Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 7556 пъти)

Happy58

• Гост
Re: Да послушаме...
« Отговор #40 -: юли 07, 2014, 02:25:25 pm »

Happy ,обичта родител-дете не изключва строгият тон.Ако образа му е Сатурн тук ,той също носи любов в себе си,просто я изразява под друга форма ,нима слънчевите Козирози не са способни на обич и любов,или Венера /Луна в същия знак ?!?  :)

не знам, просто споделям, че на мен това не ми е ясно как се получава. Аз съм отгледана от баба ми. Тя беше невероятна жена. Знаех вътрешно, колко много ме обича, но не можех да го почувствам. Но пък строгостта беше много явна и разбираема :)

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8911
« Отговор #41 -: юли 07, 2014, 02:29:24 pm »
не знам, просто споделям, че на мен това не ми е ясно как се получава. Аз съм отгледана от баба ми. Тя беше невероятна жена. Знаех вътрешно, колко много ме обича, но не можех да го почувствам. Но пък строгостта беше много явна и разбираема :)

Цитат
. Знаех вътрешно, колко много ме обича

Това е отговорът.
Твоята Луна как е поставена,че нещо не се сещам ?1? Какво искаш да усетиш с нея ?1?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7319
« Отговор #42 -: юли 07, 2014, 02:35:20 pm »
Не, Рени, не става въпрос за майката и периодите й(тя има и други деца), нито за мен (и водолейското ми слънце), имаше и други свидетели

Happy58

• Гост
« Отговор #43 -: юли 07, 2014, 02:36:34 pm »
Това е отговорът.
Твоята Луна как е поставена,че нещо не се сещам ?1? Какво искаш да усетиш с нея ?1?  ;)

Рени, едно е да знаеш, друго е да чувстваш - или поне за мен има много осезаема разлика. Може би и за други като мен.

Айде сега, Луната ми виновна :)

Рени

• Hero Member
« Отговор #44 -: юли 07, 2014, 03:00:59 pm »
Не, Рени, не става въпрос за майката и периодите й(тя има и други деца), нито за мен (и водолейското ми слънце), имаше и други свидетели

Papy,ти си майка .Преди известно време си имала напрегната седмица ,която по някакъв начин се е отразила на настроението,душевното ти състояние,но не дотам ,че да я афишираш пред близките ти.Същата ситуация се повтаря през определен период,но всеки път,същата покачва скалата на (не)търпението ти.Ти си сдържан  и интелигентен човек ,започваш да търсиш причините за реакциите си ,които често пъти са непривични към близките ти и детето.Започваш да се самонаблюдаваш и да правиш постъпки за справяне със същите ,защото забелязваш промяна в отношението на семейството ти към теб,т.е. отразяват твоето състояние.Детето,как реагира в периода -нищо не е променено в поведението му или е съборило,счупило,скъсало нещо ,ударило се е ,ако е по-буйно-сбило се е с някой и т.н. ?!?
Това е хипотетичен кратък пример.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

• Hero Member
« Отговор #45 -: юли 07, 2014, 03:02:38 pm »
Рени, едно е да знаеш, друго е да чувстваш - или поне за мен има много осезаема разлика. Може би и за други като мен.

Айде сега, Луната ми виновна :)

Тук няма виновни,има различни и смятам ,че правилно можеш да ме разчиташ. :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #46 -: юли 07, 2014, 03:11:54 pm »
Рени, въобще не може да се прави аналогия
Хората не се самонаблюдават
Не всички хора "задържат" емоции по две седмици (в това примерът ти е съвсем неудачен :) )

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
« Отговор #47 -: юли 07, 2014, 03:21:20 pm »
Като човек, който отдавна се занимава с астрология, знаете ли за какво се замислям? Ако някой ден ми е писано да имам дете и се роди с много трудна карта - разни там Марсове, Сатурни и възли към светилата, какво ли ще правя? Мисля, че това ще е най-голямото предизвикателство за мен - не само да приема такова дете, а и да му дам адекватно възпитание, да направя свестен човек от него.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

• Hero Member
« Отговор #48 -: юли 07, 2014, 03:23:40 pm »
Papy,

Детето от твоя случай ,видях ,че е с Луна в Рак ,ако това му е часът на раждане,интересува ме Луната на майката каква връзка има с  оста Рак/Козирог ,без значение под каква форма и какво е преживяла в периода от 2008 г досега ?!?

Рени

• Hero Member
« Отговор #49 -: юли 07, 2014, 03:31:39 pm »
Като човек, който отдавна се занимава с астрология, знаете ли за какво се замислям? Ако някой ден ми е писано да имам дете и се роди с много трудна карта - разни там Марсове, Сатурни и възли към светилата, какво ли ще правя? Мисля, че това ще е най-голямото предизвикателство за мен - не само да приема такова дете, а и да му дам адекватно възпитание, да направя свестен човек от него.

Лили,аз не съм майка ,но пък съм дете,та въпрос на  усещане   и приемане е,не на мислене-няма трудна карта на дете  за майката ,както няма и трудна майка в картата на детето. :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #50 -: юли 07, 2014, 03:33:17 pm »
Рени, майката е със слънце, сатурн и меркурий в рак
Подробности относно живота й на този етап не ми се разказват

Рени

• Hero Member
« Отговор #51 -: юли 07, 2014, 03:36:49 pm »
Рени, майката е със слънце, сатурн и меркурий в рак
Подробности относно живота й на този етап не ми се разказват

Благодаря за информацията-не се интересувам от живота й ,може би не правилно се изразих,не с какво ,а дали в периода ...еди какво си.
След като ти потвърди моите предположения,вече сама мога да тълкувам ситуацията.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #52 -: юли 07, 2014, 03:37:53 pm »
няма трудна карта на дете  за майката ,както няма и трудна майка в картата на детето. :)

При майка-астролог или дете-астролог нещата може и да не стоят така. Виждаш острите ръбове, но нямаш особен избор - щеш не щеш, трябва да ги приемеш.  :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #53 -: юли 07, 2014, 03:41:53 pm »
Благодаря за информацията-не се интересувам от живота й ,може би не правилно се изразих,не с какво ,а дали в периода ...еди какво си.
След като ти потвърди моите предположения,вече сама мога да тълкувам ситуацията.

Е, тогава да се върнем на детето...
Та какво с него и тая майка?

Лила, то понякога картите подвеждат-гледаш тригони, пък човекът се развел, едва свързва двата края да изхрани себе си и детето...и т.н.
И нали в друга тема бях питала колко от майките се описват от луните-не са много...

Рени

• Hero Member
« Отговор #54 -: юли 07, 2014, 03:43:22 pm »
Попитай тук майките ,занимаващите с тази материя,колко от тях приемат децата си с техните ръбове и не посягат да им ги заоблят и колко от децата,занимаващи се с тази материя ,приемат лесно , ръбестите си майки ?!?  :)

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #55 -: юли 07, 2014, 03:46:22 pm »
Ако някой ден стана майка, вероятно ще разбера, че трябва да се раждат и такива деца  :012:

Рени

• Hero Member
« Отговор #56 -: юли 07, 2014, 03:47:01 pm »
Papy,извинявай,но няма да мога да обясня ясно и разбираемо ,какво се е случило/се случва в отношенията майка-дете,от твоя пример.

Рени

• Hero Member
« Отговор #57 -: юли 07, 2014, 03:50:09 pm »
Ако някой ден стана майка, вероятно ще разбера, че трябва да се раждат и такива деца  :012:

Пожелавам ти ,да станеш майка и да изживееш това чувство. :38:

Лили,ти си дете,занимаващо се с тази материя -попитай себе си по казуса . :)

Papy

• Hero Member
« Отговор #58 -: юли 07, 2014, 03:56:59 pm »
Papy,извинявай,но няма да мога да обясня ясно и разбираемо ,какво се е случило/се случва в отношенията майка-дете,от твоя пример.

А защо според теб от толкова акцент на рак стигаме до ритник?

Tanya

• Hero Member
  • Публикации: 635
« Отговор #59 -: юли 07, 2014, 04:00:14 pm »
Спомням си като разгледах картата на сина ми за първи път - идваше ми да се разрева заради Тао квадратурата между Слънце / Луна / Сатурн и всичко описано, което прочетох. Обаче сега картата му ми харесва - трудната конфигурация дава амбиция и пробивност, а пък имам познат само с тригони - никога при живота си не е работил. И установих, че не е непременно вярно това, което се пише - за лошите взаимоотношения родител дете при напрегнати аспекти към Слънцето / Луната.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама