Автор Тема: Лунно затъмнение 08 октомври 2014  (Прочетена 33478 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #15 -: Септември 28, 2014, 10:24:36 am »
Енигма, дано да ти се реализират успешно проектите, аз още не съм се научила да ги разчитам тия затъмнения
Благодаря, Папи!  :-* Ще бъде! Дори съсухреният дядка сатурн в 9 -ще замълчи, защото баща му е Урааааа!-н.   :)
Не може силно да желаеш нещо и то да не стане, става, само да дочакаш, дори после да се чудиш-това ли исках?
Това с искането и мечтите го изпитах  :)реално ,на практика. Сега внимавам какво си пожелавам.
И -Благодаря на огнения транзитен тригон, виждам около мен хората без огън в картата-по-малко вяра, по-малко мечти и дръзване, малки възможности  в живота.
in spirit-вдъхновението е по огнените домове. ТОЙ дава дух-живот, когато дръзнеш и искаш и си сътворец на живота си, без страх и съмнения.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #16 -: Септември 28, 2014, 11:03:52 am »
При мен опита говори друго, колкото повече желая нещо и го "гоня", правопорционално на това се увеличава вероятността да не се случи желаното т.е. действието среща равно по сила противодействие.

А защо "гониш Михаля " ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #17 -: Септември 28, 2014, 11:21:54 am »
При мен опита говори друго, колкото повече желая нещо и го "гоня", правопорционално на това се увеличава вероятността да не се случи желаното т.е. действието среща равно по сила противодействие.

И при мен така  :72:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #18 -: Септември 28, 2014, 11:28:57 am »
При мен това лунно затъмнение съвпада почти точно с натална Луна и съответно задейства и точната натална опозиция Луна-Плутон.
Затъмнението е и в съвпад с натален Меркурий, но тук вече градусите са 3. Транзитен Уран ще е върху Луната, за да подсили ефекта :012:

Да не забравяме, че затъмнението ще бъде в тригон с диспозитора си Марс, а Марс в Стрелец ще формира и тригон с Юпитер. Ето тук много подробно:http://www.chastrology.com/concepts-of-a-new-reality/october-8-2014-lunar-eclipse-at-14-degrees-of-aries
Жената е разгледала всеки детайл от лунацията, но въпреки големият тригон, се оказва че затъмнението съвсем няма да е положително, даже споменава че жена от семейството може да почине :( Да му мисля аз с ударите върху натална Луна!
Затова и силно се надявам ефекта и резултата да са по дома който съуправлява Луна-9-ти, като това се подсилва и от факта, че затъмнението е и в съвпад с натален Меркурий, който пък е управител на 9-ти, дано акцента да е в тази сфера.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #19 -: Септември 28, 2014, 11:37:49 am »
Стар, зададох въпроса си конкретно към теб, щом съм сбъркала адреса- извинявай. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #20 -: Септември 28, 2014, 11:41:15 am »
Вече нищо не гоня, ако резултатът не зависи пряко от моите усилия. Замесени ли са други хора, рядко се постига желаният резултат. Ако не искам нещо да се провали, просто не разчитам на съдействие. Защото в повечето случаи вместо съдействие се получава противодействие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #21 -: Септември 28, 2014, 11:51:24 am »
Според Енигма желанията и мечтите се сбъдват, стига силно да ги искаш.  :)
Рени, а ти чакаш да ти падне желаното от небето без да предприемаш нищо, защото смяташ че в противен случай има вероятност да гониш Михаля ли ?
Нищо подобно не казах, очаквах такъв коментар :)  :)Сатурн ти говори, лошо няма, започнах първият си пост уважавайки го.
Вселената е ментална, мисълта/и чувството/ са енергия, поддържам ги, действам-те се облепят с енергия и -идва възможност. Това казах.
А защо всички трябва да имаме еднакви опитности?
Мисля, споменах и за огнени планети и домове. Който иска може да отвори ума и сърцето си, който се чувства добре и без-още по-добре.
Имам огнен асцендент и огнен марс-само с гореспоменатият начин съм дочакала, достигнала най-ценните неща и хора в живота си. нима не трябва да съм вярна на себе си, респ. на ценното в картата си? :58: Благодаря за позволението!
Не смятам да обяснявам повече.
Имайте един хубав ден от мен и-слънчев! :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #22 -: Септември 28, 2014, 12:56:31 pm »
При мен това лунно затъмнение съвпада почти точно с натална Луна и съответно задейства и точната натална опозиция Луна-Плутон.
Затъмнението е и в съвпад с натален Меркурий, но тук вече градусите са 3. Транзитен Уран ще е върху Луната, за да подсили ефекта :012:

Да не забравяме, че затъмнението ще бъде в тригон с диспозитора си Марс, а Марс в Стрелец ще формира и тригон с Юпитер. Ето тук много подробно:http://www.chastrology.com/concepts-of-a-new-reality/october-8-2014-lunar-eclipse-at-14-degrees-of-aries
Жената е разгледала всеки детайл от лунацията, но въпреки големият тригон, се оказва че затъмнението съвсем няма да е положително, даже споменава че жена от семейството може да почине :( Да му мисля аз с ударите върху натална Луна!
Затова и силно се надявам ефекта и резултата да са по дома който съуправлява Луна-9-ти, като това се подсилва и от факта, че затъмнението е и в съвпад с натален Меркурий, който пък е управител на 9-ти, дано акцента да е в тази сфера.
Така внимателно изчетох линка,че няма до къде.  :) Авторът е с асц Козирог,а те като асц Рак винаги са(ме) длъжни да предвидим най-лошото,което може никога да не се случи  :012: ,за да вземем мерки-предимство на остта-нищо друго.  ;) :012:  На пръв поглед възможността за проблемите около близки жени изглеждат обезнадеждаващи и черногледи,но тя го е забелязала и го коментира.Усетих,че се напрегна(ти)  ;) -ами направи си сайт и изпиши предположенията си за фигурата на 08 ми.  :012: Сега ще проговори Овенът в мен-не обичам "авторитети" да ми вещаят какво ще ми се случи.  :012: Моето си тълкувание на фигурата не е същото.  :043: Сториха ми се много общи приказките(къде тази способност в асц КЗР  ;D) и обема за сметка на конкретиката.  :-X :043:
  Трябва ние,на които затъмнението и Уран ни съвпадат в градус с лични планети  много внимателно да проследим в кои домове са частите на хвърчилото.И понеже върхът му е троновата Венера(която както писах е и краен диспозитор на фигурата/Слънце,а основата Уран и затъмнението,аз предполагам,че благоденствието ще е за дома,където попада трз Венера.Началната случка ще я сътвори може би Марс(защото той е този,който действа реално в материалният свят) в дома,който транзитира,след това ще последва неочаквана реакция там,където е Уран......Мисля от доста време за вероятните събития.  ;) Но така или иначе крайният резултат ще е благоприятен за домовете,които управляват участниците и в частност Венера,както и за позицията в личните натали.Така,че по моята логика ми е малко невероятно да пострада жена.
Авторката е обърнала внимание на квадратурата от Плутон към Уран.....Чела съм,че когато в (натал,а защо да не опитаме да го приравним за транзити  ;) ) има Голям тригон или още по-големи фигури първо Големият тригон действа като щит.Второ при фигура останалите планети,които не участват в нея нямат особено влияние върху картината.Така,че може би ще "отпадат" Плутон,Сатурн,Меркурий.А аз не предвиждам нищо неприятно поне докато Венера транзитира във Везни.  :58:

 Ведическите астролози, защо не направите един прочит на затъмнението или Уран не може да участва?Да видим дашите,машите и лагнашите какво казват.   :) :cheer: И имаме ли йога?  O:-) :cheer:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #23 -: Септември 28, 2014, 01:13:18 pm »
 :) Как беше сега?-Слънце/Венера съвпадат във Везни. Слънцето е перигрин,Венерата изгорена,но на трон.  ;) Значи:"Планета, изгорена в знака, който управлява или в който екзалтира, се счита за изключително силна - близостта на Слънцето тук я подсилва, а не унищожава силата й!",въпреки,че Слънцето е перигрин ли?  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #24 -: Септември 28, 2014, 01:55:06 pm »
:) Как беше сега?-Слънце/Венера съвпадат във Везни. Слънцето е перигрин,Венерата изгорена,но на трон.  ;) Значи:"Планета, изгорена в знака, който управлява или в който екзалтира, се счита за изключително силна - близостта на Слънцето тук я подсилва, а не унищожава силата й!",въпреки,че Слънцето е перигрин ли?  :)

Откъде е цитатът?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #25 -: Септември 28, 2014, 01:57:07 pm »
На мен като цяло ми допадна интерпретацията от линка. Авторката е обърнала внимание на всеки детайл на затъмнението. Но то има поне 10-тина източника за добре издържани астрологични анализи из нета на топ астролози, просто четеш онези, които най-много ти харестват на теб лично като тълкуване.
Наример, Марина е много популярна, обаче никак не ми допада като стил на мен, ето какво пише тя за лунното затъмнение:http://darkstarastrology.com/lunar-eclipse-october-2014/. Все някакви отнесени аналогии с митология и неподвижни звезди, които на практика нямат влияние, или ако имат, то е съвсем слабо.

Нямам АЦ/ъгли в Козирог, нито пък планети в знака, но това не ми пречи да очаквам най-лошото, защото обикновено то се случва.

Дракониада, ми тя при мен транзитната Венера ще е в 12-ти дом в съвпад с натален Плутон, в опозиция с Луна в 6-ти и лунното затъмнение върху Луната. Не виждам как да съм с положителни очаквания и какви благоденствия ще получа точно по 12-ти дом. Да не споменавам че в натала Венера е и управител на 12-ти и 8-ми дом, както и на АЦ, зле отвсякъде!

Някой слуайно дали не е имал досега лунно затъмнение върху натална Луна, да сподели какво му е донесло като цяло?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #27 -: Септември 28, 2014, 02:48:25 pm »
На мен като цяло ми допадна интерпретацията от линка. Авторката е обърнала внимание на всеки детайл на затъмнението. Но то има поне 10-тина източника за добре издържани астрологични анализи из нета на топ астролози, просто четеш онези, които най-много ти харестват на теб лично като тълкуване.
Наример, Марина е много популярна, обаче никак не ми допада като стил на мен, ето какво пише тя за лунното затъмнение:http://darkstarastrology.com/lunar-eclipse-october-2014/. Все някакви отнесени аналогии с митология и неподвижни звезди, които на практика нямат влияние, или ако имат, то е съвсем слабо.

Нямам АЦ/ъгли в Козирог, нито пък планети в знака, но това не ми пречи да очаквам най-лошото, защото обикновено то се случва.

Дракониада, ми тя при мен транзитната Венера ще е в 12-ти дом в съвпад с натален Плутон, в опозиция с Луна в 6-ти и лунното затъмнение върху Луната. Не виждам как да съм с положителни очаквания и какви благоденствия ще получа точно по 12-ти дом. Да не споменавам че в натала Венера е и управител на 12-ти и 8-ми дом, както и на АЦ, зле отвсякъде!

Някой слуайно дали не е имал досега лунно затъмнение върху натална Луна, да сподели какво му е донесло като цяло?

Оф,тия водни,гадни,страшни 4, 8 и 12Д!  :d030:
Стига се стряскай-в/пред моите са всички тежки планети пък съм жива и ми е добре.  :d030: Освен това У8 Уран,заедно със затъмнението ще ми направят точен съвпад на ......хайде да не се повтарям.  :012:
 Дай да видим къде е управителят на Луната ти Марс,в какви аспекти с другите участници.Те управители на кои домове са и т.н.т. Плутон какво ти управлява,а натална Луна?Защо управителят(като да речем е Венера) на У8 и У12 трябва да е малефик.Защо събития по тези 2 дома трябва да са непременно смърт и "последното най-дълго пътуване"? Отговори главно на себе си.
Тази от Линка е права,че Уран и затъмнението съвпадат с Алферац  много е мощна-алфа-имам по рождение съвпад с тази звезда
  а и ти!  :012: :012: и дава благоденствие и все хубави неща  :08: .Така,че не може да има неприятни последици.  :) :38: Никой няма да умира-споко.
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 02:51:46 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #28 -: Септември 28, 2014, 03:34:05 pm »
Мерси.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Лунно затъмнение 08 октомври 2014
« Отговор #29 -: Септември 28, 2014, 04:07:13 pm »
Драко, не се притеснявам аз за себе си, ама никак. Готова съм да се пренеса в отвъдното без страх, Венерката ми е натално в 8-ми дом, нямам дълбоки скорпионски страхове. Обаче, като всеки нормален човек се тревожа по-скоро за околните, в случая близки и познати от женски род. Аз винаги съм на принципа по-добре с мен нещо лошо да се случи, отколкото с някой близък (или домашен любимец), че много трудно ги преживявам такива събития.

За щастие, Венера не е отявлен малефик при все че е в 8-ми, напротив, действа си точно като "малкото щастие". Като диспозитор на Слънцето ми и управител на Асцендента, решила е да ме пощади, а пък и е добре аспектирана :)

Сега да проследя логиката за затъмнението: транизтен Марс (диспозитор на натална Луна), в часа на затъмнението ще бъде в точен съвпад с натален Нептун във 2-ри дом. По този начин ще активира всички тригони на натален Нептун, (Нептун има само тригони, вкл. и към натална Луна).
Натален Марс управлява 6-ти и 7-ми, натална Луна съуправител на 9-ти, натален Плутон управлява 2-ри; Луна тригон Марс, опозе Плутон; Марс и Плутон са в тригон. Ама то много домове се навързаха така, аз съвсем се обърках :)

Основното е че Луната ми е атакувана от затъмнение, съответно имам и лунен възврат този ден и цял лунарен месец ще си го нося това затъмнение. Освен това транзитен Уран е отгоре ѝ точно, плюс транзитен Плутон с квадрат към нея откъм 3-ти дом и транзитен юпитер с тригон откъм 10-ти дом, ама направо думи нямам :-\