Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 103254 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #45 -: Май 06, 2014, 01:07:49 am »
Рано е, Лила, бракът от новичките изглежда :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #46 -: Май 06, 2014, 09:49:33 am »
Благодаря за обратната връзка, Веско. Не се връзвай на думите на т.нар. приятел. Откъде накъде точно пък той ще разбира вселенските закони как работят.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #47 -: Май 06, 2014, 10:44:23 am »
Ако искате обратна връзка за нереализирана прогноза, ще ви дам. С една по-мъдра в индийската астрология колежка се изказахме (в друг форум), че брак е възможен в даша на Луна/Марс в картата на жена, родена на 1.8.1983, 13:30, Rawalpindi, Pakistan (часът не е точен, потребителката все даваше различни часове, близки до този). Марс управлява 7-мия дом, Луната се намира в него. Дашата изтича, брак няма. Момичето имаше няколко предложения през този период, сгоди се, но връзките се разтрогваха. Техните са уговорени бракове и ако на семейството на едната страна нещо не им харесва, развалят договора.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 11:49:22 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #48 -: Май 06, 2014, 11:43:21 am »
Марс управлява 7-мия дом, Луната се намира в него. Дашата изтича, брак няма.

А има ли планета в 8 дом от Лагна или 8ми от Луната?

Между дургото, сега се сетих, че и при мен по-малките даши на Юпитер действат в тази насока - в раши е разположен в 8 дом от Лагна. И често, когато дашата му изтича, има някакъв обрат в партньорски отношения, раздяла или силно разочарование.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #49 -: Май 06, 2014, 11:49:06 am »
Стар, по-добре да предупредя от рано, че да не вземе някой да повярва на дадена прогноза и после да остане дълбоко разочарован. Има го този момент при мен - не обичам да давам празни надежди. А тези, които се правят на велики, искам да им кажа - хубаво е човек да има самочувствие, но и малко смиреност и скромност, ей така, за баланс, няма да е зле.

Лили, добавих картата на момичето в предния си пост. Раху е в 8-ми.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 11:51:48 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #50 -: Май 06, 2014, 11:53:49 am »

Лили, добавих картата на момичето в предния си пост.

Да, благодаря. Просто ме домързя да я построявам в програмата, още не мога да се разсъня.  :)

Сега погледнах - тя има Сатурн/Луна по оста 1/7 дом в раши а в 8 дом от Лагна има малефик - Раху. И следва също така да имаме предвид, че след даша на Марс по реда на планетите започва даша на Раху. Възможно ли е в рамките на предстоящата антардаша опитите й да се бракува с някой да се осуетяват поради независещи от нея причини? Но това са около 3 години, не е малко време.

В 8 дом от Луната пък се падат Кету/Юпитер, а Юпитер нали символизира и съпруга, брачната институция в Индия, особено при предарително "уредени" бракове, т.е. когато се спазва традицията (докато Раху няма афинитет към общоприетите норми и традиции).

Погледнах и навамша - тя е със Сатурн/Слънце в 7 дом в Д9 и Лагна в Телец като мен, ще трябва да почака.  :)
В навамша ми прави впечатление, че има връзка Луна/Марс и Раху/Юпитер - тук изборът на партньор по-скоро клони към физическо привличане и страст, а не към спазване на традиции. Според мен няма да се чувства особено щастлива в брак "по сметка", т.е. когато не следва собствен избор, а на някой друг.



« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:03:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #51 -: Май 06, 2014, 12:00:01 pm »
До 2022 е в даша на Луната, та затова й бях писала, че се надявам до края на този период да се омъжи, че Луната е в 7-ми и управлява 10-ти. Но пък влиянието на Сатурн (и то силен) върху 7-мия дом и Луната отлага брака и досега тези класически показатели си действат по учебник.

По нейни думите е точно, както казваш - опитите й да се бракува са осуетявани от семействата на годеника. Те или самите годеници отказват в последния момент, така да се каже. Тя смята, че бягат от нея. Доста от кандидатите й се оказват вече женени мъже с дете, които търсят втора жена (ислям, какво да го правиш), но без да смятат, че е редно от самото начало да я осведомят за факта, че няма да е първата и единствената. Други просто я подлъгват с обещания за брак, за да правят секс с нея - това било честа практика в модерните големи ислямски градове.

