без тях. Сега ги погледнах. С тях най-точният аспект в картата е съвпадът Венера/Плутон, част от тълкуванията на който се покриват с темите по Венера/Раху.

Колкото до Марс в квадрат с Нептун не мисля, че бих могла да го кажа по-добре от написаното в тази страница (една от любимите ми за аспекти) - http://astromatrix.org/Horoscopes/Planet-Aspects/Mars-Square-Neptune

Благодаря ти за обратната връзка! Значи Юпитер компенсира дебилитацията на Марс и то в посока, която не очаквах (имам предвид индийската карта), т.е. по-добре отколкото очаквах, което е много хубаво.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #81 -: Май 06, 2014, 04:31:23 pm »
Значи за целта ни е необходима картата на някой бракуван или с дълготрайна сериозна връзка без да споменава кога това се е случило.
Прилагам натална карта. Става въпрос за известна личност. Може ако се изкушите без проблеми да проверите за кого става въпрос ;D, но това от своя страна обезмисля упражнението. Кои са периодите според вас, през които този човек има акцент на партньорските взаимоотношения ?

Не очаквах този период, няколко години по-ранен предположих. После проверих на кого е картата. Защото пренебрегнах значимостта на възлите в тази карта, имам предвид mean Nodes и индийската карта, които са в градуса на Лагна (отдадох по-голямо значение на у7). А възлите са силно свързани с Марс и Венера, а те пък са свързани със страстта и връзките. Венера има влияние над Луната, а Марс е във взаимен аспект с у7.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #82 -: Май 06, 2014, 07:12:05 pm »
Ако Сатурн (У1) е на асц и хвърля сянка към 7 дом това значи ли, че бракът ще остане мираж?:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #83 -: Май 06, 2014, 07:22:02 pm »
Не е достатъчно условие за безбрачие.
За сметка на това имаш много силно поставени Венера и Луна във ведическата карта (раши).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #84 -: Май 06, 2014, 07:29:03 pm »
Да, доколкото знам там са в хубава накшатра. Но останалото за ведическата астрология ми е тъмна индия:))
Това би трябвало да е показател за брак и то добър или само за любов? В западната нали Юпитер е по узаконяването...
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #85 -: Май 06, 2014, 08:42:11 pm »
Искам да ви питам: прогресивната ми Луна вече е в 7 натален дом. Не би ли трябвало да даде някакво събитие в посока връзките?
при мен когато мина през 7д се задействаха публичните прояви и един открит враг ме нарани емоционално
нат Луна У11 в края на 7д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #86 -: Май 06, 2014, 08:45:02 pm »
Гледам по ведическата, там системата е друга.
Благодаря още веднъж, най-после и на мен да ми погледнете ведически  :58:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #87 -: Май 06, 2014, 09:24:42 pm »
Днес нямах възможност по-обстойно да разгледам и да се включвам в дискусиите тук, цял ден съм под стрес - издавам 90 страници поръчка за превод.  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #88 -: Май 06, 2014, 09:38:06 pm »
Жалко, че съм изтървала вихъра на дискусията, много интересни неща сте писали :)

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #89 -: Юни 30, 2014, 10:21:46 am »
Понеже не си спомням, дали имаше друга тема за брака, ще питам тук :)

За Юнона, като един от сигнификаторите за брака, какъв аспект може да се допусне?