Автор Тема: Външен вид...астро'фактори ; )  (Прочетена 73458 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #270 -: Април 01, 2019, 08:07:16 am »
Моля, за насоки относно едно детенце, момиче, което е с наднормено тегло! Започва да трупа килограми след 4г възраст, малко след като се разделят родителите й. Тя е и доста едра като физика, мисля че ще стане много висока. Но килограмите са голям проблем, особено в корема и раменете. Там трупа най- много.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 06:05:53 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1882
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #271 -: Април 02, 2019, 11:22:41 pm »
Реших и аз да се включа с коментар, но не ангажирам никого с него.

Детето скоро ще стане на 10г. До 7г. децата са силно привързани към майките си (Луната), а тук тя е на К6 и родена в понеделник (ден на Луната). Темата е лична, но майката ли е напуснала дома, къде е майката? Преди време бях чела една книга по семейни констелации, където авторът изследвайки психо-биологичните процеси споделя, че хората, които имат проблем с подобно напълняване не могат да "пуснат" майките си...
Храната тук е от ключово значение с това положение. Има квадратура Луна/Марс - трябва да се внимава как се съчетава, кога се приема храната, за да се избегнат бъдещи проблеми с храносмилателната система. Опозиция Луна/Меркурий (рамене) често дава липса на витамини и целулоза. Рамене - какъв товар "носи" това дете? Тук ми се струва, че основно предпочитанията са въглехидрати, захари, пържено? По оста 6/12 - Овен/Везни ми се струва, че е необходим стремеж към балансиране. Бих насочила детето да се занимава с някакво изкуство, да твори, както и да споделя, да говори...
А родителите тук ги усещам като едни странични наблюдатели...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #272 -: Април 05, 2019, 03:34:57 pm »
Благодаря ви, wiserneuron и romantica!  :58:

Романтика, детето живее при майка си през седмицата, където са като в дядовата ръкавичка малко. Жената има още две по- малки деца и само тя работи, втория й мъж не е работил досега.  :-X Дори децата не си гледа, не знам какво прави изобщо. Но въпросното дете се страхува от него. Преместих часът на малко по-ранен за 11.20, защото Венера тогава е в 10д и напълно отговаря за топлите чувства, които изпитва към баща си.
Мисля че, при майка й е доста натоварена да гледа по-малките и да се грижи за майка си като й помага, защото тя от работа няма много време. А онзи там не си мърда пръста за нищо. Отделно тя е много чувствителна и преживява вътрешно всичко, но споделя всичко с баща си, той държи на това и отделя време за раговори. За някои неща леко послъгва(много е ревнива също), като всяко дете, има голямо въображение и настина има заложби за изкуство. Лакома е за сладко и понякога си хапва скришом филия хляб и сладичко, но и аз като дете съм го правила, бях леко пухкава, но не дебела. Странното е че, отказва да ходи на допълнтелни занимания като рисуване, пиано, спорт или нещо друго. Иска да ходи само, ако майка й я запише, но тя няма време да я води, а времето лети бързи и тя пораства. Има нещо друго, което е важно според мен относно допълнителните занимания, че сега времената са други и децата се учат сами от клипчета, онлайн програми за самообучение, които са безплатни. Когато е при баба си често се занимава и с пеене, танци, рисуване. Събота и неделя предпочита да се разхожда, да кара колело, да се вижда с приятелки, но не иска да ходи на курс сутрин за по час, два и да се развива в група, по професионално. Според мен, е дадена пълна свобода и тя избира как да се развива, което е добре донякъде. Изглежда осъзната и знае какво прави, но има разпиляност и разсеяност, които й пречат в дисциплината. Как ще се кали волята, ако всичко е разнообразие.

Храната тук е от ключово значение с това положение. Има квадратура Луна/Марс - трябва да се внимава как се съчетава, кога се приема храната, за да се избегнат бъдещи проблеми с храносмилателната система.

Забелязала съм, че има по-чувствителен стомах и я боли коремът. Правени са изследвания, ехограф и то няколко пъти, но всичко е наред.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 08:17:41 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #273 -: Април 07, 2019, 12:50:42 pm »
Маймунка, у1 Марс  Рак е  8-ми дом квадрат/рецепция с диспозитора си Луна Овен. Марс е и у6-ти. Венера като у на водния триплицитет за дневна карта оказва влияние до 25 г за натива и същата е опозиция Юпитер у2, който има отношение към ресурсите на тялото. Слънцето е хилег на картата с фазов диспозитор  Меркурий, у8  който е квадрат с Марс у1/у6. Венера е и Владетел на хороскопа, а додекатеморията на АСЦ е точно върху Марс, тази на К6 върху К12, тази на у1 Марс съвпад К9.
Можеш да си тълкуваш Луна, Венера, Марс, Меркурий, Везни, Рак, Овен, 1, 6, 8  домове какви предразположения дават, може да има проблем  с репродуктивните органи, задстомашна жлеза, метаболни нарушения. Сатурн е невидим, а това често дава липса на бащи архетип.Може би не е само на емоционална основа.
 Юли 2012-май 2015 е в период , където участват Луна/ Меркурий, ПР Луна е била в Телец и е направила  квадрат с Венера, СД Венера е направила точен тригон с Луна, Луна точен секстил с Юпитер, Меркурий точен квадрат с Марс. Виж профекция за 2013 г къде е Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #274 -: Април 09, 2019, 07:06:26 am »
Много благодаря, Рени за трудът и насоките!  :58:
Ще се опитам да разгледам подробно по тях и да си избистря картината.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #275 -: Април 10, 2019, 12:18:25 pm »
А невидима Венера какво дава според личния ти опит?

Нарцис, харизма, чар. Човек поставя в центъра на битието си личните интереси, удоволствия, желания, рядко би се интересувал от тези на другите. В женска карта, дъщерята се чувства или очаква да е "принцесата на татко", в мъжка карта - мъжа очаква да има принцеса до себе си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #276 -: Април 11, 2019, 08:02:33 am »
не мога да се ориентирам дали моята Венера е видима,или невидима.........малко помощ,как да разбера?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #277 -: Април 11, 2019, 11:07:23 am »
Сафо, доста близо при теб са  Венера и Слънце 4* 56' . Обикновено около 3 седмици преди и след горния съвпад не се вижда. По-скоро не се е виждала. Нека и други да се включат с мнение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #278 -: Април 11, 2019, 04:13:05 pm »
Как бихте описали външния вид на един Скорпион за всеки от двата пола и по какво смятате, че можете оталеч да разпознаете, че някой е със силно влияние на този знак? Според личните ви наблюдения, а не според това, което сте чели.







tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #279 -: Април 11, 2019, 04:25:47 pm »
Ако е Асц. Скорпион - черна коса и очи или поне кафеви. Косата е най-често някакъв форма на чупливост, не обезателно къдрава, но не и изцяло права. Кожата има някак си леко жълт нюанс, на моменти бяла, на моменти по-тъмна. Погледът е остър - не непременно пронизващ, но жив, вторачен, нащрек, шията е къса, масивни крайници, лицето е овално.
Ако е Слънчев Скорпион - толкова той не влияе на външния вид, колкото на характера - взема и положителните и отрицателните страни за този знак. Бих казал как изглежда слънчев Скорпион, но индивида не е етнически българин.
ПП. Някой пък може ли да ми каже как би трябвало да изглежда Асц Лъв, Слънце в 6-ти дом(квадрат Юпитер) във Водолей?   :ecomcity:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #280 -: Април 11, 2019, 04:46:25 pm »
скорпион (слънце, асц) – неудържим нагон, агресивност.
//поне моето същество така ги възприема.
персийските мъже са ми много скорпионски, може да е стереотип, но да;

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #281 -: Април 12, 2019, 12:48:51 am »
А забелязали ли сте отличителни черти на лицето им?



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #282 -: Април 12, 2019, 05:32:30 am »
Сафо, доста близо при теб са  Венера и Слънце 4* 56' . Обикновено около 3 седмици преди и след горния съвпад не се вижда. По-скоро не се е виждала. Нека и други да се включат с мнение.
Рени,Благодаря!Вероятно е невидима. :38:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #283 -: Април 12, 2019, 06:16:25 am »
А забелязали ли сте отличителни черти на лицето им?
Слънчеви скорпиони:Джоди Фостър,Ален Делон,Бил Гейтс,Пъф Деди,Джулия Робъртс,Деми Мур,Принц Чарлз,Достоевски,Ерос Рамацоти,Йовков,Годжи,Хилари Клинтън,Леонардо Дикаприо,Евгения Живкова.
За отличителни черти ,не забелязвам.
Асцендент скорпион:Ленин,Едит Пиаф,Казанова,Клаудия Шифър,Чарли Чаплин,Фройд,Ницше,Наполеон Бонапарт,Жаклин Кенеди.........
При асцендент скорпион мисля,че жените са красиви,харизматични,обаятелни.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #284 -: Април 12, 2019, 07:39:39 am »
А,забелязвам,че Om задава въпроси много подобни на моите...
Скорпионите ли,черти ли - Студено изражение,като това е масово,но не винаги така,един студен,мрачен,отдръпнат от социалната група,винаги навъсен вид.Остър език и изобщо всички действия са дълбоки,режещи,решителни. И това е когато са в съвсем нормално състояние,а когато са гневни.. Това се удвоявa,дори утроява.
Носят предимно дрехи в тъмни тонове. И да,придържат се към класиката.