Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 30906 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #60 -: Ноември 20, 2014, 01:21:20 pm »
Кажете нещо по моя казус  :58:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Изгорен и казими
« Отговор #61 -: Ноември 20, 2014, 02:39:08 pm »
Меркурий на 29 градуса в Козирог може ли да бъде изгорен от Слънце на 4 градуса във Водолей?  :017: Каква орбиса допускате за изгаряне при сходящ и каква при разходящ аспект и изобщо възможно ли е да бъде изгорена планета е знак различен от този на Слънцето?  :017:
  Имам само една дива Луна(У1) като последен участник в стелиум и нямам наблюдения за изгаряне в последен градус от Слънце.Защо не тръгнеш от там ти какво чувстваш-каква е изявата на твоя Меркурий,чувстваш ли се неразбрана,неизявена по него?
  Венерата ми е изгорена и аз имам моменти,в които чувствам,че не се изразявам пълноценно по нея,но това може да го каже всяка жена със или без изгорена Венера.
 Та ти какво чувстваш за твоя Мерк?Чела съм,че до 8 гр орбис е изгаряне.Тук има толкова.Смяната на знака едва ли се усеща рязко като някогашната берлинска стена?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Изгорен и казими
« Отговор #62 -: Ноември 20, 2014, 07:28:22 pm »
Кажете нещо по моя казус  :58:

http://astra.la/forum/index.php?topic=58.0

Особености на съвпадите със Слънцето
Съвпадите на планетите със Слънцето са три вида. Ако съвпадът със Слънцето е с точност от 1 до 17 минути, се смята, че планетата се намира в сърцето на Слънцето. Това означава, че качествата на такава планета нарастват много.
Когато разликата между Слънцето и планетата се колебае в пределите от 17 минути до 2,5°, такава планета се нарича изгорена. Функциите на изгорените планети се ограничават в сектора на проява на планетите. Ако, например, е изгорен Меркурий, значи интелектът на човек ще бъде някак ограничен. Когато е изгорена добра планета, в този случай тя просто се блокира. Човек с добър изгорен Меркурий разбира всичко, а не може да каже нищо. На такива хора е добре да се доверяват тайни.
При наличие в хороскопа ни на добър изгорен Нептун никой няма да успее да види нашите физически процеси. В частност, екстрасенсите могат да имат изгорен добър Нептун.
Ако някой има изгорени Нептун и Меркурий, той няма да може да разкаже как работи, и никой няма да може да разбере това.
"Планета, намираща се в лъчите на Слънцето", - този термин се използва при съвпад на планета със Слънцето при величина на отклонението от 2,5° до границите на орбисата. Подобна планета се подхранва от Слънцето и става по-ярка.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #63 -: Ноември 22, 2014, 01:00:58 pm »
Абе и аз си мислех, че орбисата за изгорени планети е около 3 градуса, а при мен са 5, като Меркурий е в анаретен градус в Козирог, а Слънцето е Водолейско. Просто ме усъмни факта, че съвпада е сходящ. Иначе Меркурия си лично аз не го усещам като изгорен. Приказлива съм, винаги изказвам мнението си и го защитавам  добре когато се налага. Умея да се изразявам разбираемо и дори съм проговорила на една годинка и то не откъслечни думички, а съвсем разбираеми цели изречения.
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 01:03:53 pm от Just_a_Dream »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Изгорен и казими
« Отговор #64 -: Ноември 22, 2014, 10:59:50 pm »
Джъст, причината за добрата проява на Мерк при теб е, че е в различен знак от Слънцето. Може би има аспект с Марс и затова е бил малко по-бърз с говоренето. При всички случаи, за да се изразяваш добре - Мерка ти е аспектиран.
И най-добре поставеният Меркурий - дори и третодомен, в Близнаци/Дева/Водолей, ако няма аспекти, пак няма да блести особено.

За наличие на интелект над средното аз гледам Меркурий да е в знак различен от Слънцето и да има аспекти с Марс (дава бърза мисъл, остър език), с Плутон (аналитичност, задълбочена мисъл, комбинативност), с Уран - оригиналност, странни идеи, с Нептун - въображение, възможно е и да има "прозрения". С Венера не влияе толкова на качествата на мисълта, колкото на изразните средства. Може да даде приятен глас, добри маниери, вежливост в общуването.
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 11:03:28 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #65 -: Ноември 24, 2014, 02:12:01 pm »
Дъ Уан, Мерка ми действително е аспектиран от Марс- в секстил са, заради което понякога говоря и твърде бързо, но съзнателно се опитвам да се преборя с този проблем. Опитвам се да говоря по-бавно, защото това придава по-голяма важност и тежест на думите ми. Квадрата с Плутон пък ме е направил прекалено мнителна, за мен всички лъжат до доказване на противното!  :012: Обичам да разследвам нещата в дълбочина-кой какво казал, защо го казал и какво в действителност е имал в предвид. С други думи обичам да търся под вола теле  :012:  Също така се интересувам и от всякакви скорпионови теми-Смърт, Мафия, Криминалистика, Отвъден Свят и въобще от всичко, което е мрачно, дълбоко и за което другите не биха посмели да си помислят дори  ;D

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Изгорен и казими
« Отговор #66 -: Декември 02, 2014, 11:30:18 pm »
Намерих това:
изгорена планета в знака Лъв или Овен – влияе силно - планетата се намира под закрила на нещо високопоставено.В това твърдение има някаква логика от гледна точка,че Слънцето е на трон в Лъв и екзалтира в Овен.


Който иска да даде ОВ.Аз имам изгорена Венера,но съвсем скоро осъзнах в какво и се изразява заточението и.Изгарянето,ако го има все още не съм осъзнала.
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 11:57:53 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Изгорен и казими
« Отговор #67 -: Декември 03, 2014, 01:05:07 pm »
В какво се изразява заточението й?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Изгорен и казими
« Отговор #68 -: Декември 03, 2014, 07:05:22 pm »
Аз имам изгорена Венера,но съвсем скоро осъзнах в какво и се изразява заточението и.Изгарянето,ако го има все още не съм осъзнала.
общителен, отстъпчив, великодушен, но и самовлюбен  човек - това са ми наблюденията за съвпада на венера-слънце.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Изгорен и казими
« Отговор #69 -: Декември 03, 2014, 07:09:39 pm »
В какво се изразява заточението й?
Скоро,преди седмица го почувствах.Но твоята Венера и Луна поне в дом са на трон и в екзалтация-4Д,нали?Пък и нямат съвпад със Слънце в Овен.  ;)

общителен, отстъпчив, великодушен, но и самовлюбен  човек - това са ми наблюденията за съвпада на венера-слънце.
В кой знак става съвпадът Слънце/Венера,за който пишеш?  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Изгорен и казими
« Отговор #70 -: Декември 03, 2014, 07:13:40 pm »
В кой знак става съвпадът Слънце/Венера,за който пишеш?  :)
везни

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Изгорен и казими
« Отговор #71 -: Декември 03, 2014, 07:17:53 pm »
Не, в трети дом са. Но ми стана любопитно как отчиташ заточението на Венера.
Съвпада й със Слънцето дава магнетизъм, но и преекспониране на темите й - според дома и знака. Например, ако е в първи в Лъв - човекът е обсебен от външния си вид. При теб, Дракониада е в 10 дом в Овен и доста държиш на професионалното си представяне спрямо другите. Гледаш на него като на състезание.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Изгорен и казими
« Отговор #72 -: Декември 03, 2014, 07:30:58 pm »
везни
Тронова планета под лъчите на Слънцето не изгаря,а Слънцето усилва качествата и.Слънце Везни е в падение и сигурно от там констатираш отрицателните качества  ;)

Не, в трети дом са. Но ми стана любопитно как отчиташ заточението на Венера.
Съвпада й със Слънцето дава магнетизъм, но и преекспониране на темите й - според дома и знака. Например, ако е в първи в Лъв - човекът е обсебен от външния си вид. При теб, Дракониада е в 10 дом в Овен и доста държиш на професионалното си представяне спрямо другите. Гледаш на него като на състезание.
Останала съм с грешно впечатление за позицията по дом на твоите.
Става въпрос,че "изгарянето" от Слънцето в Лъв и Овен не се водело изгаряне,а протекция.Но заточението си остава.Това,че всеки ден меря сили в работата с мъже и успявам вероятно е от Слънцето и самото домово разположение на стелиума.Но самата ми Венера управлява 4 и 11Д и преди няколко дни за първи път изпитах потребност да прехвърля борбата за 10Д на някой тронов Марс,с добри аспекти от Сатурн и Юпитер,а моето положение в обществото да е чрез него,а не моите усилия.Венерата ми усети нужда да ходи по магазините и да си хубавее на спокойствие.  :043: Тогава,за първи път усетих заточението и в знак и че мястото и по дом не е най-правилното.В моята карта 10Д мога да стигна сама,чрез съпруг и по наследство от баща ми(като старт и неговите позиции в обществото)..... ;)
« Последна редакция: Декември 03, 2014, 07:33:21 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #73 -: Февруари 18, 2018, 01:58:32 pm »
Когато една планета е в съвпад със Слънцето в рамките на 17 минути, се тълкува, че планетата е в сърцето на Слънцето, нарича се още „казими“. Тази планета става фокус и получава силна мощна енергия от Слънцето! Такъв човек осъзнава своя вътрешен Аз и има възможност в живота си, да развие целия потенциал  заложен в областта която бележи планетата. В редки случаи, но се случва и две планети да попаднат в сърцето на Слънцето. Принципа се прилага с успех в хорарната и елективна астрология.

Какво се случва когато:

Луната е в казими. Дава цялостност на характера, висша хармония /това са Светилата!/. Единство между цели и нужди, както и пълно осъзнаване на емоции и чувства. Енергията – градивна и творческа.

Меркурий в казими – мощна, будна, точна мисъл. Реже като бръснач! Голяма съобразителност. Дарба за писане. Неподражаеми ораторски способности.

Венера в казими –  Дарби и големи творчески заложби. Забележителни успехи, свързани с рисуване, музика, танци. Човек е фин, изтънчен. Създава великолепни отношения, наясно е с чувствата си, умее да ги изразява уместно. В отлични отношения с деца и подрастващи.

Марс – Силна воля, голяма лична изява. Енергията и действията не се пилеят излишно, те са насочени винаги към целта, градивно, в правилната посока. Истински воини!

Юпитер – Истинско, висше духовенство. Силна вяра. Голям късмет, големи почести, богатство, големи добродетели. Човек се отличава с делата си и лесно бива забелязван. Слава.

Сатурн – Силен себеконтрол. Възможност да подреди живота си, да извлече всички облаги, съхранение на енергията. Голяма устойчивост и работоспособност, дълъг живот. Организация и дисциплина на най-високо ниво.

Уран – Уникален, нестандартен човек в най-висша степен. Дарен с божественна мисъл, изключителна интуиция, прозрения и пророчески дарби. Голям идеолог, реализатор на възвишени каузи.

Нептун – Човек чувствителен, хармоничен, възприемащ висшите, космически вибрации и природни закони. С голямо въображение, силно интуитивен. Изповядва високи идеали, ценности, истински творец, духовник. Милосърден в най-висша форма и изражение.

Плутон – Голяма воля, изключителен характер, силна вътрешна харизма. Управлява големи пари, големи групи. Политически водач, истински лидер.

Хирон – лечителски способности, силна възприемчивост и устойчивост, силна интуиция.

Когато е в казими с Фортуна, просто е излишно да казвам какъв голям късмет е това!

Когато съвпада премине тези 17 минути и е в рамките до 2.5 градуса се счита, че планетата е изгоряла. Представете си Слънцето, нашият Аз, егото ни в такава близост. Може да се каже, че то „попива“ планетата с която съвпада. Човек си присвоява, отъждествява се с тази планета, някак си вижда нея повече от всичко друго. Такива хора не са обективни и понякога изглеждат неадекватно във въпросните области. Имала съм възможност да наблюдавам подобни прояви в най-близкото ми обкръжение. По-долу ще споделя някои общи насоки, но е добре да не се преекспонира с това, защото те са дадени в най-чист вид. Трябва също да се има предвид, че в хороскопа тези съвпади, обикновено не действат самостоятелно, а почти винаги отправят или получават аспекти от други планети. Най ярка е проявата, единствено, ако един такъв съвпад е неаспектиран. В този случай, долните твърдения ще важат най – силно. Спирам се основно на личните планети, както и на социалните – Юпитер и Сатурн.

Изгорен Меркурий

Силно проявени меркуриански качества. Мисълта е бърза като светкавица, човек е прекалено контактен, изразява се образно, силно възбудимо. Той обаче, не е критичен към себе си, не умее да изслушва и да се съобразява с чужди доводи, взема бързи, понякога неадекватни решения. Често постъпва субективно. Винаги е способен да оправдае своите действия.

 
Изгорената Венера

Нарцистична позиция и с две думи може да се опише като – „любов към самия себе си“. Такъв човек поставя на първо място изключително своите нужди и интереси. Той не може да даде адекватно любов, трудно споделя своите вещи, притежания, дори и с партньора. Като цяло взаимоотношенията му с другите са проблемни, именно защото му е трудно да се види, да се постави на мястото на другия, запленен от своята собствена персона. Държи да се хареса на всяка цена. И в интерес на истината по мои наблюдения тези хора действително биват харесвани, защото поначало Слънце и Венера дават физически привлекателни хора, а и когато човек не е обременен и живее по горните критерии, той няма проблем да показва своята очарователна същност без задръжки.

Изгорен Марс

Свръх активен и динамичен, много самоуверен. Човек си мисли, че всичко може и нищо не прави или преразходва енергията си за незначителни неща. Понеже му липсва чувство за съперничество не може да прецени адекватно къде и кога да действа. По тази причина, може да усеща известно затруднение в опита си да се противопоставя, да се бори, да се налага. Най-общо казано, Марс се пали от самия себе си и може да бъде лесно предизвикван.

Изгорен Юпитер

Ключовата дума при такава позиция е – високомерен. Човек се държи надуто, изтъква се постоянно, поучава всички, счита се за най-знаещ, за безспорен авторитет. Философства непрекъснато, като е склонен да променя ценностната си ориентация. Свръх авторитарен, потискащ.

Изгорен Сатурн

Липса на здрав фундамент, опора. Проява на алчност, комплекси, страхове, черногледство. Липсват адекватни организационни умения. Човек може бързо да сменя своите позиции когато трябва да се действа.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Изгорен и казими
« Отговор #74 -: Февруари 18, 2018, 11:07:55 pm »
Намерих едно Слънце в Дева и Марс в казими.
Мекота, плавност и грация във физическите движения и в проявлението на енергията на личността.
Вечно ще се покапе, докато се храни или ще мине на червено или ще се удари в спрялата кола на светофара.
Все някакви нелепи случки, които биха определили човека като карък, но някак по чаровен начин.

Ако би следвало с този съвпад Слънцето да е излъскало достойнствата на Марс, никак не личи.
Склонна съм да мисля, че всичко е въпрос на динамика с останалата карта.  :72: