Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102235 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #420 -: Август 23, 2015, 06:42:35 pm »
Може ли тези които са женени да си качите соларите в годината на свадбите ви? Четох едно изледване , че в соларите са замесени предимно 9/3 ти домове , а не 7-ми. Седми дом давал запознанство просто , докато 3/9 и най-вече 8 ми промяна в статуса на връзката.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #421 -: Август 23, 2015, 07:10:53 pm »
Може ли тези които са женени да си качите соларите в годината на свадбите ви? Четох едно изледване , че в соларите са замесени предимно 9/3 ти домове , а не 7-ми. Седми дом давал запознанство просто , докато 3/9 и най-вече 8 ми промяна в статуса на връзката.
При мен не е така - сол 3д е в нат 12д, сол 12д е в нат 9д, а сол 9д е в нат 6д, като сол 3д и сол 9д са празни, докато сол МЦ е в нат 7д и в сол 10д са сол Юпитер и сол СЛВ, а сол Слънце, сол Венера, сол Мерк са в сол 4д
в солара на мъжа ми- сол 9д в нат 12д, сол 3д в нат 6д, като сол Юпитер е в сол 3д и нат 7д, а сол Луна в сол 9д. и основното е, че сол ДСЦ  е в нат 10д, сол АСЦ със сол Венера У10 на него е в нат 4д

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #422 -: Август 23, 2015, 07:14:26 pm »
Ето го моя :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #423 -: Август 23, 2015, 07:22:45 pm »
Ето го моя :)
Трябва да направиш солар , започнал на рождения ти ден 2009г., нали си се омъжила февруари 2010?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #424 -: Август 23, 2015, 07:38:00 pm »
А, добре, аз разбрах, че за годината след брака :) Eто от предходната включващ брака :)

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #425 -: Август 23, 2015, 08:20:57 pm »
Соларът сам по себе си не е техника за предсказване на брак, в него могат да се видят някои тенденции. Но само по годишния солар не може да се познае, че човек се е оженил.

При такава значима година би трябвало да има някаква активност по осите - соларни и натални.

Погледнах соларната карта на прясна сватбарка - със сватбено тържество, не просто формален подпис.

В тазгодишния солар сол. МС съвпада с нат. ДС, с тях съвпада и сол. Луна - тя управлява АС в солара. Соларният АС попада в 10 дом в радикса, но не е в знака на МС. Сол. Марс в 7 сол. дом, съвпада с наталния Марс /марсов възврат/, в секстил със сол. Луна/МС. Акцент върху 5 дом в солара - Слънцето и Сатурн са там.

В рамките на същата година има и смяна на дом - преместване в ново жилище, купено и обзаведено заедно с брачния партньор. След това - сватба.

При тази девойка дирекциите са много буквални - дирекционна ос МС-IC в съвпад с наталния Марс.

« Последна редакция: Август 23, 2015, 08:33:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #426 -: Август 23, 2015, 08:36:44 pm »
10-7 ми са класика в жанра , Акрукс също е права. Тотално съм съгласен, но вижте нещо много интересно, в Солара на Алена, Уран управител 8 ми върху соларно МЦ , асцедент. Бих си помислил разрив на отношенията заради УРан , внезапност , несигурност, обаче солара, си е дало нормален брак. Странно , но въпреки , че УРан , което за мен дава нестабилност , колебание , си е дало нормална транформация на връзка в брак.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #427 -: Август 23, 2015, 08:38:52 pm »
При мен не е така - сол 3д е в нат 12д, сол 12д е в нат 9д, а сол 9д е в нат 6д, като сол 3д и сол 9д са празни, докато сол МЦ е в нат 7д и в сол 10д са сол Юпитер и сол СЛВ, а сол Слънце, сол Венера, сол Мерк са в сол 4д
в солара на мъжа ми- сол 9д в нат 12д, сол 3д в нат 6д, като сол Юпитер е в сол 3д и нат 7д, а сол Луна в сол 9д. и основното е, че сол ДСЦ  е в нат 10д, сол АСЦ със сол Венера У10 на него е в нат 4д

Акрукс , а Управител на 7 ми соларен върху натален Десцедент и върха на 3-ти Соларен дом, за теб дава ли възможност за brak?
« Последна редакция: Август 23, 2015, 09:17:45 pm от greg07 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #428 -: Август 23, 2015, 08:46:36 pm »
10-7 ми са класика в жанра , Акрукс също е права. Тотално съм съгласен, но вижте нещо много интересно, в Солара на Алена, Уран управител 8 ми върху соларно МЦ , асцедент. Бих си помислил разрив на отношенията заради УРан , внезапност , несигурност, обаче солара, си е дало нормален брак. Странно , но въпреки , че УРан , което за мен дава нестабилност , колебание , си е дало нормална транформация на връзка в брак.

Самият брак и връзката бяха "внезапна" промяна - не беше нещо обмисляно дълго и да се точим 2-3 години, че да се вземем. Той дойде и раз-прас - хайде под венчилото. Всички около мен бяха шокирани, а родителите ми се запознаха с мен, като дойде да ми иска ръката. Аз малко се съпротивлявах и за сватбата .... ама склоних, естествено.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #429 -: Август 23, 2015, 08:50:29 pm »
Моя близка се омъжи повторно /и тогава си мислеше, че се омъжва успешно/ при дир. Уран в опозиция с нат. Слънце, а при нея и двете светила са дисхармонично аспектирани. Освен това в радикса има квадрат Венера-Уран. Не беше внезапност с негативен оттенък, а по-скоро тотална и неочаквана промяна в живота - внезапно изстрелване от дъното, рязък възход от гледна точка на социалното положение. Всъщност дирекционният аспект с Уран беше двойно подчертан при нея - дир. Слънце в точен квадрат с нат. Уран и дир. Уран в точна опозиция с нат. Слънце. Но имаше и благоприятна дирекция- дир. Юпитер в точен секстил с нат. Луна /в радикса и двете планети са в ъглови - в 7 и 10 дом/.

Обаче в солара тогава нямаше ъглови акценти, а и самият брак беше по-формален. Акцентите в солара са върху 2, 8 и 11 домове.

При мен подобна дирекция, само че на Слънце към нат. Уран, даде окончателен разрив на семейни връзки и като цяло много тежка година. Имам квадрат Сатурн-Уран и по дирекция удариха последователно светилата, които също са в квадрат.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #430 -: Август 23, 2015, 08:56:12 pm »
Малко извън брачната тема, но да разбирам, че планетите в ъглови домове са по-значими?  ::)

Примерно при мен Меркурий е У4, У7 и е в 10 дом - все ъглови домове са замесени  ::) Най-малкото мога да си видя възвратите му, че са на често :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #431 -: Август 23, 2015, 09:02:27 pm »
Самият брак и връзката бяха "внезапна" промяна - не беше нещо обмисляно дълго и да се точим 2-3 години, че да се вземем. Той дойде и раз-прас - хайде под венчилото. Всички около мен бяха шокирани, а родителите ми се запознаха с мен, като дойде да ми иска ръката. Аз малко се съпротивлявах и за сватбата .... ама склоних, естествено.  :)
това си помислих , че брака може да е дошъл неочаквано

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #432 -: Август 23, 2015, 09:05:24 pm »
Би трябвало дирекции на/към планети, разположени в 7 и 10 дом, да носят промени в статуса. Разбира се, зависи и как са поставени тия планети, доколко е благоприятно тяхното влияние в натала.

А Юпитер и Сатурн са планети, които са свързани със статуса, с обществено по-значими събития. Така че най-малкото може да има такива транзити.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #433 -: Август 23, 2015, 09:09:37 pm »
аз по дирекции нямам нищо свързано с Уран скоро , но ми направи впечатление 4е УРан е в седми дом в един от соларите в година добра за стабилна връзка. Венера и Нептун в 5 ти , 5 ти солрен върху 10 дом натален. Марс управител на 7 ми точно върху десцедента ,  соларна  Венера съвпад натална Венера, но пък МАрс квадратира Венерата ( не ми харесва!!!). Асцедента е върху 5 ти соларен. 9 ти соларен с върху 1 ви натален. Странен ми е солара.
Не смятам да уча.
Забравих да кажа , че Уран управител 4 ти дом е в 7 ми , според мен е заживяване заедно. В страната в, в която живея има брак , но има и легално живеене ( в БГ го няма това чудо).

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #434 -: Август 23, 2015, 09:10:49 pm »
Соларът за 2009 е пълен с показатели за "сляпа неделя": сол. АЦ на върха на Д5, сол. Марс върху Луна (У5), сол. ДЦ върху Меркурий (У7), сол. ИЦ върху ДЦ и сол. Венера на МЦ за разкош в опозиция с натален Марс. Сериозна дейност по осите. Не виждам кой знае какво по III и IX дом.
« Последна редакция: Август 23, 2015, 09:28:59 pm от Reptil »