Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102119 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #270 -: Ноември 19, 2014, 08:56:43 am »
Енигма, как в хорарната астрология се казва "да" или "не"? Как античните астролози някога с точност са определяли смърт, нападения и т.н.? Айде, моля ви стига с тая услужлива астро-психология, при която няма категоричност.
Животът е като коридор. Ок, да речем много широк коридор. Можеш да вървиш в средата, отляво, отдясно. Ако искаш - пълзи. Обаче не можеш да вървиш от двете страни едновременно. Нито пък извън очертанията на коридора. Това ми е виждането за свободната воля и категоричностите.

Дъ-уан, в античната астрология е нямало Уран, Нептун и Плутон. Всички те дават по-голяма свобода на човек и съответно, по-голяма отговорност. В моята карта, ако тези три планети ги нямаше, със сигурност щяха да ме омъжат за някой чичко може би, а може би и не (защото марс е в квадрат с нат ос). Нямам идея, но съм осъзнала, че всичките ми проблеми в интимните отношения ми идват от аспектите на тримата+Сатурн към Венера. В миналото този аспект Венера-Сатурн нямаше да се отрази толкова трагично върху връзките ми (то нямаше и да има такива де :) ), но със сигурност пак нямаше да съм особено щастлива - поне щях да съм се разписала в кметството :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #271 -: Ноември 19, 2014, 01:43:07 pm »
Трите външни планети, отразяват  настроението, темперамента на съответното поколение за период от време.В индивидуалната карта, са по-важни домовите им положения и образуваните от тях аспекти.Според това какви са ъгловите им взаимоотношения спрямо личните планети, се разбира доколко и как човек е настроен към силата на промените в своето поколение и нагласата към същите, дали ще може и иска да трансформира вътрешния си мироглед към света навън. Затова и същите са обединени под заглавието -трансцендентни, отвъд познатото ни, свръхопитен, недостъпен за сетивата. В астропсихологията -транссатуриански, функционират като разновидност на колективното подсъзнание .
И сега , и в древността е имало  и има  много неща, чиято природа/ принцип почти  не знаем как да ползваме, като Уран, Нептун, Плутон примерно. Древните не са ползвали техните услуги, защото едва ли нивото на тогавашното поколение е било толкова колективно съзнателно или несъзнателно, (до)колко е бил развит индивидуализмът у човек и как същия се е вписвал в общественият сектор, каква е била динамиката и философията на хората ? Колкото "по-тесен" , едноцветен е мирогледа на човек за света , толкова е по-голяма вероятността за точна преценка на неговия психопрофил и лесно предсказуем съответно.Древен модел- Крал/Цар/Вожд  и останалите, колко да е трудна точната прогноза за нещо си ?!?
Съвременен модел-Президент/Министър-председател/Кардинал/ Шеф на тайни служби/Говорител на други служби/ Крадец/ Спец-части/ Метро Голдуин Майер/ Професионален убиец/ Джи-пи/ ... и още толкова псевдовождове други-няма.
 

В наше време е имало  точна, ясна прогностика в периода 1956г-1989г и астрологична, и психологична , и от баш мегдана на селото. Затворени формат/система , човек коренспондира  предимно със нивото на което той варира, липсва усещане за търсене да израсне , да полага усилия за търсене на смисъл как схваща живота и опита  му се случва предимно между Пена и Гана,респективно Йовчо и местния шеф . Може да се разгледа картата на България, примерно и там се вижда как и защо са наложени тези обществени порядки, правила .
Винаги Светилата и вътрешните планети ще показват как:
-схващаме живота-Слънце
-реагираме на същия-Луна
-общуваме и мислим_Меркурий
- се свързваме и изразяваме чувства-Венера
-налагаме и изразяваме желания-Марс ,
И как и къде реализираме този потенциал,доколко сме свързани и уверени в/с обществено-социалния сектор и неговите изисквания.-Юпитер и Сатурн.

Бракът следствие ли е или причина според вас или пък и двете, защото 7-ми дом, Везни все още се колебаят да дадат точен отговор от древността до наши дни ?!?  ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #272 -: Ноември 19, 2014, 01:54:09 pm »
бракът е сигурност
не случайно сатурн екзалтира във везни

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #273 -: Ноември 19, 2014, 02:38:15 pm »
Каква ирония на съдбата-бракът,  сигурност за жената в древността, а в наши дни -за мъжа.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #274 -: Ноември 22, 2014, 01:35:47 am »
Каква ирония на съдбата-бракът,  сигурност за жената в древността, а в наши дни -за мъжа.  :)
И навремето мъже са се задомявали по сметка за по-неугледни моми, но с голяма зестра
на моя мъж единия дядо се е оженил за баба му заради нивите, а не заради хубавите ѝ сини очи  :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #275 -: Ноември 25, 2014, 10:40:49 pm »
Сред сходящите аспекти на Слънце или Луна за женска/мъжка карта като показател за брак, броят ли се куинконсите?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #276 -: Ноември 27, 2014, 11:19:15 am »
Смарта, следва да се броят. Но до какво ще доведе един куинконс - по-добре да го няма... лично мнение.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #277 -: Ноември 27, 2014, 12:55:49 pm »
Според Карел Ръшман се броят само апликиращи мажорни аспекти -съвпад,опозиция,квадратура,тригон и секстил ,като че ли методът работи,проверил съм .За първи брак валиден е първия апликиращ мажорен,проявява се в най-голяма сила ,евентуално се проявяват и следващите с по-малка сила ,при следващ брак се гледа следващия мажорен апликиращ мажорен аспект,логиката е че човекът се е ,,опарил,, от първия,който се е провалил и пробва нещо различно-следващия мажорен апликиращ мажорен аспект .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #278 -: Ноември 27, 2014, 01:10:30 pm »
Да де, продължавам да не съм съгласна, анаретните слънца кучета ги яли

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #279 -: Ноември 27, 2014, 01:31:19 pm »
Когато Луната или Слънцето са в крайни градуси бих използвал другите методи  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #280 -: Ноември 27, 2014, 01:39:50 pm »
Когато Луната или Слънцето са в крайни градуси бих използвал другите методи  :)

Методът работи според както му е удобно на потребителят :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #281 -: Ноември 27, 2014, 02:04:29 pm »
Марс, в женска карта, особено за нощно раждане.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #282 -: Ноември 27, 2014, 04:07:28 pm »
Марс, в женска карта, особено за нощно раждане.
Стори ми се имаш предвид,че на Марс в женска карта(особено нощно раждане) трябва да му се разглеждат апликиращите аспекти,подобно на Слънцето?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #283 -: Ноември 27, 2014, 05:28:33 pm »
Стори ми се имаш предвид,че на Марс в женска карта(особено нощно раждане) трябва да му се разглеждат апликиращите аспекти,подобно на Слънцето?

Да, правилно ти се е сторило. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #284 -: Ноември 27, 2014, 09:23:12 pm »
Да, правилно ти се е сторило. ;)

Супер!!! Нито на Марса, нито на Слънцето имам апликиращи аспекти, преди да напуснат знака! А взаимния им аспект го отработих вече...
Тоест, за мен вторият брак е - надявай се п-ко на пиян ...й.  :85: Искам да кажа - мираж.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински