Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 9466 пъти)

Дракониада

• Hero Member
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #20 -: юни 28, 2015, 07:18:35 pm »
вземи малко натурална, безсолна мас - мъничко - и се намажи. Рициновото масло ме съмнява, зехтина и той. Просто мас - действа при всякакви поразии върху кожата
Освен това да пробвам.Избягвах маста,заради миризмата  :08: :38:
Трябва хем да хидратирам,хем да омазнявам.Ако някой има други идеи ще съм благодарна.
Опитвам се да не купувам химикалите на виши и юсерин,а те действат моментално и миришат толкова цивилизовано и хубавоооо   :)
« Последна редакция: юни 28, 2015, 07:20:23 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

• Hero Member
  • Публикации: 1797
« Отговор #21 -: юни 28, 2015, 07:37:02 pm »
Драки сещам  се за един лосион за чувствителна кожа на Балеа, доста мазничка ми ставаше кожата на лицето, явно е бил за суха, а не за мазна кожа

trendy

• Hero Member
« Отговор #22 -: юни 29, 2015, 04:17:18 pm »
вчера си направих розова вода като накиснах няколко листенца от роза във водата, но се чудя дали не трябва да ги варя или пък не?  :017:

Вещичка

• Hero Member
  • Публикации: 1727
« Отговор #23 -: юни 29, 2015, 04:33:01 pm »
вчера си направих розова вода като накиснах няколко листенца от роза във водата, но се чудя дали не трябва да ги варя или пък не?  :017:

http://translate.google.bg/translate?hl=bg-BG&sl=en&tl=bg&u=https%3A%2F%2Fsweetteaapothecary.wordpress.com%2F2012%2F11%2F12%2Fhow-to-make-all-natural-floral-water-you-can-use-herbs-too%2F&anno=2&sandbox=1
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

• Hero Member
« Отговор #24 -: юни 29, 2015, 04:35:26 pm »
Мерси Вещичке, ей сега ще го погледна  :)

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #25 -: юни 30, 2015, 08:39:30 am »
Али, ти тъп ли си или ходиш на специални курсове за това?!?!

Скъпата козметика е само това - скъпа химия и нищо повече! Преди години съм използвала маса скъпи кремове и мазила за мутрата и тялото, но ефекта им е само моментален, а химията уврежда кожата с времето и я трови!

От друга страна натуралната козметика има всички качества да овлажнява, омазнява, опъва бръчки и други такива. От повече от 7-8 години си правя сама кремовете и който ме е виждал на живо може да го потвърди - имам само леки, ситни бръчици около очите и туй то, въпреки 41 години.

От друга страна ако трябва да говорим за цени, то реалната себестойност на един крем Виши например, който се продава за 50-60-80лв от 50мл е някъде между 5-6лв, но в случая си плащаш за марка, а не за съдържание. Така е и с всички маркови продукти!

Обаче при натуралната козметика, при правилно съчетани масла (съобразени с вида, типа и изискванията на кожата) то себестойността на един крем от 50мл може и да достигне до 50-60лв в зависимост от цената на маслата. Говоря за качествени натурални масла, а не за евтинджосите заляли пазара.

Ще те помоля когато не си запознат с нещата да не си отваряш плювалника! Не можеш да си на всяка манджа мерудия за да си чешеш егото! Точно в тази тема направо огази всички луци!!!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #26 -: юни 30, 2015, 08:46:59 am »
Освен това да пробвам.Избягвах маста,заради миризмата  :08: :38:
Трябва хем да хидратирам,хем да омазнявам.Ако някой има други идеи ще съм благодарна.
Опитвам се да не купувам химикалите на виши и юсерин,а те действат моментално и миришат толкова цивилизовано и хубавоооо   :)

Драко, дан си посмяла да плескаш свинска мас на лицето!

Натуралната козметика може да мирише уникално в зависимост от етеричните масла вложени в нея. Стига с тези погрешни модели на мислене!

Аз например преди 2 месеца открих, че маслото от авокадо ми действа невероятно на кожата на лицето, но вложено и съчетано и с други масла ми идва много мазно и затова си го плескам обилно на лицето само преди лягане, а на сутринта, което не се обърсало във възглавницата и е останало (предимно по челото) го измивам. Кожата става невероятна и за през деня дори не ми е нужен крем.

Ако някога имаш път на към Варна ми свирни да ми дойдеш на гости и ще ти тестваме на муцуната каквото има налично за момента в къщи и ще ти измайсторим нещо  :012:, а ако искаш и парфюм ще ти направим и ще ти ароматизираме крема за лице с него (ако позволяват ЕМ за твоя тип кожа), защото на парфюма не пречат, но за лице е малко по специфично.

Happy58

• Гост
« Отговор #27 -: юни 30, 2015, 11:53:50 am »
Драко, дан си посмяла да плескаш свинска мас на лицето!

Натуралната козметика може да мирише уникално в зависимост от етеричните масла вложени в нея. Стига с тези погрешни модели на мислене!

Понеже аз  й дадох акъла - защо пък да не слага? Аз го правя понякога - и то не само по лицето. Ефектът е много добър. Естествено, говорим за много малки количества - на върха на нокътя.

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #28 -: юни 30, 2015, 03:49:54 pm »
Сега.. Кой тъп,кой още по-тъп и кой най-тъп, времето ще покаже.
След това, ти ли ми говориш за Его,при положение че си хвалиш домашните там не знам как да ги нарека,нещица? Вярно е,съгласен съм за домашно приготвеното и качеството му,НО не при всичко и всички случай е така! Ти още малко ще кажеш,че сапуните ти са по-добри от един сапун на Dove примерно,а? Да,ама НЕ! Така,че в случая въпросната не акцентира върху това кое е по-полезно и кое не е,а акцентира върху средствата,които трябва да се прахосат(според нея прахосат),дали няма да използва било кремове,било парфюми,било балсами,ако някой и ги подари,едва ли.
И стигa си нападала без да мислиш,защото аз не нападнах никого,а просто отбелязах закачливо(да поясня за неразбиращите).

Да, сапуните ми са много по-добри от тези на Дов! За справка можеш да прочетеш съставките на сапун Дов и да видиш моите съставки какви са и понеже си наистина много тъп за да скачаш в тази тема да спориш без да си имаш на идея за какво става въпрос то да те светна: всяка една съставка я прекарай през гугъл за да разбереш за какво става въпрос и за полезностите и и респективно вредностите и!

Отново нямаш право да говориш без да знаеш за какво говориш или да си опитал!

А Драката визира не това, че няма пари или и се свиди да купи скъп крем, а ефекта на крема на база цената му! И още нещо - тези кремове, които е визирала и ти наричаш скъпи са от евтините! Има кремове по хилядарка бурканчето, но там отново се плаща за име.

Еееееей, е*и-учи, е*и-учи, ама докога беееееееееееееее...  :91: :91: :91: :91: :91: :91:

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #29 -: юни 30, 2015, 03:56:37 pm »
На мен ми подариха комплект от етерично масло, базово масло и основа - сама да си бъркам крем за тяло. И не съм била по-доволна. А имам мнооого капризна кожа(смесена, реактивна). Обривала съм се от скъпа козметика(и от медицинска такава - също). Най-хубавата маска за лице, от която съм видяла страхотен ефект, е мед и лимон - майка ми си махна петната от лицето(защото е луничава) само с тази маска. А и лед също(може да се правят ледчета от билкови запарки). Единствено не съм намерила натурален еквивалент на слънцезащитните кремове - 50 фактор. Мажа се цяло лято и не се пека на слънце. Може да ходя бледа като мъртвец и да ми се подиграват, но знам какви са дългосрочните ефекти от слънцето и не искам да си ги причинявам(особено, че съм с тънка кожа, която е по-склонна да се сбръчква).
Напълно подкрепям Вещичка за натуралните сапуни, кремчета  -  в крайна сметка с домашен сапун съм махала петна от дрехи, които и супер скъпят Ариел/Персил/Вениш не можа да махне. Който за каквото иска да си дава парите - аз търся дълготраен ефект.

Пърпъл, от натуралните масла НЕ можеш да достигнеш висок UV фактор. Маслата с UV филтър са следните: карите, какао, морковено семе, сусам, авокадо, жожоба, арган и семе от малина, но най-високото UV от тези мисля, че не надвишаваше 6, а факторът им не се умножава като ги смесиш, а се наслагва, тоест няма как да достигнеш по-високо от най-високото, тоест забрави ако някой ти каже, че нещо натурално ще те спаси от слънцето.

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #30 -: юни 30, 2015, 04:05:03 pm »
Понеже аз  й дадох акъла - защо пък да не слага? Аз го правя понякога - и то не само по лицето. Ефектът е много добър. Естествено, говорим за много малки количества - на върха на нокътя.

Хепи, ми имам вътрешни резерви относно свинската мас и туй то. И да ме питаш защо, не мога да ти кажа, защото не съм изследвала обстойно въпроса, но това е все пак животински продукт и затова.

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #31 -: юни 30, 2015, 04:30:28 pm »
Навсякъде напоследък е фалш-пускат нещо сравнително добро за зарибявка и после го развалят с евтинджоси!Говоря за храни и напитки,но е общо явление .Големите компании чета имат синтетични еквиваленти почти на всички миризми,предполагам са десетки пъти по-евтини от натуралните,но се оправдават с разходи за разработване на технологията .Гледах как правят инсулин с генетично променени дрожди-разходи никакви,цената за литър инсулин сигурно е левче за литър разреден,а го продават на здравните каси за хиляди ,антибиотиците по същия начин .С големите печалби тия имат лобита,не се съмнявам правят поръчкови научни изследвания,в смисъл плащат на някой научен сътрудник за разработка в техен интерес,естествено за да оправдае парите ако трябва ще фалшифицира,колко му е и контролиращите органи да се подкупят-имам лични наблюдения,така,че никога не можем да сме сигурни във синтетичните имитации,натуралното особено етерични масла за лекуване са незаменими .За етерично масло от лайка например чета,естествено е синъо,напоследък намирали само безцветно-това не е това!Представям си как го бухат това фалшивото в разни кремове-ефектът е непредвидим!

Oposit

• Hero Member
  • Публикации: 872
« Отговор #32 -: юни 30, 2015, 04:35:04 pm »
Вещичка,УВ фактора мисля е различна концентрация на силициеви,цинкови или титаниеви люспи в крема,които да отразяват УВ ,не  е философия да се направи,не знам къде се намират като суровина обаче .

Happy58

• Гост
« Отговор #33 -: юни 30, 2015, 04:50:06 pm »
............................ тоест забрави ако някой ти каже, че нещо натурално ще те спаси от слънцето.

офф, пак ще опонирам, ама ... има и такова ... зехтин, в който се слагат някакви билки, престоява 20-тина дни на слънце, добавя се етерично масло по желание (за мирис) и получавате невероятно лекарство против слънце и студ. Проблемът е, че като си лежите на кърпите или обличате веднага дрехи, те в един момент започват на миришат на гранясало. Но и този проблем реших - изварявам ги със сапун за пране и всичко им минава - стига да може да се изварява де.

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #34 -: юни 30, 2015, 04:57:56 pm »

По-добри,ако питат тебе!! Ти какво се изкара? Щяла да сравнява съставките... А,кой ще сравнява технологията? Не ми се говори нататък... Плащало се за име - Ха-Ха и ХА,това име как става известно и продажно,от ниско качество и оплакване на купувачите ли? Хайде по-тихичко,че си с двата крака вътре,че и с големите претенции.
А относно въпросната,тя да си  каже дали не и се свидят парите,ти не познаваш Кардиналните явно,изобщо не ги познаваш.

Пак питам: тъп ли си или днес ти е ден?!?

Технологията е ЕДНА!!! Работи се с готови бази, които се продават със спесификация за действие от производителя! НЯМАШ МЪРДАНЕ от спесификациите, защото ефектът ще е непредвидим!

Технологията за правене на сапуни дали в домашни условия или промишлени условия е ЕДНА И СЪЩА! Сапун се прави от мазнина + натриева основа. Друг вариант за правене на сапун НЯМА! За глицериновите добавят алкохол мисля, но не съм много сигурна. Сапун се постига от осапуняване на мазнини, а осапуняването се постига само с натриева основа!!!

Дали ще бъркаш в дома си в бехерови чаши или в завода в огромните копани е все тая - едно и също е. С тази разлика, че в заводските вече използват само синтетични заместители на натуралните съставки.

