Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102324 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #105 -: Юли 02, 2014, 11:12:34 pm »
Гаури,, много благодаря за поста! :-*
Кога свършва тази лагна на Луната? И тя ли октомври? А дали има второ дете в пейзажа? След 6г ще ми е късничко май за дете пак  ???
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #106 -: Юли 05, 2014, 11:25:44 am »
Как така Слънцето се е качило? Прогресивно Новолуние е когато прогресивната Луна е в съвпад с натално или пр Слънце
Всяко Новолуние в 7д активира партньорските взаимоотношения, ако прави добри аспекти може да започне нова връзка, а колкото до брака трябва да погледна картата ти, така не мога да се ориентирам, без да ми е пред очите
Акрукс, в рамките на какъв период се активира това? За какво време прогресивните движения набират сила за реализация?

Имах прогр.новолуние в 7 в Овен миналата година, с точен тригон към Уран на ИЦ.
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 11:34:10 am от Smarta »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #107 -: Юли 05, 2014, 11:32:40 am »
Намерих ти картата и те качих в базата данни, че да не те издирвам всеки път, разбрах кога си се оженила 2008г пр Слънце е било в съвпад с натална Луна, но това не е прогресивно Новолуние, но действително съвпадът на пр Слънце с наталната Луна на ДСЦ, както и пр Луна в 7д са задействали събитието, но по натал първия ти брак не заложено да е успешен- имаш напрегнат аспект между У1 и У7, втория ти брак ще е хармоничен и по любов, Венера у1 е в секстил с Мерка У11 в 5д и няма да е далеко това да се случи, тр СЛВ като мине в дева може да те бракува за втори път
И още един въпрос - за втори брак 11 дом ли гледаш? Защо така?

В картата ми У1 е в кведрат със стария У7 и без аспект с новия. Ако 9 е втория брак, там също е плачевно, щото У9 има само три квадрата и нищо друго. Но ако е 11, то У1 е в съвпад с У11 в 5 и това ме обнадеждава.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #108 -: Юли 05, 2014, 12:15:02 pm »
Акрукс, в рамките на какъв период се активира това? За какво време прогресивните движения набират сила за реализация?

Имах прогр.новолуние в 7 в Овен миналата година, с точен тригон към Уран на ИЦ.
Всяко Новолуние достига кулминация при Пълнолуние, или поне тогава се виждат някакви резултати, свързани с начинанията, стартирали с Новолунието.
За прогресивното Новолуние в аспект с Уран погледни в прогресивната карта къде попада и кой дом управлява, както и пр Луна в кой дом е и кой дом управлява, за да разбереш кои области конкретно би могла да очакваш резки промени, а също така в предстоящия период от 15г може да се изразяваш по-авангардно и бунтарски.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #109 -: Юли 05, 2014, 12:18:01 pm »
И още един въпрос - за втори брак 11 дом ли гледаш? Защо така?

Ами защото така съм го чела в книгата, а на тази, която я е написала са го казали по-стари астролози, за себе си съм проверила по картите на близки и познати.



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #110 -: Юли 05, 2014, 12:40:39 pm »
Защото 11 -ти дом е домът на приятелите и сбъднати мечти, и 5-ти производен от 7-ми -Smarta,както прецениш така си разтълкувай коментара в посока втори брак . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #111 -: Юли 05, 2014, 12:59:17 pm »
Мерси Акрукс! Мерси Рени!

Попитах за 11 дом, защото и аз съм го чела в една книга, но не зададох въпроса правилно. Дали е на база само прочетено или е на база личен опит. :) Аз нямам наблюдения лично по тоя въпрос. Но ти ми отговори. Ще погледна прогресивната карта, не ми е хрумнало. Всъщност не си гледам картата.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #112 -: Юли 07, 2014, 05:52:55 pm »
Всяко Новолуние достига кулминация при Пълнолуние, или поне тогава се виждат някакви резултати, свързани с начинанията, стартирали с Новолунието.

Според Брейди виждаме реализация на прогресивното новолуние още на първата квадратура, т.е. след около 7 години, съответно пълнолунието е пикът. Провери след 7 години какво ще се случи в картата ти

Да приемем, че се е реализирало Прогресивно Новолуние в 5д със събитие. При първа квадратура няма никакви индикации и събития по неговата реализация - говорим за конкретното събитие. При опозицията също не се очакват никакви индикации точно по неговата реализация.
Какви резултати в такъв случай бихме могли да очакваме от въпросното Новолуние? Как би се развило то във времето, след като събитието е приключило отдавна още преди посочените аспекти?

И въобще, как се развива едно прогресивно Новолуние в Пълнолунието и съответните фази на Луната?  :17:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #113 -: Юли 08, 2014, 12:35:01 am »
Да приемем, че се е реализирало Прогресивно Новолуние в 5д със събитие. При първа квадратура няма никакви индикации и събития по неговата реализация - говорим за конкретното събитие. При опозицията също не се очакват никакви индикации точно по неговата реализация.
Какви резултати в такъв случай бихме могли да очакваме от въпросното Новолуние?
Нали пишеш, че се е реализирало събитие в 5д когато си имала пр Новолуние, а после пишеш, че нямало индикации и събития по неговата реализация?
Въпросната квадратура още не преминала, ще е точна след две седмици, в 10д съвпад с МЦ и квадрат с пр. ос 6/12д, пр Луна у9 в 9д квадрат с пр Слънце съУ9 на К6 в прогресивна карта- неща, свързани с работа в чужбина няма да се реализират хармонично и според очакванията в предстоящите 7г, тъй като освен, че светилата са в квадрат, знак лъв е интесептиран в 9д

mit53

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #114 -: Юли 08, 2014, 09:35:32 am »
Методът, който публикувах се отнася за ведическата астрология, тъй като там аспектите са към знаците (орбис 30градуса), докато в западната имаме много по-тесни орбиси и там домовете не съвпадат със знаците, а могат да включват няколко знака в дом. За западната съм установила, че ако Марс има негативни аспекти към 7д, У7 - т.е. го наранява винаги има проблеми в брака или човекът има проблеми със създаването на трайни връзки (един от показателите за безбрачие). По принцип Марс е най-злотворната планета, тъй като иска да командва и не се съобразява с мнението на другите, опитвайки се да налага волята си и често търси конфликти в тази област, за да докаже силата си и кой командва. Всичко все пак зависи от цялата карта - преобладаващи стихии, преобладаващи знаци - кардинални, фиксирани или променливи, които указват как човек е склонен да реагира на обстоятелствата. Кардиналните знаци действат, фиксираните се съпротивляват или изчакват докато стане нетърпимо, а подвижните се нагаждат или се опитват да манипулират, според вида на знака. По един или друг начин всички се опитват да "спечелят" битката.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #115 -: Юли 08, 2014, 04:03:46 pm »
Нали пишеш, че се е реализирало събитие в 5д когато си имала пр Новолуние, а после пишеш, че нямало индикации и събития по неговата реализация?
Въпросната квадратура още не преминала, ще е точна след две седмици, в 10д съвпад с МЦ и квадрат с пр. ос 6/12д, пр Луна у9 в 9д квадрат с пр Слънце съУ9 на К6 в прогресивна карта- неща, свързани с работа в чужбина няма да се реализират хармонично и според очакванията в предстоящите 7г, тъй като освен, че светилата са в квадрат, знак лъв е интесептиран в 9д

Акрукс, не разбирам (мисля, че обясненията ти са по другия казус)...  :57: Обяснявам подробно поста си:

Аз питам, ако има Новолуние (пр. Луна върху натално Слънце) в 5д, то квадратурата му ще е в 8д. Примерно. Опозицията ще е, когато пр. Луна стигне 11д. Ако има събитие на Новолуние, то в постовете по-горе се говори, че това новолуние ще се развие и в аспекти - квадратура на пр Луна към Слънце и после опозиция на пр. Луна към Слънце. В този случай, ако няма събитие на квадратурата, как бихме могли да тълкуваме развитието на това Новолуние със събитето, което то е породило?

В предишния си пост съм цитирала ваши думи - твои и на Сънили, които не мога да приложа на практика в горния случай:
 
Всяко Новолуние достига кулминация при Пълнолуние, или поне тогава се виждат някакви резултати, свързани с начинанията, стартирали с Новолунието. - твой

Според Брейди виждаме реализация на прогресивното новолуние още на първата квадратура, т.е. след около 7 години, съответно пълнолунието е пикът. Провери след 7 години какво ще се случи в картата ти - на Сънили

Затова, въпросът е, как биха се развили - начинанията, започнати по Новолуние - когато имаме еднократно събитие, приключило преди квадратури, опозиции пр.  :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #116 -: Юли 08, 2014, 09:17:19 pm »
Акрукс, не разбирам (мисля, че обясненията ти са по другия казус)...  :57: Обяснявам подробно поста си:

Аз питам, ако има Новолуние (пр. Луна върху натално Слънце) в 5д, то квадратурата му ще е в 8д. Примерно. Опозицията ще е, когато пр. Луна стигне 11д. Ако има събитие на Новолуние, то в постовете по-горе се говори, че това новолуние ще се развие и в аспекти - квадратура на пр Луна към Слънце и после опозиция на пр. Луна към Слънце. В този случай, ако няма събитие на квадратурата, как бихме могли да тълкуваме развитието на това Новолуние със събитето, което то е породило?

Затова, въпросът е, как биха се развили - начинанията, започнати по Новолуние - когато имаме еднократно събитие, приключило преди квадратури, опозиции пр.  :)
какво толкова неразбираемо и за смях съм написала в последния си пост, като ясно написах, че предстои   
 "пр Луна у9 в 9д квадрат с пр Слънце съУ9 на К6 в прогресивна карта" ?

Ти коментираш пр Новолунието, състоящо се от пр Луна съвпад с натално Слънце в 5д, което е довело до събитие и очакваш развитие при предстоящо пр Пълнолуние, състоящо се от пр Луна в опозиция с натално Слънце, но при тази опозиция  често се случва приключване- на връзка, на работа, а не развитие! Моите коментари са за прогресивни лунации, състоящи се от пр Луна в съвпад, квадратура, опозиция с пр Слънце, за които четох вчера тук: http://astrogalaxy.info/progressions/ При теб когато пр Луна е извършила квадрат с нат. Слънце, в същото време е била в аспект с Марс, което не е благоприятно, макар аспектът да е секстил.


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #117 -: Юли 08, 2014, 11:13:09 pm »
какво толкова неразбираемо и за смях съм написала в последния си пост, като ясно написах, че предстои   
 "пр Луна у9 в 9д квадрат с пр Слънце съУ9 на К6 в прогресивна карта" ?

Ти коментираш пр Новолунието, състоящо се от пр Луна съвпад с натално Слънце в 5д, което е довело до събитие и очакваш развитие при предстоящо пр Пълнолуние, състоящо се от пр Луна в опозиция с натално Слънце, но при тази опозиция  често се случва приключване- на връзка, на работа, а не развитие! Моите коментари са за прогресивни лунации, състоящи се от пр Луна в съвпад, квадратура, опозиция с пр Слънце, за които четох вчера тук: http://astrogalaxy.info/progressions/ При теб когато пр Луна е извършила квадрат с нат. Слънце, в същото време е била в аспект с Марс, което не е благоприятно, макар аспектът да е секстил.

Да, така е, не се уточних за вида пълнолуние. Говоря за прогресивно новолуние, състоящо се от пр. Луна върху натално Слънце - доколкото знам, това също се брои за лунация. Както и пр. Слънце върху натална Луна, а също и двете прогресивни светила в съвпад.
При такова новолуние съм имала събитие, което приключи при пълно прогресивно новолуние, беше си в натален 7д и си беше свързано със 7д. Но при квадратурата не съм имала събитие или развитие, свързано с първото.

Сега ще прегледам линка, който пусна.
Колкото до предстоящото пълно прогресивно пълнолуние - слава богу, че не планирам събития за работа в чужбина  :57: шегувам се. Ще следя дали до 2 седмици няма да има събитие, свързано с приключилото преди 7г. и ще рапортувам.
Лъв не е интерсептиран, астрокома дава К9 на 0,11гр. Лъв
Знае ли човек... може пък възходът ми в живота да е приключил преди Луна в 10д и сега стремглаво да се насочвам надолу  :57:
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 11:17:41 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #118 -: Юли 08, 2014, 11:42:29 pm »
Да, така е, не се уточних за вида пълнолуние. Говоря за прогресивно новолуние, състоящо се от пр. Луна върху натално Слънце - доколкото знам, това също се брои за лунация. Както и пр. Слънце върху натална Луна...
първото да, второто не, нали се казва лунация, Луната прави аспект, а не Слънцето

Tarotflavour

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #119 -: Юли 28, 2014, 01:59:23 am »
Здравейте,
Моля, ако някой има възможност и време, за това дали ще сключа брак през живота си и кога ще се случи това? Аз съм гадател, но ми е трудно, а и не толкова обиктивно да разчитам собствената си съдба! Мога да помогна на хората, които имат нужда с гледане в бъдещето. Но, моля ако някои има желание да помогне с разчитане на моята карта! Ето и моите данни: Николай Георгиев, 02.03.1993, час на раждане: 13:10, в гр. Провадия, обл. Варна. Благодаря предварително!!!