Автор Тема: За красивото около нас  (Прочетена 21826 пъти)

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 2628
Re: За красивото около нас
« Отговор #640 -: юли 02, 2018, 11:56:37 pm »
Това е в едно малко българско градче, където попаднах случайно, набързо и за малко - Белослав

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1106
« Отговор #641 -: юли 05, 2018, 09:33:26 am »
Боженци

Корея

• Hero Member
  • Публикации: 979
« Отговор #642 -: юли 07, 2018, 12:52:01 pm »
От последното ми пътуване-
любимите слънчогледи, Шуменска крепост и Велики Преслав.
Болно ми е как замират такива места като старите столици, Котел, Шумен.
Съхранението на разкопките е смехотворно на места, а местното население на Плиска било основно ромско.
Такава природа, такава история из този район и почти обезлюдено...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1106
« Отговор #643 -: юли 07, 2018, 04:54:35 pm »
От последното ми пътуване-
любимите слънчогледи, Шуменска крепост и Велики Преслав.
Болно ми е как замират такива места като старите столици, Котел, Шумен.
Съхранението на разкопките е смехотворно на места, а местното население на Плиска било основно ромско.
Такава природа, такава история из този район и почти обезлюдено...
Вчера в "Красно село" едва разбрах в едно кафе какво точно ме питат.Може от Велики Преслав да бяха,може от Трън?!

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 9359
« Отговор #644 -: юли 07, 2018, 05:45:16 pm »
Вчера в "Красно село" едва разбрах в едно кафе какво точно ме питат.Може от Велики Преслав да бяха,може от Трън?!
Миналата година по това време минах през Велики Преслав ,Мадарския конник- Шумен, Базиликата в Плиска, двора с буквите- навсякъде имаше бели хора, чистота, личеше си, че властта е положила усилия да съживи тези райони с европейски проекти. По този край винаги е имало турци, а не цигани. Моята учителка по география беше туркиня от Шумен, изключително добър професионалист, после стана зам. директор на училището, вече прекръстена от възродителния процес. А бившите ни хазаи в Мадрид са от Преслав, дребнички, леко матови, но са българи- всъщност старите българи не са били високи, руси и със сини очи :)
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

Корея

• Hero Member
  • Публикации: 979
« Отговор #645 -: юли 07, 2018, 08:25:16 pm »
Вечната опозиция...
Предвид съхранението на историческите паметници с оглед на това, че съм обиколила половин Европа, никой не може да ме убеди , че предпазваща шатра тип НАСА в Плиска, дървен навес в Преслав и неумело зазиждане на старите крепости е добро стопанисване... Парите от европейските проекти е ясно къде са, щом във Велики Преслав още чакат такива за разкопки на северната част.
Мнението споделиха всички от групата, с нас пътуваше и екскурзовод със специалност Скандинавия- всички бяха единодушни.
За преобладаващото ромско население в Плиска твърди екскурзоводката, а в Котел всеки четири от пет бяха роми.Смея да твърдя, че различавам турци от роми.
Жеравна и Двора на Кирилицата ми направиха добро впечатление.
Като цяло разлика голяма между Южна и Северна България.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...