Относно името: Рефан бяха ненадминати в глицериновите сапуни до момента, в който замениха натуралните съставки със синетични. Изградиха си име навремето и сега под това име пробутват и кучешки лайна ако искат. Така се прави от векове в индустриите.

« Последна редакция: юни 30, 2015, 05:06:43 pm от Вещичка »

Вещичка

• Hero Member
« Отговор #35 -: юни 30, 2015, 05:03:51 pm »
офф, пак ще опонирам, ама ... има и такова ... зехтин, в който се слагат някакви билки, престоява 20-тина дни на слънце, добавя се етерично масло по желание (за мирис) и получавате невероятно лекарство против слънце и студ. Проблемът е, че като си лежите на кърпите или обличате веднага дрехи, те в един момент започват на миришат на гранясало. Но и този проблем реших - изварявам ги със сапун за пране и всичко им минава - стига да може да се изварява де.

Това няма UV ефект, а лечебен ефект, тоест не те пази от слънцето, а лекува последствията от него. Да не говорим, че масло, което седи дълго на слънце гранясва, а гранясало масло се изхвърля, а не се използва! Всичките си базови масла съхранявам в хладилник иначе не става. Единствено жожобата може да седи и навън без да и стане нещо, защото на практика е течен восък и няма разваляне.

Happy58

• Гост
« Отговор #36 -: юни 30, 2015, 08:18:47 pm »
Това няма UV ефект, а лечебен ефект, тоест не те пази от слънцето, а лекува последствията от него. Да не говорим, че масло, което седи дълго на слънце гранясва, а гранясало масло се изхвърля, а не се използва! Всичките си базови масла съхранявам в хладилник иначе не става. Единствено жожобата може да седи и навън без да и стане нещо, защото на практика е течен восък и няма разваляне.

не знам кое какво е, но вече 5г му наблюдавам действието - помага в ситуации, при които и най-високото UV се проваля. На плажа действа великолепно, невероятен загар и то без почервеняване преди това, кожата става невероятна. Гранясване няма, не мога да кажа защо - дори и в хладилник не го държим - но тъканите, върху които попада,започват наистина да миришат в един момент. Последното нещо, на което бях свидетел - излекува рана на пръст, която всичките западни лекарства не са могли да оправят.

Не е необходимо да спорим (пък и аз не съм подготвена теоретично :) ) - само споделям опит, а кой какво/как/къде/защо ще прави, си е негова работа :)

Дракониада

• Hero Member
« Отговор #37 -: юли 02, 2015, 10:33:55 pm »
Е,кажете ми сега,това не е ли признак за човек - скръндза? Или по-приятно казано - това не е ли признак за аскетизъм?
Тези кардиналните явно са последователи на аскетизма,като началото е Овенът,след което Везните и в Козирог историята ескалира. Раците не съм ги забелязвал да се стискат,но нищо чудно и те да са,но друг вид. Thanks.  :)
Ал,говорим единствено за опит да се откаже химията.За козметика всяка жена тук е погребала толкова пари,колкото ти не си виждал накуп по филмите  :d030: :012:

Дракониада

• Hero Member
« Отговор #38 -: юли 02, 2015, 10:40:55 pm »
Момичета,залях в буркани кантарион,розмарин,липа и невен със зехтин  :72: .Пържа ги на слънце.  :012: Комбинацията я препоръчват за суха кожа и възстановяване.Ако никой не е пробвал магията,ще съм първата,която ще дава обратна връзка и ще бъде опитно мишленце.  ;D Кожата ми е достатъчно суха,за да преценя има или няма ефект и възстановяване.
Днес бях в една аптека и дълго не можех да откъсна очи от юсеринчето  :'( ,но нали реших да опитвам съвсем натурално,не си купих десетилетните разработки на една чудесна дрогичка за кожинката ми  :'( :d030: Колко съм волева!  :d030:

Дракониада

• Hero Member
« Отговор #39 -: юли 02, 2015, 10:43:31 pm »
Въпрос:
Другите Луни в Овен с какви кожи сте?  :)
Ако не сте със сухи скинове Марсовете в коя стихия са?  ;)