Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 80429 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #210 -: Февруари 14, 2016, 04:19:13 pm »
Пусни си картата с рождените данни тук, при наличие на време и желание все някой ще се отзове.

Във ведическата астрология се работи с данни, а не по онова кръгче с цветни нещица. Друг тип карти се построяват /повече от една/, доста различни на външен вид и различни като прочит.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Ведически карти
« Отговор #211 -: Февруари 14, 2016, 04:26:25 pm »
Пусни си картата с рождените данни тук, при наличие на време и желание все някой ще се отзове.

Във ведическата астрология се работи с данни, а не по онова кръгче с цветни нещица. Друг тип карти се построяват /повече от една/, доста различни на външен вид и различни като прочит.
Ще пратя на лично картата с данните, когато някой изяви желание.
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 06:53:40 pm от Aquarius »

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ведически карти
« Отговор #212 -: Февруари 18, 2016, 12:53:44 am »
Ако държи осми, значи държи и асцендента, а лагнеш доминира сред основанията за преценка на ефекта ѝ. Асцендентът ти не попада ли в началото на Скорпион? :017:

Не, Дияна. Според „официалния“ час от майка ми съм си в последния на Везни, а едни предположения на познат гласят, че дори малко по-ранен ми е работещ. Все още не съм си правила професионална ректификация, отдавна се каня, но и се чудя дали ще ме изчислят точно, дали има смисъл. И след като лагнеш доминира, както казваш, какво се предполага в случая?   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ведически карти
« Отговор #213 -: Февруари 18, 2016, 12:57:52 am »
до тук, като обобщение:
- не е най-хубавото, което може да сполети човек в активна възраст;
- последната година удря най-силно, обичайно там, където най-много боли;

макар да има изключения, има общовалидна проява, според водещия главен период

При мен захапа по-тежко и от предната година още, но тогава по някое време е стартирал Кету/Сатурн, сигурно има логика.

п.п. стана ми любопитно покрай казаното от теб, че се замислих, Кету нали не е по конвенционалното, или бъркам?
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 01:00:56 am от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #214 -: Февруари 18, 2016, 04:01:38 pm »
Не, Дияна. Според „официалния“ час от майка ми съм си в последния на Везни, а едни предположения на познат гласят, че дори малко по-ранен ми е работещ. Все още не съм си правила професионална ректификация, отдавна се каня, но и се чудя дали ще ме изчислят точно, дали има смисъл. И след като лагнеш доминира, както казваш, какво се предполага в случая?   

Съвсем съм се объркала явно - в три програми имам записани три различни вида данни с твоето име там  :012:. В ягата излезе карта с Лагна във Вишакха на Везни и Венера заедно с Юпитер в девети дом в накшатра на Раху (Ардра), а в Навамша Венера е в десети, екзалтирала. Учебникарското твърдение е, че даша на лагнеш не носи негативи. Личният ми опит не го подкрепя стопроцентово, но цялостната оценка за периода е много позитивна.
В твоя случай, ако имам вярна карта, има достатъчно допълнителни показатели за благотворността на Венера и периодите ѝ трябва да са най-добрите  :012:. Ако часът ти е по-ранен, Кету изкопчва още няколко месеца (но не повече от 2-3 за десет минути корекция на часа), за да зловреди. И при мен близка жена имаше near-death experience в началото на Венерината даша, но всичко се размина своевременно и благополучно, а и периодът съвпадна с последния етап на Саде Сати, затова предпочитам да го отдавам на него и деабилитираната ми Луна, а не на хубавата ми Венера.

ПП. А за кариерния трясък - Сатурн през МС или аспект с управителя на МС? Или отново към Луна като управител на десети дом във ведическата ти карта (ако е тази, де)?
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 11:34:40 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Ведически карти
« Отговор #215 -: Март 16, 2016, 04:53:35 pm »
Кажете за лагна, обграден от малефици?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #216 -: Март 16, 2016, 05:00:48 pm »
Кажете за лагна, обграден от малефици?

Като цяло обграждането не е благоприятно - казват, че пречи на изявите по съответния дом или планета.

В случая с Лагна трябва да се види как е поставен Лагнеш и каква му е силата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Ведически карти
« Отговор #217 -: Март 16, 2016, 07:37:10 pm »
Защо? Може ли силен управител да противодейства на обграждането? Не е ли "и", "и"

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #218 -: Март 16, 2016, 07:58:00 pm »
А защо да не може? Всъщност така не се елиминира обграждането, но евентуално би могло да се смекчи негативното въздействие. Адекватно поставен Лагнеш има силата да се противопостави. Особено ако участва и в благоприятни йоги.

Не знам какво пишат по този повод в класическите сутри, но по пътя на логиката така ми се струва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Ведически карти
« Отговор #219 -: Март 16, 2016, 08:24:13 pm »
Да, мисълта ми беше има ли конфигурация, която "спасява" обграждане, или един силен управител-в случая с асц, е достатъчно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #220 -: Март 16, 2016, 09:43:26 pm »
Не съм чела изказвания за отмяна на Папакартари йога /така се казва/. Но за Кала сарпа йога има такива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #221 -: Март 17, 2016, 12:22:17 pm »
В това видео Капиел Радж разказва за въпросната йога, по подробно за Папкартари йога относно Лагна. Разказва за по-модерни възгледи относно това положение и евентуални положителни проявления. Накратко - нищо не се постига без труд в живота на човек с тази йога, но именно поради всички тези усилия, които му се налага да положи, такъв човек може да постигне много.
Омекотяване на йогата (според него) - аспект от бенефик върху "притиснатия" дом или планета.

https://www.youtube.com/watch?v=g6aoa-Uo-fQ

Между другото и аз може би имам същата йога относно Лагна (въпрос на интерпретация) - Кету в 12-ти дом и Слънце във 2-ри. Слънцето не е от най-неприятните малефици, все пак е естествен управител на душата (атмакарака), но все пак е малефик според класическите текстове.
« Последна редакция: Март 17, 2016, 01:54:37 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #222 -: Март 17, 2016, 02:16:34 pm »
Споделям накратко за Папкартари йога върху Луната в карта на едно момиче, моя колежка. Момичето е много интелигентно, способно, работливо, но като се озлоби, съска и хапе, ела та гледай.

Часът на раждане е неизвестен. В индийската карта положението е следното. Има Луна в Скорпион, най-вероятно накшатра Джиештха, която е с остра природа. Управлява се от Меркурий, знакът пък се управлява от Марс, като ги комбинираме, се получава остър ум, но и остър език. Хубавата страна на това е, че може да е искрена и директна, но откъм негативната проява се озлобява, ако не става на нейното, а тя обича да командва. А като се озлоби, започва да изтъква грешките на другите, да използва служебно положение, за да им натрие носа. Сега за йогата - Луната е притисната между Марс (Луната е в един знак с Марс, т.е. има тронов скорпионски Марс, който е в накшатра Анурадха) и Сатурн (във 2-рия знак от Луната, т.е. Стрелец). Йогата би трябвало да е омекотена от аспекта на Юпитер, който е тронов (Риби), в 5-тия дом от Луната. Да, през по-голямата част от времето тя изглежда сладка и добронамерена, т.е. успява с интелигентно поведение да прикрие желанието си да управлява всички. Но тук с Юпитер е намесен и Раху, т.е. имаме и Гуру-Чандал йога и жаждата на Раху се обажда (но съвпадът им е широк - 25 градуса, което не би трябвало да се брои за съвпад)... Прикачвам карта без час на раждане (Луната е поставена в Лагна, т.нар. Чардра Лагна карта).
« Последна редакция: Март 17, 2016, 02:18:28 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #223 -: Март 17, 2016, 02:20:01 pm »
При нея Луната не е просто затисната между малефици, а и е в един знак с Марс. При това в знак на дебилитация - Скорпион, нали? Но пък Марс тук е много силен и доминира над менталността, силно оцветява темперамента. Джиештха са и по-себични, по-завистливи, ако надделеят негативните характеристики.
« Последна редакция: Март 17, 2016, 02:22:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #224 -: Март 17, 2016, 02:29:41 pm »
Да, точно така Лили, Луната и Марс са в Скорпион. То троновият Марс си иска лидерството. И за завистливостта си точна.