Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 35151 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #45 -: Май 31, 2015, 08:39:33 pm »
Брей, Рени, хвърли ме в размисъл. Винаги съм виждал в Диана най-вече меркуриевото. Поне някой АЦ Дева не съм ли нацелил?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #46 -: Май 31, 2015, 08:43:54 pm »
При мен Меркурий е станал ретро в прогресия преди 5 години - както и да го гледам, по това време с нищо не мога да свържа/обясня. Той е в 4 дом, У3,4 и 12. С малко фантазия бих могла да го свържа с нещо конкретно като диспозитор на управителите на двата възела ... но с фантазия :)

Накъде са насочени мислите ти през тези 5 г, в каква посока работи най-вече ума ти, с какво го ангажираш -с пътуване навън или навътре към себе си ?!? Можеш да развиваш някое твое умение от детството си, или пък такова което по някаква причина си загърбила, да си започнала да учиш пак, да пътуваш (за)там за където си пропуснала и всичко това в сфери, свързани по 4,3,12 и 6-ти  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #47 -: Май 31, 2015, 08:57:53 pm »
Е, няма да живея с орлите. :012:

А аз чела-недолеча, реших, че от отдавна е ретро  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #48 -: Май 31, 2015, 09:01:12 pm »
Накъде са насочени мислите ти през тези 5 г, в каква посока работи най-вече ума ти, с какво го ангажираш -с пътуване навън или навътре към себе си ?!? Можеш да развиваш някое твое умение от детството си, или пък такова което по някаква причина си загърбила, да си започнала да учиш пак, да пътуваш (за)там за където си пропуснала и всичко това в сфери, свързани по 4,3,12 и 6-ти  :)

Рени, този процес започна някъде 1-2 години по-късно. Споделянето ми беше във връзка с конкретните събития при Лила и Уран, само толкова.

 :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #49 -: Май 31, 2015, 09:08:36 pm »
Happy,радвам се, че спомена 'процес" и да попитам  пр. Меркурий в Скорпион ли е станал при теб ретро  и в кон градус се е обърнал ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #50 -: Май 31, 2015, 09:14:42 pm »
Happy,радвам се, че спомена 'процес" и да попитам  пр. Меркурий в Скорпион ли е станал при теб ретро  и в кон градус се е обърнал ?  :)

не, в стрелец, някъде на 3гр, можеш да го видиш - около 21 юли 2010
« Последна редакция: Май 31, 2015, 09:26:08 pm от Happy58 »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #51 -: Май 31, 2015, 10:06:47 pm »
Хм..при мен Венера е на почти максимално разстояние от Слънцето. То е на 1 градус в Риби, тя на 13 в Овен. Но съвпад на пр. Слънце с нат. Венера ще имам чак след 15 години.

Тъй де, "чак"  на около 43 години (+/-1), щом ъгълът между Слънце и Венера е 43 градуса. Дотогава трупай опит по Венера безсъзнателно, а след това ще седнеш да го осъзнаваш. Аз така възнамерявам :engel016:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #52 -: Май 31, 2015, 10:19:59 pm »
Всъщност отворих темата, за да питам как ви се отразява смяната на знака на Слънцето по прогресии.

С влизането му по прогресия в Скорпион престанах да разигравам скорпи-игрички в интимните си и лични връзки. Култивирах се и се рафинирах ;D. После се захванах с професия, която устойчиво следвам, макар формалната ми УНИ подготовка да не беше свързана с нея.
De omnibus dubitandum est

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #53 -: Май 31, 2015, 10:36:49 pm »
Пр. ми Слънце е на 29 градуса в Риби. Много силно се надявам с минаването му в Овен и моето дете Риби да се гътне. Крайно време е:)
Чувстваше ли се по-енергична? Имаше ли прилив на оптимизъм и твърдоглава самоувереност, Satin?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #54 -: Май 31, 2015, 10:39:24 pm »
За да дам ОВ по темата трябва да почакам до към 46г възраст,когато ще имам 45* между прогр Венера към Слънце,а към 61г секстил.  ;)
Прогр. Слънце към нат Венера на 45* на 44г,а секстил на 59г  :-\
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #55 -: Май 31, 2015, 10:43:44 pm »
The_One,ти си "дете-Овен", тепърва ти предстои да ставаш Рибка и между другото 29* Риби (е) ще е по-силен период, отколкото 0* Овен . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #56 -: Май 31, 2015, 10:43:57 pm »
Брей, Рени, хвърли ме в размисъл. Винаги съм виждал в Диана най-вече меркуриевото. Поне някой АЦ Дева не съм ли нацелил?

Репс, ако под Диана имаш предвид мен, Меркурий е единствената планета с есенциален + в картата, всички други са на много минус или в осми дом :-\. Дева няма, Близнаци също. Има неразумно много вода.

Но на Везните не ни трябва непременно дева, за да сме досадни драки. Все забравяте, че сме всъщност опакото на Драката, само дето тя се фърга на огън и емоция, а ние преживяме остроумни сентенции с усърдие в употребата на препинателни знаци. Последното е демонстрация на класа и бон-тон, не толкоз на девича пунктуалност. :engel016:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #57 -: Май 31, 2015, 10:55:06 pm »
Поправка - професията е била доста по- късно -3/4 години. При ингреса съм демонстрирала зрели политически и обществени позиции - окупирах Алма матер и дефилирах с карамфили по паветата.
De omnibus dubitandum est

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #58 -: Май 31, 2015, 10:59:40 pm »
С този Скорпион - на какво освен на власт и политика да го удариш:)

Отразява ли се на проявлението това кой дом управлява нат. Слънце и в кой дом е прогресията?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #59 -: Май 31, 2015, 11:09:43 pm »
Репс, ако под Диана имаш предвид мен, Меркурий е единствената планета с есенциален + в картата, всички други са на много минус или в осми дом :-\. Дева няма, Близнаци също. Има неразумно много вода.

Но на Везните не ни трябва непременно дева, за да сме досадни драки. Все забравяте, че сме всъщност опакото на Драката, само дето тя се фърга на огън и емоция, а ние преживяме остроумни сентенции с усърдие в употребата на препинателни знаци. Последното е демонстрация на класа и бон-тон, не толкоз на девича пунктуалност. :engel016:

Прощавай, Дияна. До последно се колебаех с А или Я да те напиша.

Естествено, класа ::) и бон-тон :), но не изключвам и аспект Меркурий—Сатурн (съдейки по себе си). Впрочем, тая игра сме я играли неведнъж — познайте по снимка. Понякога улавям AC/DC, понякога MC/IC, често пъти — силна планета, особено ако прави аспект с моя.

А по темата… Слънчевата прогресия в Стрелец ме направи малко по-цапнат в устата и понякога ставам… контролирано непоносим. Решавам, че не ми се говорят любезни приказки (както ми върви по АЦ) и давам "право, куме, в очи". Не нелюбезно, но… прямо. Венера отколе е в Скорпион вече, почти не се сещам какво беше преди. Скоро четох нещо за китайска астрология, как се съчетавали по тяхната система зодиите. Куче—Бик — лошо било. Обаче скорпи Венера все на Кучки налита. Пък аз да виня Сатурн :)
« Последна редакция: Май 31, 2015, 11:22:47 pm от Reptil »