Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 182244 пъти)

Satin

• Hero Member
  • Публикации: 3045
Любовни хорари
« -: юни 04, 2013, 12:27:48 pm »
Понеже вече не издържам непрекъснато да съм тъжна, ще се появи ли някой нов мъж да ме поразсее поне временно. Не че го искам този нов мъж, но съм толкова наранена, че вече едва издържам тази тъга  :)

Някой ще погледне ли хорара, който според мен е НЕ  :)

Diyana

• Hero Member
  • Публикации: 1702
Re: Любовни хорари
« Отговор #1 -: юни 04, 2013, 12:32:58 pm »
Луната е без курс, ще трябва да си изтъгуваш тъгата. За да не прехвърляш после яда си от нея върху Подходящия.
De omnibus dubitandum est

Lilla

• Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13449
« Отговор #2 -: юни 04, 2013, 12:35:18 pm »
Сатен, "клин клин избива" понякога също е вариант, но като притежател на водна плутонясала Луна мога да ти кажа, че в нашия случай може да доведе до още по-безнадеждно затъване.  :-\

Иначе Луна без курс не дава потвърждение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

• Hero Member
« Отговор #3 -: юни 04, 2013, 12:44:20 pm »
Сатен, "клин клин избива" понякога също е вариант, но като притежател на водна плутонясала Луна мога да ти кажа, че в нашия случай може да доведе до още по-безнадеждно затъване.  :-\

При мен не работи това. Като магаре на мост съм.
Колкото и егоистично да звучи, имам нужда някой да ме обича в момента, а аз да имам поне някакъв сексуален интерес към този някой.
Точно тази плутонясала Луна от тук на татък ще е неспособна да допусне някой до нея. Поне докато не излекува раните си и не се научи да забравя, онова което не се забравя.

Diyana

• Hero Member
  • Публикации: 1702
« Отговор #4 -: юни 04, 2013, 12:45:39 pm »
като притежател на водна плутонясала Луна мога да ти кажа, че в нашия случай може да доведе до още по-безнадеждно затъване.  :-\

Потвърждавам, за съжаление обаче най-вече го отнася вторият клин, грозно го отнася и незаслужено.
De omnibus dubitandum est

nerealna

• Hero Member
  • Публикации: 592
« Отговор #5 -: септември 20, 2013, 08:41:38 pm »
Ще има ли възобновяване на взаимоотношенията ми с Кретенчето  :)
По картата с този квадрат на У5 не клони към да, ама да питам  :)
и аз мисля, че на този етап няма да се случи.

enigma

• Hero Member
  • Публикации: 1971
« Отговор #6 -: септември 24, 2013, 06:41:49 pm »

Може и още да се поскарате, а той свободен ли е? Виждате ли, дами и господа-на това му се вика ОКУЛТАЦИЯ, абсолютен съвпад на негов управител на1 в твой5 и на твоят у-л на 5в твой 5, Че и възелът участва, важна опитност преминаваш с този човек. Ама нещата при вас са били изглежда много силни за добро, или лошо.
Твоят сигнификатор е в заточение-защо? Той не те заслужава ли според теб?
Твоята планета е по-бърза, на марс-предстои квадрат с венера откъм твой 3дом, вероятно ще го отрежеш, като имаме предвид и предстоящата опозиция слънце-луна.Също, това,което ви разделя ще си остане-във фиксирани знаци е "различието". Но драмата при вас е била силна, сигнификатори на връзката ви в лъв и скорпион. 8)
Което пък може да се тълкува,че и чувствата са дълго трайни, независимо дали ще направите компромис. Все пак квадратът е  само един напрегнат аспект, а вие сте хора със свободна воля.
« Последна редакция: септември 24, 2013, 06:52:38 pm от enigma »

Flora

• Hero Member
  • Публикации: 1168
« Отговор #7 -: февруари 04, 2014, 02:45:55 pm »
Да ви питам в тази стара тема  :): Как определяте основните тълкувания по любовните хорари? Получавам често запитвания от приятелки, но не мога да им отговоря по хорарите ( щото почти нищо не отцепвам в този дял). Например на въпроса : Има ли чувства към мен Ж или какво чувства към мен У, влюбен ли  е в мен А. и тн? Гледат се У1 ( като този , който задава въпроса) и сиг У7, сигнификатори, дали ще сключват аспект или не, какъв е аспекта и тн? Луната гледа ли се за пол. или отр. отговор? Сигурно после се гледат У5 на питащия ( квезита май се казва) и кверента, планети с производни домове в 5ти, 8ми,12-ти ( за тайни) и тн?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8765
« Отговор #8 -: февруари 04, 2014, 05:03:35 pm »
Плутон/Скорпион не търсят  връзка ,а жертва и когато същата се опита да избяга ,настъпва паника-вина-гняв-саморазрушение (в този порядък ) ...след това се отърсват и набелязват следващата.
Satin ,според мен си между "4 и 5 " база,така че краят му се вижда и скоро ще има ...нова "жертва" .Успех !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

• Hero Member
« Отговор #9 -: февруари 04, 2014, 06:17:30 pm »
Според мен ако въпроса е "Има ли чувства еди кой си конкретен" би трябвало да се гледа у1-у7. Ако е ще си намеря ли някой някъде там у1 - у5. Ако е - ще възобновя ли комуникацията си с еди кой си у3-у9. Но връзка на сигнификатори на 5ти домове се гледат и в първия случай с 1-7 - дали твой сигнификатор примерно попада в 5 дом на другия или негов в твоя пети дом, това също е интерес проявен.  :)

Мерси Тъндър  :)  Давам един пробен, направих го с въпрос , но и да видя как ще го тълкувам. Някой също може да даде пробен за друг въпрос. Та за въпроса : Има ли чувства към мен лицето Х ?

В случая - Мой У1 е на негов асц. Негов У 1 ( гледам уран, не знам дали не се гледа и сатурн в случая) е в мой трети. Имали са секстил , но сега аспекта е разходящ ( един вид може да е имал, но вече не е .. или аз да съм имала, но вече не ) ?  ::)

От друга страна ако гледаме сатурн като негов управител: сатурн ще направи квадрат със слънцето, един вид орицателен аспект и отговора ще е не ? У на мой пет в негов пети дом- това не знам как точно д асе тълкува, а У5 за него в мой 8ми. На луната й предстои опозиция с марса, май това пак не е много положително.

А ако например се пита въпрос : влюбен ли е в мен еди си кой, кои домове ще се гледат?

Прилагам картата от примера по-долу
And nobody knows my name

Satin

• Hero Member
« Отговор #10 -: февруари 04, 2014, 07:01:54 pm »

Кретенче, но любимо кретенче- Сатурн У1 за него в твоя 5д  :)
Луната У1 в разходящ хармоничен аспект със Сатирн У1 за него- не излиза по картата да имате окончателна раздяла
напрежение в общуването- да, в начина по който се забавлявате, изразявате емоции също ще има разминаване, но връзката няма да се разпадне, дори след като млъкнеш като риба- Луната У1 в сходяща опозиция със Слънцето У3
А какво става в действителност, минали са 3 мес- дай ОВ

Както каза млъкнах, като риба, а той изчезна  :)

Flora

• Hero Member
« Отговор #11 -: февруари 04, 2014, 09:33:11 pm »
Веско и Акрукс, благодаря ви за  подробното тълкуване ( разяснение).  :)

А какъв ти е X на теб?
По картата излиза, че в случая повече ти мислиш за него, тъй като твоят с-р е в неговия 1 дом, обаче Слънцето и Уран са във взаимна рецепция (възможно е да има взаимна симпатия между вас). Уран е в негов 3 дом и в твой 9 - да не би X да е някъде надалеч от теб, да кажем в чужбина? Ако гледаме Сатурн, то той по-скоро мисли за кариера и работа в момента. Меркурий е У5 за него в твоя 8 дом, обаче няма разходящ аспект с неговия с-р - не мисля, че е влюбен в теб.

Ами никакъв не ми е в момента  :012:  Иначе ми е един бивш.  :012: Но явно хорара тук излиза доста правилен, защото реално погледнато зададох въпроса днес повече от астрологича гледна точка, беше ми любопитно как да го разгелдам . Но сигурно е вярно. Това, че е надалеч също е вярно, в различни държави сме в момента и той е чужденец. Не мога да кажа за какво мисли в момента, защото от доста време не подържаме никакви взаимоотношения. Но ако има ретро мерк или венера се сещам за някакви хора от миналото и се питам например какво ли правят  :) :012:

Цитат
Твой У1 в негов 1д- ти проявяваш по-голям интерес към него
Уран У1 в негов 3д- общителен, завързва бързо и неочаквано запознанства, срещи, комуникация
Сатурн У1 в негов 10д- от друга страна е отдаден на кариерата, на това да е високо в йерархията
Сатурн У1 в сходящ хармоничен аспект с Меркурий У5 в негов 2д- предстои му да покаже чувствата си, било чрез подарък или да отдели пари за развлечения
Чувствата му ще са споделени с твоите, които на този етап са приятелски- Меркурий У5 за него в сходящ тригон с Юпитер У5 за теб в твоя 11д
Уран У1 за него е в разходящ хармоничен аспект със Слънцето У1 за теб, но на Слънцето предстои квадрат със Сатурн У1 за него, Венера У4 за теб в сходящ квадрат с Марс У4 за него- няма да се разделите, но и събиране под един покрив на този етап не престои, поради различно населено място, иначе общуване, срещи, любовна, интимна връзка- да, това може да се реализира

Значи от тук разбирам, че трябва да гледам и двата сигнификатора, ( в случай , че има такива). Както например тук разглеждаме сатурн и уран. Вярно си го описала Акрукс, той между другото е слънчев водолей, със силно изявен уран и луна в лъв  :012:  За последните неща много ме съмнява да станат, но поне да са приятелски чувствата, че се разделихме хич не приятелски и може би ми се иска ( дори подсъзнателно) някой ден просто ей така да се срещнем и да говорим нормално и приятелски. Защото обикновено не съм в такива отношения с хора, било и те да са били в моето минало, не ми харесва да остават лоши спомени и чувства, вярвам, че хората израстват и могат да с епроменят на всяко ниво. А аспекти към У8 гледат ли се ( освен в случаите, когато някой не зададе върпос специлано по 8модомни теми) ?

А аз в случая когато съм представена от сигнификатор слънце в 7ми дом- значи в момента съм ориентирана повече към другите ? :) или в хорара се счита повече към другия?
« Последна редакция: февруари 04, 2014, 09:35:28 pm от Flora »
And nobody knows my name

Satin

• Hero Member
« Отговор #12 -: февруари 04, 2014, 09:43:14 pm »
Ето някакви кратки описания

Flora

• Hero Member
« Отговор #13 -: февруари 04, 2014, 09:55:26 pm »
Мерси много , :-*  Сатин   Супер, вече изтеглих първия документ
And nobody knows my name

Satin

• Hero Member
« Отговор #14 -: февруари 11, 2014, 10:03:15 pm »
Ето още една книга, има подробни таблици кое по кой дом и планета е, на руски е

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2146
« Отговор #15 -: февруари 14, 2014, 08:34:16 pm »
Приятелка задава въпрос-причината за негативното поведение на мъж към нея?Отново огромно благодаря за помощта ви.Да уточня,че нямат връзка.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

kabala

• Hero Member
  • Публикации: 514
    • http://kaballa.wordpress.com
« Отговор #16 -: февруари 14, 2014, 09:06:20 pm »
Значи, аз съм за класиката. При хорар не се задава подобен въпрос- как е причината за някакво поведение. Задава се конретен въпрос, на който може да се отговори с да или не, освен, ако не иде реч за изгубена вещ. И с тоз марс във везни, може да му досажда, пък.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

• Hero Member
  • Публикации: 7246
« Отговор #17 -: февруари 14, 2014, 09:33:07 pm »
Тъндър - гледам, и не я виждам таз взаимна рецепция
За мен ситуацията е съвсем друга, и въпреки че въпросът не е зададен коректно - общо взето тя го харесва, той не знае, е - не е съвсем така, но горе-долу. Остава съмнението за сатурн в седми - колко е коректен астрологът и колко е откровен клиента

Papy

• Hero Member
« Отговор #18 -: февруари 14, 2014, 10:10:01 pm »
аха,да
ами аз някак съм свикнала да търся еквивалетно качество за взаимна, ама може и така да й викат - смесена, знам ли

обаче както си написала - марс е заточен, и дори да имаше далаверка от тая смесена рецепция, заточението прецаква нещата

Papy

• Hero Member
« Отговор #19 -: февруари 14, 2014, 10:30:03 pm »
как може куц, сакат човек да ти помогне?
в квадратни знаци, с апликиращ точен аспект
опит в хорарите нямам голям, но моето мнение е, че не са им добри отношенията и няма голям шанс да се оправят