Автор Тема: Смяна на местоживеене - релокационна карта  (Прочетена 6764 пъти)

astralka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте всички. Имам питане за релокационните карти - в астро ком пише, че почти нямали значение, но на мен някак не ми се вписва това и да попитам и тук - според вас какво е влиянието на релокационната карта?

Ето го цитата:
"Contrary to a wide spread misconception, the place where you live has very little relevance for a horoscope. For the horoscope readings offered on this website it has no influence at all. The birth place and birth time determine your Ascendant and the houses in your horoscope. They become part of your astrological 'makeup' at the moment of your birth, and like your genetic information, they do not change later just because you live somewhere else."

Дайте мнение и вие?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2015, 01:49:46 pm »
Наталната акрта е снимка ан момента на раждане - къде, в колко часа и т.н. Това построява домовете, техните място, размер и т.н., разположението на планетите.

Местоживеенето е важно при построяване на солар или ако се гледат домовете на събитие в конкретен момент и място.

При дневни карти - транзити за днес, но за часа, в който си родена - изрично съм чела, че по-добри попадения има, ако се ползва рожденото място, а не реалната локация. Поиграх си  да наблюдавам при себе си и съм съгласна :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2015, 09:45:52 pm »
Ето текста - снимах книжката:

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2015, 10:12:02 pm »
Практическият ми опит е само от смяна на града, без промяна в часовата разлика.

Личното ми мнение е, че картата се прави, като се ползват рождените данни, дори да си на другия край на земята и по-скоро въпросът следва да е от кога до кога ще действа картата на реалното място, ако там, ако където си роден е обед, а на актуалното място - полунощ. Мисля си, че следва да се водим по деня на рожденото място. Картата е дневна за мястото на раждане, а на другия край на земята ще е валидна от 17ч на единия ден, до 17ч на другия ден - зависи от часовата разлика :)

Разбира се - няма точно отрязано действие във времето :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:13:34 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2015, 10:37:28 pm »
Благодаря :) А ти какъв опит имаш с дневните карти? Ползваш ли ги?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2015, 11:38:23 pm »
Хм, нямаш предвид транзити за конкретен час и къде попадат транзитните домове за този час? Аз това гледам, когато ме интересува за конкретен момент :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2015, 08:54:24 am »
Благодаря, беше ми полезно, разбрах те перфектно  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2015, 12:32:27 pm »
Мисля, че те разбрах Когато имам значимо събитие - операция, преглед, среща ...с фиксиран час - пускам транзити за конкретния момент и разглеждам получената карта, спрямо натала - все едно гледам солар :) Наричам си го карта на събитието :) По същия начин разглеждам и точния момент на лунациите. За повечето хора е излишно задълбаване, както виждам тук във форума, за мен носи доп. информация. Само то няколко месеца се занимавам и няма голям опит, затова и сега го трупам с емперични наблюдения :) Но ми е ценен и опита на напредналите, които са вложили години в труд, за да се развиват :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2015, 04:06:08 pm »
Това не съм го правила, но ще експериментирам на пълнолунието на 27.10. Тогава имам преглед в 8:25 - очаквам да ми свалят конците от последната операция - да получа облекчение, че ми убиват и да ми назначат следващия преглед, което много ще ме зарадва. От сега храня големи надежди, дано не остана разочарована.

Поради прегледа - ще отида на работа с малко закъснение. Ще ми е първи работен ден след 40 дни отсъствие - нова среда, промяна. Всички ще искат да сменим някоя дума. Аз ще се въздържам от контакти, защото няма да мога да говоря все още. Очаквам да се напрегна, да ми е шокова смяната на ежедневието. След това по-обед, следобед - не помня точно е пълнолунието - очаквам да има ескалиране на емоции.

Мисля, че денят ми ще е труден и дано успея да разгадая почасовите карти към дневната :) Още днес мисля да ги направя и помисля :)
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2015, 06:41:06 pm »
Тези от вас, които са прекарали година/години в друга страна, могат ли да кажат кои от соларите им от този период са по-верни - релокираните с новата страна или тези, на които е зададена родната?

Happy58

  • Гост
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2015, 09:19:17 pm »
Тези от вас, които са прекарали година/години в друга страна, могат ли да кажат кои от соларите им от този период са по-верни - релокираните с новата страна или тези, на които е зададена родната?

аз опитах, но ме отрязахте набързо - нямало смисъл - бях пуснала солари и т.н. .... и повече не съм повдигала въпроса.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2015, 09:26:22 pm »
Аз не виждам логика в това да си правиш карти с мястото, на което живееш, щом е различно от родното ти. Дошъл си тук в определено място, значи положението на небето в този момент, за това място е нужното  за този ти живот.
Какво дават тези промени, всъщност?
Особено при един граничен асц, дори и в България, може да се смени знака му, но това не е достоверното за натива. 
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2015, 10:00:34 pm »
Аз разбрах въпроса на Веско по друг начин - така: родена съм в България, отивам за 3г в САЩ. Кои солари за тези 3г са по-верни, ако се правят с локация САЩ или с локация България. Наталът си е фиксиран, разбрах, че пита за локацията за солара.
Над силата е само умението да я владеем!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2015, 10:34:33 pm »
Тези от вас, които са прекарали година/години в друга страна, могат ли да кажат кои от соларите им от този период са по-верни - релокираните с новата страна или тези, на които е зададена родната?

Аз мога да споделя впечатления, защото съм живяла и посрещала рождени дни в доста държави.

Винаги построявам солара с географски координати за мястото на което се намирам в момента на настъпване на солара. Изследвала съм много подобни солари и твърдя, че поне при мен релокираните солари дават много точна информация за соларната година.
Солари и лунари за родното си място правя само като съм физически там при започването им.

Случи ми се веднъж да сменям няколко полета на рождения си ден, чудех се за коя страна да построявам солар, беше интересен казус тогава.
Последно, текущата соларна година я посрещнах в страна в Азия, въпреки че в момента съм в Европа, си действа азиатския солар.


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Смяна на местоживеене - релокационна карта
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2015, 10:37:11 pm »
аз опитах, но ме отрязахте набързо - нямало смисъл - бях пуснала солари и т.н. .... и повече не съм повдигала въпроса.
Нямам спомен, но съжалявам много, ако съм се държал така преди!