Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 49783 пъти)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1899
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #740 -: март 16, 2019, 11:00:53 pm »
Сафо, шашна ме с тази снимка- да не сканираш всички изказвания по въпросите, че да внимавам вече какво пиша, за да не се срамувам после в ъгъла
Шегата настрана, но веднъж като попаднах на мои изказвания преди 5г, гледам и не вярвам на очите си, че съм писала таквиз неща- не бяха грешни, но все едно не съм ги писала аз
Тази персона ме изкара извън нерви.Нищо не сканирам,просто изведнъж се сетих,че в пощата ми идват всички коментари ........та така. :012:Лекарите не се срамуват,измориха сума народ,политиците окрадоха държавата,без срам...........за какво да се срамуваме.Тези,които никога не правят прогнози,те не грешат!
« Последна редакция: март 16, 2019, 11:05:38 pm от Сафо »

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10110
« Отговор #741 -: март 16, 2019, 11:04:16 pm »
Тази персона ме изкара извън нерви.Нищо не сканирам,просто изведнъж се сетих,че в пощата ми идват всички коментари ........та така. :012:
О-о, я виж ти  :)
В моята поща съхранявам благодарствени писма от 2013-та насам, на отдавна заченали и родили мамчета  :38:
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

maimunka365

• Hero Member
  • Публикации: 574
« Отговор #742 -: март 16, 2019, 11:36:26 pm »
  "да си признае без бой"  се казва на шега, защо я обиждаш на неблагодарница, понеже се е пошегувала с това, че не е запомнила коя беше отговорила най-напред, а после си изтрила коментара, в който писа, че виждала аборт миналата година  :o  Още повече никой не кара някого насила тук да му се отговаря- по своя воля всеки се упражнява с чуждата неволя  :-X

Бях написала, че виждам по натал, не за маиналата година по разни транзити, както ти казваш за Уран. След което изтрих и съжалих! Дано вече стана ясно!

maimunka365

• Hero Member
  • Публикации: 574
« Отговор #743 -: март 16, 2019, 11:38:33 pm »

Напротив, написахте точно едно изречение, в което пишеше, че ако съм имала аборт щяло да потръгне.
Доста грубо и необосновано да го “плеснете” , за жена която иска да забременее, не мислите ли ?
Няма нищо неблагодарно ;) Поднесла съм си благодарностите към всички отзовали се.
Няма смисъл да се разваля тази благородна тема със заяждания :)

Извинявам се, доколкто е възможно! Пожелавам успех!

Lili_Vanili

• Newbie
  • *
  • Публикации: 36
« Отговор #744 -: март 17, 2019, 07:32:35 am »
Извинявам се, доколкто е възможно! Пожелавам успех!

Всичко е точно!  :08:
Аз се извинявам на Сафо, че я замесих без да е била тя.

Мир!!!

Ах, този ретрограден Меркурий :)

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7430
« Отговор #745 -: март 17, 2019, 09:13:54 am »
Ще си позволя отклонение от темата
Аз лично избягвам да гледам карти по тази тема, защото по природа съм малко черногледа. Относно конкретния случай-трябва да е урок за всички замесени, и професионалните астролози избягват да се ангажират с точни дати, а тези, които го правят, често бъркат, при личния ми опит-винаги са бъркали. Тези, които търсят помощ тук, трябва да са наясно, че без точен час, ректифициран, не може да има точна прогноза. А дори и с такъв, астрологията показва тенденции, възможности, обстановка. Понякога това е достатъчно, понякога-не, разбира се, надеждата трябва да се пази до последно. Друг път проблемът е в партньора, а често тази карта не стига до нас. И въпреки всичко казано, човек не може да избяга от съдбата си, и предсказание може да бъде направено, но не и след бегъл поглед за 5 мин.
Да обвиним ретроградния меркурий и да спрем до тук

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 396
« Отговор #746 -: март 17, 2019, 01:37:10 pm »
Къде, във Ведическата астрология ли?  Тази тема е в раздела на Класическата или Западна астрология,

