Автор Тема: Таро (значение на картите)  (Прочетена 25436 пъти)

Синухе

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #40 -: януари 14, 2019, 11:07:23 am »
Мисля,че това май е единствената карта в която няма чужда воля и не зависиш от обстоятелствата-по-скоро показва,че това което искаш да направиш не е добре да се прави сега,момента е друг,а не че има реални външни пречки.

Да,така се твърди за Провесеният,че е най-интересната карта.

Трябва да се тълкува и без наредба,защото има въпроси за които се тегли само една карта и тя определя насоката. Така че който има опит с 12ти Аркан самостоятелно,нека да каже какви са му наблюденията.

Това,което казваш за лишаването за да имаш,аз го свързвам с Отшелника.

Също така смятам,че именно Обесеният е този,който има пълна вяра в себе си и че той може да промени съдбата си, разбира се стига да направи необходимите жертви,но това не са лишения.

:)

delphin

• Hero Member
  • Публикации: 2018
« Отговор #41 -: януари 15, 2019, 04:50:14 pm »
По-скоро означава, че е нужна друга перспектива и отношение към случващото се. Това обикновено се налага от външните обстоятелства. Нищо в живота не съществува независимо, само за себе си.
Аз не съм срещала мнения, че това е най-интересния Голям аркан. Но съм срещала съм много интересни тълкувания на Силата, например  за мен тя е по-вълнуваща.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

maimunka365

• Hero Member
  • Публикации: 624
« Отговор #42 -: януари 15, 2019, 05:47:57 pm »
На мен ми е любима номер 14, Умереност.  И аз да си кажа.  :012:

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 405
« Отговор #43 -: януари 15, 2019, 06:05:58 pm »
Обесеният може да предполага разминаване между личното - желано, очаквания и външното. Липсва синхрон с хора и обстоятелства, за това което искаш.

Синухе

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
« Отговор #44 -: януари 17, 2019, 08:37:59 am »
За Силата знам,че дава безсмъртие  :)