Автор Тема: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астролог  (Прочетена 1978 пъти)

Таис

• Full Member
  • Публикации: 163
 Една позабравена техника

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2148
Таис, не мога да го изтегля.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Таис

• Full Member
Не разбирам защо не се получава. Прати ми е-майл и ще го изпратя там. Съжалявам много. Вероятно не го качвам правилно.

Таис

• Full Member
                    Фирдарий

Много древна техника достигнала до нас благодарение на персийските астролози.
В системата за прогнозиране на една рождена карта е заемала първо място. След това са били дирекции, транзити и революции.
Но какво е това Фирдарий?
Това е точно и ясно зададена планетна последователност, която управлява определени периоди от живото на човека.
Или раждайки се, човек встъпва в някакъв точно определен планетен период. Определена планета задава основния тон в живота ни, и всичките ни прояви със своето влияние.
Първото нещо което се прави е да се определи какво е раждането-Дневно, или Нощно. В зависимост от раждането се определят и Фирдариите, или планетните периоди. Така че за всеки човек последователността е различна.
Последователността на планетите е така нареченият Халдейски ред-това е най-разпространената система на фирдарийте.

Сатурн, Юпитер, Марс, Слънце, Венера, Меркурий, Луна, Лун. Възли.

Следващият момент е разликата между Дневно и Нощно раждане.
При Дневно раждане първият период започва от Слънцето, при Нощното раждане от Луната.
Целият цикъл е 75г. След което започват от началото.
Периодите на всяка планета имат различна продължителност. Всеки голям период е разделен на 7 равни части-подпериоди.
Първият подпериод се управлява от същата планета, която управлява Големият период., след това управителите следват Халдейският ред.
Например: Дневно раждане- Първите 10г са на Слънцето, като първият подпериод е пак Слънце, вторият Венера…и т.н.
Подпериодите са с равна продължителност.
Подпериод на Слънцето-1г. 5м. и 4 дни.
Подпериод на Венера    -1г. 1м. и22 дни
Подпериод на Меркурий-1г.10м. и9 дни
Подпериод на Луната    -1г. 3м. 13дни.
Подпериод наМарс          1г.
Подпериод на Юпитер-   1г.8м.17дни
Подпериод на Сатурн   -  1г.6м.25дни

Периодите на Лунните Възли не се делят на подпериоди, но някои астролози ги делят и казват че имат задоволителни резултати. И тук всеки период се дели на 7равни части, като при дневно раждане се започва от Слънцето, а при Нощно от Луната.
Продължителността на падпериодите на Северният Възел е 156 дни, а на Южният Възел  е 104 дни.
Старите Майстори са използвали целознаковата система на домовете, като Първи дом е АСЦ, втори дом е следващият знак и така нататък. Ако АСЦ е в последния градус са разглеждали и управителя на втория знак.
В конкретният хороскоп всяка планета управлява, или обозначава определена сфера от живота на човека. Тя е сигнификатор на голяма част от събитията, които се случват, на отношението на човека към събитията.  Цялата област в периода на Управлението на дадената планета става много актуална.
В хороскопа една планета управлява 2 дома, но така също тя има и екзалтация в определен знак, освен това тя се явява и триплицитетен управител на дадена стихия, и съответно темите на тези домове ще бъдат актуални в периода на Управление на планетата управител.
После, тази планета се намира в някакъв дом-следователно акцентира този дом, и този управител има аспекти с други планети. Разглеждаме аспектите дали са благоприятни, или неблагоприятни, такива ще бъдат и събитията, или такава окраска ще имат събитията.
Особено важно е, ако Планетата управител на Периода, или Подпериода има аспект, или „вижда” своя дом.
 Следващото по значение е дали Управителя на дома в който е планетата каква „сила” –есенциална, акцидентална..
Управителя на периода в какъв дом се намира-Ъглов, следващ, падащ..

Таис

• Full Member
Ето така се получи. Материала е сбит, най-основното. Но лесно се работи с него.
Ако има въпроси питайте.

delphin

• Hero Member
  • Публикации: 1923
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #5 -: септември 06, 2015, 11:33:49 pm »
Не видях да е качено, а ми се стори интересно и полезно.  :-*

http://firdaria.com/calculator.php
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2148
« Отговор #6 -: септември 07, 2015, 09:01:13 am »
Не видях да е качено, а ми се стори интересно и полезно.  :-*

http://firdaria.com/calculator.php

:58: В момента при мен - Меркурий/ Слънце.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Интересна статия за фирдарията и как се съчетава с годишната слънчева революция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8933
Точно на рождения си ден влязох в период Венера- Венера, сол. АСЦ Везни, Венера попада в 6-ти сол. , 4-ти нат. съвпад със сол. Меркурий в Овен.
Венера в натала е у на 6,11-ти домове, в заточение, стационарно-ретроградна, съвпад  Сатурн, куинконкс Нептун, в 5-ти дом
Това означава ли, че периода управляван от Венера ще  е със занижени очаквания по нейните аналогии в активираните домове ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

• Hero Member
  • Публикации: 2522
от юли 2018  съм в период Венера-Юпитер

Таис

• Full Member
Точно на рождения си ден влязох в период Венера- Венера, сол. АСЦ Везни, Венера попада в 6-ти сол. , 4-ти нат. съвпад със сол. Меркурий в Овен.
Венера в натала е у на 6,11-ти домове, в заточение, стационарно-ретроградна, съвпад  Сатурн, куинконкс Нептун, в 5-ти дом
Това означава ли, че периода управляван от Венера ще  е със занижени очаквания по нейните аналогии в активираните домове ?
значи започва голям фирдар на Венера за период от 8г. Това е фон, казва се Хронократор, следващият по важност Хронократор е управителят на термата на Дирекцията на АСЦ, след това управител на солара е управителя на Профекцията, кой дом управлява, как е поставен в натала, какви конфигурации прави, или не прави в натала. Имат ли връзка изброените хоронократори..и т.н. Прогнозата е комбинация от много фактори.

Рени

• Hero Member
Таис, благодаря за насоките.
СД АСЦ е в терма на Марс
Управителят на Профекцията е Сатурн, който в натала е в падение, упр.2-ри  дом и  трети
В натала Марс е сескиквадрат Сатурн, Венера  съвпад Сатурн и сескиквадрат Марс.
Като цяло акцента ще е върху "бивши" -ситуации, връзки, комуникации, дългове и по-скоро с негативен оттенък може би или понеже подпериода е Венера, да има смекчаващи обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 9692
« Отговор #12 -: септември 21, 2018, 03:14:08 pm »
Венера-Венера съм до ноември 2018, когато влизам в подпериод Венера-Меркурий
Терма на Дир. АС Венера, прогр АС Везни, проф. ДС Везни от октомври, а догодина проф.АС е в Телец в 9д.
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

romantica

• Hero Member
  • Публикации: 780
« Отговор #13 -: септември 25, 2018, 10:42:31 pm »
След няколко месеца влизам в период на Марс, при мен е слабо поставен във 2 дом/Телец и е У2.
Странното е, че и родителите ми са в същия период - при единия е У10 в 5 дом/Стрелец, при другия У4 в 10 дом/Везни.
"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа."

Рени

• Hero Member
« Отговор #14 -: септември 25, 2018, 10:58:46 pm »
След няколко месеца влизам в период на Марс, при мен е слабо поставен във 2 дом/Телец и е У2.

Но ще е важен период  за теб защото ти си Слънчев Овен.