Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102161 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #480 -: Август 21, 2016, 10:08:41 pm »
Иска ми се да ви върна малко на теория за начинаещи на повърхностно ниво :)))) Кой дом разглеждате за втори брак? Знам, че Ръшман разглежда 11д, но при мен Меркурий управлява и 9 и 11д и не мога да пробвам теорията :)

Ако имам Овен на К7 и Марс в 10д, то е логично да се изтълкува, че Мъжът ми ще е марсов (Скорпион) и ще го срещна на работата. Както и стана. С Венера в 7д бракът беше по Венера, а мъжът ми има Луна съвпад Сатурн.

Ако имам Меркурий в 5д, но с опозиция на Юпитер в 10д, то какво да гледам? Отново У7 - къде ще срещна мъжа или Меркурий, за да разбера какъв тип ще бъде?

Ако приемам 11д за показателен, има ли значение, че имам Сатурн там?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #481 -: Август 21, 2016, 10:47:07 pm »
За втори съпруг гледай 9 дом. По 11 е третия. Меркурий в 5 дом би трябвало да сочи, че ще ти е забавно с него, но с опозиция от Юпитер може да е много приказлив или да обича да преувеличава. Освен това по 5 дом е любовта и ако имаш втори брак, ще е по любов, а и ще говорите за нея. Диспозиторът на Меркурий кой е и как е поставен в картата?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #482 -: Август 21, 2016, 11:13:45 pm »
За втори съпруг гледай 9 дом. По 11 е третия. Меркурий в 5 дом би трябвало да сочи, че ще ти е забавно с него, но с опозиция от Юпитер може да е много приказлив или да обича да преувеличава. Освен това по 5 дом е любовта и ако имаш втори брак, ще е по любов, а и ще говорите за нея. Диспозиторът на Меркурий кой е и как е поставен в картата?

Ретрограден Меркурий в Риби.
Ето я картата, да не обяснявам, че е малко сложно със взаимната рецепция и Юпитер и Нептун ;)

В случая, знам, че 7д описва връзките по принцип, но при всяка следваща задължително ли е и У7 да се взема предвид отново? И какво биха означавали планетите в съответния дом, пък било то 9 или 11?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #483 -: Август 22, 2016, 01:17:37 am »
За втори брак трябва да има указания и в 8ми дом, края (смъртта) на първия брак
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #484 -: Август 22, 2016, 02:13:15 am »
Кой дом разглеждате за втори брак? Знам, че Ръшман разглежда 11д, но при мен Меркурий управлява и 9 и 11д и не мога да пробвам теорията :)

Ако имам Овен на К7 и Марс в 10д, то е логично да се изтълкува, че Мъжът ми ще е марсов (Скорпион) и ще го срещна на работата. Както и стана. С Венера в 7д бракът беше по Венера, а мъжът ми има Луна съвпад Сатурн.

Ако имам Меркурий в 5д, но с опозиция на Юпитер в 10д, то какво да гледам? Отново У7 - къде ще срещна мъжа или Меркурий, за да разбера какъв тип ще бъде?

Ако приемам 11д за показателен, има ли значение, че имам Сатурн там?
Венера по принцип показва средата където може да срещне човек любовта, така е писала Ръшман в книгата си, в раздела за лунациите  :) При теб е в 7д, значи на места, месторабота, свързани с този дом. Връзки с обществеността, адвокатска защита са по този дом.
Меркурий У11 и Сатурн в 11д в меркуриев знак описват втория партньор, който може да е козирог с асц. дева или с асц. близнаци примерно...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #485 -: Август 22, 2016, 09:00:22 am »
Всички сте прави :)

Стар, това се отнася до всички производни домове - нали У7 и 7д описват това, което му липсва на човек, отразеното, окето търси и го привлича в партньора в случая. Обаче не дава индикации за брак, а за по-сериозно обвързване. За брак е необходимо и да има връзка с 9д, като юридически аспект на договора.
В тази връзка, тези производни на 7д домове описват характеристиките на следващия човек, с който ще имаш връзка, или който ще те привлече с енергиите на домовите управители, освен това, което търсиш по 7д?

Акрукс е права, защото, ако гледам 7д, той описва бившия ми съпруг. Ако гледам 11д, той описва настоящата ми връзка - Дева с АЦ Козирог. Но кой е казал, че тази връзка ще се задълбочи до брак? Никой. А също така, У9 също ми е Меркурий и не мога за себе си да преценя дали Ръшман е права, като анализира 11д за втори брак или не.

И ако тази връзка не се развие, следващ партньор по 11д ли ми се пада или по 1д...

Малко ми се размива.

ПП Акрукс, доста пъти съм чела Ръшман, но не съм обърнала внимание на твърденията й за Венера. Венера показва какво харесваме. Но мисля, че всички са единодушни, че мястото на У7 показва къде ще срещаме любовта. И да, моята Венера е в Телец, бившият беше с Венера във Везни във 2д, а настоящият е с Луна в Телец. Има някаква повторяемост, но тя е на ниво харесване.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #486 -: Август 22, 2016, 10:15:09 am »
Yaya, доколкото знам 7, 9, 11 и т.н. домове описват брачни партньори, не връзки.
Ако сегашната ти връзка е следваща брака ти, би трябвало да я разглеждаш по 11 дом. Диспозиторът на Меркурий Юпитер е отново в 10 дом, а другия, Нептун, във 2. Този човек също ли има нещо общо с работата ти и печеленето на пари?
И двете планети са ретро, човек от твоето минало ли е, познавахте ли се дълго преди началото на връзката?

