Автор Тема: Регул  (Прочетена 7763 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Регул
« Отговор #15 -: Юли 19, 2015, 03:08:29 pm »
Нали за звезди от първа величина отпускат до 2-3гр. за съвпад с планета, ама аз не разбирам в глобален, мунаден аспект каква е разликата му Регул Дева и Лъв.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Регул
« Отговор #16 -: Юли 19, 2015, 03:11:22 pm »
Нали за звезди от първа величина отпускат до 2-3гр. за съвпад с планета, ама аз не разбирам в глобален, мунаден аспект каква е разликата му Регул Дева и Лъв.
само управителят на планетата,която съвпада със звездата.Абе дрънци-в картата си имам няколко яки звезди,пък не съм забелязала кой знае каква царственост и подем да ме е връхлетял  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Регул
« Отговор #17 -: Юли 19, 2015, 03:17:36 pm »
Ква ти царственост, като четеш тълкуването на руските апокалипсици всички са черномагьоснически и проводници на злото. Аз трябваше да съм егати дарк Вейдъра :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Регул
« Отговор #18 -: Юли 19, 2015, 03:51:04 pm »
Ето ви една статийка

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Регул
« Отговор #19 -: Юли 19, 2015, 04:38:36 pm »
Разбира се, че звездата носи успехи в съединение с натални планети, най-вече с Юпитер, а също с Луна, Слънце, Меркурий, с Асц и Мц. - в това положение човек достига по-високо положение, отколкото е имал. Носи на човека благородство, откритост, храброст, искреност, затова се нарича "кралска". Звездата съчетава енергиите на Юпитер и Марс.

Жаклин Кенеди -МС е в съвпад с Регул. В тази позиция звездата дава много големи обещания за слава, богатство и успех.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Регул
« Отговор #20 -: Юли 19, 2015, 04:54:47 pm »
Жаклин Кенеди -МС е в съвпад с Регул. В тази позиция звездата дава много големи обещания за слава, богатство и успех.
Някой има ли спомени от съвпада на транзитен Юпитер и транзитна Венера , като събития и тн, аз в момента ги имам , но незнам дали да отдам на тези съвпади малко по - доброто си финансово положение.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Регул
« Отговор #21 -: Юли 19, 2015, 05:02:23 pm »
Предполагам,че силата  на съвпад между планета/царска звезда трябва да се определя от персоналното състояние на диспозитора-Слънцето в случая(+наличните аспекти към съвпада)

Хайде и тук да се сложа, че работата е отекла

Обикновено астросветилата присвояват на фиксираните звезди характеристиките на планетите, в чийто терма би попаднал градусът им по еклипт. дължина. В зависимост от това кой какви терми ползва, се получава кашата Марс и Сатурн, само Марс, Марс и Юпитер и т.н. за кралските звезди.
Последният градус на Лъв е Марсов при всички терминатори. Първият на Дева е Меркурий при повечето, но при Валенс и халдейските е Венерин.
Така ми е по-лесно да ги помня, ако ме мързи да проверявам.  :29:
Има и изключения, но те са основно при добрите звезди - тях ги проверявам :)
De omnibus dubitandum est

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Регул
« Отговор #22 -: Юли 19, 2015, 05:47:35 pm »
Съпругът  ми има Регул съвпад с ЮЛВ, които от своя страна съвпадат с Асц . откъм 1 дом. Орбисът с Асц.е широк -  почти 2 градуса и незнам дали се приема като съвпад.  Диспозитор на Регул Слънце е в съвпад с Иц откъм 3 дом. Финансово не винаги е бил стабилен - редували са се големи спадове и също толкова големи върхове, но като цяло е човек с определен нюх към търговия и пари. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Регул
« Отговор #23 -: Юли 19, 2015, 05:50:52 pm »
Орбисът с Асц.е широк -  почти 2 градуса и незнам дали се приема като съвпад. 

На кралските звезди, каквато е и Регул, дават по-широки орбиси - според някои антични автори до 5 градуса, особено при съвпад с най-важните точки в хороскопа - АС, МС, светилата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Регул
« Отговор #24 -: Юли 19, 2015, 06:58:21 pm »
Регул не е финансова звезда

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Регул
« Отговор #25 -: Юли 19, 2015, 07:05:47 pm »
Царска звезда-има различни царе планетата,която е в съвпад определя какъв цар-Бил Гейтс има плутон в съвпад с Регул-финансов цар,един мой шеф навремето проверих имаше съвпад на Сатурн -цар на вторични суровини и антиквариат .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Регул
« Отговор #26 -: Юли 19, 2015, 07:08:50 pm »
Наблюдавала съм изявата на Регул в две карти, нощно раждане - късметлии. При единия е в съвпад с АС, при другата е в точен съвпад със Слънцето и точен /партилен/ тригон с Луната, която управлява изгряващия знак и е единствена планета в горната хемисфера /в 11 дом/. При първия Регулус е в квадрат със скорпионски Марс /ъглов/ - всичко се постига с упорит труд и усилия, докато във втория случай има протекции, подкрепа от средата, но също така постига успех благодарение на лични способности. Обаче в нейния случай без протекциите нямаше да има толкова ярка изява на личния потенциал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Регул
« Отговор #27 -: Юли 20, 2015, 08:16:40 am »
Наблюдавала съм изявата на Регул в две карти, нощно раждане - късметлии. .

и аз имам приятелка,нощно в 4 дом венера /29гр./-слънце /30гр./съвпад регул,и луна дева /2гр/също,царствена оканка
протекции отвсякъде,най-вече от родители ,добър стандарт на живот,
но като застана тр.Нептун срещу съвпада се разведе,съпругът ялов му ангела,а изкушения бол

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Регул
« Отговор #28 -: Юли 20, 2015, 08:28:54 am »
Пффф Регул ми е на ДС - на 2* от него в 7 дом... Нищо - първият съпруг мошеник, развей прах, хайта...  :017:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Регул
« Отговор #29 -: Юли 20, 2015, 10:10:44 am »
Имам една книга на Анелия Цветанова
В нея за регул и съответните съвпади, пише:
- слънце: импулсивни и непредсказуеми хора. Смели, темпераменти и подвижни. Интелигентни, начетени хора. Добри психични способности. Силна памет. Обичат промените и често сменят обстановката, в която живеят. Обичат лукса и красивите неща. Също децата и се грижат за тях. Чисти помисли към хората. Отваряне и стимулиране на чакрата на слънчевия сплит. Стимулиране обмена на енергия в тялото.
- луна: лесно зачеване и лесно раждане на деца в женска тема. При мъжете-обич и уважение към жените. Силна сензитивност. В дома им цари ред и хармония. Умеят да създават уют, както в дома си, така и в отношенията с хората.
- меркурий: прогресивни мисли. Отзивчив и ведър човек. Подвижен темперамент. Силна памет, дарба за чужди езици.