Автор Тема: Таро (значение на картите)  (Прочетена 16386 пъти)

Satin

• Hero Member
  • Публикации: 3046
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #20 -: юли 26, 2014, 11:46:39 pm »
АРКАН XXI

(иначе —Корона на Маговете или Великият в Нощта на Времето)

СВЕТЪТ

The World

Вселена

Die Welt

Архетип: Притежание на Граала

Традиционо   наименование:   ABSOLUTUM, ADAPTATIO,  OMNIPOTENTIA NATURALIS, CORONA MAGICA, СВЕТЪТ

Число: ДВАДЕСЕТ и ЕДИН (ЧЕТИРИСТОТИН).

Астрологически знак: УРАН(или СЛЪНЦЕ).

Кабалистическо значение: ИСТИНА.

Окултно значение: ГРЪД.

Нравствено значение: АБСОЛЮТИЗЪМ

Алхимическо значение: ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ВЕЛИКОТО ДЕЛО.

Физическо значение: ВЕЛИКО ТЪРЖЕСТВО.

Соответствие: в гръцката митология—ПАН, ГЕЯ

В римската митология—ФАВН, САТУРН.

(в сферата на Битието)

«Помни сине на земята, че власт над света, означава власт над светлината и че властта на светлината е трон, предоставен от Бога с неговата свещена воля. Щастие за Мага е да познава плода на науката за добро и зло, но Бог позволява да откъсне този плод само на човек, достигнал владение над себе си, за да се приближи към него без жалост  . »

Символическо изобразяване:

Сред космическа пустота и мрак се рее в пространството гола фигура на Жена. Косите и` са разпуснати и падат до бедрата, в ръцете си държи два жезъла на едно ниво. В плавен овал около нея се рее змия, захапала опашката си. В четирите страни са разположение емблемите на четирите стихии: човек, орел, лъв и телец.

ТРАДИЦИОННО

Основно значение:

ПЪТЕШЕСТВИЕ, ПРЕСЕЛЕНИЕ, ПРОМЯНА НА МЯСТОТО, ЕМИГРАЦИЯ, БЯГСТВО, НАГРАДА, НЕОЧАКВАН УСПЕХ.

Значение на обърнатата карта:

ПЪТЕШЕСТВИЕТО Е ДОВЕЛО ДО БЕЗРАБОТИЦА,  НЕПОДВИЖНОСТ, ИНЕРТНОСТ, ЗАСТОЙ, НЕИЗМЕННОСТ, ТЕРИТОРИЯ, ЗЕМЯ,

Преносно МАЙКА

Окултно значение—НАГРАДА

ПРИЕМАМЕ СЛЕДНОТО ЗНАЧЕНИЕ:

В благоприятна позиция

Символ на успеха, изпълнение на желанията, достижение на целите, проекти за бъдещето, добри събития, край на етап в живота, официално признание, смяна на местожителството, благосклонност на окръжаващите.

В неблагоприятна позиция е очакваните резултати не са на дневен ред, поражение в любовта, философстване, безработица.

В съчетание с неблагоприятни карти и обърната

Означава същото и смегчава прорицанието.

За бизнесмените – това е най-благоприятната карта и права и обърната.

АСТРОЛОГИЧЕСКИ

Двадасет и първи Аркан е свързан със Уран, Сатурн, Слънце. Това е покой на душата, победа над врага и Вселената като цяло. Край на приключенията и награда. В четирите ъгъла са човек, орел, лъв и бик – 4 –те първоелемента-знаците Водолей, Скорпион, Лъв и Телец. Единство на пасивното и активно начало, на ероса и спиритуализма.

Можем да я свържем с арабската приказка за вълшебния джин, дава отговори, но трябва да сме целенасочени в своите желания.

Числото 7 отговаря на Аркана.

ПСИХОЛОГИЧЕСКО ЗНАЧЕНИЕ:

Вие сте достигнали своята цел във времето, повече не гоните призраците, които увличат много от вашето обкръжение, достигнали сте това вътрешно равновесие, което отделя истинските желания от случайните.  Вашата интуиция вече води по пътя.

Но и

Можете да почакате, най-главното вече е назад, вие сте постигнали хармония с Вселената, душата ви е спокойна.

ИНТУИТИВНО ЗНАЧЕНИЕ:

В твоя живот всичко вече е получило окончателна, завършена форма. Ти си уверен в своето призвание и правиш това, което си длъжен. Освободил се от илюзиите, ти си приел света такъв, какъвто е и си намерил в него своето място.

Вещичка

• Hero Member
  • Публикации: 1727
« Отговор #21 -: октомври 21, 2016, 09:02:39 pm »
Преди няколко дни получих новите си колоди  :012:. Пусти лаком Юпитер на АС не ми стигна 1, ами си поръчах 4 за по-сигурно...  :043:

Двете са от типа dark и са неустоими. Тъй като и двете са много рядко срещани сред таролюбителите, та се наложи да направя ревю за тях. За сега направих само за едната, а за другата тези дни. Тъндъра я публикува в сайта си. Пускам я тук за онези, на които ще им е интересно.  ;)

Royo Dark Tarot – Пътуване в мрачната действителност
https://ezotg.wordpress.com/2016/10/19/veshtichka-royo/
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 2633
« Отговор #22 -: октомври 21, 2016, 09:27:33 pm »
Защо имате толкова много колоди -задавате въпрос и мятате 10те колоди примерно, да разнищите въпроса от различни аспекти, правите нещо като заседание на цялото демонско войнство и така вземате мъдро решение накрая? Или пък е колекционерство, мания притежателна вече .Аз ако имам толкова колоди сигурно ще ги измятам всичките по въпрос, после ще анализирам спора му колодите и твърде вероятно да пропусна обсъждане с реален човек и със самата себе си умувайки за съветите на участниците в кръглата маса. ;D  Имах един кратък период, в който първо таро после, руни после ,друиди после, ацтеки ,египетски и прочия карти и накрая си нямах ни една -пълну куку с празна глава ;D И и.дзин-много си падах по него  ;D

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13466
« Отговор #23 -: октомври 21, 2016, 09:32:17 pm »
Колекционерска страст  :)

А и някои хора обичат да експериментират с различни колоди. Моето египетско Таро още не го експлоатирам активно, все се каня да го разуча. Но рядко изникват толкова важни екзистенциални въпроси и си карам със старото, по-обикновено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

• Hero Member
  • Публикации: 2844
    • Emma и картите
« Отговор #24 -: октомври 22, 2016, 01:05:52 am »
Аз не ги изреждам колодите, Ребекси.
Колекционерска страст. Понякога усещам изчерпване с колода, ако съм ползвала дълго време само нея. Сменям с друга. Някои колоди са произведение на изкуството.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Вещичка

• Hero Member
  • Публикации: 1727
« Отговор #25 -: октомври 22, 2016, 09:29:41 am »
Колекционерска страст  :012:. Аз първо се влюбвам в цветовете, после във формите и чак накрая в цялото. Имам си любими художници и ако ми попадне тяхно таро и ми импонира си го вземам. Това е.

По Луис Ройо съм въздишала доста години и накрая се сдобих с негови карти. Като поръчвам нещо не зная дали ще се сработя с него или не, а се водя по желанието на сърцето си.

Вече разглеждам колодите на Джоузефин Уол, защото съм влюбена в картините и...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Синухе

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #26 -: октомври 22, 2016, 10:54:38 am »
Подробно описание на картите http://sha-tarrot.blogspot.bg/  :)

Kler

• Hero Member
  • Публикации: 909
« Отговор #27 -: ноември 14, 2016, 08:32:32 am »
Защо имате толкова много колоди -задавате въпрос и мятате 10те колоди примерно, да разнищите въпроса от различни аспекти, правите нещо като заседание на цялото демонско войнство и така вземате мъдро решение накрая? Или пък е колекционерство, мания притежателна вече .Аз ако имам толкова колоди сигурно ще ги измятам всичките по въпрос, после ще анализирам спора му колодите и твърде вероятно да пропусна обсъждане с реален човек и със самата себе си умувайки за съветите на участниците в кръглата маса. ;D  Имах един кратък период, в който първо таро после, руни после ,друиди после, ацтеки ,египетски и прочия карти и накрая си нямах ни една -пълну куку с празна глава ;D И и.дзин-много си падах по него  ;D

има разлики в самите колоди. някой път човек се свързва по-добре с едни карти, друг път  - с други. разликата в изображенията може да даде допълнително или съвсем друго тълкуване на определена карта. така че работата с различни колоди може да донесе по-добро, по-богато разбиране на картите.