7 дом описва типът връзки, които имаме, хората които привличаме, какви очаквания имаме от тях и какво получаваме. Така че по който и дом да гледаме следващите връзки, те ще носят отпечатъка на 7 дом.

11 дом е 5 от 7 - нова любов след брака или паралелна връзка извън брака.
« Последна редакция: Август 22, 2016, 10:21:29 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #487 -: Август 22, 2016, 11:16:38 am »
Yaya, доколкото знам 7, 9, 11 и т.н. домове описват брачни партньори, не връзки.
Ако сегашната ти връзка е следваща брака ти, би трябвало да я разглеждаш по 11 дом. Диспозиторът на Меркурий Юпитер е отново в 10 дом, а другия, Нептун, във 2. Този човек също ли има нещо общо с работата ти и печеленето на пари?
И двете планети са ретро, човек от твоето минало ли е, познавахте ли се дълго преди началото на връзката?

7 дом описва типът връзки, които имаме, хората които привличаме, какви очаквания имаме от тях и какво получаваме. Така че по който и дом да гледаме следващите връзки, те ще носят отпечатъка на 7 дом.

11 дом е 5 от 7 - нова любов след брака или паралелна връзка извън брака.

Ясно, Делфин. А в кои случаи се намесва 9д като следваща връзка? И дали за трети брак, например, ще гледаме 5 от 11д?
Как се подреждат производните домове след всяка следваща връзка?

Да, връзката ми е малко дълга, странна, с усещане за кармичност и такива аспекти в синастрията.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #488 -: Август 22, 2016, 11:21:55 am »
Аз бих гледала 9 дом, когато се намеси 3-ти с разговори за брак. Бих проследила транзити, прогресии, дирекции към К9 и управителя му. Понеже при теб и за двата дома това е Меркурий, то разликата ще дойде от присъствието на Сатурн в 11. В 9 нямаш планети.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #489 -: Август 22, 2016, 11:23:53 am »
Хммммм, интересно ми стана за паралела между У7 и У9 - отн. узаконяването на връзката. Аз имам една връзка 11г - бяхме 24/7 заедно нон стоп, но без подпис. После имам една развалена сватба и една реализиране. Развалената и реализираната сватба са на една и съща дата в различни години, като на тази дата е започнала и приключила още една значима връзка. Все ми е било чудно защо - Слънцет ли застава на някакъв мидпоинт ... гледах без резултат, може пак да се заема :)

Та да се върна на двете бракува - разваленото и състоялото се. При развалената сватба - Меркурий У7 е на К12, а Юпитер - У9 - ретрограден е на К7. При състоялата се сватба - Марс и Сатурн са ретро - както са в натала ми. Марс е в съвпад с нат.Сатурн в 5 дом, а Сатурн е в 7 дом, в секстил към наталния +тр.Марс. Мунданно има новолуние, съвпад на тронов  Юпитер (У9) с екзалтирана Венера и СЛВ е в секстил към наталния.

Сигурно не обхващам всичко, но никога не съм разглеждала по този начин. В ЗЕТ ще огледам по-внимателно и по другите техники :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #490 -: Август 22, 2016, 01:58:05 pm »
Алена, на мен са ми казвали, че, за да има събитие, подтикнато от транзитите, то трябва да е видимо в дирекциите. Погледни СД дали не казва нещо по въпроса.

Моят въпрос беше по-скоро за характеристиките, които дава натала - за разпознаване на партньора по тях. Да, вторият отговаря изцяло на 11д, дори Слънцето му е в широк съвпад със Сатурна ми.

То май по тази логика, ако трябва 11д да наблюдаваме, ще търсим транзити от него, а не по 9д, макар и 9д да дава юридическото скрепяване на съюза...
Много е досадно така с еднакви управители, да знаете   ???
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #491 -: Август 22, 2016, 02:20:46 pm »
Алена, за това ли беше пускала карти във форума- еднакво събитие на една и съща дата? Тогава нямах възможност да ги гледам, но случайно да са все 6 месеца след рождения ден?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #492 -: Август 22, 2016, 02:32:27 pm »
То беше при мъжа ми, а за моето не съм :) При мен повтаряемостта е на 14 февруари :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #493 -: Август 22, 2016, 05:21:47 pm »
ПП Акрукс, доста пъти съм чела Ръшман, но не съм обърнала внимание на твърденията й за Венера.
виж на стр. 290 , а и на предната има описани случаи

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #494 -: Август 23, 2016, 02:03:44 am »
То беше при мъжа ми, а за моето не съм :) При мен повтаряемостта е на 14 февруари :)


Слънцето минава на куспида или сменя знак, който е чувствителен в натала. Аз съм имала също такива случки- или пъевите дни на септември или когато тр. слънце влезе в знака на наталното
Frankly, my dear, I don't give a damn.