Въпросът не е в астрологията, а в символиката, която тя използва за да изрази нещо, което притежава определени характеристика или комбинация от такива. Условията подходящи за забременяване не са различни. Съответно няма как да бъдат описани по различен начин от Джйотиш, традиционна ... освен ако не правим свободни съчинения.
Там където Слънце не огрява, сухо и студено ли е ?  :012:
Затова Юпитер е сигнификатор за деца, с екзалтацията си в зодиакалният знак Рак, е олицетворение на условия, които предполагат берекет - топлина + влажност.
« Последна редакция: март 17, 2019, 01:57:09 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #747 -: март 17, 2019, 03:02:53 pm »
Просто ми омръзна да правите прогнози с един поглед и да  подвеждате хората.

Според мен, е по-удачно една жена, която има проблем със забременяване, прави или смята да прави инвитро процедури, да се обърне към профи т.е. към лекар, който се занимава с астрология. Това важи и за въпроси свързани със здраве. Някак не върви пълни аматьори в медицината да се изказват по въпроси изискващи съвместяване на астрология с медицинска компетентност.

tagetes

• Sr. Member
  • Публикации: 276
« Отговор #748 -: март 17, 2019, 03:52:22 pm »
Казус: Мъжът е импотентен, семейството е млада двойка на 23 и 21 г. Не искат ин витро процедура. Кога ще забременее девойката?   :043:
Happy is he who can trace effects to their causes - Virgil

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10110
« Отговор #749 -: март 17, 2019, 03:57:17 pm »
Въпросът не е в астрологията, а в символиката, която тя използва за да изрази нещо, което притежава определени характеристика или комбинация от такива. Условията подходящи за забременяване не са различни. Съответно няма как да бъдат описани по различен начин от Джйотиш, традиционна ... освен ако не правим свободни съчинения.
Там където Слънце не огрява, сухо и студено ли е ?  :012:
Там където не огрява Слънце е тъмно, топло и влажно, така наречената линия на живота  :012:

Сега сериозно- ето една хубава статия по въпроса:
https://astrogalaxy.info/pregnancy/
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

tagetes

• Sr. Member
  • Публикации: 276
« Отговор #750 -: март 17, 2019, 04:27:39 pm »
Казус. Млада двойка на 23 и 21. Мъжът е импотентен, не желаят ин витро процедура. Кога ще забременее девойката?   :043:
Happy is he who can trace effects to their causes - Virgil

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #751 -: март 17, 2019, 04:37:53 pm »
Когато отиде на гости в комшията.  :012:

greg07

• Hero Member
  • Публикации: 1358
« Отговор #752 -: март 17, 2019, 09:58:55 pm »
Не знам , обаче усещам голям наплив за забременяване ... винаги съм си мислел , че става доста лесно ... изглежда не е точно така ...

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 9216
« Отговор #753 -: март 18, 2019, 03:26:04 pm »
В поставената карта  от  Lilli_ Vanili, нито Юпитер, нито Венера  са в състояние да изпълняват условията за сигнификатори на децата. Не са поставени добре нито по знак, нито по дом, нито са в плодовите знаци; Юпитер е западен и като такъв  преобладава влагата, Венера е западна, но не се вижда. Единствената връзка между 1 и 5 дом са Сатурн и Меркурий. Когато жената има проблеми с раждането на деца е добре да се съобразява с лунната фаза при която е родена. След като Сатурн е у5 ще има отношение към децата. Никъде не пише, даже и Птолемей, че Сатурн не позволява раждането на деца, а че може да даде затруднения, забавяне в раждането и в зависимост от положението и аспектацията да доведе до аборт, неблагоприятни случаи тук и въобще се отразява неблагоприятно върху раждането. Транзити, периоди, дирекции и всякакви други прогностични методи включващи Сатурн не пречат на жената да роди. 2 в. са раждали като за световно и едва ли всички са имали добре поставени Юпитер и Венера, както и същите като времеви управители и към чувствителни точки. Никой не отрича че Огън и Вода създават живот, нито че Юпитер, Венера, растяща Луна и Слънце подкрепени от добри аспекти и са добре поставени, дават нормални, щастливи раждания. Ами,тези, които имат нормални раждания, пък през това време имат от/ към Сатурн аспекти със сигнификаторите какво да ги правим  или пък в картата са се настанили само Студено + Сухо, пък имат деца ?
След като жената към този момент не е забременяла, в смисъл, в детеродната възраст, значи естествените сигнификатори дават фира, факт. Благоприятното в картата е, че Юпитер е в секстил с Луна, но същия е десен за Луна, както и тригон към 5-ти дом.
Lilli_ Vanili, , 23-25 г възраст имало е индикация за забременяване ?
« Последна редакция: март 18, 2019, 09:34:33 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

• Sr. Member
« Отговор #754 -: март 19, 2019, 10:04:40 pm »
В зависимост от естеството на почвата ... се ражда подходящ за нея вид. Сухотата ражда кактуси. :012: И това се предполага, че не зависи само от естествения сигнификатор, а вероятно от комплекс от фактори. По чукарите или в пустините обаче няма голямо разнообразие и голяма плодовитост, лесно "забременяване и лека бременност".  Юпитер просто е естествен сигнификатор на децата, защото екзалтира в Рак.
« Последна редакция: март 19, 2019, 10:08:05 pm от starinthenightsky »

Lili_Vanili

• Newbie
  • *
« Отговор #755 -: март 19, 2019, 10:26:12 pm »
В поставената карта  от  Lilli_ Vanili, нито Юпитер, нито Венера  са в състояние да изпълняват условията за сигнификатори на децата. Не са поставени добре нито по знак, нито по дом, нито са в плодовите знаци; Юпитер е западен и като такъв  преобладава влагата, Венера е западна, но не се вижда. Единствената връзка между 1 и 5 дом са Сатурн и Меркурий. Когато жената има проблеми с раждането на деца е добре да се съобразява с лунната фаза при която е родена. След като Сатурн е у5 ще има отношение към децата. Никъде не пише, даже и Птолемей, че Сатурн не позволява раждането на деца, а че може да даде затруднения, забавяне в раждането и в зависимост от положението и аспектацията да доведе до аборт, неблагоприятни случаи тук и въобще се отразява неблагоприятно върху раждането. Транзити, периоди, дирекции и всякакви други прогностични методи включващи Сатурн не пречат на жената да роди. 2 в. са раждали като за световно и едва ли всички са имали добре поставени Юпитер и Венера, както и същите като времеви управители и към чувствителни точки. Никой не отрича че Огън и Вода създават живот, нито че Юпитер, Венера, растяща Луна и Слънце подкрепени от добри аспекти и са добре поставени, дават нормални, щастливи раждания. Ами,тези, които имат нормални раждания, пък през това време имат от/ към Сатурн аспекти със сигнификаторите какво да ги правим  или пък в картата са се настанили само Студено + Сухо, пък имат деца ?
След като жената към този момент не е забременяла, в смисъл, в детеродната възраст, значи естествените сигнификатори дават фира, факт. Благоприятното в картата е, че Юпитер е в секстил с Луна, но същия е десен за Луна, както и тригон към 5-ти дом.
Lilli_ Vanili, , 23-25 г възраст имало е индикация за забременяване ?
23-25 тази тема въобще не ме е вълнувала, така че е минала и заминала неизползвана, тогава гоних кариера, вятър ме вееше на бяла кобила :)))
“Сатурн например, е планета ограничаваща, отделяща, суха и неплодовита по естество. Но ако е управител на 5-ти дом, неговата слаба плодовитост се модифицира – той има за задача да се погрижи за поколението, внася съзидателна енергия у човека. Вярно, това ще бъде съпътствано от някакво закъснение, трудности, страх, чувство за несигурност или пък извор на сигурност. Но все пак това е планетата, която носи тази задача – как ще я изпълни и доколко ще бъде „ентусиазирана”, е отделен въпрос и предмет на друга тема.”

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 836
« Отговор #756 -: март 19, 2019, 10:46:45 pm »
Имам чувството, че в тая тема има голяма неблагодарност. Някой отделя от личното си време да отговаря, а друг все криви краставици търси.

Това за Сатурн не мисля, че е предмет на друга тема, защото нещата са свързани. А и при теб Сатурн ти е У4,5 и се намира в 4 дом, при това е и ретрограден. Нещата ще се случат не когато ти искаш, а когато му дойде времето. В края на м. април Сатурн става ретрогдарен и ще продължи да е до към средата на м. септември. Не съм гледала подробно, но на пръв поглед ще се върне около градуса на твоя натален. Остави да дойде от само себе си. Какво е това напъване не мога да разбера, та още нямаш 30 години?! Кой ти дава толкова зор - партньор или от семейството?

Имам познат с подобна домофикация и положение на Сатурн, ражда му се дете, когато той е на 33г.

В днешното забързано ежедневие и напрегната обстановка рядко нещата стават от веднъж. Имай търпение!

Не съм астролог, така че не си длъжна да ми вярваш!
« Последна редакция: март 19, 2019, 10:50:11 pm от romantica »
"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа."

Lili_Vanili

• Newbie
  • *
« Отговор #757 -: март 19, 2019, 11:23:54 pm »
Имам чувството, че в тая тема има голяма неблагодарност. Някой отделя от личното си време да отговаря, а друг все криви краставици търси.

Това за Сатурн не мисля, че е предмет на друга тема, защото нещата са свързани. А и при теб Сатурн ти е У4,5 и се намира в 4 дом, при това е и ретрограден. Нещата ще се случат не когато ти искаш, а когато му дойде времето. В края на м. април Сатурн става ретрогдарен и ще продължи да е до към средата на м. септември. Не съм гледала подробно, но на пръв поглед ще се върне около градуса на твоя натален. Остави да дойде от само себе си. Какво е това напъване не мога да разбера, та още нямаш 30 години?! Кой ти дава толкова зор - партньор или от семейството?

Имам познат с подобна домофикация и положение на Сатурн, ражда му се дете, когато той е на 33г.

В днешното забързано ежедневие и напрегната обстановка рядко нещата стават от веднъж. Имай търпение!

Не съм астролог, така че не си длъжна да ми вярваш!
romantica благодаря. С това изречение, че нещата ще станат, когато му дойде времето, ме уцели в десятката,защото и аз съм на този принцип, но нещо последната година ми се объркаха хоризонтите.
Зора си го давам аз, реших, че ще ми свърши времето 🤦🏻‍♀️ Луна в Лъв - драма, драма, драма 😀

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 836
« Отговор #758 -: март 20, 2019, 12:43:08 am »
Времето ще ти свърши като дойде менопаузата - края на 40-те, началото на 50-те години, така че споко  ;)

Аз съм с 2 години по-голяма от теб и тази тема не ми е приоритетна засега.
"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа."

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1899
« Отговор #759 -: март 20, 2019, 01:42:50 pm »
В зависимост от естеството на почвата ... се ражда подходящ за нея вид. Сухотата ражда кактуси. :012: И това се предполага, че не зависи само от естествения сигнификатор, а вероятно от комплекс от фактори. По чукарите или в пустините обаче няма голямо разнообразие и голяма плодовитост, лесно "забременяване и лека бременност".  Юпитер просто е естествен сигнификатор на децата, защото екзалтира в Рак.
[/size]Ето това е обяснението "ЗАЩО?!" Благодаря starinthenightsky!
В такъв случай дали можем да твърдим,че всяка жена с Юпитер в рак,ще има безпроблемно,лесно зачеване,тоест,ще е плодовита?Зная,че е неуместно да се правят изводи само от знака на планетата,без да знаем домове и аспекти,но все пак....... :017: