Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 150038 пъти)

silince

• Newbie
  • *
  • Публикации: 43
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4340 -: февруари 28, 2018, 01:17:51 pm »
Обаче и доста вярно,тълкуването много се доближава до изводите,които съм си направила до сега така че мисля че си доста права.Доколкото знам Големи аркани имат по силно и дълготрайно действие .Т.е като такава Обесеният трябва да говори за една продължителна тенденция,която за да я измениш трябва да работиш много,а желанието за стабилност и запазване на статуквото или пък промяна без някакви действия ме връща на твърдението,че трябва да се случи нещо което да преобърне представата ти за живота.Нещо което да задейства мощен духовен катарзис за да можеш да се освободиш от емоционалния си багаж и да отключи действие.Какво обаче ще е това нещо и действието сякаш картите не желаят да разкрият.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13292
« Отговор #4341 -: февруари 28, 2018, 01:20:21 pm »
Да, Малките аркани показват по-скоротечни и преходни неща, по-битови текущи ситуации. Големите аркани имат по-важно значение, често и съдбовно. Ако на мястото на резюмиращата карта се е паднал Голям аркан, тогава следва да се обърне по-сериозно внимание.

Обесеният може да говори за продължителна криза, която просто си виси, остава нерешена. А и следващите две карти като че ли не говорят за активни намерения. Възможно е и човекът да се е примирил и просто да съзерцава живота, в такъв житейски период да се намира. Обесеният също така е и карта на смирението, налага се да се примириш с някаква ситуация или обстоятелства, върху които нямаш възможност да повлияеш.
« Последна редакция: февруари 28, 2018, 01:31:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

silince

• Newbie
  • *
« Отговор #4342 -: февруари 28, 2018, 01:30:47 pm »
Принципно мисля че може и криза да се нарече.Останах с впечатлението,че има нещо от миналото на този човек което той не е преодолял,заключил си е го е някъде и когато една връзка започне да се развива това го вади от зоната му на комфорт и това което не е преборил излиза напреден план и го връща на изходна позиция.И тази тенденция е от години

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13292
« Отговор #4343 -: февруари 28, 2018, 01:36:27 pm »
Или просто пасивно се е примирил с нещо, така е представен. По-скоро картата най-горе, която е твой сигнификатор, има по-силна символика и загатва за важни промени и предстоящи решения. Понякога се пада, когато нещо вече е назряло и не търпи отлагане, т.е. някакво решение трябва да се вземе, да не се неглижира ситуацията. А човекът се е озовал в омагьосан кръг, неговите карти не говорят за инициатива. Може би и психологически е в задънена улица.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

silince

• Newbie
  • *
« Отговор #4344 -: февруари 28, 2018, 08:08:13 pm »
Интересното е че и моя и неговия сигнификатор са от Големите аркани,което ще рече че тази тенденция е била още докато сме заедно и сега продължава