Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 80415 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ведически карти
« Отговор #135 -: Септември 21, 2015, 08:37:02 pm »
Дракице, в astro.com вместо Western tropical избери Hindu/Lahiri и Whole signs за домова система, картата изглежда много по-човешки, не такава ръбеста. Ама какво значи по ведическому, сложно ми е да кажа.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #136 -: Септември 21, 2015, 08:39:29 pm »
добре ме разсмя :) :) :) - как може да си позволява някой да ти мести планетите :) :) :)
А аз съм ядосана.1 година съм във форума и всеки път като започна да чета ведическа астрология се чувствам като бавноразвиваща.Не мога да запомня всички тези думи,да ги асимилирам и да ги съпоставя със западната,за да си преведа какво аджеба ми пише в картата.  :91:
 И много се отчаях от Слънце/Венера в 12Д.Май има нещо хубаво,че СЛВ е в 9Д в Стрелец,но в нищо не съм сигурна.Търсих трактовки и не намирам.
  :)за мен това е тъмна Индия.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #137 -: Септември 21, 2015, 08:40:41 pm »
Според както е тук, асцендентът е в близнаци и там е Кету.. Луната е овен, 11 дом
Освен това се набива на очи сарпа кала йога,  екзалтирала Венера, Юпитер в знак на дебилитация..
Убийствена е картата, наистина.. :012:
Сигурна ли си, че е твоя?
Моя е.  :'(
Извинявай,но това,което написа лошо ли е?  :-\

И на мен така ми излезе в астрото,но Луната дойде в 10,май не съм натиснала равнодомното
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 08:44:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #138 -: Септември 21, 2015, 08:42:26 pm »
Дракице, в astro.com вместо Western tropical избери Hindu/Lahiri и Whole signs за домова система, картата изглежда много по-човешки, не такава ръбеста. Ама какво значи по ведическому, сложно ми е да кажа.
Снощи бях в астрото,там и се изморих от него и от всичките.......
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ведически карти
« Отговор #139 -: Септември 21, 2015, 08:42:48 pm »
Не бързай да се радваш, в тая вяра и Раху, и Кету все са кофти… ще излезеш някоя прикрито духовна и какво ще правиш, а? :85:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #140 -: Септември 21, 2015, 08:46:41 pm »
Не бързай да се радваш, в тая вяра и Раху, и Кету все са кофти… ще излезеш някоя прикрито духовна и какво ще правиш, а? :85:
  :d030: Не ми се присмивай на мъката!В тая вяра знам,че са кофти.Аз съм си много духовна по западната с У12 в 9Д в Риби.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Ведически карти
« Отговор #141 -: Септември 21, 2015, 09:04:54 pm »
А аз съм ядосана.1 година съм във форума и всеки път като започна да чета ведическа астрология се чувствам като бавноразвиваща.Не мога да запомня всички тези думи,да ги асимилирам и да ги съпоставя със западната,за да си преведа какво аджеба ми пише в картата.  :91:
 И много се отчаях от Слънце/Венера в 12Д.Май има нещо хубаво,че СЛВ е в 9Д в Стрелец,но в нищо не съм сигурна.Търсих трактовки и не намирам.
  :)за мен това е тъмна Индия.  :012:

ооо, и аз се пробвах, но бързо разбрах, че не е за мен и я оставих - има толкова други начини ... но, щом си решила - късмет :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ведически карти
« Отговор #142 -: Септември 21, 2015, 09:06:55 pm »
И аз много искам да видя какво казва картата ми във ведически вариант, но и аз като Дракониада абсолютно нищо не разбирам и всичко ми е много сложно, за мен направо непостижимо. :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведически карти
« Отговор #143 -: Септември 21, 2015, 09:09:45 pm »
Моя е.  :'(
Извинявай,но това,което написа лошо ли е?  :-\

Ми сарпа кала йога не е от най-прекрасните неща и аз я имам  ;D
Образува се, когато всички планети са заключени между Раху и Кету.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kaal_Sarp

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #144 -: Септември 21, 2015, 09:31:10 pm »
Ми сарпа кала йога не е от най-прекрасните неща и аз я имам  ;D
Образува се, когато всички планети са заключени между Раху и Кету.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kaal_Sarp
  :012:  Сега я втасахме.  :57:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #145 -: Септември 21, 2015, 09:36:49 pm »
Ясно е, че трябва да ви правя видеокурс, да ви обясня. Имам отдавна такава идея, но не е така лесно. Отнема доста време, снимки, монтажи.. Ммм, да!
Може ли да ми кажеш само за Марс/Юпитер в 10Д от Луната-оправят ли малко положението с повишението по индийската карта?И те добре ли се изявяват?Другото не ме е много.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #146 -: Септември 21, 2015, 09:38:31 pm »
Познавам много хора със сарпа кала йога. Добре си живеят повечето.. Баба ми напр.  вече е на 95 г. си бута с нея..:)
То и аз си смятах,че ще го откарам до дълбока старост.  :012:
Да е жива и здрава,как е?Какво мисли за живота искам да знам,харесва ли го.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ведически карти
« Отговор #147 -: Септември 21, 2015, 09:42:20 pm »
Познавам много хора със сарпа кала йога. Добре си живеят повечето.. Баба ми напр.  вече е на 95 г. си бута с нея..:)

Тъкмо щях да питам за лични наблюдения да споделиш. Е, как няма, след като при някои от нас прогнозата е обещаваща:
Цитат
. Better life after 54 years of age.

 :012: Има време, запазете спокойствие.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #148 -: Септември 21, 2015, 11:12:21 pm »
Драки, за Юпитера ли се притесняваш - че е дебилитиран в Козирог?

Споко, индийците затова са измислили Нича бханг раджа йога - неутрализация на дебилитацията. Има доста възможности това да се случи и една от тях при теб е в сила - дибилитираната планета да е в знака си на дебилитация заедно с управителя на този знак или планетата, която екзалтира в този знак (както е при теб - Юпитер е в Козирог в компанията на екзалтиран Марс). Проявлението на Нича бханг йогата според теорията е, че след преодоляване на първоначални трудности в областите, ръководени от дебилитираната планета, индивидът получава задоволителни резултати. В някои описания на йогата се иска дебилитираната планета да е ъглова от АС или от Луната - при теб е изпълнено второто условие - Юпитер е в 10-ти дом от Луната.

Освен това, съгласно т. нар. "great Parashara exception", дебилитирана планета в 8-ми дом било на хубаво - http://www.vedicforum.com/birth-charts-case-studies/adrien-brody-and-the-great-parashara-exception/. В твоята карта може да не е изцяло на и само на хубаво, защото Юпитер е естествен бенефик и при твоя Асцендент управлява едновременно два ъглови дома (7-ми и 10-ти), като при това не се намира в трикона дом (1-ти, 5-ти или 9-ти) и така изпълнява условието за Кендра дхипати йога (или доша я наричат още). Така че, предполагам, положението на Юпитер при теб дава смесени резултати. Трябва да се обърне внимание и на накшатрите, в които се намират планетите.

Ако ти се занимава по-дълбоко, свали си и си инсталирай Jagannatha Hora (безплатен софт) - http://www.vedicastrologer.org/jh/#download. И виж положението на Юпитер (и другите планети, разбира се) в 9-та производна карта - Навамша. Ако Юпитер е силен по знак в Навамша (тронов, екзалтиран) и още по-добре ако е и в ъглов дом, това също ще неутрализира дебилитацията му в рождената карта (според теорията).

На прима виста в твоята карта - у1 Меркурий в 9-ти дом е много добро положение - разновидност на Лакшми йога, а Лакшми е богинята на щастието, късмета, изобилието и други хубави неща. Имаш много силен 10-ти дом с екзалтирана Венера там (Малавя йога).
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 11:13:52 pm от Mirabella »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #149 -: Септември 21, 2015, 11:23:32 pm »
Драки, за Юпитера ли се притесняваш - че е дебилитиран в Козирог?

Споко, индийците затова са измислили Нича бханг раджа йога - неутрализация на дебилитацията. Има доста възможности това да се случи и една от тях при теб е в сила - дибилитираната планета да е в знака си на дебилитация заедно с управителя на този знак или планетата, която екзалтира в този знак (както е при теб - Юпитер е в Козирог в компанията на екзалтиран Марс). Проявлението на Нича бханг йогата според теорията е, че след преодоляване на първоначални трудности в областите, ръководени от дебилитираната планета, индивидът получава задоволителни резултати. В някои описания на йогата се иска дебилитираната планета да е ъглова от АС или от Луната - при теб е изпълнено второто условие - Юпитер е в 10-ти дом от Луната.

Освен това, съгласно т. нар. "great Parashara exception", дебилитирана планета в 8-ми дом било на хубаво - http://www.vedicforum.com/birth-charts-case-studies/adrien-brody-and-the-great-parashara-exception/. В твоята карта може да не е изцяло на и само на хубаво, защото Юпитер е естествен бенефик и при твоя Асцендент управлява едновременно два ъглови дома (7-ми и 10-ти), като при това не се намира в трикона дом (1-ти, 5-ти или 9-ти) и така изпълнява условието за Кендра дхипати йога (или доша я наричат още). Така че, предполагам, положението на Юпитер при теб дава смесени резултати. Трябва да се обърне внимание и на накшатрите, в които се намират планетите.

Ако ти се занимава по-дълбоко, свали си и си инсталирай Jagannatha Hora (безплатен софт) - http://www.vedicastrologer.org/jh/#download. И виж положението на Юпитер (и другите планети, разбира се) в 9-та производна карта - Навамша. Ако Юпитер е силен по знак в Навамша (тронов, екзалтиран) и още по-добре ако е и в ъглов дом, това също ще неутрализира дебилитацията му в рождената карта (според теорията).

На прима виста в твоята карта - у1 Меркурий в 9-ти дом е много добро положение - разновидност на Лакшми йога, а Лакшми е богинята на щастието, късмета, изобилието и други хубави неща. Имаш много силен 10-ти дом с екзалтирана Венера там (Малавя йога).
Много благодаря.  :58: Много се тормозех за комбинацията Марс/Юпитер и особено Юпитер в Козирог в 10 от Луната,че нали управлява 10Д във ведическата и ако не е като хората-какво ще го правя. :)
Четох твои линкове,но някои не мога да ги свалям.И за другото благодаря,и за линковете.  :08: :)
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 11:27:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: