Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 80422 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #255 -: Април 24, 2016, 09:47:55 pm »
https://en.wikipedia.org/wiki/Maraka_(Hindu_astrology) Анарета?

Не. Управител на втори или седми дом. Или планета в тях.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #256 -: Април 24, 2016, 09:55:53 pm »
Чудесно,но като се зачетох намерих странни разлики спрямо западната астрология.
В Телец Слънцето и Сатурн са бенефици,Юпитер,Венера и Луна не са благоприятни.В Телец защо Венера не е на трон,а Луната в екзалтация и защо нанася щети?  :017:

В Козирог Луна,Юпитер и Марс са благоприятни.марс добре,а другите как така?като Марс можел да причини смърт?

В Рак Марс,Юпитер и Луната са благоприятни.И на друго място прочетох,че Марс в Рак е благоприятен,а трябваше да е паднал.

В Скорпион Юпитер и Луната са бенефици.

Това е функционална оценка на планетите в зависимост от домовете им на управление. Тя не замества/измества естествената им природа, а я допълва. Ако имаш бенефик за управител на осми дом, това не ти спестява смърт и загуби при удар към него, дори и в западната. Е, с Юпитер можеш да умреш от преяждане и цироза, да речем, дали е по-добре от някой катастрофичен остър Марс -оценката е субективна.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #257 -: Април 24, 2016, 09:59:13 pm »
В случаите, когато планетата управлява два дома -добър и лош, за водещо се счита управлението на по-силния дом, и не, нямат предвид ъглов.
De omnibus dubitandum est

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #258 -: Април 24, 2016, 10:36:19 pm »
Пускам още линкове,който ми се струват интересни за нас, начинаещите.
http://www.barbarapijan.com/bpa/bAstrHom.htm


А тук пише за брака и богатството в картата  :d030: :D
http://vedicastrologervaibhavgupta.blogspot.bg/2013/06/dhan-yogas-planetary-combinations-for.html
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #259 -: Април 25, 2016, 04:02:41 pm »
Намерих още един линк към сайт Раджа йоги за просперитет

http://jyothishi-pandit.blogspot.bg/2009/05/raja-yogas-for-prosperity-part-106.html
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #260 -: Април 25, 2016, 04:16:15 pm »
С моите йоги в навамша и силно поставени планети трябваше да съм някой министър, ама йок  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #261 -: Април 25, 2016, 04:41:12 pm »
С моите йоги в навамша и силно поставени планети трябваше да съм някой министър, ама йок  :012:
Аз още не мога да си разчета картата,но се напъвам,а онази карта на ромбовете изобщо не мога да я осмисля  :57: .Трябва да записвам какво си откривам,че забравям.И аз си намерих хубави йогички,но май ведическата карта като цяло ми е много кофти с тази Сарпа йога.Ведическата не ми харесва,защото е много негативна астрология.Вменява ти се карма и неизбежност.  :d030: като се зачетох в 12те вида Кала сарпа йога,ами ние да лягаме и да мрем направо.  :043: Чак не мога да си представя какво толкова сме направили в минал живот,за да я заслужим и сега цял живот над нас ще тегне проклятие.Над мен предателства .  :d030: :D

Имам нужда от помощ някой да ми каже след като планетите са разположени над хоризонта,а СЛВ е в 6Д/ЮЛВ в 12Д планетите в картата ми в коя посока се движат:от СЛВ към ЮЛВ или от ЮЛВ към СЛВ?  :017:
Пък има и неща,които не са ми ясни.Планетите все са в 7,6,5,4,3,2 дома,но йогата би трябвало да се формира само,ако домовете са поредни,м?  :017:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #262 -: Април 25, 2016, 04:46:42 pm »
Имам нужда от помощ някой да ми каже след като планетите са разположени над хоризонта,а СЛВ е в 6Д/ЮЛВ в 12Д планетите в картата ми в коя посока се движат:от СЛВ към ЮЛВ или от ЮЛВ към СЛВ?  :017:

Имаш предвид онази йога, дето всички планети са заключени от едната страна на Лунните възли ли?

И аз имах затруднения да определя дали имам Кала сарпа йога или Кала амрита йога в навамша. По реда на знаците в Зодиака се определя движението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #263 -: Април 25, 2016, 06:46:49 pm »
Имаш предвид онази йога, дето всички планети са заключени от едната страна на Лунните възли ли?

И аз имах затруднения да определя дали имам Кала сарпа йога или Кала амрита йога в навамша. По реда на знаците в Зодиака се определя движението.
Същата йога.За нея пишат по-злокобни неща от за Плутон в западната  :012:
Ти се успокой,защото я нямаш-Марс,Слънце,Мерк са извън рамката.
При тази йога има едно облекчение,ако например асц е извън "захапката на змията".  ;D Иначе звучи поетично.  :d030:
Като имам време ще започна да издирвам карти с тази комбинация,извън всеизвестните Тачър,Мусолини.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #264 -: Април 25, 2016, 10:28:48 pm »
Намерих Змийската йога в моите архиви.
Според ведическата карта Асц Везни,Венера Близнаци,в точен съвпад със СЛВ/8Д.Планетите са между ЮЛВ и СЛВ.Е това е най-тегавият живот,който съм виждала.Добре че поне асц е навън.Господарите на възлите са в съвпад в Овен и съответно в секстил и тригон към тях,но изобщо не действат спасително.

П.П:
Намерих я в картата на Харисън Форд.
При Доналд Тръмп с Луна съвпад с ЮЛВ
« Последна редакция: Април 25, 2016, 10:52:05 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #265 -: Април 26, 2016, 08:31:26 am »
Кала сарпа според домовете на възлите

http://kaalsarpyoga.blogspot.bg/p/saare-vishva-mein-niralo.html?m=1
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #266 -: Април 26, 2016, 09:12:05 am »
Имам нужда от помощ някой да ми каже след като планетите са разположени над хоризонта,а СЛВ е в 6Д/ЮЛВ в 12Д планетите в картата ми в коя посока се движат:от СЛВ към ЮЛВ или от ЮЛВ към СЛВ?  :017:

Ако Раху води хорото, е кала сарпа. Ако Кету е първи по реда на знаците, е кала амрита.
Твоята си е сарпа, планетите са след Раху до Кету. Лили също има такава, но в навамша картата, не в основната рази, като теб.

Срещала съм твърдения, че като цяло йогите са афиф работа в натален хороскоп. В мундаден аспект си струва отчитането им, особено на господарските, но в натал трябва да се оценяват множество други фактори, преди да се счетат за ефективни.


ПП. Тук интересен пример за оценка на ефективността им - http://shyamasundaradasa.com/jyotish/resources/q&a/kala_sarpa_yoga.html
« Последна редакция: Април 26, 2016, 09:18:37 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #267 -: Април 28, 2016, 08:43:20 am »
Ако Раху води хорото, е кала сарпа. Ако Кету е първи по реда на знаците, е кала амрита.
Твоята си е сарпа, планетите са след Раху до Кету. Лили също има такава, но в навамша картата, не в основната рази, като теб.

Срещала съм твърдения, че като цяло йогите са афиф работа в натален хороскоп. В мундаден аспект си струва отчитането им, особено на господарските, но в натал трябва да се оценяват множество други фактори, преди да се счетат за ефективни.


ПП. Тук интересен пример за оценка на ефективността им - http://shyamasundaradasa.com/jyotish/resources/q&a/kala_sarpa_yoga.html
Благодаря за уточнението,че имам сарпа,защото се обърквам и не мога да преценя движението в картата.  :08: Тези дни се начетох за тази йога,дори всяка нощ я сънувам и се стряскам.
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3352
Re: Ведически карти
« Отговор #268 -: Май 18, 2016, 02:42:49 pm »
Ето един линк с калкулатори на някои джойтиш работи, не знам дали са верни. Аз обаче не разбрах - на мен ми дава мангал доша 250 % обаче ако марс е във водолей се анулира дошата, правилно ли разбирам? За детето по-същият начин, ако марс е в рак се анулира

http://www.drikpanchang.com/utilities/astrology-utilities.html
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #269 -: Май 18, 2016, 09:09:02 pm »
Да ти кажа, правилата за анулиране на Куджа доша все не мога да запомня, в кой знак трябва да е Марс и в кой дом. Но на практика нещата са доста условни - при спазено условие за анулиране, например Марс в 12 дом в Стрелец, съм виждала как Куджа доша продължава да действа.

При мен Куджа доша няма, но всичките ми по-сериозни партньори без изключение са имали такава. Отговор намерих в Навамша - там имам Луна в съвпад с екзалтирал Марс, няма как да не привличам такива типажи и не само мъже. Във взаимодействието ми с жените също има марсов акцент - често попадам на истерички или жени с проблематичен Марс /привличам агресия и враждебност - скрита и явна/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui