Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 53393 пъти)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 1835
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1000 -: октомври 11, 2018, 01:52:07 pm »
Привет,

Имам един въпрос за Лунациите.
Как да разберем при Лунация, кой рожден аспект отключва?
Ето пример от книгата която чета, но така и не е обяснено какво се гледа: "ако едно затъмнение или лунация отключва рожден тригон, можете да очаквате подарък. Например ако вашата Луна образува тригон с Венера във въздушен знак и ако лунацията или затънението отключи този тригон или го превърне в голям тригон, определено ще ви се случи нещо хубаво"
И тук идва и другият ми въпрос с пример:
При Новолуние имаме Лунация Луна тригон с Венера, а в радикса имаме Венера в аспекти с Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон. И сега тук имаме ли съответно отключване на аспект от радикса с участието на Венера?
 ???
При теб нали имаше пълнолуние в 11 дом съвпад нат.Слънце/Юпитер.В какво се изрази,какво разбра,нещо при майка/баща,свекър/свекърва,приятел?

fortunades

• Sr. Member
  • Публикации: 339
« Отговор #1001 -: октомври 11, 2018, 01:57:27 pm »
При теб нали имаше пълнолуние в 11 дом съвпад нат.Слънце/Юпитер.В какво се изрази,какво разбра,нещо при майка/баща,свекър/свекърва,приятел?
Сафо,
Да така е. Но аз се опитвам да разбера написаното в книгата и да си го обясня.
Ами имах проблеми със свекърва си като цяло.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

• Sr. Member
« Отговор #1002 -: октомври 11, 2018, 02:00:06 pm »
Лунацията не отключва аспекти на аспектираната планета, само защото я аспектира. Тя може да отключва процеси. Затова може да прави актуален този аспект, който е узрял за това като процес, тематика.
Тригонът към натална планета не е изолиран, той е част от енергийният взаимообмен на текущата мунданна обстановка. Не се хващайте единствено на факта аспект към натална планета.

Астро книжките могат да предложат базови, ориентировъчни знания. Не могат да обхванат всички възможни варианти и комбинации.
Тъй като в момента имам само книгите под ръка, няма как да си обясня нещата по друг начин, освен като попитам тук. Определено след времв когато натрупам опит, ще си направя нужните изводи.
Благодаря ти, че се включи с толкова полезна информация.
 :-*

starinthenightsky

• Sr. Member
  • Публикации: 392
« Отговор #1003 -: октомври 11, 2018, 03:01:10 pm »
По астро форумите основно се обсъжда това, което пише в книгите - теорията и как се вписва тя на практика. Търси си някакво правило, а то винаги има изключения, защото е въпрос на различни индивидуални комбинации.
Съветът ми е в случая да не търсиш правило. А да се запиташ дали всички новолуния, които аспектират планета с тригон в картата ти, ти носят благини. И като цяло дали абсолютно всяко новолуние през годините назад, можеш да го отчетеш изобщо с нещо по неговата тема и частност по отделните аспекти, които има.

fortunades

• Sr. Member
« Отговор #1004 -: октомври 11, 2018, 10:39:37 pm »
По астро форумите основно се обсъжда това, което пише в книгите - теорията и как се вписва тя на практика. Търси си някакво правило, а то винаги има изключения, защото е въпрос на различни индивидуални комбинации.
Съветът ми е в случая да не търсиш правило. А да се запиташ дали всички новолуния, които аспектират планета с тригон в картата ти, ти носят благини. И като цяло дали абсолютно всяко новолуние през годините назад, можеш да го отчетеш изобщо с нещо по неговата тема и частност по отделните аспекти, които има.
starinthenightsky,
Благодаря ти!
Ще трябва още доста да почета и да се ровя из хороскопа си. Лошото е, че не помня много от нещата които са се случвали като точни дати... Все пак от една година само се интересувам от астрология. Но вече си водя нещо като дневник, в който си описвам такива случки. Ще мога едва другата година ще мога да кажа със сигурност.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1005 -: октомври 17, 2018, 04:49:14 am »
Защо някои си слагат/слагаме винаги снимки(истински)на профилите?Може би у1 е високо в хороскопа,или е тронов?
Къде изчезна Лили?

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1006 -: октомври 17, 2018, 05:24:53 am »
Съвпад Юпитер/Сатурн добре ли е в синастрия?Без да знаем в кой дом,знакът е телец.

Veselin

• Hero Member
  • Публикации: 5436
« Отговор #1007 -: октомври 17, 2018, 08:22:52 am »
Защо някои си слагат/слагаме винаги снимки(истински)на профилите?Може би у1 е високо в хороскопа,или е тронов?
Къде изчезна Лили?
Това едва ли е от значение. При мен У1 е високо, имал съм профил преди във фейса, без мои снимки, сега имам своя снимка на профила, затова пък в почти всички форуми съм влизал с истинското си име.
Къде да е Лили, нали с Папи се скараха и тя спря да влиза вече?..

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 10034
« Отговор #1008 -: октомври 17, 2018, 11:43:58 am »
Съвпад Юпитер/Сатурн добре ли е в синастрия?Без да знаем в кой дом,знакът е телец.
Юпитер на мъжа в съвпад със Сатурн на жената ли да гледаме?
http://pims.ucoz.net/publ/87-1-0-227
« Последна редакция: октомври 17, 2018, 11:48:50 am от akruks »
„Човек вижда толкова, колкото знае.”
Гьоте

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1009 -: октомври 17, 2018, 11:48:45 am »
Може би не е от значение,но все пак трябва да има астрологично обяснение.Защо някои го правят,а други -не.Аз не съм с истинското си име,когато се регистрирах астероида Сафо е бил съвпад със сатурнА ми,след това видях.Казвам се Рени.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1010 -: октомври 17, 2018, 11:52:45 am »
Юпитер на мъжа в съвпад със Сатурн на жената ли да гледаме?
http://pims.ucoz.net/publ/87-1-0-227
Акрукс, обратното.Благодаря!

fortunades

• Sr. Member
« Отговор #1011 -: октомври 17, 2018, 05:09:22 pm »
Къде изчезна Лили?
Сафо, аз съм с истинската снимка, но името ми е част от прякора с който съм тук.
Може да видиш моята карта.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1012 -: октомври 17, 2018, 07:18:26 pm »
Сафо, аз съм с истинската снимка, но името ми е част от прякора с който съм тук.
Може да видиш моята карта.
Аха,у1 Меркурий в 10 дом(риби).Луна у3 дом и тя в 10(водолей).По 3 дом са имената,прякорите,псевдонимите,подписите....Луна във въздушен знак,И ти "фортуна".Но някъде беше написала и името си,помня,да.
Fortuna е богиня на щастието .Защо го свързах с ураган,незнам.Дядо казваше :"Фъртуна вие навън" в люта зима. :)
Къде ти е фортуна в натала,градус и знак?Когато се регистрира къде е била транзитната?
« Последна редакция: октомври 17, 2018, 07:26:31 pm от Сафо »

fortunades

• Sr. Member
« Отговор #1013 -: октомври 17, 2018, 07:37:50 pm »
Аха,у1 Меркурий в 10 дом(риби).Луна у3 дом и тя в 10(водолей).По 3 дом са имената,прякорите,псевдонимите,подписите....Луна във въздушен знак,И ти "фортуна".Но някъде беше написала и името си,помня,да.
Fortuna е богиня на щастието .Защо го свързах с ураган,незнам.Дядо казваше :"Фъртуна вие навън" в люта зима. :)
Къде ти е фортуна в натала,градус и знак?Когато се регистрира къде е била транзитната?
Сафо,
Деси се казвам. Фортуна (от Локус Фортуна или точката на щастието)+Дес(първите три букви от името ми и прякор в училище). Ще трябва да си разгледам аспектите по това време и да видя кога съм се регистрирала, че беше преди време. Но тогава четях за точката на щастието :)
Не бих казала че съм фортуна, а по-скоро се противопоставям на вече установените норми и правила, търся да съм хем спретната и хем различна, да имам свой стил и не се водя по модата, хич не обичам раздърпани и парцаливи къси дрехи :D и винаги нося грим, но не тежък, спретната коса и т.н. Много пробивна и борбена и с високо его от съвпада на Слънце в Овен с Юпитера. Не понасям несправедливостта, ето това може да ме запали. И най-вече не понасям фактът, че държавата не може да се погрижи за хората и бездомните животинчета в нея.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1014 -: октомври 24, 2018, 09:27:27 am »
Сатурн в 12 дом винаги ли дава затвор според вас?При мен е у9,у10 домове.Кой е лежал в затвора?

Veselin

• Hero Member
« Отговор #1015 -: октомври 24, 2018, 09:48:34 am »
Сатурн в 12 дом винаги ли дава затвор според вас?При мен е у9,у10 домове.Кой е лежал в затвора?
В натала ли или в солара? Ти лежала ли си?

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1016 -: октомври 24, 2018, 10:02:11 am »
В натала ли или в солара? Ти лежала ли си?
В натала.Аз не съм лежала в затвора,не съм осъждана,не съм водила дела през живота си,което е странно с Меркурий у1,у2,у5 в 9дом,квадрат към диспзитора си Сатурн,квадрат Юпитер.Може би по-нататък във времето нещо да се случва в този план.УжасТ.Но някой е бил в затвора.Кой?

Veselin

• Hero Member
« Отговор #1017 -: октомври 24, 2018, 10:05:35 am »
Според мен това са пълни глупости. Все едно да кажеш, че Сатурн в 5 дом винаги дава бездетие.
Аз не съм лежал, преди 2 години се опитаха да ме обвинят за кражба на телефон, който никога не бях виждал, но естествено, нямаха доказателства и не ме задържаха. Тогава вдигнах голям шум, писах дори и тук във форума, но от тогава останах с убеждението, че в България нямаш ли пари, винаги може да те набедят за нещо и да те тикнат в пандиза за нищо.

Сафо

• Hero Member
« Отговор #1018 -: октомври 25, 2018, 05:56:31 am »
Според мен това са пълни глупости. Все едно да кажеш, че Сатурн в 5 дом винаги дава бездетие.
Аз не съм лежал, преди 2 години се опитаха да ме обвинят за кражба на телефон, който никога не бях виждал, но естествено, нямаха доказателства и не ме задържаха. Тогава вдигнах голям шум, писах дори и тук във форума, но от тогава останах с убеждението, че в България нямаш ли пари, винаги може да те набедят за нещо и да те тикнат в пандиза за нищо.
Трябва да питаме някой със Сатурн в 5 дом.Аз имам Плутон и Уран в 5дом.Нали си чел какво дават?Разбира се,от значение е куспидата на дома ,управителите как са аспектирани и т.н.

Terry

• Hero Member
  • Публикации: 2543
« Отговор #1019 -: октомври 25, 2018, 08:43:32 am »
Бившият ми съпруг има Сатурн в пети в квадрат с луната в първи. Има три деца :012:

Аз съм със Сатурн в лъв в 12 ти, като Сатурн е У6 и съм работила все в големи институции. Нямащи общо със затворите :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.