Отношенията в семейството й не са добри. Родителите й са напрегнати от любовните й драми, желаят да се отърват от нея час по скоро (по нейни думи). От малка я третират като товар, не й дават достатъчно любов, пак по нейни думи.

Има добро образование, работи като учител. Тук виждам благоприятно проявление на у4 и у5 Сатурн (йогакарака), екзалтиран в Лагна и аспектиращ 10-ти. Казва, че е пътувала доста по света. Преди е работила в самолетна компания, майка й работи на летище.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:05:56 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #52 -: Май 06, 2014, 12:13:17 pm »

Отношенията в семейството й не са добри. Родителите й са напрегнати от любовните й драми, желаят да се отърват от нея час по скоро (по нейни думи). От малка я третират като товар, не й дават достатъчно любов, пак по нейни думи.


Много жалко - не мога да си представя да се родя и живея в такова общество, където дори родителите ти те третират като стока.  :o

Наред с дашите трябва да се разгледат предстоящи дирекции и прогресии (по западната) - дали предпоставките съвпадат. Мисля, че в рамките на предстоящата АД на Раху ще има период на Венера - може и тогава да й се яви възможност да се задоми, да си смени статуса - все пак при нея Венера е Лагнеш и в раши, и в навамша, в последната се намира в 4 дом.

« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:31:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #53 -: Май 06, 2014, 12:21:04 pm »
Ако искате обратна връзка за нереализирана прогноза, ще ви дам. С една по-мъдра в индийската астрология колежка се изказахме (в друг форум), че брак е възможен в даша на Луна/Марс в картата на жена, родена на 1.8.1983, 13:30, Rawalpindi, Pakistan (часът не е точен, потребителката все даваше различни часове, близки до този). Марс управлява 7-мия дом, Луната се намира в него. Дашата изтича, брак няма. Момичето имаше няколко предложения през този период, сгоди се, но връзките се разтрогваха. Техните са уговорени бракове и ако на семейството на едната страна нещо не им харесва, развалят договора.

Мирабела, за тази жена нумерологично излиза, че тя май има доста претенции - не знам какво приказва, но е имала възможности и ги изпуснала заради собствените си претенции, не е искала да "сведе глава". Оттук нататък и да стане нещо, ще е вече много по-трудно да го преживее - в смисъл, и да се бракува, ще е наистина насила. Нейното Его не е одобрявало, не е искала да "сведе глава". И затова не се е получило. Сега ще я свежда, но по трудния начин. Много е кофти, когато човек си изпусне възможностите - след това вече нещата се объркват.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #54 -: Май 06, 2014, 12:28:04 pm »
Хепи, не я познавам лично, но преценката ми според постовете й е, че ти си права - има огромни претенции да е център на внимание. Изисква от мъжа до нея да й обръща внимание постоянно. Пример - ако тя му звъни и той не вдига телефона, се побърква. Пише есемеси и ако той не отговори, се побърква още повече. Пак звъни и ако той пак не вдига, пощурява. Между временно вече е задала няколко хорарни въпроса за същото нещо във форума, където признава накрая, че през това време човекът е на работното си място (!). За женене с по-възрастен мъж (дори и 10 г.) не иска и да чуе. След сатурновия възврат като че ли се успокоила малко - съдя по постовете й. Аз така си мисля, пък как е в действителност, не мога да знам.

Относно нервността й - страда от хипертироидизъм, панически атаки в следствие от него. Казваше, че пие лекарства, но поведението й във форума не говореше за овладяване на положението.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:30:27 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #55 -: Май 06, 2014, 12:32:49 pm »


Относно нервността й - страда от хипертироидизъм, панически атаки в следствие от него. Казваше, че пие лекарства, но поведението й във форума не говореше за овладяване на положението.

Сега й гледам западната карта. В момента има прогр. Венера (ретрограна) в съвпад с МС, ако часът е точен. Същевременно прогр. Сатурн прави точна опозиция с нат. Луна и това изостря усещанета за самота, отхвърленост и непотребност при нея. Венера в съвпад с МС е указание за година, в която партньорските отншения стават особено важни и са на фокус, дано опитите й се увенчаят с успех. Догодина ще има дирекция на Слънце към Венера и на Луна към Юпитер - може и тогава да й се усмихне късметът.

