Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 150507 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #255 -: Август 30, 2015, 08:54:44 am »
Аз имам трансформация по Плутон. Мина през асц, през целия ми стелиум там, квадратира Венерата ми два пъти, сега ще я квадратира за трети и ще продължи към Луната.
Ден след всичко изглежда еднакво, а когато се обърнеш назад - вече нищо не е същото. Това описва промените по Плутон. За последните две години в мен - и визуално, и психически настъпиха промени, които някои не преживяват за десетилетия. Но аз нямам планети, които да не са нагазени от тежки транзити. За този период имах Сатурн през МЦ в опозиция на овчия стелиум, Плутон през асц, Нептун върху Слънцето, Уран върху Венера и Луна, Юпитер квадрат Венера и Луна, ЮЛВ върху Луна. Всичко без последния транзит е горе-долу по едно и също време дори, не просто в рамките на година.

ляза. Плутон е борба за надмощие, власт и унищожение на другия. През асцендента и в аспект с Венера значението му става съвсем буквално. Накара ме да усвоя неща, които преди са ме отвращавали заради овчите ми планети и честолюбива природа. Манипулации, игрички, психически контрол - това отсъстваше в моята представа за любовта и отношенията между мъжете и жените. Бях оперирана от всякакъв усет към тях. Днес за мен това е любовта, не мога да си представя друг вид любов. Само че в началото на транзита бях на мястото на овцата, сега заемам мястото на вълка. И тези ситуации се разиграват с едни и същи хора. Почти като на кино еМога да пиша с часове за промените по това време, но това са много лични вътрешни катаклизми, които са съпътствани и с изменения в материалния свят. Днес Плутон тръгна директен и се опитва да ме върне там, където бях преди година. Обаче от тогава нещо в мен толкова е обръгнало и закоравяло, че аз от тези отношения или ще изляза като победител или изобщо няма да в. Тъжното е, че много съм си мечтала да съм вълка, но сега разбирайки колко самотно занимание е това, си давам сметка, че пак съм сбъркала мечтата.

Транзитът на възлите през планети действа. Обратното - не. Защо? Защото възлите са точки в пространството, които задават фокуса на живота. Минавайки през планета те я включват. Тя е копчето - там е връзката със захранването, тоест там е енергията. Възелът е показалеца, който натиска копчето. Но копчето него не може да го "включи".

Едно "копче", обикаляйки около пръста с нищо не може да го активира, защото той е инструмент, не и генератор. Това е отговорът ми за очакванията ти към всички транзити към възлите, не само този на Плутон.


При мен мисля, че започва транзита на плутон към венера в овен, квадратура, макар, че точният аспект ще е след 5-6 години. Считам, че започва да се усеща, защото плутон при мен е в широка опозиция с венера, 12 градуса и сега приключва квадратурата му към собствената му позиция в натала и започва да се приближава към квадратурата с венера т.е активира се натални аспект, нищо че е над допустимия орбис, той си е там.

Чувствам точно това, което е написала Единствената, досега бях толкова пряма и искрена в любовта, никога не съм искала с манипулации да имам някой мъж, а само заради неговата любов и желание. Не срещнах такъв мъж, нито такава любов.

 Но това осъзнаване ме кара да се питам има ли въобще любов и ако тя е такава - за какво ми е?


Този пост ми е пореден 555, числото 6 на любовта
« Последна редакция: Август 30, 2015, 09:03:09 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #256 -: Август 30, 2015, 11:12:14 am »
Гледах тази тема 2-3 страница преди време, но вече бях писала в темата за Плутон, К8 и т.н. - тя ми излезе с търсачката.

При мен Плутон направи съвпад с МС, съвпад със Слънцето в 10 дом и сега е на върха на тао Квадрата - съвпад с Меркурий - У4 и У7, прави квадрати с Плутон в 7 дом и Юпитер в 1 дом.

Голяма криза в брака, серия операции. При съвпадите с МС и Слънцето - трансформациите бяха в служебен план. Някъде разказвах с подробности, но не го намирам :(
Над силата е само умението да я владеем!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #257 -: Август 30, 2015, 11:44:09 am »
Когато при мен транзитен Плутон направи квадратура с Венерата ми, в същото време прогресивна Венера е правила ингреса си в Скорпион - обсебваща любов. В отношенията ни бях изключително  всепоглъщаща, обсебваща, имах чувството, че това е целият ми свят. Мъжът, в когото се влюбих беше също плутонианец.  Когато отношенията ни приключиха, го преживях много трудно, в продължение на месеци не можех да спя нормално, вдигах температура от прекалено силни емоции и т.н.т.  В крайна сметка обаче,  промених възгледите си за любовта.

И при мен действа по този начин Тр. Плутон съвпад Венера. В момента се възстановявам от тежки отношения, които буквално ми взеха здравето. Обаче като правя сравнение с преди и сега възгледите ми за любовта са тотално променени. Разделих се с някои илюзии.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #258 -: Август 30, 2015, 01:27:43 pm »
Lune, по-обсебваща от обикновено или обсебваща извън скалата? :) Все пак си с Плутон точно на асцендента, сигурно ти е близко като усещане. При мен същата конфигурация ще се случи след две години на рождения ми ден ± 2 дни. Пада се и венерин възврат, въобще — обещаващо.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #259 -: Август 30, 2015, 02:32:00 pm »
Пада се и венерин възврат, въобще — обещаващо.
А как очакваш да ти повлияе Венериния възврат?
Доколкото го описват, е по-скоро период на спокойствие по дома, в който се случва.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #260 -: Август 30, 2015, 02:52:51 pm »
То ще се види колко съм подготвен. Междувременно е едно такова равно-равно… просто убийствено :012: Погледнах, пада се също така два дни след марсовия възврат. Просто трябва нещо да стане ::)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #261 -: Август 30, 2015, 02:59:53 pm »
Ще имаш транзит плутон квадрат венера ли? Недей гледа точният аспект, плутон започва да действа преди него и понеже е ретро ще го направи поне 2-3 пъти. Отбележи си датите, когато и транзитната венера е в квадрат с наталния ти плутон.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #262 -: Август 30, 2015, 05:49:57 pm »
Отбележи си датите, когато и транзитната венера е в квадрат с наталния ти плутон.
Тях пък защо да си отбелязва?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #263 -: Август 30, 2015, 07:37:22 pm »
Ами защото както тр. плутон интензифицира проявата на венера, така и транзитната венера, дори и за ден - два активира венерини теми във връзка с плутон в хороскопа. Така по-лесно можеш да осъзнаеш енергията, която носи транзитния аспект. Дори и да нямаш точни събития на всяка дата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #264 -: Август 30, 2015, 08:23:52 pm »
Ясно. Благодаря!
Аз имах един точен квадрат на транзитен Плутон към натална Венера, но нищо не ми донесе по отношение на любов.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #265 -: Август 30, 2015, 08:34:43 pm »
Ясно. Благодаря!
Аз имах един точен квадрат на транзитен Плутон към натална Венера, но нищо не ми донесе по отношение на любов.

Кога? А няма ли промяна в твоята нагласа/разбирания по отношение на любов/взаимоотношения/пари?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #266 -: Август 30, 2015, 08:38:19 pm »
Кога? А няма ли промяна в твоята нагласа/разбирания по отношение на любов/взаимоотношения/пари?
Ами през март тази година беше.
Тогава се случи единствено, че някои приятели не искаха да ми говорят, не общуваха с мен и се чувствах изолиран и още по-депресиран.
Не, нямам промяна по отношение на любовта, все още свързвам любовта повече със секса и не искам да имам деца (не че не обичам, просто не искам да имам свои). И все предпочитам с 10 години по-млади момичета от мен.
По отношение на парите, от тогава насам пак пръснах пари малко неразумно за някои неща, но не чак както преди, може би съм станал леееко по-спестовен, ако въобще може да има някаква спестовност у един Стрелец.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #267 -: Август 30, 2015, 11:24:05 pm »
Колко точни аспекти ще направи още плутон?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #268 -: Август 30, 2015, 11:35:58 pm »
То ще се види колко съм подготвен. Междувременно е едно такова равно-равно… просто убийствено :012: Погледнах, пада се също така два дни след марсовия възврат. Просто трябва нещо да стане ::)

При първия квадрат ще е загатване. Дори няма да разбираш, че аспектът действа. Ефектът после е лавинообразен. Изчакай втория квадрат - тогава ще има екшън. При теб Венера е на асц., така че те чакат трансформации. Нещо генерално ще се промени в личността ти. Внимавай със здравето.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #269 -: Септември 06, 2015, 07:04:01 pm »
То ще се види колко съм подготвен. Междувременно е едно такова равно-равно… просто убийствено :012: Погледнах, пада се също така два дни след марсовия възврат. Просто трябва нещо да стане ::)

При първия квадрат ще е загатване. Дори няма да разбираш, че аспектът действа. Ефектът после е лавинообразен. Изчакай втория квадрат - тогава ще има екшън. При теб Венера е на асц., така че те чакат трансформации. Нещо генерално ще се промени в личността ти. Внимавай със здравето.

тр.Плутон ще ти квадратира  Асц/ Венера У8,1 в 1,Плуто У2- внимавай с рисковите действия свързани с финанси,не давай пари назаем и не тегли кредит,заем,ипотеки,лизинг, всичко по 8
ще се промени мирогледа ти свързан с финанси,притежания,взаимооотношения,любов,секс, връзки,личен ресурс,здраве,визия
на последен трети директен /12.12.2017г/ асп.на Плутон чакай да те нагъне като ветрило с ръцете на дамата до теб ;)   :-\  с  обременителна забременителност
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 08:36:02 pm от strelicka »