Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102278 пъти)

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #375 -: Май 05, 2015, 09:16:33 pm »
Че Уран какво общо има с развода в тази карта? То си трябва нещо там по 7,10,1 дом ...

Тр. Уран ще направи опозиция на натален. Мисля, че това ще е пусковият момент.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #376 -: Май 05, 2015, 09:39:07 pm »
У5 тригон У7,пък и замесен У2(пари или друга ценност).Този мъж според мен обича жената,за която е женен и и  е предан с постоянство(Кзр У5).У7 в 7Д и то Юпитер....Каквито и проблеми да има в семейството ще ги изглади.Съпругата му е много ценна.
Изследвам заточените планети и според личните ми наблюдения допуснах,че силата и потенциалът им е равен на троновите-опозицията Сатурн/Луна в случая.Мисля,че е красива и стабилна.Не смятам,че в самия натив има вътрешно противоречие относно семейните ценности и стабилността,дори напротив-има твърди позиции.Рак/Козирог не си играят на шикалки с тези неща.
« Последна редакция: Май 05, 2015, 09:41:39 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #377 -: Май 05, 2015, 09:50:04 pm »
И аз горе-долу ги виждам така нещата. Но това, което ме наведе на мисълта за евентуален развод е точно опозицията на Луна с Венера/Сатурн, както и карето на Юпитер, при това ретрограден, но пък тронов, със СЛВ.

Хепи, интересна ми е твоята позиция за многото предпоставки за развод.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #378 -: Май 05, 2015, 11:23:04 pm »
Точно тоя Сатурн ми изглежда злосторен, такъв паднал и в опозиция с диспозитора си. Рецепцията с Луната във взаимна вреда тук. Покрай Сатурн го отнасят и Венера, и Юпитер: Венера директно от съвпада, Юпитер по магистралата на тригона. Ако има развод, ще е мъчен и дълъг, струва ми се.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #379 -: Май 06, 2015, 08:24:57 pm »
И аз горе-долу ги виждам така нещата. Но това, което ме наведе на мисълта за евентуален развод е точно опозицията на Луна с Венера/Сатурн, както и карето на Юпитер, при това ретрограден, но пък тронов, със СЛВ.

Хепи, интересна ми е твоята позиция за многото предпоставки за развод.
Снощи предположих още нещо покрай опозицията Луна/Венера.На теория двете планети в напрегнати аспекти не могат да причинят кой знае какви поражения,но...може би става въпрос за две важни жени в живота му,които са в противоборство.Допуснах възможността майка и съпруга или съпруга и постоянна любовница.
Един мъж, с Луна/Венера опоз живееше над 20г,до кончината си с две жени успоредно като те знаеха една за друга.Но този пример е доста прецедентен.Ще разказваш за това семейство.  ;)
« Последна редакция: Май 06, 2015, 09:45:01 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #380 -: Май 06, 2015, 09:19:00 pm »
И аз горе-долу ги виждам така нещата. Но това, което ме наведе на мисълта за евентуален развод е точно опозицията на Луна с Венера/Сатурн, както и карето на Юпитер, при това ретрограден, но пък тронов, със СЛВ.

Хепи, интересна ми е твоята позиция за многото предпоставки за развод.

1. риби на К7 - непостоянство във взаимоотношенията, а защо не и някакъв вид заблуда
2. Юпитер в 7 дом - дава по много :) - интересът е засилен, не е ясно, дали ще му стигне за 1 живот една жена
3. опозиция Венера-Луна - това, което аз съм чела е, че мъжът в този случай има различни представи за съпруга и за любовница и е много трудно тези две роли да бъдат съвместени в един човек - евентуалната съпруга.
4. Сатурн е слаб - хем в Рак, хем пък опозиция с диспозитора си (това и Рептил го е писал) и в добавка излиза от 10 дом (вече не мисли за стабилизиране на статута на човека - има си други намерения).

Като цяло, не е задължително да е точно развод, но със сигурност човека има вътрешен проблем с връзките - а щом веднъж започне да го гложди, Сатурн няма силата да удържи. Естествено, за да се случи случката, се искат подходящи аспекти - 1,7,10,4

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #381 -: Май 06, 2015, 09:29:44 pm »
Една карта от мен, която ми изглежда доста противоречива по отношение на развод. Не знам как да я тълкувам, хем ми се виждат възможности, хем тоя съвпад Сатурн/Венера не пуска.
Меркурий У1 в тригон с Юпитер съУ7 в 7д (Юпитер естествен У9, а Мерка е естествен У3), Сатурн У5 е ковнал Венера У9 в 10д - определено е по узаконената любов

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #382 -: Май 06, 2015, 09:39:33 pm »
Тр. Уран ще направи опозиция на натален. Мисля, че това ще е пусковият момент.
Уранова опозиция имат всички хора на 42г- нима всички по света се развеждат?
Аз по време на уранова опозиция си позволих да кръшна, но не си напуснах семейството- при мен Сатурн У5 е в тригон с Венера У9 :)
На този човек Уран е У6 (като при мен), и при уранова опозиция тр Уран ще е в 8д- има опасност за внезапни промени в работа, което да се отрази на доходите му от нея

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #383 -: Май 06, 2015, 09:43:17 pm »
1. риби на К7 - непостоянство във взаимоотношенията, а защо не и някакъв вид заблуда

3. опозиция Венера-Луна - това, което аз съм чела е, че мъжът в този случай има различни представи за съпруга и за любовница и е много трудно тези две роли да бъдат съвместени в един човек - евентуалната съпруга.

и аз имам тези неща в натала, а нищо от казаното за тях не е вярно, не ми се сърди и не го приемай за заяждане!
с риби на Дсц съм търсила винаги духовното в една връзка, когато липсва- няма и връзка
в това отношение с мъжа ми сме се намерили- то също е с риби на дсц и също има нужда от духовно богат партньор и го е намерил в мое лице
« Последна редакция: Май 06, 2015, 09:45:39 pm от akruks »

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #384 -: Май 07, 2015, 08:48:36 am »
Почти всичко, което сте написали, важи за този мъж. Само интерпретацията на Акрукс:

Меркурий У1 в тригон с Юпитер съУ7 в 7д (Юпитер естествен У9, а Мерка е естествен У3), Сатурн У5 е ковнал Венера У9 в 10д - определено е по узаконената любов

 не е много точна в случая. По-скоро за него важи определението на Дакониада:

Снощи предположих още нещо покрай опозицията Луна/Венера.На теория двете планети в напрегнати аспекти не могат да причинят кой знае какви поражения,но...може би става въпрос за две важни жени в живота му,които са в противоборство.Допуснах възможността майка и съпруга или съпруга и постоянна любовница.


На мен също ми е много интересно как ще се развият нещата. Познавам ги от години и все се оплакват, че не им е добре заедно, особено жената говори непрекъснато за развод, в същото време се чуди как да го върже. По нейната карта много се обърках за соларът й, та съвсем се амбицирах да им следя картите. Като има нещо интересно, ще споделя.

Акрукс, за влиянието на Уран предполагам, че ще даде сериозно рздвижване в много сфери, но гледам и взаимоотношенията, тъй като по същото време на опозицията минава и през ДСЦ и 7-ми дом на прогресивната карта.

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #385 -: Май 07, 2015, 09:57:33 am »
и аз имам тези неща в натала, а нищо от казаното за тях не е вярно, не ми се сърди и не го приемай за заяждане!
с риби на Дсц съм търсила винаги духовното в една връзка, когато липсва- няма и връзка
в това отношение с мъжа ми сме се намерили- то също е с риби на дсц и също има нужда от духовно богат партньор и го е намерил в мое лице

Акрукс, няма за какво да се сърдя - естествено, че ще споделиш - нали това е идеята.
При теб са 2 бр, а при моя списък - 4. Освен това съм казала - предпоставка - не е задължително точно така да се прояви. Естествено, че зависи, какъв е партньора, как кореспондира с твоите дадености, как ги активира и им отговаря. Тук имаме само едната карта - отсрещната я няма.

Тук, в тази карта има и други неща - примерно, Луната е в Тао - напрегната ... А нали тя е показателя за съпругата в картата на мъжа....

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #386 -: Май 07, 2015, 09:59:49 am »
Почти всичко, което сте написали, важи за този мъж. Само интерпретацията на Акрукс:

 не е много точна в случая. По-скоро за него важи определението на Дакониада:


На мен също ми е много интересно как ще се развият нещата. Познавам ги от години и все се оплакват, че не им е добре заедно, особено жената говори непрекъснато за развод, в същото време се чуди как да го върже. По нейната карта много се обърках за соларът й, та съвсем се амбицирах да им следя картите. Като има нещо интересно, ще споделя.

Акрукс, за влиянието на Уран предполагам, че ще даде сериозно рздвижване в много сфери, но гледам и взаимоотношенията, тъй като по същото време на опозицията минава и през ДСЦ и 7-ми дом на прогресивната карта.

Зара, аз лично се упражнявам тук. А и моето мислене е малко по-криво .... мога да бъда убедена само ако имам нумерологичните карти - астрологично още в никакъв случай.

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #387 -: Май 07, 2015, 12:42:56 pm »
То е ясно, че е за упражнения и за споделяне на опит :)
Ако искаш, мога да ти пратя и нумерология.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #388 -: Май 07, 2015, 01:38:24 pm »
Почти всичко, което сте написали, важи за този мъж. Само интерпретацията на Акрукс:
Акрукс, за влиянието на Уран предполагам, че ще даде сериозно рздвижване в много сфери, но гледам и взаимоотношенията, тъй като по същото време на опозицията минава и през ДСЦ и 7-ми дом на прогресивната карта.
Моето не е интерпретация, а кратък коментар, дори не е пълен, защото Венера освен У9 е У2- парите, които изкарва с труд, неговите морални и материални ценности, а Сатурн освен У5 е У6 и е естествен У10, което освен романтичната му нагласа показва неговата кариера, трудово ежедневие, също и децата.
Само не казвай, че този мен е таткото на бъдещата ти рожба, че по едно време помня пак питаше за един твой любим дали ще се разведе.

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #389 -: Май 07, 2015, 03:55:41 pm »
по едно време помня пак питаше за един твой любим дали ще се разведе.

Същият е, но не ми е любим. Семейни приятели сме, но аз контактувам повече с него.