Разпада се квадратурата на дир. Марс към оста АС/ДС (ако часът е точен), но в рамките на следващата година предстои квадрат на дир. Сатурн към нат. Меркурий на МС - тук според мен трябва да има някаква промяна в социалното положение, но може да засегне и професионалния статус.

Подкрепящ фактор към текущия момент - тригон на дир. Юпитер към нат. Луна.

Всъщност сега освен, че има прогресивна опозиция на Сатурн към нат. Луна, тече и транзитът на Кету през нейния знак и накшатра (Ашвини). Вероятно това влияние се усеща по-силно от дирекцията на Юпитер към нат. Луна - все пак аспектът е тригон, не съвпад. Понякога може да даде и нереалистични очаквания, неточна оценка на ситуацията. Мисля, че текущият период не е особено подходящ за вземане на обективни и разумни решения, в известен смисъл се чувства като "изгубена". Просто трябва да изчака, ще отмине.

Прогресията на Сатурн към нат. Луна в съчетание с транзитния Кету може да е отключила и здравословните проблеми, за които споменаваш по-горе.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #56 -: Май 06, 2014, 12:34:54 pm »
Мирабела, цифрите не лъжат, много са точни понякога - дори хората се учудват, защото не винаги са им ясни проблемите. При нея тази болест си е ясна - прекалено желание за надмощие, а всъщност тя идва в този живот, за да служи - не е лесно двете да обединят, ама то на кого му е трудно. Ще ми е интересно, как ще се оправдае, че не се е омъжила преди 20г - имала е много добро разположение - но то там и да се беше омъжила, или щеше да се разведе (ако е възможно), или щеше да е нещастен брак - мъчителен. Но определено си има проблем с егото и властта. Но ако успее да го разреши - болестта ще премине - тя самата болест се базира на него.

момичета, а на мен ще опитате ли да погледнете ведическата карта - виждам, че сте благосклонни днес :) - стига да не ви натоварва излишно.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:36:28 pm от Happy58 »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #57 -: Май 06, 2014, 12:38:12 pm »
Много хубав анализ, Лили!

От постовете й:
- да, мисля, че се чувства по-самотна, някак примирена, изгубена е подходящо подбрана дума;
- да, мисли за смяна на работа, направо за смяна на сферата на професионална изява (нервите й не издължат пред учениците, сама си е признавала, че става груба с тях);
- хипертироизма не знам от кога го има, за това не мога да бъда полезна.

Хепи, и ти си много добра! Относно проблемите с егото - ведическата карта също потвърждава (както и западната). Във ведическата Слънцето е най-силната планета, далеч по-силна от останалите - нещо като дисбаланс на планетарни енергии.

Ще погледнем.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 12:40:28 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #58 -: Май 06, 2014, 12:44:15 pm »
Благодаря Ви, момичета, за темата - много Ви бива! Обикновено прескачам темите за бракуване, че понякога добиват заплашителен превес и заблатяват форумите, но тази е много интересна :58:
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #59 -: Май 06, 2014, 12:45:33 pm »
Много хубав анализ, Лили!

От постовете й:
- да, мисля, че се чувства по-самотна, някак примирена, изгубена е подходящо подбрана дума;
- да, мисли за смяна на работа, направо за смяна на сферата на професионална изява (нервите й не издължат пред учениците, сама си е признавала, че става груба с тях);
- хипертироизма не знам от кога го има, за това не мога да бъда полезна.

Хепи, и ти си много добра! Относно проблемите с егото - ведическата карта също потвърждава (както и западната). Във ведическата Слънцето е най-силната планета, далеч по-силна от останалите - нещо като дисбаланс на планетарни енергии.

Ще погледнем.

на мен ми е много приятно, когато нумерологията и астрологията се срещнат - дори имам усещането, че нумерологията може да направи един вид филтър на астрологичните показатели. Естествено, за момента упражнявам това като сравнявам вашите анализи с моите :) защото съм прекалено нова за астрология, а пък и цифрите са ми в душата :)

Мира, пуснах данните за картата на ЛС.