Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 38579 пъти)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1245
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1000 -: октомври 11, 2018, 01:52:07 pm »
Привет,

Имам един въпрос за Лунациите.
Как да разберем при Лунация, кой рожден аспект отключва?
Ето пример от книгата която чета, но така и не е обяснено какво се гледа: "ако едно затъмнение или лунация отключва рожден тригон, можете да очаквате подарък. Например ако вашата Луна образува тригон с Венера във въздушен знак и ако лунацията или затънението отключи този тригон или го превърне в голям тригон, определено ще ви се случи нещо хубаво"
И тук идва и другият ми въпрос с пример:
При Новолуние имаме Лунация Луна тригон с Венера, а в радикса имаме Венера в аспекти с Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон. И сега тук имаме ли съответно отключване на аспект от радикса с участието на Венера?
 ???
При теб нали имаше пълнолуние в 11 дом съвпад нат.Слънце/Юпитер.В какво се изрази,какво разбра,нещо при майка/баща,свекър/свекърва,приятел?

fortunades

• Full Member
  • Публикации: 198
« Отговор #1001 -: октомври 11, 2018, 01:57:27 pm »
При теб нали имаше пълнолуние в 11 дом съвпад нат.Слънце/Юпитер.В какво се изрази,какво разбра,нещо при майка/баща,свекър/свекърва,приятел?
Сафо,
Да така е. Но аз се опитвам да разбера написаното в книгата и да си го обясня.
Ами имах проблеми със свекърва си като цяло.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

• Full Member
« Отговор #1002 -: октомври 11, 2018, 02:00:06 pm »
Лунацията не отключва аспекти на аспектираната планета, само защото я аспектира. Тя може да отключва процеси. Затова може да прави актуален този аспект, който е узрял за това като процес, тематика.
Тригонът към натална планета не е изолиран, той е част от енергийният взаимообмен на текущата мунданна обстановка. Не се хващайте единствено на факта аспект към натална планета.

Астро книжките могат да предложат базови, ориентировъчни знания. Не могат да обхванат всички възможни варианти и комбинации.
Тъй като в момента имам само книгите под ръка, няма как да си обясня нещата по друг начин, освен като попитам тук. Определено след времв когато натрупам опит, ще си направя нужните изводи.
Благодаря ти, че се включи с толкова полезна информация.
 :-*

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 287
« Отговор #1003 -: октомври 11, 2018, 03:01:10 pm »
По астро форумите основно се обсъжда това, което пише в книгите - теорията и как се вписва тя на практика. Търси си някакво правило, а то винаги има изключения, защото е въпрос на различни индивидуални комбинации.
Съветът ми е в случая да не търсиш правило. А да се запиташ дали всички новолуния, които аспектират планета с тригон в картата ти, ти носят благини. И като цяло дали абсолютно всяко новолуние през годините назад, можеш да го отчетеш изобщо с нещо по неговата тема и частност по отделните аспекти, които има.

fortunades

• Full Member
« Отговор #1004 -: октомври 11, 2018, 10:39:37 pm »
По астро форумите основно се обсъжда това, което пише в книгите - теорията и как се вписва тя на практика. Търси си някакво правило, а то винаги има изключения, защото е въпрос на различни индивидуални комбинации.
Съветът ми е в случая да не търсиш правило. А да се запиташ дали всички новолуния, които аспектират планета с тригон в картата ти, ти носят благини. И като цяло дали абсолютно всяко новолуние през годините назад, можеш да го отчетеш изобщо с нещо по неговата тема и частност по отделните аспекти, които има.
starinthenightsky,
Благодаря ти!
Ще трябва още доста да почета и да се ровя из хороскопа си. Лошото е, че не помня много от нещата които са се случвали като точни дати... Все пак от една година само се интересувам от астрология. Но вече си водя нещо като дневник, в който си описвам такива случки. Ще мога едва другата година ще мога да кажа със сигурност.