Автор Тема: Рецепция меркурий/марс  (Прочетена 4145 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Рецепция меркурий/марс
« -: Февруари 13, 2015, 09:55:38 am »
Не знам защо реших, че в картите на инженери, математици, би трябвало освен меркурий/сатурн, да има връзка и между меркурий/марс. Обаче не откривам такава. Какви са вашите наблюдения за рецепцията, в какви карти сте я виждали, може би военалници? Или престъпници?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2015, 05:29:53 pm »
Не знам защо реших, че в картите на инженери, математици, би трябвало освен меркурий/сатурн, да има връзка и между меркурий/марс.
И аз не знам защо реши, че трябва да са в рецепция- прегледах на моите съученици-инженери датите и имаме съвпад или хармоничен аспект между Мерка и Марс, а един, който не понасям и една, която влезе в ТУ с преразгледана двойка на приемния изпит по математика, като внучка на партизанин, даже имат квадрат, но при тях двамата диспозитор на Марс е Слънцето, което е в съвпад с Меркурий, а диспозитор на Меркурий е Венера, която е в тригон с Марс  :)
Баща ми беше полковник, началник поделение и е с Меркурий съвпад Марс в овен, познат директор на училище, учител по музика има съвпад на Меркурий с Марс в близнаци, един от съучениците ми, който е инженер, има съвпад на Меркурий с Марс в стрелец (Юпи овен)- преди 2008г печелеше добре на американската фондова борса.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2015, 05:35:33 pm »
За инженери и техническа мисъл не се ли гледа Меркурий - Сатурн?
Дядо беше добър дърводелец и имаше точен съвпад на Меркурий и Марс във Водолей.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2015, 06:53:06 pm »
Рецепция на Меркурий и Марс се сещам само в една карта да съм виждала, а ме помръзва да ги разглеждам сега.
Бърза мисъл, комбинативен ум, умение да преценява ситуацията и да взема скоростни решения, бързо действа, спортна натура, военен режим на живот - ранно ставане под час, задължения под час. Човекът се занимава с бизнес.
Като математик - слаба работа, но умее да прави сметки, да преценява. Но не е математик.
Да, умее да ръководи всичко около себе си, прякор - Майор!

Ето и няколко примера за математически меркове.
1. Меркурий във Водолей, квадрат Юпитер, секстил Уран. Главен счетоводител цял живот. Марс в Близнаци, опозиция Сатурн.
2. Меркурий в Козирог, опозиция Уран, секстил Сатурн, малко широко каре Нептун, водолейски светила. Математик.
3. Водолейски Меркурий, малко опърлен от Слънцето, точен секстил Нептун, квадрат Уран, тригон Юпитер, тригон Плутон. Има голям въздушен тригон. Марс в Рак, неаспектиран, ретрограден и 12-тодомен. Инженер. Водолейското Слънце е в точна опозиция със Сатурн.

А, ето една интересна карта на главен счетоводител. Папи, има рецепция. И жената е от типа главнокомандващ.  ;D Но е голям пич, аз съм пристрастна.  ;D Имала е интересно и нетрадиционно раждане, родена е на улицата - буквално. Майка й ражда по път за болницата.





I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2015, 11:26:39 am »
Благодаря ви, сякаш има някаква интелектуална тенденция при връзка марс/меркурий, дори да не е рецепция, и командват комай :)
Ще потърся при първа възможност как са крадците

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2015, 08:43:56 pm »
съвпад марс- меркурий козирог в 8 дом,мениджър в големи компании
марс в близнаци ,с меркурий съвпад юпитер в лъв - също

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2015, 08:48:48 pm »
Аспект между Марс и Меркурий съм виждала и в картите на необразовани тарикати /съвпад в Дева/, но пак е доста изявен - гъвкавост, хитрост, комбинативност, умение да прави пари /било то и по нечестен начин/, да се измъква от неудобни ситуации, да минава между капките.

Още един пример - жена със съвпад на Меркурий и Марс в Козирог. Няма инженерна мисъл, не бих я определила като интелектуалка, но не е и глупава. При нея също съвпадът се е изявил като хитрост, комбинативност, умение да припечелва /целта оправдава средствата/. Съвпадът е в 6 дом - без работа почти никога не е оставала, винаги намира полезни връзки и вратички, много дейна, предприемчива.

И в двата примера има силно изразена меркантилност и прагма, все пак съвпадът е в земен знак. Много пресметливи.

Темата е за рецепция, но в момента не се сещам за такъв пример, само мажорни аспекти.

Сетих се за още един пример, от службата. Меркурий в Риби в квадрат с Марс /а също със Сатурн и Уран/ - интелигентна, ученолюбива, но с много зъл език. Дава един остър, неприятен и заядлив тон, който на мен лично ми е много досаден и ми идва да я сваля на земята брутално, но засега се сдържам. Меркурий е в тригон с Луна в Рак. Луната няма трудни аспекти, но е в съвпад с Полукс - неподвижна звезда с марсова природа, която дава агресия, ако енергията й не се овладява.

Ха, още един пример, за който току що се сетих! Колегата от бившата ми работа - Меркурий в Рак в квадрат с Марс в Овен. При него е дал аналитична мисъл - финансист. Меркурий е в рецеция с Луна в Дева. Предприемчив е, макар и да не му личи на пръв поглед, прави всичко тихомълком, без да афишира. Понякога бъбри малко без да мисли и без да се съобразява - веднъж ме постави в неудобна ситуация, почна да дрънка глупости пред новите ми колеги и шефове в служебния стол, това можеше да се чуе и да си имам неприятности /даваше ми акъли за нещо, което аз определям като злоупотреба със служебно положение/.

Сетих се за още един пример, пак от службата. Меркурий в Стрелец /съвпад с Венера/ в квадрат с Марс в Дева - юрист. Има три висши образования, при нея наистина аспектът е дал инженерна мисъл. Първото образование е инженер-конструктор, второто е информатика, впоследствие се преквалифицира, завършва право. И тук има афинитет към водене на спорове, излишно философстване, понякога не се усеща как вдига тон, мрънка. Като цяло не се чувствам комфортно в едно работно пространство с хора, които имат аспект между Марс и Меркурий, много ме натоварват.

В бившата служба едната колежка имаше Марс в Близнаци в тригон с водолейски Меркурий - филолог и журналист. Много бърза, енергична, подвижна, схватлива, дейна, много си я бива в комуникацията, има и добри презентационни умения. Но и много натоварваше с празни приказки и създаване на шумна обстановка.






« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 09:26:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2015, 10:13:40 pm »
Интересни неща разказвате

Относно меркурий/луна-може да си заслужи отделна тема, имаме една роднина, луна в дева, меркурий-телец, много хора се обръщат за съвет, страничен поглед, към нея

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2015, 10:22:10 pm »
Сетих се за един програмист и университетски преподавател - съвпад на Луна и Меркурий в Близнаци /Слънце в Телец/.
Всъщност съвпадът е троен - Луна, Венера, Меркурий.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 10:24:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Рецепция меркурий/марс
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2015, 09:17:19 pm »
Не са крадци, не са занаятчии-за рецепцията говоря