Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 30780 пъти)

The_One

• Hero Member
  • Публикации: 1648
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #20 -: януари 11, 2016, 10:47:49 pm »
Ребека, би трябвало да е по следващия дом. Предпоставка за близнаци е двоен знак на К5. Значи за следващо дете си гледаме седми дом. Технически то е трето, но раждането е второ. А и близнаците заедно са в 5 дом на майката.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Ребека

• Hero Member
  • Публикации: 2612
« Отговор #21 -: януари 11, 2016, 10:52:39 pm »
При нея е класика в жанра-к5 близнаци и има близнаци, ама оттам насетне ,гледам  сатурн съвпад марс в 7 като как ще се прояви .

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13429
« Отговор #22 -: януари 11, 2016, 10:56:12 pm »
При нея е класика в жанра-к5 близнаци и има близнаци, ама оттам насетне ,гледам  сатурн съвпад марс в 7 като как ще се прояви .

Имам приятелка с подобна конфигурация - К5 в Близнаци, Слънце/Венера в Близнаци в края на 4 дом /близо до К5/, обаче ДС е във фиксиран знак, Луната също /в същия/. Три бременности, две фактически раждания. И двете деца са момчета, близнаци няма.

Бека, ти какво всъщност се опитваш да прогнозираш?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

• Hero Member
« Отговор #23 -: януари 11, 2016, 11:06:20 pm »
Ами погледнах и картата, защото работи за бебе, но направи 2 спонтанни аборта та затова.

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #24 -: януари 11, 2016, 11:17:23 pm »
Без карта не може да се даде конкретен отговор.

Дотук има близнаци, така ли? И след тях спонтанни аборти. Може и периодът да не е благоприятен за зачеване и износване.

Този въпрос не е много за начинаещи, баш анализ и прогностика си е.  :)

Ребека

• Hero Member
« Отговор #25 -: януари 11, 2016, 11:26:16 pm »
Ясно е че не е за начинаещи ,не е нужно да го казваш ;D Мисля, че много скоро все пак ще успее, благодаря ви. :) Пък да не забравяме че почнах с предсказателната астрология преди наталната :D ;D
« Последна редакция: януари 11, 2016, 11:28:06 pm от Ребека »

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 9345
« Отговор #26 -: януари 12, 2016, 04:09:09 pm »
За жена, която има близнаци по кой дом ще се гледа евентуално следващо дете?
ами тези близнаци нали се израждат едино след друго, дори оперативно, така че едното бебе е първо, а другото по 3 дома след него, като негово братче/сестриче
за конкретния случай следващото, терто бебе, трябва да е по 9д.
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
« Отговор #27 -: януари 12, 2016, 09:09:04 pm »
Ребека, 3 деца за наше време са много, т.е.-търси фактори за плодородие, примерно юпитер как е. Първо предпоставка, после тайминг

Ребека

• Hero Member
« Отговор #28 -: януари 12, 2016, 09:22:06 pm »
Има, има предпоставки, плодородна крава е тя ;D  -слънце Телец и Юпитер съвпад Венера пак в теле съвпад южен, възел к5 близнаци, луна скорпион, а скоро пр луна ще стъпи ву съвпада в Телец+още някои транзити  и дирекции та вярвам ще успее да излюпи още едно :012:

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
« Отговор #29 -: януари 12, 2016, 10:01:01 pm »
Всъщност юпитер в теле..., пък луна в скорпион...и възлите там
Ама стискаме палци, все пак-женски знаци

Kler

• Hero Member
  • Публикации: 909
« Отговор #30 -: януари 18, 2016, 09:32:04 am »
моя приятелка чака близнаци след инвитро и 1 аборт.
за трудности при забременяването виждам индикации, но за близнаци не. освен, че е с ац близнаци, а меркурий е и у5. У9 е във взени и е сатурн в 5ти. слънцето й също е във везни и в 5ти дом, но е У4. може би все пак си е показало силата в дома
в транзитите сега има активност по 5ти и 7ми.
« Последна редакция: януари 18, 2016, 09:38:15 am от Kler »

iivvaa

• Newbie
  • *
  • Публикации: 28
« Отговор #31 -: януари 20, 2016, 02:34:41 pm »
Кратък уводен курс по основи на астрологията за начинаещи: http://www.alwaysastrology.com/learn-astrology.html

How to interpret a birth chart

/изисква се елементарно ниво на английски/

Благодаря! Много е полезно. Поне има обяснение за тези аспекти, че са ми много неясни.

niarnus

• Sr. Member
  • Публикации: 416
« Отговор #32 -: януари 20, 2016, 09:27:03 pm »
За жена, която има близнаци по кой дом ще се гледа евентуално следващо дете?

Според мен, по това което съм наблюдавала досега, 5-ти дом (управител, алмутен) си остава като закономерност да е активиран всеки път. Производните вършат работа, но не е нужно непременно да търсиш акцент върху следващ дом и т.н. Естествено, не е достатъчно да се гледа само той, защото при една бременност 4-ти и 8-ми също са в играта. Сама ще кажеш после, то ще си покаже.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

minister_of_magics

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #33 -: януари 22, 2016, 12:49:22 pm »
 :) Здравейте и тук в тази тема. Не намерих по подходящо място да задам този на пръв поглед лесен въпрос. все съм мислел че за да мога да чета на друг език трябва да знам самия език и думите му.  :012: Та въпросът ми е какво означават тези У1 и К5 и К2 и т.н. А толкова да ми е интересно да прочитам по нещо.... когато успявам да разбера какво е.

delphin

• Hero Member
  • Публикации: 1915
« Отговор #34 -: януари 22, 2016, 12:51:29 pm »
У1 означава управител на 1 дом, а К5 е куспида, т.е връх на 5 дом  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

minister_of_magics

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #35 -: януари 22, 2016, 01:24:22 pm »
Благодаря ти. За У се досещах, но въпреки това попитах, а до колкото се отнася за К щеше да ми отнеме време да се досетя.  :)

Happy58

• Гост
« Отговор #36 -: януари 22, 2016, 02:31:54 pm »
Благодаря ти. За У се досещах, но въпреки това попитах, а до колкото се отнася за К щеше да ми отнеме време да се досетя.  :)

К идва от "куспида", което идва от френски ако не се лъжа

У (управител) може понякога да го срещнеш и като Г (господар)

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #37 -: февруари 11, 2016, 10:35:08 pm »
Ако гледаме Марс, той определено е с подчертано присъствие в твоята карта - намира се в собствен знак, диспозитор на Луната и Северния лунен възел. А ако Асцендентът е ректифициран правилно, тогава влиянието на Марс става първостепенно.

Наред с него, като втора доминанта бих определила Юпитер - силен есенциално, разположен в горната хемисфера на хороскопа, където е силен при дневно раждане, в 11 дом се води "в радост", а и си е доста издигнат, макар и да не е около МЦ. Няма обаче мажорни аспекти нито с господаря на Асцендента, нито със светилата. Обаче, от друга страна, "вижда" МЦ и неговия управител - Сатурн.

Докато Марс е в мажорен аспект и с Луната, и със Слънцето.

По терми пак Марс и Юпитер излизат на преден план. Юпитер е в терма на Марс, Луната е в терма на Юпитер. Ако гледаме термите на Птоломей, има рецепция между Марс и Меркурий /по египетски терми - няма/.

« Последна редакция: февруари 11, 2016, 10:48:32 pm от Lilla »

maimunka365

• Sr. Member
  • Публикации: 308
« Отговор #38 -: февруари 11, 2016, 10:48:03 pm »
Точно това е другият ми въпрос, как точно се определят терма, трипицлет, декада. Имам таблица на Птоломей. Ясно ми е, че градусите са основни, но много се обърквам, кое е терма, трипицлет и декада?

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
« Отговор #39 -: февруари 14, 2016, 01:52:15 am »
Тук по-скоро има смесено влияние.

Марс диспозира най-много планети в картата, при нощно раждане влиянието му е по-силно изразено. Има и рецепция със Слънцето - управителя на изгряващия знак.

Юпитер пък е в силна знакова и домова позиция, най-издигнат в картата. Има мажорен аспект със стелиума в Скорпион /Марс също/. Ако се гледат египетските терми, има рецепция по терма между Марс и Юпитер.

Според мен енергията прелива между Слънцето, Марс и Юпитер основно.

Интересна карта - тип купа, но без дръжка. Отсреща няма планета, която да е катализатор. Но може и Лунните възли да играят такава роля - модерният управител на скорпионския стелиум е в съвпад със СЛВ, а в другата половина на хороскопа се намира само ЮЛВ.